Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Resortowe Dzieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 12:44

Tyle tylko ze ja nie mam zamiaru polemizowac z faktami.Po prostu Ty masz inna ich interpretacja

Nic nie interpretuje tylko przytaczam suche fakty.Fakty są takie że w/w nie współpracował z SB ani UB. Faktem jest że nIe należał -jak większoć praszurów dzisiejszych elit - do grupy trzymającej władze za komuny. I faktem jest że komuchy j/w napisałem wykorzystywały część inteligencji przedwojennej aby tworzyć własne kadry któych nie mieli.

To co ty robisz to nie interpretowanie faktów -bo te najwyraźniej cię nie obchodzą-  tak dzis popularna próba odbrązowywania postaci historycznych.

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 14 grudzień 2013 - 12:45

Socjalizm (zwany dziś lewicą) jest ustrojem nieustannie walczącym z problemami ekonomicznymi nieznanymi w cywilizowanym świecie.... :D

Panie prokuratorze ..... Nie bylem w zmowie z Jarosławem Kaczynskim i Smokiem wawelskim. Nie podpalaliśmy w trójkę -zdalnie z Krakowa  -żadnej zasranej tęczy choć musze przyznać że od tego całego wrzasku o te całą zasraną  "tęcze" to  sram już tęczowo : :P :D

Offline #22 Crumlin

Crumlin

Life = online

• Użytkownik forum
  • 329
  • PipPipPipPipPip
  • 2572 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:15

Haha no i mamy kolejne dziecie z teczki.

http://niezalezna.pl...wylacza-telefon

Żakowski szkolony przez kontrwywiad wojskowy PRL.

"?Z uzyskanych informacji operacyjnych wynika,  że utrzymuje kontakty z osobami czynnie zaangażowanymi w podziemną działalność, a zwłaszcza odpowiedzialnymi za redagowanie i drukowanie nielegalnych pism sygnowanych przez ?S?? ? pisał ppor. K. Honkisz. Jako sposób opracowania wskazał m.in. zebranie opinii w miejscu pracy i zamieszkania oraz zastosowanie  środków techniki operacyjnej. Z notatki służbowej sporządzonej 20 grudnia 1983 roku wynika, że Jacek  Żakowski miał uczestniczyć w redagowaniu nielegalnego pisma ?Kos?190. Celem pozyskania Żakowskiego do współpracy miał być dopływ informacji ze  środowisk związanych z działalnością ?Solidarności? Regionu Mazowsze i dotarcie do osób aktywnie działających w nie-legalnych strukturach ?S?. Według SB Jacek Żakowski jako sekretarz prasowy Regionu Mazowsze miał naturalne możliwości docierania do działaczy ?S?. Motywem pozyskania miała być współodpowiedzialność obywatelska."

Użytkownik Crumlin edytował ten post 16 grudzień 2013 - 20:16

Offline #23 akojak

akojak

Działacz

• Użytkownik forum
  • 284
  • PipPipPipPip
  • 1548 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:03

Nic nie interpretuje tylko przytaczam suche fakty.Fakty są takie że w/w nie współpracował z SB ani UB. Faktem jest że nIe należał -jak większoć praszurów dzisiejszych elit - do grupy trzymającej władze za komuny. I faktem jest że komuchy j/w napisałem wykorzystywały część inteligencji przedwojennej aby tworzyć własne kadry któych nie mieli.

To co ty robisz to nie interpretowanie faktów -bo te najwyraźniej cię nie obchodzą-  tak dzis popularna próba odbrązowywania postaci historycznych.

Faktem jest ze byl w PZPR,faktem jest ze skonczyl skonczyl studia w tej jakze wrednej komunie( wiekszosc zolnierzy AK i to nawet szergowych konczyla zupelnie inaczej),faktem jest ze byl wykladowca , faktem jest ze jezdzil na szkolenia zagraniczne,faktem jest ze byl na kontrakcie w Libii ,i jeszcze pare innych faktow.Reszta to jednak interpretacja- Ty interpretujesz je tak ,ja inaczej.

