Skocz do zawartości

Zdjęcie

5Latek Do Szkoły :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 poliglotek

poliglotek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 44
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:10

Hej,

czy ktoś z Was ma aktualną listę przyborów szkolnych potrzebnych 5-latkowi do pierwszej klasy?

Chciałabym zrobić mały prezent i chciałabym żeby to były rzeczy faktycznie, które przydadzą się dzieciaczkowi do szkoły :)

Offline #2 UneJolieFemme

UneJolieFemme

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 18
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:28

Chodzi zapewne o Junior Infants. Wiele szkół zapewnia przybory szkolne, rodzice tylko dają kasę. A jesli nie to są to drobnostki, typu kilka ołówków, teczka, klej.

Te najmłodsze dzieci korzystają właśnie najwięcej z ołówków (do robienia ślaczków, obrysowań, pierwsze literki, itp.) oraz kleju do prac plastycznych.

Myślę, że jakiekolwiek kupisz produkty szkolne, to przydadzą się one na pewno w domu, ciężko poradzić, ale ja stawiałabym na proste rzeczy typu kredki, ołówki, farby, plastelina. No chyba, że coś oryginalnego typu mazaki z brokatem czy zmieniające kolor. Crayola ma w swojej ofercie takie różne nowinki.

Użytkownik UneJolieFemme edytował ten post 24 sierpień 2013 - 14:29

Offline #3 krissy

krissy

...

• Użytkownik forum
  • 1114
  • PipPipPipPipPip
  • 4877 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:33

U nas potrzebne byly: kredki, olowki, gumki i temperowki. 

Crayola faktycznie ma rewelacyjny wybor kredek- od olowkowych, po Twistables.

Plecak, lunchbox moze...

NIE ZNAM SIE NA PODATKACH!!

Offline #4 poliglotek

poliglotek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 44
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:50

Dzięki za rady :)

Właśnie zależy mi żeby to były rzeczy faktycznie potrzebne do szkoły, żeby dzieciak miał wszystko to co koledzy na zajęcia :)

nie wiem czy junior infants, wiem, że 5 lat, i do pierwszej klasy :)

a jak z ubrankami? mundurkami?

a może ktoś ma z Was 5latka, który idzie do I klasy, i dostał taką listę ze szkoły?

Offline #5 krissy

krissy

...

• Użytkownik forum
  • 1114
  • PipPipPipPipPip
  • 4877 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 15:29

Jesli wiesz, ktora to szkola, to mundurek znajdziesz w sklepach, ktore sprzedaja ubrania z logiem szkoly. Dodatkowo zobacz, czy istnieje strona internetowa szkoly- z niej mozesz dowiedziec sie czegos wiecej.

NIE ZNAM SIE NA PODATKACH!!

Offline #6 poliglotek

poliglotek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 44
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 15:40

Jesli wiesz, ktora to szkola, to mundurek znajdziesz w sklepach, ktore sprzedaja ubrania z logiem szkoly. Dodatkowo zobacz, czy istnieje strona internetowa szkoly- z niej mozesz dowiedziec sie czegos wiecej.

Super! dobry pomysł z tą stroną internetową :) 

Offline #7 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 610
  • PipPipPipPipPip
  • 4751 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:04

Ogólnie z tymi mundurkami to niezła mafia jest... szkoły, a właściwie parę wysoko postawionych osób lobbuje na rzecz "zaprzyjaźnionych" sklepów, które to zaś zdzierają horrendalne kwoty za głupie sweterki z wyszytym logiem.

Z tego co kiedyś sprawdzałem, kupno odpowiedniego ubioru + zlecenie wyszycia potrzebnego logo we własnym zakresie kosztuje 1/10 końcowej ceny. Wystarczy wejść na allegro i odszukać odpowiedniej aukcji, mailem przesłać im logo szkoły, a wyślą logo "na rzep" za maksimum 20pln. Jak dobrze poszukać, to znajdzie nawet odpowiedni sweter i mogą wyszyć na miejscu. Tutaj w sklepach takie sweterki to wydatek rzędu 30-50euro. Paranoja jakaś....

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #8 kunki

kunki

Drapieżna z łasicowatych - kuna domowa oswojona

• Użytkownik forum
  • 556
  • PipPipPipPipPip
  • 4292 postów
  • Miejscowość:Ciarrai
  • Zainteresowania:Ostatnimi czasy czubek mojego nosa.

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:36

Jak kredki to tylko takie :)

http://www.staedtler...loured-pencils/

Nożyczki od

http://www.fiskarscr...er-Dekorscheren

Fajne lunch boxy, butelki, plecaki ma

http://www.smashente.../back-to-school

Nie wiem tylko czy nie za późno.

