Skocz do zawartości

Zdjęcie

W Jakim Jezyku Mowicie Do Dzieci?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

Offline #41 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1737
  • PipPipPipPipPip
  • 4018 postów
  • Zainteresowania:...chema mnie interesuje, nie podoba mi się...

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:30

forumowe mietki w zyciu tego nie zrozumia :lol:

@michcioj, a Ciebie w tej Polsce to zrozumią, czy zrozumieją?  :D

To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #42 bobofrut

bobofrut

Kasiarz bo kasiuje, a co, a wszystko

• Użytkownik forum
  • 1189
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5044 postów
  • Miejscowość:Wydział Odzyskiwania Zdrowego Rozsądku

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:30

Mój syn uczęszcza na speech language therapy i tam panie też mówią że w domu polski na zewnątrz angielski...i tego się trzymamy.

też tak uważam, tylko że ja jestem sknera i zamiast speed language therapy pociskam bajki po angielsku, efekt jest taki że mały ma dwa latka i kleci po polsku i po angielsku, a za zaoszczędzone pieniądze kupuje rodzinie świeże jabłka a we święta banany z przeceny 

Jak umrę to zrobię Wam wszystkim takie "Paranormal Activity", że się p.o.s.r.a.c.i.e!
bobofrut (1754-2378)

Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)

Bóg celowo tak kształtuje życie każdej osoby, aby dla tych co poznają owo życie zawsze dostarczało ono jakiejś istotnej lekcji moralnej.
Jan Pająk

Zapraszam:

Radio boskiego bobofrut'a (Goło i Rockowo)

P.S.

Osoba w moim awatarze nie jest naga, ma założone obcisłe wdzianko lateksowe w kolorze cielistym.

Offline #43 marhevka

marhevka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 76 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:36

Dzieki wszystkim za podzielenie sie swoim doswiadczeniem i rady.

Naturalne wydaje mi sie mowic do dziecka w swoim ojczystym jezyku, tym bardziej, ze chcemy zeby umial sie w nim porozumiewac, czytac itd. Angielski powinien rowniez naturalnie wchlonac w przedszkolu i srodowisku. Chcialam tylko sie dowiedziec, czy jest cos o czym ja nie wiem :)

Przedszkole do jakiego poslalismy naszego Malucha to Westwood na Clontarf.

Pozdrawiam wszystkich!

Make peace, not war :)

Offline #44 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:36

Mój syn uczęszcza na speech language therapy i tam panie też mówią że w domu polski na zewnątrz angielski...i tego się trzymamy.

Hej, my też to będziemy przerabiać w niedalekiej przyszłości. Dostaliśmy potwierdzenie z Health Centre żeby czakać na appointment tylko ile to może trwac ?
Jak wygląda speech therapy ???

Offline #45 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 160
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:42

Hej, my też to będziemy przerabiać w niedalekiej przyszłości. Dostaliśmy potwierdzenie z Health Centre żeby czakać na appointment tylko ile to może trwac ?
Jak wygląda speech therapy ???

Syn został wysłany ze szkoły(czekaliśmy chyba z 3m-ce na list z terminem)..jest dyslektykiem i to ma mu pomóc..nic za to nie płace.

Panie ćwiczą z nim wymowę,robią masę ćwiczeń(syn zamienia litery miejscami,zjada końcówki itd) wszystko jest oczywiście na totalnym luzie i "mały" lubi tam chodzić.

też tak uważam, tylko że ja jestem sknera i zamiast speed language therapy pociskam bajki po angielsku, efekt jest taki że mały ma dwa latka i kleci po polsku i po angielsku, a za zaoszczędzone pieniądze kupuje rodzinie świeże jabłka a we święta banany z przeceny 

ja nic za to nie płacę...został wysłany ze szkoły

bajki a raczej filmy bo to już 12latek ogląda w języku angielskim odkąd tu jesteśmy

na zakończenie napiszę,że pomimo problemów mówi,czyta i pisze po angielsku,irlandzku i polsku

Użytkownik robbed edytował ten post 12 czerwiec 2013 - 15:47

Offline #46 rubiocabron

rubiocabron

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 314
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11383 postów
  • Miejscowość:dublin
  • Zainteresowania:pozdroze male i duze ;)

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:45

Powtórzę, nie rozumiem jak dziecko żyjące w kraju angielskojęzycznym można nie przygotować do życia w tym społeczeństwie, zostawić je na pastwę losu to raz,

no wlasnie mietku, tego nie rozumiesz. dziecko chlonie obcy jezyk jak gabka, jesli bedzie sie z dzieckiem mowic po angielsku w domu to poprostu polskiego sie nie na uczy na tyle zeby mowic plynnie.

