Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otwarcie Sklepu Internetowego W Irlandii

otwarcie sklepu internetowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 ice78

ice78

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:46

Witam 

Mam do Was pytanie chce otworzyć sklep internetowy .

Firma jedno osobowa, zarejestrowaną mam już nazwę w Core tylko teraz potrzebuje zmienić nazwę firmy . i jak formularz mi jest do tego potrzebny ? 

I teraz jak otrzymuje od kogoś fakturę VAT to mam podawać imię nazwisko PPS i nazwę firmy?

Bo nie chce wejść na VAT. Gdzieś tak przeczytałem ze nie muszę więcej nic rejestrować tylko po prostu podawać swoje dane a na końcu roku rozliczyć się z tych faktur.

Bardzo Was proszę o odpowiedz bo każdy pisze inaczej i sam już nie wiem jak ma to wyglądać.

Pozdrawiam

Offline #2 Plomien

Plomien

Działacz

• Użytkownik forum
  • 135
  • PipPipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:19

Witam 

Mam do Was pytanie chce otworzyć sklep internetowy .

Firma jedno osobowa, zarejestrowaną mam już nazwę w Core tylko teraz potrzebuje zmienić nazwę firmy . i jak formularz mi jest do tego potrzebny ? 

I teraz jak otrzymuje od kogoś fakturę VAT to mam podawać imię nazwisko PPS i nazwę firmy?

Bo nie chce wejść na VAT. Gdzieś tak przeczytałem ze nie muszę więcej nic rejestrować tylko po prostu podawać swoje dane a na końcu roku rozliczyć się z tych faktur.

Bardzo Was proszę o odpowiedz bo każdy pisze inaczej i sam już nie wiem jak ma to wyglądać.
Jesli przekroczysz pewien pulap bodajze 38 k rocznie to nie bedziesz mial wyboru jesli idzie o vat

Pozdrawiam

Wykladziny i podlogi drewniane
www.pownallcarpets.com
www.ryaluxcarpets.com
www.westexcarpets.co.uk
www.cormarcarpets.com

Offline #3 SimonPoppy

SimonPoppy

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 17:09

Przyjacielu a co będziesz sprzedawał. Znam rynek w Irlandii jak nikt inny. Wiem co się sprzedaje a co nie. Najważniejsze to grupa do której skierować chcesz swoją ofertę. Grupa ta musi być trafiona, musi się też dowiedzieć o Twoim sklepie, Powiem tobie że pomysł jest jak najbardziej słuszny i przynieść może znaczne profity. Jak będziesz chciał się poradzić to możesz na mnie liczyć przeszło 6lat analizuję społeczność Polonijną w Irlandii. 

Offline #4 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 764
  • PipPipPipPip
  • 1489 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 18:33

Firma jedno osobowa, 

Czyli działalnośc gospodarcza?

tylko teraz potrzebuje zmienić nazwę firmy . i jak formularz mi jest do tego potrzebny ? 

Zmienić "Registered name"? Wystąp o nową "registered name", ?20 w CORE.

Czy zmienić nazwę firmy (limted company / partnership)? Wtedy Formularz G1Q wraz ze zmienionymi dokumentami powołania spółki.

Jak bierzesz od kogoś fakturę to wystarczy wpisana nazwa.

Ale najczęsciej druga strona wymaga (szczególnie przy fakturach VAT):
- [Imię i Nazwisko] t/a [Nazwa działalności]

- Adres prowadzenia dzialalności [jak w CORE]

- Reg. No: [numer ppsa]
- VAT No: [numer pps z dodanym IE na początku] (tylko jeśli wystąpiłeś o przyznanie nr. VAT)

Musisz się zarejestrować na VAT jak tylko przekroczysz ?35K obrotu w usługach albo ?70K w handlu (możliwe, że te kwoty się zmieniły).

Co w sumie nie jest tak ciężko przekroczyć gdy rzeczywiście zarabiasz.

Zbierasz wszelkie faktury do końca roku, rozliczasz księgowość, najpóżniej w pazdzierniku składasz zeznanie za rok poprzedni i płacisz podatek należny (wyliczony z ksiąg) plus zadatek na rzecz podatku na rok następny przynajmniej w wyskości 100% zeszłorocznego.

Offline #5 EdytaM

EdytaM

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1759
  • PipPipPipPip
  • 1246 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 19:46

Zamiast sie pytac, sluchac wywodow typu - nie wiem do konca, moze sie zmienilo itp -zadzwon do ksiegowego I umow sie na rozmowe. Mysle ze to najprostsze rozwiazanie- dowiesz sie wszystkiego - zamiast wiedziec cos- ale nie do konca, a  w finale okaze sie ze zaplacisz podatek , bo chciales na czyms oszczedzic. Nie mowiac juz o VAT.

Robiac bizness I zakladajac ze wyjdzie- nie probuj dowiedziec sie od ciotki klotki co zrobic. Zrob to od poczatku do konca jak profesjonalista.

Nie szukaj pomocy od firm krzakow, lub chetnych do pomocy..Licz na siebie.

Coz najlepszym zyczeniem dla rozpoczynajacych dzialalnosc jest zyczenie: " Bys placil duzo podatkow" :)

Pozdrawiam

Ludzie uwielbiają żyć nie swoim życiem, światłem odbitym. Może ich własne im nie wystarcza?

http://smakiedyty.blogspot.ie/

https://www.facebook.com/pages/Smaki-Edyty/618299631547506?ref=hl

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.