Powrót do szkoły już w przyszłym tygodniu.

Hurrrraaaa  :D

"...szał zakupów jest dla kobiet ważniejszy od szału miłosnego, (...) należy szmaciane kaprysy towarzyszek łoża spełniać bez jęku, gdyż dla dam owo posłuszeństwo zwyczajowi ciągłej zmiany skóry jest czymś więcej niż narkotykiem, więcej niż przymusem biologicznym - to kobiecy język niezbędny kobiecie do życia."

Jestem kobietą.
Mój nick pochodzi od słowa kuna i został tutaj użyty w postaci zdrobnienia, wyrażonego w trzeciej osobie liczby mnogiej.

"Moralne jest po prostu to, co nie rani innych. Życzliwość (...) podsumowuje wszystko".

Offline #9 poliglotek

poliglotek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 44
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:59

Dzięki :D

Offline #10 ktototaki

ktototaki

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 61
  • Pip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:rozmaite

Napisano 24 sierpień 2013 - 19:54

Czy możecie mnie poinformować jaki jest wymagany prawem wiek, w którym dziecko powinno rozpocząć edukację szkolną?

Ostatnio, w trakcie rozmowy z mamą, która jak się okazało jest nauczycielką dowiedziałem się że do szkoły można posłać 4ro latka(!)

W Polsce społeczeństwo było oburzone posłaniem do szkoły 6cio latków, ale tutaj to wg mnie przegięcie.

Rozumiem, szkoła gratis a przedszkole pół pensji, więc rachunek prosty, ale na pewno nie odbiorę dziecku dzieciństwa z powodu oszczędności.

Ktoś ten wiek dawno określił, więc powód dla którego zaniża się wiek startu do szkoły jest prosty: mniejszy rozchód, większy dochód do budżetu (skarbu państwa)

Jakieś opinie rodziców?

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy 

nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz

Offline #11 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1611
  • PipPipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 24 sierpień 2013 - 20:26

Bez przesady, junior infants to żadna szkoła.
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Online #12 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 482
  • PipPipPipPip
  • 1515 postów
  • Miejscowość:Dublin Jelenia Góra

Napisano 24 sierpień 2013 - 20:28

moja corcia jest z pazdziernika 2010. w przyszlym dopiero roku moge ja poslac do przedszkola(darmowy rok). jej rok szkolny czyli junior infants zaczyna sie w 2015 roku, w 2016 senior i w 2017 pierwsza klasa. czyli do szkloly pojdzie jako prawie 7 latka. 

Użytkownik Bluee edytował ten post 24 sierpień 2013 - 20:30

Offline #13 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 363
  • 0 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 20:41

Z tego co wiem to mozna poslac dziecko 4letnie do szkoly ale ostateczny wiek w ktorym dziecko musi podjac nauke w szkole to 6lat,wiec to tylko zalezy od rodzica jaka podejmie decyzje.
Nie ma tez wg.mnie co generalizowac typu odbieranie dziecinstwa bo jedni moga sobie pozwolic na to by dziecko bylo do 6tego roku zycia w domu u boku mamy a inni przewaznie Ci z najnizsza krajowa ktorych nie stac na przedszkole badz nianie wybieraja szkole....a tak serio wg.mnie to chyba preschool a junior infant sie niczym nie roznia wiec chyba lepiej poslac do szkoly niz do przechowalni czyli tak zwanego przedszkola.
Po kolejne jesli rodzic posyla dziecko w wieku 4lat do szkoly to dziecko moze powtorzyc jeszcze raz dana klase jesli wg.rodzica nie nadaje sie do seniorow zreszta z podjeciem decyzji zapewne pomoga i Panie w szkole.
Wydaje mi sie osobiscie ze dziecko bardziej sie uspoleczni,czegos nauczy i zalapie lepiej jezyk w szkole niz w przedszkolu ale to moje skromne zdanie......
A jesli mowic jeszcze o przedszkolu no to z tego co wiem to jak dziecko skonczy 3lata to nalezy mu sie rok darmowego przedszkola wszak to tylko chyba 15 godz.tyg ale lepiej to niz nic.
Ja moglam sobie pozwolic na to ze moja pociecha poszla do przedszkola w wieku 3 lat i 9 mies. a w wieku 4 lat i 9 mies. rozpoczyna edukacje szkolna.ale wielu rodzicow posyla dzieci wczesniej ja ich nie potepiam ani nie przyklaskuje zalezy co ich skolnilo do tego,tu nie mamy czesto na kogo liczyc w stylu podrzuce malucha do babci itd.i pojde do pracy wiec nie dziwie sie ze juz 4 latki znajduja sie w szkole.
Znam Irlandke ktora dziecko 2 letnie wyslala do przedszkola a jako 3latek i iles tam mies. zaczelo szkole to dopiero porazka(fakt matka samotnie wychowujaca 2ke dzieci i do tego pracujaca).
Kolejny przyklad to sasiedzi oboje niepracujacy poslali 3latka na calodzienna opieke do przedszkola no bo przeciez im sie nalezy dofinansowanie z socjala no i oni zamiast szukac pracy, to spali w czasie gdy dziecko bylo w przedszkolu badz jezdzili sobie na zakupy,wycieczki czym sie chwalili--- oni typ ludzi dziecka nie ma problem z glowy chata wolna.
Wiec jak widac co rodzina to inny powod poslania badz nie poslania do szkoly.
Dla mnie fakt dziecinstwo ma sie jedno,nasza pociecha poszla do przedszkola bo na "podworku" nie miala kontaktu z dziecmi-brak rodziny,znajomych w irlandii wiec zeby moglo sie pobawic z dziecmi poszlo do przedszkola na 3 godz.dziennie.przez 4 dni wiec chyba tymi 12 godz. w tyg.nie zabralamu mojemu szkrabowi dziecinstwa.