Offline #47 bobofrut

bobofrut

• Użytkownik forum
  • 1189
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5044 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:46

ja nic za to nie płacę...został wysłany ze szkoły

bajki a raczej filmy bo to już 12latek ogląda w języku angielskim odkąd tu jesteśmy

A jak można z tego skorzystać, jaka jest procedura, szkoła sama wyławia rodzynki i wysyła na takie szkolenie czy samemu trzeba zadbać o to?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jak umrę to zrobię Wam wszystkim takie "Paranormal Activity", że się p.o.s.r.a.c.i.e!
bobofrut (1754-2378)

Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.

Bóg celowo tak kształtuje życie każdej osoby, aby dla tych co poznają owo życie zawsze dostarczało ono jakiejś istotnej lekcji moralnej.
Jan Pająk

Zapraszam:

P.S.

Osoba w moim awatarze nie jest naga, ma założone obcisłe wdzianko lateksowe w kolorze cielistym.

Offline #48 zlota23

zlota23

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:50

moja corka zaczela pozno mowic,w wieku 2.5 roku zaczela przedszkole i w sumie mowi po angielsku tylko,dzisiaj ma 4 latka,rozumie polski,ale nie chce mowic,powtorzy kazde slowo po polsku,ale zdania nie skleji sama,po angielsku nie ma problemu.....

nam rowniez polozna na bilansie 3 latka mowila zeby w domu mowic tylko po polsku....nasza mala wybrala angielski swoim jezykiem do komunikacji z nami...ja odpowiadam po polsku....

mam znajomych maja corke wieku mojej i mala mowi w 2 jezykach,z mama po polsku z tata po angielsku i nie ma problemu.......dzieci dadza rade :)

Offline #49 bobofrut

bobofrut

• Użytkownik forum
  • 1189
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5044 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:51

no wlasnie mietku, tego nie rozumiesz. dziecko chlonie obcy jezyk jak gabka, jesli bedzie sie z dzieckiem mowic po angielsku w domu to poprostu polskiego sie nie na uczy na tyle zeby mowic plynnie.

pisz więcej ojcze, ja mam raptem tylko trójkę dzieci w różnym wieku, co prawda mówią tylko po polsku, angielsku i irlandzku ale uważam, że zawsze można czegoś się nowego dowiedzieć, nauczyć, więc ponowię prośbę, pisz dobrodzieju, może twoje komórki coś sensownego sklecą, jakieś spięcie wystąpi wśród włókień kojarzeniowych i objawi twój ukryty geniusz

bobofrut (1754-2378)

Jan Pająk

Zapraszam:

P.S.

Offline #50 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 160
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:52

A jak można z tego skorzystać, jaka jest procedura, szkoła sama wyławia rodzynki i wysyła na takie szkolenie czy samemu trzeba zadbać o to?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z nauczycielką syna która zapytała czy bylibyśmy chętni skorzystać z takiego programu by pomóc mu.

Ja bym popytał o to w szkole lub przedszkolu ale nauczyciele z reguły(przynajmniej tak jest w szkołach moich dzieci) gdy zauważają problem sami od siebie wychodzą naprzeciw dziecku.

Offline #51 bobofrut

bobofrut

• Użytkownik forum
  • 1189
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5044 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:55

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z nauczycielką syna która zapytała czy bylibyśmy chętni skorzystać z takiego programu by pomóc mu.

Ja bym popytał o to w szkole lub przedszkolu ale nauczyciele z reguły(przynajmniej tak jest w szkołach moich dzieci) gdy zauważają problem sami od siebie wychodzą naprzeciw dziecku.

dzięńks

bobofrut (1754-2378)

Jan Pająk

Zapraszam:

P.S.

Offline #52 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:01

Syn został wysłany ze szkoły(czekaliśmy chyba z 3m-ce na list z terminem)..jest dyslektykiem i to ma mu pomóc..nic za to nie płace.
Panie ćwiczą z nim wymowę,robią masę ćwiczeń(syn zamienia litery miejscami,zjada końcówki itd) wszystko jest oczywiście na totalnym luzie i "mały" lubi tam chodzić.

Jak już napisałam syn ma problem z przyswojeniem tego języka. Widze że jakoś mu nie leży :) Byliśmy u psychologa żeby wykluczyć to i owo i okazało się że są takie leniuszki ktore zamiat uczyć się i mówić będą wskazywały rękami i gestykulowały. W naszym przypadku też będzie to za darmo tylko zastanawiam się właśnie jak to będzie wyglądało. Wasza sytuacja jest zgoła inna.