Offline #24 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 04:18

Faktem jest ze byl w PZPR

mój stary też był w PZPR a potem w "S" za co go (komuchy) gnoiły kilkanaście lat.

faktem jest ze skonczyl skonczyl studia w tej jakze wrednej komunie

a gdzie miał je skończyć na księżycu ?

wiekszosc zolnierzy AK i to nawet szergowych konczyla zupelnie inaczej),faktem jest ze byl wykladowca , faktem jest ze jezdzil na szkolenia zagraniczne,faktem jest ze byl na kontrakcie w Libii ,i jeszcze pare innych faktow.

już ci pare razy w tym że tamacie  wyjaśniłem dlaczego komuchy musiały po wojnie trzymać przy życiu niektóre osoby z przedwojennych elit. Z mojej rodziny też kilka osób jeździło na kontrakty kilka było tez formalnie w PZPR choć jedyne czym dażyli komune to co najwyżej pogarda lub kpina z tej całej bandy.Ale czasy były takie że jak chciałeś dostać paszport to padało pytanie "czy jesteś członkiem parti" . Kiedy chciałeś wysłać dziecko na studia "padało pytanie..." Kiedy chciałeś kupić pare cegieł "padało pytanie...." itd. itd.*

Większość ludzi traktował ową legitymacje jako swego rodzaju dowód osobisty gdzie żeby nie być traktowany jak obywatel drugiej kategori brała ten świstek. Jako przykład podałem ci swoją rodzinę w które niektóre osoby miał w/w świstek a jednocześnie jedynym na co mogły komuchy liczć ze strony mojej rodziny to co najwyżej darcie łacha z ich kretynizmów -taka powszechna forma protestu społecznego-.

Fakt to byłby wtedy kiedybyś miał rzetelne informacje że był TW -jak np. w przypadku Bolka- Czymś takim że był w pzpr to możesz oskarżyć połowę kraju . Nie dało się poprostu w tamtych czasach nie być w pzpr -a właściwie udawać że się jest jak miało to miejsce w lwiej części przypadków- a jednoczesnie się rozwijac w jakiekolwiek dziedzinie. Dlatego właśnie w Polsce mogła narodzić się "Solidarność" gdyż poprostu mało kto traktował komuchów i ich idee inaczej niż zło konieczne.

*nie wchodząc w szczegóły mówie tu o czasach wczesnej komuny

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 04:37

Socjalizm (zwany dziś lewicą) jest ustrojem nieustannie walczącym z problemami ekonomicznymi nieznanymi w cywilizowanym świecie.... :D

Panie prokuratorze ..... Nie bylem w zmowie z Jarosławem Kaczynskim i Smokiem wawelskim. Nie podpalaliśmy w trójkę -zdalnie z Krakowa  -żadnej zasranej tęczy choć musze przyznać że od tego całego wrzasku o te całą zasraną  "tęcze" to  sram już tęczowo : :P :D

Offline #25 akojak

akojak

Działacz

• Użytkownik forum
  • 284
  • PipPipPipPip
  • 1548 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 09:32

a gdzie miał je skończyć na księżycu ?

To akurat byla ironia ;)

już ci pare razy w tym że tamacie  wyjaśniłem dlaczego komuchy musiały po wojnie trzymać przy życiu niektóre osoby z przedwojennych elit.

No i to juz jest twoja interpretacja tego konkretnego zyciorysu. Ja mam prawo interpretowac to inaczej.

Jak dla mnie dyskusja zakonczona.Ja nie przekonam Ciebie ,a TY nie przekonasz mnie . I tak niech pozostanie ,bo w sumie to chyba nudno by bylo jakby wszyscy mieli takie same poglady :D

Większość ludzi traktował ową legitymacje jako swego rodzaju dowód osobisty gdzie żeby nie być traktowany jak obywatel drugiej kategori brała ten świstek.