Offline #14 UneJolieFemme

UneJolieFemme

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 18
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 22:30

Moje dziecko skończy 5 lat w listopadzie i w przyszłym tygodniu rozpoczyna szkołę, co więcej, już nie może się doczekać, tak jest podekscytowane.

4 czy 5-latki idą do tzw. Junior Infants i Senior Infants, te klasy tak naprawdę niewiele różnią się od przedszkola. Zajęcia trwają tylko 4 godziny dziennie (+30 min przerwy) , podczas których dzieci się głównie bawią, rysują, rozwijają swoje zdolności percepcyjno-motoryczne, uczą się odpowiedniego trzymania ołówka, nożyczek, rysowania linii, kształtów, później pierwszych literek. Banalne zajęcia, do których np. moje dziecko już od dawna ciągnie, więc to co będzie robiło w szkole, robi już w domu :)

Produkty Staedter też polecam, są świetnej jakości, chociaż ja kupiłabym je dla starszych dzieci.

Nasze ulubione kredki to też wspomniane wyżej Twistables od Crayola - idealne dla maluchów, bo nie trzeba temperować, są grubsze i mają ładne nasycone kolory.

Odnośnie mundurków to każda szkoła ma inne standardy i zalecenia.

wg.mnie to chyba preschool a junior infant sie niczym nie roznia wiec chyba lepiej poslac do szkoly niz do przechowalni czyli tak zwanego przedszkola.

Dla mnie fakt dziecinstwo ma sie jedno,nasza pociecha poszla do przedszkola bo na "podworku" nie miala kontaktu z dziecmi-brak rodziny,znajomych w irlandii wiec zeby moglo sie pobawic z dziecmi poszlo do przedszkola na 3 godz.dziennie.przez 4 dni wiec chyba tymi 12 godz. w tyg.nie zabralamu mojemu szkrabowi dziecinstwa.

Tak było też u nas, najpierw pre-school (przedszkole) 3 godziny dziennie przez rok, a teraz junior infants w szkole.

I też NIE uważam, że posyłając tutaj dziecko wcześniej do szkoły odbiera się im część dzieciństwa. System edukacyjny w Irlandii jest inny niż w Polsce.

To nie są wykłady, dzieci nie są zawalane zadaniami domowymi, nie targają ze sobą plecaków wypełnionych książkami (przynajmniej jeśli mówimy o tych początkowych klasach). Pobawią się trochę, poznają inne dzieci, nawiążą znajomości. Widzę w tym więcej dobrego niż w sytuacjach kiedy dziecko siedzi całymi dniami w domu i się nudzi, zwłaszcza gdy nie ma się z kim bawić.

Ja chodziłam w PL do szkoły na 7:30, więc musiałam bardzo wcześnie wstawać i to był dla mnie jedyny minus.

Tutaj przeważnie lekcje rozpoczynają się o 9, a nawet później, więc i wyspać się dzieci mogą.

Offline #15 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 433
  • PipPipPipPipPip
  • 2924 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 24 sierpień 2013 - 23:10

Ogólnie z tymi mundurkami to niezła mafia jest... szkoły, a właściwie parę wysoko postawionych osób lobbuje na rzecz "zaprzyjaźnionych" sklepów, które to zaś zdzierają horrendalne kwoty za głupie sweterki z wyszytym logiem.