Offline #53 rubiocabron

rubiocabron

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 314
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11383 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:06

@michcioj, a Ciebie w tej Polsce to zrozumią, czy zrozumieją?  :D

taaa.... polska jezyk ciezka jezyk :lol: :lol:

Offline #54 wailua

wailua

VIP

• Użytkownik forum
  • 1286
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6747 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:16

moja corka zaczela pozno mowic,w wieku 2.5 roku zaczela przedszkole i w sumie mowi po angielsku tylko,dzisiaj ma 4 latka,rozumie polski,ale nie chce mowic,powtorzy kazde slowo po polsku,ale zdania nie skleji sama,po angielsku nie ma problemu.....

nam rowniez polozna na bilansie 3 latka mowila zeby w domu mowic tylko po polsku....nasza mala wybrala angielski swoim jezykiem do komunikacji z nami...ja odpowiadam po polsku....

mam znajomych maja corke wieku mojej i mala mowi w 2 jezykach,z mama po polsku z tata po angielsku i nie ma problemu.......dzieci dadza rade

Jesli nie bedziesz wymagala od dziecka zeby mowilo do Ciebie po polsku, niedlugo nie bedzie sie umialo porozumiec z babcia czy ciocia...

Sprobuj moowic do corki, ze nie rozumiesz kiedy mowi do Ciebie po angielsku i nie reaguj. To nie kwestia wyboru jezyka kominukacji. To kwestia lenistwa. Dziecko uzywa jezyka w ktorym mu latwiej sie porozumiewac.

Obawiam sie ze jednym z minusiow emigracji jest klectwo jezykowe naszych dzieci...

"Wydatki konsumpcyjne nap?dzaj? gospodark?. Dlatego w obecnej sytuacji ?ycie ponad stan, to w obliczu spowolnienia gospodarczego patriotyczny obowi?zek." Peter Schiff

Codziennie rano budz? si? pi?kniejsza, ale dzisiaj to ju? koorwa przesadzi?am.

Offline #55 jokasy

jokasy

regular girl

• Użytkownik forum
  • 2261
  • PipPipPipPip
  • 2390 postów
  • Miejscowość:Limerick

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:18

Po przeczytaniu tego, co napisaliście, przełączyłam kanał Disney'a w tv z języka polskiego na angielski :)

Stay classy San Diego.

Offline #56 kamila23

kamila23

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 24
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:48

Mój syn ma 6 lat i chodzi do szkoły do przedszkola startował jak miał 4 lata i jedyne co umiał po angielsku to zapytac o toalete  dziś nawija w dwóch językach w domu rozmawia po polsku ale miesza co raz więcej słowek angielskich wymieszanych z polskimi. W szkole gęba mu sie nie zamyka nauczycielka ciągle powtarza że on ma zawsze coś ważnego do powiedzenia i tak gada za dziesięciu osobiście nie naciskam na angielski ale to prawda że bajki pomagaja od momentu przedszkola polska telewizja została zlikwidowana a zastapiło ja upc a dwa rówiesnicy w jego grupie nie było polaków i obecnie w klasie też nie ma więc pozostało mu opanować język by porozrabiac z kolegami a babcia cóż zalamuje ręce jak rozmawia z wnukiem a on co chwila wtraca jakies słowo ktorego ona nie rozumie niestety takie życie

Offline #57 rubiocabron

rubiocabron

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 314
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11383 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:25

Jesli nie bedziesz wymagala od dziecka zeby mowilo do Ciebie po polsku, niedlugo nie bedzie sie umialo porozumiec z babcia czy ciocia...

Sprobuj moowic do corki, ze nie rozumiesz kiedy mowi do Ciebie po angielsku i nie reaguj. To nie kwestia wyboru jezyka kominukacji. To kwestia lenistwa. Dziecko uzywa jezyka w ktorym mu latwiej sie porozumiewac.

alez oczywiscie ze tak. takie sa realia z polskim dzieciakow jesli nie bardzo pielegnowany w domu bedzie tylko gorzej, po angielsku bedzie im poprostu

komunikowac sie latwiej. takie zycie i tyle, naiwnosc bobofruta tego nie zmieni.

malec mówi pongliszem

nie wstyd rodzicom ?

bo naprawde powinno byc, sringlish/polnglish to jezyk wiesniakow burakow.

Użytkownik michcioj edytował ten post 12 czerwiec 2013 - 17:29

Offline #58 galla33

galla33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 52 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:29

Ja za to znam rodzinke ktora do swojej córki mówi tylko po angielsku i wrecz zakazuje jej uzywac jez polskiego!!!Do psa do synka który dopiero zaczyna chodzic tez mówia po angielsku.To dopiero paranoja.Na siłe chca z siebie zrobic Irlandyczków.Na fejsie równiez zero polskiego mimo iż 70% znajomych to rodzina z polski.Ciekawi mnie po cholere lataja do poski skoro sie wstydzą tego,że sa polakami!!!!

Offline #59 rubiocabron

rubiocabron

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 314
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11383 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:29

a babcia cóż zalamuje ręce jak rozmawia z wnukiem a on co chwila wtraca jakies słowo ktorego ona nie rozumie niestety takie życie

doopa nie takie jest zycie. to twoje lenistwo i przyzwolenie i tyle.

Offline #60 neonowka84

neonowka84

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 73 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:30

Ja polecam bajke Muzzy dla dzieci i dorosłych (stara bajka ale najlepsza)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.