Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana Prawa Jazdy Na Irlandzkie...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

Offline #41 crak71

crak71

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 07 listopad 2013 - 15:01

AXA......po 7 latach u nich bez żadnych "wpadek" zaśpiewali sobie w tym miesiącu od nas 650 eu ponieważ cyt . " przestaliśmy honorować polskie prawo jazdy".

A zatem już nas nie ubezpieczają. Nowy ubezpieczyciel za to samo wystawił rachunek na 348 eu.

Bye, bye AXA.

Odnośnie wymiany prawa jazdy- oboje się przed tym bronimy, ale ostatnio podczas rutynowej kontroli Garda poinformowała męża,że ma obowiązek wymiany na irl skoro tak długo tu mieszka.

Ja tez sie bronie, bo uwazam ze to jest dyskryminacja. Osoby krote tez sa tego zdania, prosze o wysylanie maila do ambasady polskiej

dublin.op@msz.gov.pl

Opiszcie swoje przygody z ubezpieczycielami, bo to jedyna chyba droga prawna jaka mozemy podjac by tak nie bylo. Nikt nie ma prawa mnie zadac wiecej pieniedzy za ubezpieczenie tylko dlatego bo mam polskie prawo jazdy.

Zadana ustawa nie weszla w tym roku ktora by cos takiego nakazywala (informacja z ambasady)

???? :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Offline #42 dudus3030

dudus3030

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 15:50

BZDURY WYPISUJESZ !!
Lepiej wymienić zawczasu, bo te punkty się nie kasują po 3 latach, tylko czekają aż wymienisz prawko.
Także uzbierasz 12 - tracisz uprawnienia do poruszania się po drogach Irl. Prawka nie zabiorą, bo nie oni je wydali.
Po prostu dostajesz sądowny zakaz i jesteś już w bazie..

BZDURY PISZESZ TY!!!!!!!!

miałem od roku 2006 do 2009 14 punktów i zaplacilem 560 euro w sumie mandatów.Zero zakazów.A w tym roku na początku wymieniłem prawo jazdy na irlandzkie bo musiałem i nic.Więc NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ .......... :D  :D  :D

Offline #43 crak71

crak71

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 18:53

BZDURY PISZESZ TY!!!!!!!!

miałem od roku 2006 do 2009 14 punktów i zaplacilem 560 euro w sumie mandatów.Zero zakazów.A w tym roku na początku wymieniłem prawo jazdy na irlandzkie bo musiałem i nic.Więc NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ .......... :D  :D  :D

Dlaczego musiales?

Offline #44 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 496
  • PipPipPipPip
  • 1542 postów
  • Miejscowość:Dublin Jelenia Góra

Napisano 07 listopad 2013 - 18:55

Ja tez sie bronie, bo uwazam ze to jest dyskryminacja. Osoby krote tez sa tego zdania, prosze o wysylanie maila do ambasady polskiej

dublin.op@msz.gov.pl

Opiszcie swoje przygody z ubezpieczycielami, bo to jedyna chyba droga prawna jaka mozemy podjac by tak nie bylo. Nikt nie ma prawa mnie zadac wiecej pieniedzy za ubezpieczenie tylko dlatego bo mam polskie prawo jazdy.

Zadana ustawa nie weszla w tym roku ktora by cos takiego nakazywala (informacja z ambasady)

A moze nie moga zweryfikowac jak ostroznie jezdzisz czyli ile masz punktow, czyli jakie jest prawdopodobienstwo ze spowodujesz wypadek i tak sie oni ubezpieczaja. A w czym jest problem wymiana takiego prawa jazdy?

Offline #45 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 111
  • PipPipPipPip
  • 1990 postów
  • Miejscowość:Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Napisano 07 listopad 2013 - 19:22

Właśnie tego samego szukałem na moim kompie żeby wkleić :)

Dzięki przyda się.

Punktów mniej do złapania tutaj, ale o ile rzadziej widzimy wypadek na drodze niż w pl... 