Z tego co kiedyś sprawdzałem, kupno odpowiedniego ubioru + zlecenie wyszycia potrzebnego logo we własnym zakresie kosztuje 1/10 końcowej ceny. Wystarczy wejść na allegro i odszukać odpowiedniej aukcji, mailem przesłać im logo szkoły, a wyślą logo "na rzep" za maksimum 20pln. Jak dobrze poszukać, to znajdzie nawet odpowiedni sweter i mogą wyszyć na miejscu. Tutaj w sklepach takie sweterki to wydatek rzędu 30-50euro. Paranoja jakaś....

jak Ci sie nie podoba to wracaj do Polski, tylko potem nie medz ze do polskiej szkoly kazdy moze wejsc razem z dilerem, bo mundurkow nie ma :)

Użytkownik Oxide edytował ten post 24 sierpień 2013 - 23:11

Offline #16 Baila

Baila

provocateur

• Użytkownik forum
  • 1367
  • PipPipPipPipPip
  • 3913 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 23:17

Hurrrraaaa  :D

Juz sobie tego slucham momentami.

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie"

Online #17 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Użytkownik forum
  • 957
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7163 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 24 sierpień 2013 - 23:33

Mój ma cztery i pół roku i też już idzie do szkoły. W przyszły czwartek na 9.20. Książki 128.50 e. Duzo trochę ale co robić. Byłem miesiąc temu na pokazowej lekcji i jestem zadowolony. Mała ma dwa i pół roku i również idzie do przedszkola. Mnie ostatnio nie ma prawie wcale w domu to dzieciaki rozpuszczone do bólu. Trochę docierania się z rówieśnikami im się przyda. :D

Offline #18 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 610
  • PipPipPipPipPip
  • 4751 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 24 sierpień 2013 - 23:41

jak Ci sie nie podoba to wracaj do Polski, tylko potem nie medz ze do polskiej szkoly kazdy moze wejsc razem z dilerem, bo mundurkow nie ma :)

Ulżyło ?? To jak już się obudzisz rześki i trzeźwo myślący, to zacytuj mnie w którym miejscu skrytykowałem ideę noszenia mundurków.

Bo odkąd pamiętam zawsze to pochwalałem.... nie podoba mi się jedynie bezczelne naciąganie ludzi na takie koszta, skoro można duuużo taniej.

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #19 gemini43

gemini43

Dojrzala kretynka

• Użytkownik forum
  • 437
  • PipPipPipPipPip
  • 3498 postów
  • Gadu-Gadu: 7657719
  • Miejscowość:Dublin 24
  • Zainteresowania:Zycie,ostatnio nawet pozagrobowe...

Napisano 25 sierpień 2013 - 01:14

Moj syn ma 4 lata i 6 miesiecy i idzie do przedszkola.ECCE jest dostepny dla dzieci ,ktore maja co najmiej 3 lata i 3 miesiace i nie wiecej niz 4 lata i 7 miesiecy w roku  w,ktorym beda uczeszczac do przedszkola.Bezplatne sa 3 godziny dziennie,za kazda nastepna przedszkola moga sobie naliczac od 6 do 10 euro.

Uwazam ,ze lepiej aby maly polazil (w naszym wypadku 4 godziny dziennie,bede doplacac 30 euro tygodniowo za 1 dodatkowa godzine dziennie)do przedszkola.Do szkoly pojdzie w przyszlym roku szkolnym i na pewno nic mu nie ubedzie.

Moje corki przyjechaly tu jak jedna miala 7 druga 10 i pol ,obie sa najlepszymi uczennicami w klasie.

Nie spieszmy sie.

Angielski i tak beda mialy w jednym palcu.Gorzej z polskim,z czasem to od nas coraz bardziej  bedzie zalezec ,czy nasze dzieci beda dwujezyczne? ,czy stana sie irlandczykami z polskim pochodzeniem?

Wiec ,jesli ktos chce miec dziecko dwujezyczne to jest prosta zasada.

W domu tylko po polsku.Mowic,czytac,sluchac,pisac.Na codzien,zawsze.

Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi...

Offline #20 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1245
  • PipPipPipPipPip
  • 4443 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 25 sierpień 2013 - 01:51

. Zajęcia trwają tylko 4 godziny dziennie (+30 min przerwy) ,

Tak? No patrz, a moja córka musiała zostawać "po godzinach" bo miała 6h w klasach junior i senior infants :rolleyes:

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.