Tu sie z Toba zgadzam

.Ale czasy były takie że jak chciałeś dostać paszport to padało pytanie "czy jesteś członkiem parti" . Kiedy chciałeś wysłać dziecko na studia "padało pytanie..." Kiedy chciałeś kupić pare cegieł "padało pytanie...." itd. itd.*

Chcesz powiedziec ze wystarczylo byc w partii zeby wyjezdzac na zagraniczne szkolenia i kontrakty (przypominam -mowimy o latach 50 i 60 )? :blink:

Fakt to byłby wtedy kiedybyś miał rzetelne informacje że był TW -jak np. w przypadku Bolka-

No i tu kwestia wlasnie co jest rzetelne , a co nie .

Użytkownik akojak edytował ten post 17 grudzień 2013 - 09:35

Offline #26 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:29

Chcesz powiedziec ze wystarczylo byc w partii zeby wyjezdzac na zagraniczne szkolenia i kontrakty (przypominam -mowimy o latach 50 i 60 )? :blink:

chce powiedzieć że na taki wyjazd nie miałbyś wtedy szans gdybyś nie był -choćby nawet formalnie- w pzpr

No i tu kwestia wlasnie co jest rzetelne , a co nie .

To jest akurat dość proste. Życiorys Bolka walesy został przez historyków wielokrotnie zbadany i nawet zyczliwi mu historycy nie są w stanie ukryć faktów że wałęsa był na sznurku SB -starają się to pomijać ale to nawet wyłazi stadami z prac w/w "życzliwy" mu historyków- . Nawet jego żona go niechący wydała w swej własnej książce pisząc że "kiedy (wałęsa) stracił prace zaczoł co miesiąc regularnie wygrywać w totka i z tego się przez lata utrzymywali" :D

Życiorys R.Kaczyńskiego też został przemaglowany i nie ma tam śladu na żadną współprace z komuchami a wręcz przeciwnie. Oczywiście nie był o walczącycm opozycjonistą ale jeśli to traktować jako winę to winnych jest nad wisłą jakieś 30 mln osób ...

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 10:31

Offline #27 Crumlin

Crumlin

Life = online

• Użytkownik forum
  • 329
  • PipPipPipPipPip
  • 2572 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 08:23

Offline #28 InspectorClouseau

InspectorClouseau

Wiejski Filozof et Troll

• Użytkownik forum
  • 958
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 01:19

Crumlin, chyba (zresztą z radością) muszę się przyznać do pomyłki. Wbrew temu co przewidywałem jednak jest kwik i to niezły! :lol:  :lol:

http://wpolityce.pl/...nego-wciaz-zywy

P.S. Książka już zamówiona, poprosiłem ojca coby mi przysłał sztuk jedną i wiesz co? W Bydgoszczy już zszedł cały nakład i muszę czekać na dodruk, jaja conie? :)  Myślałem, że już niewielu ludzi interesuje UBecka przeszłość tych medialnych kanalii a jednak!  :D 

Użytkownik InspectorClouseau edytował ten post 21 grudzień 2013 - 01:24

.

Offline #29 Bravo12

Bravo12

Działacz

• Użytkownik forum
  • 486
  • PipPipPipPip
  • 2247 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 01:35

Może ludzie po tej książce nie będą tak łatwo wierni w "media " i zaczną trochę myśleć ciekawe czy to coś zmieni
Raz dwa trz

Offline #30 daveed

daveed

super uru ;)

• Użytkownik forum
  • 1620
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6927 postów
  • Miejscowość:ze wsi

Napisano 08 styczeń 2014 - 17:44

Aż sama sobie współczuję, że musiałam przez to przebrnąć - pisze Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej" recenzująca książkę "Resortowe dzieci". W ślad za użalaniami się nad własnym losem Wielowieyska oskarża autorów książki o... antysemicki jad. Tymczasem Wydawnictwo Fronda po raz drugi zamówiło dodruk "Resortowych dzieci". W sumie wydrukowano już 90 tys. egzemplarzy.

Wielowieyska sama przyznaje, że to, co autorzy opisali w książce, jest zgodne z prawdą. Dodatkowo, jak podkreśla, "niemal wszystko, co jest w tej książce, od dawna było wiadome". To jednak nie przeszkadza jej atakować autorów w stylu organu z ul. Czerskiej.

