Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upoważnienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 el2006

el2006

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:22

witam muszę wysłać do polski upoważnienie mój podpis musi być potwierdzony przez tutejszego notariusza...czy mogę iść z upowaźnieniem w j.polskim???czy muszę tłumaczyc na angielski??

Offline #2 FORMAE

FORMAE

Ananke

• Użytkownik forum
  • 968
  • PipPipPipPipPip
  • 4366 postów
  • Miejscowość:co. Dublin
  • Zainteresowania:wiele

Napisano 14 maj 2013 - 18:25

google..... :_)

http://pl.ales.ie/tlumaczenia.html

Człowiek rzadko myli się dwa razy
...na ogół trzy lub więcej

Offline #3 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:33

witam muszę wysłać do polski upoważnienie mój podpis musi być potwierdzony przez tutejszego notariusza...czy mogę iść z upowaźnieniem w j.polskim???czy muszę tłumaczyc na angielski??

Musi byc potwierdzone przez notariusza.Ja placiłam bodajże 80 euro.Wazne zeby miec w tym dokumencie pieczątke ktora jakos specjalnie sie zwie ale juz nie pamiętam jak :)

Offline #4 el2006

el2006

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:41

Musi byc potwierdzone przez notariusza.Ja placiłam bodajże 80 euro.Wazne zeby miec w tym dokumencie pieczątke ktora jakos specjalnie sie zwie ale juz nie pamiętam jak :)

mówisz o apostille , ale mi chodzi o samo potwierdzenie podpisu u notariusza ,,,,,czy pismo musi też być w j.angielskim czy może byc tylko w polskim?

Offline #5 FORMAE

FORMAE

Ananke

• Użytkownik forum
  • 968
  • PipPipPipPipPip
  • 4366 postów
  • Miejscowość:co. Dublin
  • Zainteresowania:wiele

Napisano 14 maj 2013 - 18:47

Tłumaczenia dokumentów | Tłumacz Przysięgły | Pełnomocnictwo | Usługi Notarialne | Sporządzenie Pełnomocnictwa | Apostille |

Sporządzanie dokumentów | Upoważnienia | Apostille | Potwierdzenia notarialne | W samym centrum Dublina |

Człowiek rzadko myli się dwa razy
...na ogół trzy lub więcej

Offline #6 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:48

mówisz o apostille , ale mi chodzi o samo potwierdzenie podpisu u notariusza ,,,,,czy pismo musi też być w j.angielskim czy może byc tylko w polskim?

Tzn moze byc w polskim ale taniej wyjdzie po angielsku tutaj i w polsce przetlumaczyc.Jesli znowu dobrze pamietam to po polsku tutaj brali Ci z centrum Dublina 120 czy 130 euro. W polsce przetlumaczysz za 50zl.

Użytkownik nozyczki edytował ten post 14 maj 2013 - 18:49

Offline #7 irenkaaa2

irenkaaa2

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 128
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Gadu-Gadu: mam
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 14 maj 2013 - 18:49

takie cuś  robia w ambasadzie 

jak sie kiedys dowiadywalam to za potwierdzenie podpisu  chcieli 30e 

Offline #8 bardzogrzeczna

bardzogrzeczna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 102 postów

Napisano 14 maj 2013 - 19:02

upowaznienie moze byc napisane po polsku , nie musi byc tlumaczone , poniewaz irlandzki notariusz potwierdza tylko ze podpisaes je wlasnorecznie przy nim .
powinno byc rowniez osteplowane pieczecia apostile , mozna to zrobic gdzies w okolicach st, green , koszt ok. 20 euro , apostile potwierdza w skrocie bez utrudnien ze twoj  notariusz jest osoba uprawniona do potwierdzenia dokumentow  w irlandii( zeby sie nie wdawac w niepotrzebne dywagacje , regulacje co do notariuszy w tym kraju sa inne niz w polsce , i generalnie notariusz jako osobny urzad nie istnieje tu w irlandii , a notariuszami sa zwykli solicor ) oczywiscie usluga kosztuje wlasnie od 80 do 100 euro i te 20 na apostile jak chcesz to  miec szybko , irlandzki notariusz tez moze apostile zalatwic ale za to kasuje dodatkowo i to trwa kilka dni .

poswiadczenie podpisu w ambasadzie nie sprawdzi sie jezeli potrzebujesz tego upowaznienia do jakiejkolwiek czynnosci  prawnej zwiazanej z o nieruchomosciami w polsce a takze zadnej czynnosci gdzie prawo wymaga upowaznienia od notariusza w polsce 

chyba ze to cos innego , to ambasada wyjdzie taniej ale czeka sie na spotkanie w konsulacie , trzeba sie umowic i z tego co pamietam to chyba na miesiac sa koleiki

powodzenia

Offline #9 el2006

el2006

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 14 maj 2013 - 19:13

upowaznienie moze byc napisane po polsku , nie musi byc tlumaczone , poniewaz irlandzki notariusz potwierdza tylko ze podpisaes je wlasnorecznie przy nim .
powinno byc rowniez osteplowane pieczecia apostile , mozna to zrobic gdzies w okolicach st, green , koszt ok. 20 euro , apostile potwierdza w skrocie bez utrudnien ze twoj  notariusz jest osoba uprawniona do potwierdzenia dokumentow  w irlandii( zeby sie nie wdawac w niepotrzebne dywagacje , regulacje co do notariuszy w tym kraju sa inne niz w polsce , i generalnie notariusz jako osobny urzad nie istnieje tu w irlandii , a notariuszami sa zwykli solicor ) oczywiscie usluga kosztuje wlasnie od 80 do 100 euro i te 20 na apostile jak chcesz to  miec szybko , irlandzki notariusz tez moze apostile zalatwic ale za to kasuje dodatkowo i to trwa kilka dni .

