Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Niemcy Na Temat Ak.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 kondzior1410

kondzior1410

Life = online

• Użytkownik forum
  • 576
  • PipPipPipPipPip
  • 4009 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:40

http://www.fronda.pl...ydow,27060.html

Jak wszyscy wiemy, to AK mordowalo w Oswiecimiu .

W ogóle antysemityzm był mocno rozpowszechniony w Europie Wschodniej. co ułatwiło Nazistom wymordowanie europejskich Żydów".

Jak wiadomo nazisci to nie byli niemcy tylko marsjanie oraz ukraincy

http://www.wykop.pl/...mordowac-zydow/

Użytkownik kondzior1410 edytował ten post 22 marzec 2013 - 15:57

Offline #2 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1232
  • PipPipPipPipPip
  • 4779 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 21:12

przespalismy pierwsze, najwazniejsze 50 lat powojennych. komuna obrzydzala niemcow polakom tylko, nie potrafila "rozreklamowac" wojny na swiecie. chociaz bardziej nie chciala, bo jednak trzeba by cos o rosjanach napisac a to w gre nie wchodzilo. ale to sa rzeczy oczywiste sadze. teraz jest juz za pozno. to co my uznajemy za oczywiste na zachodzie takie nie jest. z naszej winy. od lat 60tych wydano sporo ksiazek, gdzie polska nie jest ukazana tak jak byc powinna.

korci mnie zeby jeszcze cos dopisac, ze AK tez czasami zydow traktowala nabojami, tudziez innymi narzedziami. Niestety AK to byl zlepek mnostwa organizacji o roznorodnych swiatopogladach politycznych. dawalo to czasami rozne efekty. no ale nic nie jest czarno biale.

Użytkownik Cichy36 edytował ten post 22 marzec 2013 - 21:13

Jak ktoś był dobrym pilotem, to latał i latał. Natomiast tych złych wysyłano do Akademii Sztabu Generalnego. Wracał potem taki do jednostki, zostawał dowódcą i najczęściej mówił: Ja wam teraz pokażę. A miał mniej godzin w powietrzu niż jego podwładni. Sądzę, że to się nie zmieniło.

Nie chcę się chwalić, ale kiedy w 1988 r. odchodziłem z wojska, miałem wylatane ponad 3 tys. godzin. Większość na samolotach ponaddźwiękowych. Ja po prostu samolot czułem [beeep]ą.

ppłk. Bohdan Likus

Online #3 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:38

czyli jeśli w strukturach pojawia się jakiś bandyta to organizacje można nazwać bandycką spoko pójdźmy

dalej i naświetlajmy ekstrema i ukrywajmy medialną, czy obraz krzywego zwierciadła jest właściwym

obrazem.

Ile było udowodnionych przypadków mordowania przez AK?

Kolega jak mi się zdaje zapomina że AK i NSZ nie były organizacjami przestępczymi i działały w strukturach podziemnego

państwa, a margines przestępczy był eliminowany zwłaszcza kiedy był żołnierzem.

Offline #4 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1232
  • PipPipPipPipPip
  • 4779 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:53

czyli jeśli w strukturach pojawia się jakiś bandyta to organizacje można nazwać bandycką spoko pójdźmy

dalej i naświetlajmy ekstrema i ukrywajmy medialną, czy obraz krzywego zwierciadła jest właściwym

obrazem.

Ile było udowodnionych przypadków mordowania przez AK?

Kolega jak mi się zdaje zapomina że AK i NSZ nie były organizacjami przestępczymi i działały w strukturach podziemnego

państwa, a margines przestępczy był eliminowany zwłaszcza kiedy był żołnierzem.

kolega o niczym nie zapomina, kolega nie lubi wybielania i zapominania o czarnych kartach.

kolega tez nie lubi przesadzania bo nic takiego kolega nie napisal o czym kolega raczyl wspomniec.

Ale kolega nie lubi zacietrzezwienia, woli zdrowa dyskusje.

Jak ktoś był dobrym pilotem, to latał i latał. Natomiast tych złych wysyłano do Akademii Sztabu Generalnego. Wracał potem taki do jednostki, zostawał dowódcą i najczęściej mówił: Ja wam teraz pokażę. A miał mniej godzin w powietrzu niż jego podwładni. Sądzę, że to się nie zmieniło.

Nie chcę się chwalić, ale kiedy w 1988 r. odchodziłem z wojska, miałem wylatane ponad 3 tys. godzin. Większość na samolotach ponaddźwiękowych. Ja po prostu samolot czułem [beeep]ą.

ppłk. Bohdan Likus

Offline #5 zCHn

zCHn

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 117
  • PipPip
  • 423 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:57

to jednak porazka z ukraina nie jest tematem dnia???!!!!WTF???!!!!!

Online #6 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:20

A ja czekam na jakiś przykład rozkazu nakazującego mordowanie żydów.

Offline #7 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1232
  • PipPipPipPipPip
  • 4779 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:26

czy ty nie rozumiesz co ja napisalem wyzej?

w pierwszym poscie opisujac sklad AK?

nie dam sie wciagnac w tego rodzaju glupawe dyskusje.

chcesz dyskutowac, dyskutujmy normalnie.