Sprzeczności w "recenzji" dziennikarki "GW" jest więcej. Potrafi napisać, że jest to "śmiertelnie nudna cegła", by za chwilę z niepowtarzalną gracją oskarżyć o wylewanie "antysemickiego jadu".

W jednej sprawie autorom nie można odmówić sprytu. Najpierw wyciągają jakieś zdanie Adama Michnika o liberalnej żydokomunie, a potem z dużą satysfakcją demaskują żydowskie pochodzenie wielu dziennikarzy, którzy zresztą swych korzeni nie kryją. Za rękę za antysemityzm złapać ich nie można, ale jest oczywiste, że sączą antysemicki jad - pisze Wielowieyska.

Dlaczego antysemityzmem jest pisanie o żydowskim pochodzeniu, skoro sami bohaterowie - jak zauważa recenzentka - tego nie kryją? Jak można pisać że "niemal wszystko, co jest w tej książce, od dawna było wiadome", jednocześnie pisząc o "demaskacji"? Czy Wielowieyska wie, co to jest logika? Gdzie - poza swoją recenzją - widzi "dużą satysfakcję" w demaskowaniu? Na to pytanie nie dostajemy odpowiedzi, w końcu chodzi o to, żeby błotem obrzucić, a nuż coś się przyklei.

Gdyby ktoś chciał na podstawie recenzji "Gazety Wyborczej" ocenić książkę, uznałby, że nieistotne spotkania są podstawą zarzutów o "resortowe dziedzictwo". I tak o Monice Olejnik Wielowieyska pisze z kpiną: A już Monika Olejnik to prawdziwie grzeszna istota: bywała na urodzinach Lecha Wałęsy i sfotografowała się z Hanną Gronkiewicz-Waltz! A w PRL pojechała na Maltę!

Pani Dominiko, pani nieuważnie przeczytała książkę. Jest w nim opis dużo ciekawszych spotkań Moniki Olejnik. To tylko jedno z nich:

Crumlin, chyba (zresztą z radością) muszę się przyznać do pomyłki. Wbrew temu co przewidywałem jednak jest kwik i to niezły! :lol:  :lol:

http://wpolityce.pl/...nego-wciaz-zywy

P.S. Książka już zamówiona, poprosiłem ojca coby mi przysłał sztuk jedną i wiesz co? W Bydgoszczy już zszedł cały nakład i muszę czekać na dodruk, jaja conie? :)  Myślałem, że już niewielu ludzi interesuje UBecka przeszłość tych medialnych kanalii a jednak!  :D 

Ja wczoraj cały new sacz przeleciałem :) i nic, wszędzie pusto - pani w empiku na sobotę ma mi odłożyć jeden egzemplarz. W Empiku number one :D

Znajomi z Irlandii piszą co bym im wysłał a ja mam problem, żeby sobie kupić :) 

“ Niektórzy naukowcy twierdzą, że wodór, ponieważ jest go takie mnóstwo, jest głównym budulcem wszechświata. Nie zgadzam się z tym. Twierdzę, że głupoty jest więcej niż wodoru, i że ona jest głównym budulcem wszechświata. ”
— Frank Zappa
Jeden Polak to istny czar, dwoch Polakow - to awantura, trzech Polakow - och, to juz jest Polski problem
— Wolter

Offline #31 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 1011
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 08 styczeń 2014 - 18:32

A za trzydzieści lat sequel: Resortowe Wnuki, przedmowę napisze były bulterier moralnie wzmożonych Jacek "dziadek-z-wehrmachtu" Kurski.
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #32 kondzior1410

kondzior1410

Life = online

• Użytkownik forum
  • 576
  • PipPipPipPipPip
  • 4009 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 18:49

Zwykla POlska zawisc. Chlapia na tych co sie im POwiodlo. A POwiodlo im sie bo ciezko pracowali. To, ze mieli komunistyczne, zlodziejskie czy tez UBeckie korzenie to nie ma znaczenia.