Chyba mało jeździsz.

Masz na myśli wypadek czy kolizję?

wypadek drogowy, to zdarzenie w ruchu drogowym, w wyniku którego osoba poniosła śmierć lub doznała jakichkolwiek obrażeń ciała albo powstała szkoda w mieniu

"Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow."- Stanislaw Lem"

"Jesli moj sasiad codziennie bije swoja zone, ja zas nie bije jej nigdy, to w swietle statystyki obaj bijemy je co drugi dzien."-George Bernard Shaw

Dołączona grafika

Offline #46 crak71

crak71

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 20:25

A moze nie moga zweryfikowac jak ostroznie jezdzisz czyli ile masz punktow, czyli jakie jest prawdopodobienstwo ze spowodujesz wypadek i tak sie oni ubezpieczaja. A w czym jest problem wymiana takiego prawa jazdy?

Problemem jest to ze ktos narzuca mi cos czrgo nie musze robic. I nie jest to panstwo, tylko firmy ubezpieczeniowe. Jak na razie tylko one na tym zarabiaja.Po drugie, co bedzie nastepne?  Obowiazek wymiany paszportu? To koszt ponad 900 euro.

Problemem jest to ze ktos narzuca mi cos czrgo nie musze robic. I nie jest to panstwo, tylko firmy ubezpieczeniowe. Jak na razie tylko one na tym zarabiaja.Po drugie, co bedzie nastepne?  Obowiazek wymiany paszportu? To koszt ponad 900 euro.

Jestesmy czlonkami Unii Europejskiej i nikt w zadnej ubezpieczalni nie ma prawa mi powiedziec ze nie honoruje mojego polskiego prawa jazdy. Jest to bezczelna dyskryminacja i ja sie z tym nie zgadzam.

Offline #47 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1744
  • PipPipPipPipPip
  • 4024 postów
  • Zainteresowania:...chema mnie interesuje, nie podoba mi się...

Napisano 07 listopad 2013 - 22:02

Jestesmy czlonkami Unii Europejskiej i nikt w zadnej ubezpieczalni nie ma prawa mi powiedziec ze nie honoruje mojego polskiego prawa jazdy. 

Możesz podać ubezpieczalnie, w których nie honorują polskiego prawa jazdy?

To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #48 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 627
  • PipPipPipPipPip
  • 4781 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 07 listopad 2013 - 22:16

Możesz podać ubezpieczalnie, w których nie honorują polskiego prawa jazdy?

Przejęzyczenie autora ;)

AXA - honoruje owszem, ale za dodatkowe 200e

Czy są na to jakieś paragrafy ? Nie mam pojęcia, ale ja sobie dałem z tym spokój (z AXĄ również) W Allianz, nie robili żadnych problemów.

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #49 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1744
  • PipPipPipPipPip
  • 4024 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 22:41

Od lat mam w Allianz, tam problemu nie ma. Tyle tylko, że się "przepisałam" z Allianz do Allianz przez brokera, bo taniej wyszło. :)

To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #50 50 Cent

50 Cent

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 19:36

Mi gardziarz podczas kontroli powiedział ,że jeśli prowadzi się tu w Irlandii auto od 2 lat i więcej  to obowiązkowa jest zmiana prawka na Irlandzkie.... ale co zrobią jak się tego nie zrobi to nie wiem , Nie zapytałem nawet

Online #51 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1230
  • PipPipPipPipPip
  • 4775 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 20:44

Mi gardziarz podczas kontroli powiedział ,że jeśli prowadzi się tu w Irlandii auto od 2 lat i więcej to obowiązkowa jest zmiana prawka na Irlandzkie.... ale co zrobią jak się tego nie zrobi to nie wiem , Nie zapytałem nawet

A oni rozne rzeczy mowia. Czasami z zadziwiajaca pewnoscia siebie.