Użytkownik Cichy36 edytował ten post 22 marzec 2013 - 23:29

ppłk. Bohdan Likus

Online #8 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:35

korci mnie zeby jeszcze cos dopisac, ze AK tez czasami zydow traktowala nabojami, tudziez innymi narzedziami.

Potwierdź tą tezę , albo odwołaj.

Offline #9 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1232
  • PipPipPipPipPip
  • 4779 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:38

korci mnie zeby jeszcze cos dopisac, ze AK tez czasami zydow traktowala nabojami, tudziez innymi narzedziami.

i co dalej napisalem? ze byli tam rozni ludzie, z roznym swiatopogladem, zlaczeni w jedno czyli AK. sadzisz, ze walka przeciwko niemcom powodowala, ze ich przedwojenne animozje ulegaly zatarciu? watpie.

norman davies wspominal o czyms takim. gdzies jeszcze o tym czytalem.

potrzebny byl ogolny rozkaz zeby w zawierusze wojennej czy powstanczej zlikwidowac kilku takich, ktorych od przedwojny nie trawilismy?

teraz rozumiesz do czego zmierzam?

PS.w jednej z ksiazek corneliusa ryana (chyba tego autorana 99%)byl epizod w ktorym polski oficer przyprowadza grupe jencow niemieckich do oficera amerykanskiego, prosi o pokwitowanie a ten mowi, ze mu sie stan nie zgadza o pewna ilosc. na to polak z usmiechem, ze probowali uciekac. pieczatka, zalatwione. pisze z pamieci lata temu czytalem.

a o polskich lotnikach strzelajacych do niemieckich pilotow, skaczacych na spadochronie czytales? bo ja tak.

zagladasz na forum dws.org.pl?

ppłk. Bohdan Likus

Online #10 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:46

Czyli nie organizacja a poszczególni ludzie, jak łatwo mieszać ........ i obraz prawie jak w Bild.

Offline #11 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1232
  • PipPipPipPipPip
  • 4779 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:55

przestan pier_dolic i zacznij jak znajacy historie a nie histeryk pisac.
a jak chcesz widziec wszystko w czarno bialych barwach to napisz po prostu i oszczedz mi czasu.

ppłk. Bohdan Likus

Online #12 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 01:39

Szczerze zawiodłem się myślałem że potrafisz przyznać się do nierozważnej wypowiedzi, a tu kiedy argumentu brak

to bluzgi..........

Offline #13 m4xiu

m4xiu

Life = online

• Banned
  • 1082
  • 3157 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 01:49

Szczerze zawiodłem się myślałem że potrafisz przyznać się do nierozważnej wypowiedzi, a tu kiedy argumentu brak

to bluzgi..........

gadaj z doopa, to Cie osra.

Inteligencja postkomusza.

Offline #14 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1087
  • PipPipPipPipPip
  • 3490 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 06:11

a o polskich lotnikach strzelajacych do niemieckich pilotow, skaczacych na spadochronie czytales? bo ja tak.

mylisz go z czeskim pilotem wyrzuconym z polskiego batalionu -właśnie za to że zamiast walczyć ramie w ramie z polakami czatował na niemieckie myśliwce które uciekały z walki . Chciał sobie "podbic"i lość zestrzeleń- Wyrzucony został za to że poprzez swoje działanie -gdzie faktycznie nie brał udziau w walce- faktycznie narażał swój -polski- odział do którego był przydzielony.

Co do tematu...Ja nie rozumiem o co chodzi w tej sprawie.Jak powszechnie wiadomo  historie zawsze piszą zwycięzcy. hitler niestety pośmiertnie wygrał wojne, mitteleuropa jest faktem nie zaprzeczalnym. Polacy zostali pozbawieni elit zdolnych chronic ten naród a narzucone im psełdoelity pilnują -niczym fornal- tylko żeby nie mogli stać się niczym więcej niż tanią siłą roboczą dla rasy panów (choć juz się oficjalnie tego słowa nie używa oczywiscie B) ) -czyż można zaprzeczyć że marzenia hitlera -niestety- się spełniają ?

nigdy nie było takiego rozkazu. Oczywiście AK wydawała wyroki na osoby kolaborujące z faszystami tyle że nikt nie patrzył im w metrykę -czytaj nie miało znaczenia czy kolaborant był Żydem,Katolikiem, Prawosławnym czy nie wierzącym-

Sama AK w poczatkąch swojego istnienia faktycznie sprawę Żydów przespała. Wynikało to głównie z tego że faszystowski terror dość mocno tę sprawę ukrywał. Dość powiedzieć że do czasu zdobycia niezbędnych dowodów -ludobójstwa dokonywanego przez faszystów- przez rotmistrza Pileckiego nikt na zachodzie nie traktował poważnie doniesień polskiego wywiadu o masowych mordach Żydów i Polaków dokonywanych przez faszystów

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 23 marzec 2013 - 05:43

Socjalizm (zwany dziś lewicą) jest ustrojem nieustannie walczącym z problemami ekonomicznymi nieznanymi w cywilizowanym świecie.... :D

Panie prokuratorze ..... Nie bylem w zmowie z Jarosławem Kaczynskim i Smokiem wawelskim. Nie podpalaliśmy w trójkę -zdalnie z Krakowa  -żadnej zasranej tęczy choć musze przyznać że od tego całego wrzasku o te całą zasraną  "tęcze" to  sram już tęczowo : :P :D

Offline #15 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 996
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7936 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 23 marzec 2013 - 06:36

gadaj z doopa, to Cie osra.