poswiadczenie podpisu w ambasadzie nie sprawdzi sie jezeli potrzebujesz tego upowaznienia do jakiejkolwiek czynnosci  prawnej zwiazanej z o nieruchomosciami w polsce a takze zadnej czynnosci gdzie prawo wymaga upowaznienia od notariusza w polsce 

chyba ze to cos innego , to ambasada wyjdzie taniej ale czeka sie na spotkanie w konsulacie , trzeba sie umowic i z tego co pamietam to chyba na miesiac sa koleiki

powodzenia

dziękuję :) o tak konkretną odpowiedź mi chodziło :) jutro się wybiorę do notariusza po takie potwierdzenie ...cieszę się że nie trzeba tłumaczyć , gdyż strasznie zależy mi na czasie ...

Offline #10 bardzogrzeczna

bardzogrzeczna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 102 postów

Napisano 14 maj 2013 - 19:48

mozesz sciagnac wzor poprawnie sformulowany pod wzedem prawnym z neta w zaleznosci od czynosci prawnej do jakiej potrzebujesz tego upowaznienia ,  zebys nie wydal kasy na marne i jakis urzedas sie w polsce nie przyczepil np. wydrukuj i zanies do notariusza , podpiszesz przy nim a on wyda oswiadczenie po angielsku ze ty to podpisales wlasnorecznie , wazne moze byc dla ciebie zebys w tresci upowaznienia wpisal dane jakiegos polskiego dokumentu , on moze to potwierdzic w tym oswiadczeniu ze xxx legitymujacy sie dokumentem xyz i ble ble .

zy te dwa dokumenty i potwierdzi pieczatka , bo mozesz jeszcze u notariusza stanac przed wyzwaniem ze ktos kto nie zna polskiego bedzie wklepywal tekst do komputera i moga wyjsc jaja

notariusz  polaczy dokumenty , pieczec apostile  przybija na odwrocie i wedlug miedzynaroowych regulacji nie powinno juz byc problemu , chociaz w polsce moze sie wszystko zdarzyc i moze byc tak ze ktos kto otrzyma te upowaznienie bedzie musial przetlumaczyc oswiadczenie irlandzkiego prawnika ....

sorry za dyrdymaly ale przezowny ubezpieczony , a to wszystko przerobione na wlasnej skórze

Offline #11 el2006

el2006

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 15 maj 2013 - 05:38

mozesz sciagnac wzor poprawnie sformulowany pod wzedem prawnym z neta w zaleznosci od czynosci prawnej do jakiej potrzebujesz tego upowaznienia ,  zebys nie wydal kasy na marne i jakis urzedas sie w polsce nie przyczepil np. wydrukuj i zanies do notariusza , podpiszesz przy nim a on wyda oswiadczenie po angielsku ze ty to podpisales wlasnorecznie , wazne moze byc dla ciebie zebys w tresci upowaznienia wpisal dane jakiegos polskiego dokumentu , on moze to potwierdzic w tym oswiadczeniu ze xxx legitymujacy sie dokumentem xyz i ble ble .

zy te dwa dokumenty i potwierdzi pieczatka , bo mozesz jeszcze u notariusza stanac przed wyzwaniem ze ktos kto nie zna polskiego bedzie wklepywal tekst do komputera i moga wyjsc jaja

notariusz  polaczy dokumenty , pieczec apostile  przybija na odwrocie i wedlug miedzynaroowych regulacji nie powinno juz byc problemu , chociaz w polsce moze sie wszystko zdarzyc i moze byc tak ze ktos kto otrzyma te upowaznienie bedzie musial przetlumaczyc oswiadczenie irlandzkiego prawnika ....

sorry za dyrdymaly ale przezowny ubezpieczony , a to wszystko przerobione na wlasnej skórze

dziękuje za cenne rady :)

Offline #12 akojak

akojak

Działacz

• Użytkownik forum
  • 283
  • PipPipPipPip
  • 1543 postów

Napisano 15 maj 2013 - 07:37

Jak pojdziesz do dobrego adwokata i powiesz o co chodzi to odesle Cie do.... sadu :o .tak.tak.Idziesz do sadu , skladasz podpis przy urzedniku na pismie nawet po chinsku i dostajesz pieczatke ,ktora jest jak najbardziej honorowana w PL. Koszt calkowity : pare minut i (z tego co pamietam ) 5 euro. Jesli cena sie zmienila -nie moja wina :D ,ale z pewnoscia taniej niz u adwokata.

P.S.

przerobione na wlasnej skorze,od wizyty u solicitora do wizytu w sadzie.

Offline #13 tuskafka

tuskafka

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 78
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 maj 2013 - 07:49

co wy gadacie , jaki sąd 

z tego co wiem wsród polaków nie ma notariusza w Ire , w sensie zaden nie ma odpowiednich stempli 

ale Irlandzki notariusz jest jak najbardziej ( ale nie adwokat ani zadna kancelaria - i chyba dlatego wam rózne głupoty plotą do ucha aby biegać po całym Dublinie )

The Capel Building, Mary's Abbey, Dublin 7 Tel. 01-8899002 - cała siedziba notariuszy 

pismo musi być napisane w języku angielskim , jako dokument - paszport 

potem można sobie przetłumaczyć na polski wszystko u przysięgłego w polsce 

Użytkownik tuskafka edytował ten post 15 maj 2013 - 07:52

Offline #14 el2006

el2006

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 15 maj 2013 - 09:58

byłam u notariusza  irlandczyka na podpis jestem umówiona na 16..... dokument potrzebny to paszport ...nie ma żadnego problemu że pismo jest w języku polski...

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.