Sa tu na forum byle ubeki, co to im sie nie POwiodlo, znaczy ze nie kazdemu musi, jak nie pracuje to sie nie udaje.

Offline #33 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 1011
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:03

Dobrze KOmbinujesz KOndzio. Ja jestem niedoszły ubek, któremu tatuś ubek załatwił robotę w Polsce, Irlandii oraz Anglii. Tak daleKO sięgajo nasze ubeckie macki.

Offline #34 daveed

daveed

super uru ;)

• Użytkownik forum
  • 1620
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6927 postów
  • Miejscowość:ze wsi

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:30

A za trzydzieści lat sequel: Resortowe Wnuki, przedmowę napisze były bulterier moralnie wzmożonych Jacek "dziadek-z-wehrmachtu" Kurski.

photo.jpg

“ Niektórzy naukowcy twierdzą, że wodór, ponieważ jest go takie mnóstwo, jest głównym budulcem wszechświata. Nie zgadzam się z tym. Twierdzę, że głupoty jest więcej niż wodoru, i że ona jest głównym budulcem wszechświata. ”
— Frank Zappa
Jeden Polak to istny czar, dwoch Polakow - to awantura, trzech Polakow - och, to juz jest Polski problem
— Wolter

Offline #35 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 1011
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:07

Ocho, i mój nadworny KOmentator-trefniś się za mną znowu ugania :D

Offline #36 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:19

@badfish

powiedz nam czemu nas nie dziwi ze jestes naczelnym obroncom tys skruwy.sy..w ? :D

toz Kurski chyba już jest w odpowiednim obozie

-TVNu nie ogladasz czy cŁo ? :D

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 08 styczeń 2014 - 20:15

Offline #37 kondzior1410

kondzior1410

Life = online

• Użytkownik forum
  • 576
  • PipPipPipPipPip
  • 4009 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:19

Dobrze KOmbinujesz KOndzio. Ja jestem niedoszły ubek, któremu tatuś ubek załatwił robotę w Polsce, Irlandii oraz Anglii. Tak daleKO sięgajo nasze ubeckie macki.

No nie ty jestes mlody y yntelygetny z wielkiego maista, ktory moze sobie wybierac. Dzis IRE chirurg, jutro GB, sprzataczka, pojutrze Australia wybitny programista.

A POwiedz mi coolzezko, dlaczgeo tak uparcie bronisz tego stada oszustuf.

Offline #38 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:23

. Ja jestem niedoszły ubek, któremu tatuś ubek załatwił robotę w Polsce, Irlandii oraz Anglii.

problem w tym zes sie tutaj "reklamowal" w tylu zawodach i kraja ze o tobie mozna jedno powiedziec chooooj cie wie  :D

A POwiedz mi coolzezko, dlaczgeo tak uparcie bronisz tego stada oszustuf.

jak to dlaczego ? nawet @badfish rodziny se nie wybieral  pochodzenie z zatoki czerwonych swin............. zobowiazuje....

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 08 styczeń 2014 - 20:29

Offline #39 vahanara

vahanara

Działacz

• Użytkownik forum
  • 178
  • PipPipPipPip
  • 1285 postów
  • Miejscowość:Ziemie Zakonu
  • Zainteresowania:Irytowanie pożytczenych idotów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:41

problem w tym zes sie tutaj "reklamowal" w tylu zawodach i kraja ze o tobie mozna jedno powiedziec chooooj cie wie  :D

W sumie to na milipanta bezpiece taka ..... ryba? Pożytku z niej żadnego. Chyba że miał zabawiać swoimi krotochwilami panów oficerów.

Mit der Dummheit kämpfen Götter selbest vergebens

Offline #40 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1094
  • PipPipPipPipPip
  • 3511 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:46

W sumie to na milipanta bezpiece taka ..... ryba? Pożytku z niej żadnego. Chyba że miał zabawiać swoimi krotochwilami panów oficerów.

ryba jest najlepsza wędzona :D

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 08 styczeń 2014 - 20:46

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.