Użytkownik Cichy36 edytował ten post 09 listopad 2013 - 20:44

Jak ktoś był dobrym pilotem, to latał i latał. Natomiast tych złych wysyłano do Akademii Sztabu Generalnego. Wracał potem taki do jednostki, zostawał dowódcą i najczęściej mówił: Ja wam teraz pokażę. A miał mniej godzin w powietrzu niż jego podwładni. Sądzę, że to się nie zmieniło.

Nie chcę się chwalić, ale kiedy w 1988 r. odchodziłem z wojska, miałem wylatane ponad 3 tys. godzin. Większość na samolotach ponaddźwiękowych. Ja po prostu samolot czułem [beeep]ą.

ppłk. Bohdan Likus

Offline #52 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 540
  • PipPipPipPipPip
  • 3224 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 21:40

po co sie bawic w te irlandzkie prawka, wystarczy zmienic ubezpieczyciela, nie wiem czemu polacy leca do tej axy jak cmy do swiatla, bo ani tanio, oferta tez pozostawia wiele do zyczenia w porownaniu z innymi firmami ;)

Użytkownik Oxide edytował ten post 09 listopad 2013 - 21:41

Offline #53 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1744
  • PipPipPipPipPip
  • 4024 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 02:34

Mi gardziarz podczas kontroli powiedział ,że jeśli prowadzi się tu w Irlandii auto od 2 lat i więcej  to obowiązkowa jest zmiana prawka na Irlandzkie.... 

To źle Ci powiedział. W sensie bzdurę.

Offline #54 rafalszu

rafalszu

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 18:22

Eeee tam Panie.... ile masz tu zamiar siedzieć ? kolejne 10 lat ? Za 7-8 zgłosisz zgubienie dokumentów w PL i dostaniesz nowy kwit ;)

I chciałbym zobaczyc twoją minę jak Ci Pani w PL urzędzie wyciągnie twoje stare prawko z adnotacją że wymienileś prawko na Irlandzkie :)

Wracając do tematu - jak wygląda ponowna wymiana prawka, IRL > PL ?

Są jakieś 'ale' drobnym maczkiem pisane ? Może jakieś przeciwskazania żeby nie wymieniać...

Nie ma żadnych problemów, idziesz wypełniasz wniosek dołączasz bodajże dwa zdjącia (już nie pamiętam) oddajesz prawko Irlandzkie i pokłopocie. aaa no i oczywiście wklejasz miłej Pani w okienku 100zł - opłata za wydanie prawa jazdy :)

Offline #55 katkica

katkica

Działacz

• Użytkownik forum
  • 152
  • PipPipPipPip
  • 1051 postów
  • Miejscowość:Kielce Dublin

Napisano 18 kwiecień 2014 - 11:26

Pytanie do osób ,które wymieniały polskie prawo jazdy na irlandzkie.Czy zabrano Wam polski dokument ,czy tylko przedziurkowano?

Offline #56 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 704
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 11:40

Zabrano i ponoć odesłano do urzędu, który je wystawił

Offline #57 maximus74

maximus74

Działacz

• Użytkownik forum
  • 93
  • PipPipPipPip
  • 1013 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 19:05

Zabrano i ponoć odesłano do urzędu, który je wystawił

Potwierdzam.

Offline #58 katkica

katkica

Działacz

• Użytkownik forum
  • 152
  • PipPipPipPip
  • 1051 postów
  • Miejscowość:Kielce Dublin

Napisano 18 kwiecień 2014 - 20:02

Dzięki bo w pracy mi taki młyn w głowie zrobili,że nie byłam pewna czy dobrze zrobiłam oddając, :rolleyes:

Offline #59 Kasica2326

Kasica2326

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 maj 2014 - 14:44

Czesc , szukam na ten temat I nic nie umiem znalesc. O prawo jazdy mam 11.lat prawo jazdy polskie chce wymienic na Irlandzkie prawo Jazdy czy wymienią  mi je bez pobremów?

Offline #60 djr7

djr7

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 177
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 05 maj 2014 - 14:57

Tak

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.