Inteligencja postkomusza.

Właśnie dlatego się nie wdaję z Tobą w dyskusje....

A generalnie to świat nie jest czarnobiały, choć czasami jakieś ludki próbują go w ten sposób widzieć - tak łatwiej "zrozumieć".

Użytkownik badfish edytował ten post 23 marzec 2013 - 06:39

Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #16 Tajemnica

Tajemnica

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1368
  • PipPipPipPipPip
  • 4066 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 06:57

Miałam to szczęście przez wiele lat słuchać relacji ludzi, którzy byli aktywnymi uczestnikami II wojny światowej. W mojej rodzinie byli żołnierze AK, więźniowie Auschwitz ale i żołnierze LWP. Za to co napisałeś od każdej z nich dostałbyś pewnie w twarz , a podczas wojny może i kulkę.
Cichy, prawda nigdy nie jest czarno-biała ale wyciąganie jednostkowych przykładów pod pozorem "prawdy historycznej" i sugerowanie, że w AK mordowało się Żydów jest wyjątkowym sqrwysyństwem!
Sposób w jaki o tym piszesz i wyraźnie formułowane sugestie hańbią Polskę i Polaków. Hańbią pamięć także o moich przodkach.
Straciłam do ciebie całą sympatię. Takie "prawdy" wsadź sobie w tyłek.
http://wpolityce.pl/...-wtedy-piosenki

Właśnie dlatego się nie wdaję z Tobą w dyskusje....

A generalnie to świat nie jest czarnobiały, choć czasami jakieś ludki próbują go w ten sposób widzieć - tak łatwiej "zrozumieć".

[beeep] a teraz gadasz do kogo? Co za typ!

Użytkownik Tajemnica edytował ten post 23 marzec 2013 - 06:54

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. 

- Kurt Cobain

Offline #17 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1087
  • PipPipPipPipPip
  • 3490 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 07:01

No peFnie ! :D .......... chyba że to świat wg. PO wtedy wszystko jest czarno białe bo kaczynski to oszołom a tusk to mąż stanu ...

Socjalizm (zwany dziś lewicą) jest ustrojem nieustannie walczącym z problemami ekonomicznymi nieznanymi w cywilizowanym świecie.... :D

Panie prokuratorze ..... Nie bylem w zmowie z Jarosławem Kaczynskim i Smokiem wawelskim. Nie podpalaliśmy w trójkę -zdalnie z Krakowa  -żadnej zasranej tęczy choć musze przyznać że od tego całego wrzasku o te całą zasraną  "tęcze" to  sram już tęczowo : :P :D

Offline #18 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 996
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7936 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 23 marzec 2013 - 07:05

[beeep]

A masz coś więcej do powiedzenia? Szkoda, że nie...

Cichy napisał wyraźnie, że i w AK zdarzały się czarne owce. I co? I już błotko leci w jego stronę.

Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #19 MAKAR1

MAKAR1

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1087
  • PipPipPipPipPip
  • 3490 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 07:08

sugerowanie, że w AK mordowało się Żydów jest wyjątkowym sqrwysyństwem!

to polityka historyczna. Każdy kraj -no może poza dzisiejszą tzw. III RP czy jak kto woli Republiką Kolesiów- ją uprawia. Problem polega na tym że nasi profesorkowie nie dostają na ową innej kasy niż kasa z grantów naszych sąsiadów. A takiego grantu sie nie dostanie za promowanie polskiej racji stanu -juz nie róbmy z naszych sąsiadów kompletnych kretynów którzy mieliby płacić polskim historykom za promowanie niekorzystnej dla nich samych histori-

Cichy napisał wyraźnie, że i w AK zdarzały się czarne owce. I co? I już błotko leci w jego stronę.

szkoda że zabrakło mu odwagi aby napisac że takowe czarne owce też zdarzały się w abwehrze  a nawet -o zgrozo* - w armii czerwonej..... B)

*chcialem napisac ze nie planuje obecnie popelnic samobojstwa a jesli zmienie zdanie poinformuje o tym w osobnym komunikacie B)

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 23 marzec 2013 - 07:11

Offline #20 Tajemnica

Tajemnica

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1368
  • PipPipPipPipPip
  • 4066 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 07:16

A masz coś więcej do powiedzenia? Szkoda, że nie...

Nie chciałabym być wulgarna i bardzo się staram ale prosisz się człowieku.
I nie wp....ierdalaj się z łaski swojej w kolejną moją rozmowę z konkretnym userem.

Eureka! Jak ten świat sobie poradzi bez ciebie?

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. 

- Kurt Cobain

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.