Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ciaza W 5 Tygodniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 22:21

Witajcie

jestem w ok 5 tygodniu ciazy( 4 testy ciazowe 99.9%skutecznosci ) ostatni okres 14-16 lutego. cykle 28-30 dniowe, owulacja ok 16-17 dnia cyklu.jestem po zabiegu laparoskopii 21.11.12 (usuniecie torbieli endometrialnej) z diagnoza endometriozy ktorej badanie histpatologiczne nie potwierdzilo.Bylam dzis u lekarza ktory stwierdzil ze na usg nie widac tego co powinno byc widac cos jednak ona niewie jak to zinterpretowac i ze cos jest nie tak i ze ona tego nigdy w zyciu nie widziala.zrobila mi badanie z krwi na bete kazala wrocic jutro na kolejne i w sb na nast usg i w pn.stwierdzila ze moze byc to ciaza pozamaciczna ale ona niewie.

Czy jest mozliwe ze jest za wczesnie na zobaczenie pecherzyka?? Jak yo bylo u Was?? nie zbadala mnie tez ginekologicznie i nie zapytala o zadne dolegliwosci. dodam ze nie krwawie urosly mi piersi i biegam do toalety co chwile.Jestem przerazona.pozostaje mi tylko czekac na wyniki krwi.Czy mozecie polecic jakiegos DOBREGO ginekologa?? czy ktoras chodzla do dockor Dec?? Zalaczam zdjecia usg gdybysice mialy jakies opinie to bardzo prosze.

Załączone pliki

Użytkownik milena71 edytował ten post 21 marzec 2013 - 22:24

Offline #2 krissy

krissy

...

• Użytkownik forum
  • 1285
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5377 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 22:52

Duzo nie pomoge. Ale obie ciaze w pierwszych tygodniach mialam potwierdzone przez USG dopochwowe- lekarz tlumaczyl, ze w tak wczesnym stadium obraz tego, co sie dzieje w srodku jest dokladniejszy. 

Czy bylas u polskiego ginekologa? 

Twoj GP moze Cie skierowac do ginekologa w szpitalu.

I warto odczekac tydzien, dwa i obserwowac wlasne cialo. Jesli pojawia sie bole brzucha po jednej stronie, wtedy istnieje podejrzenie ciazy pozamacicznej.

Istnieje tez prawdopodobienstwo, ze do ok5-7 tygodnia nie widac zarodka na usg, albo obraz zostaje zinterpreowany jako pusty pecherzyk.

Użytkownik krissy edytował ten post 21 marzec 2013 - 23:03

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever. 

Offline #3 kawka1

kawka1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1580 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 21 marzec 2013 - 22:59

ja byłam na pierwszym usg w 4 tyg ciąży i miałam identycznie, prawie nic nie było widać, ginekolog kazała zrobić bete i przyjść za tydzien, z bety było wiadomo na drugi dzien ze ciąża a po tygodniu już troszkę większy pęcherzyk. teraz zostały nam 2 tyg do rozwiązania :)

pierwsze zdjęcie 4 tyg ciąży ...................

Załączony plik  ciąża 001.jpg   95,61 KB   19 Ilość pobrań

a tu tydzień później :

Załączony plik  ciąża 002.jpg   97,32 KB   14 Ilość pobrań

więc myślę że powinnaś udać się do lepszego ginekologa :)

Użytkownik kawka1 edytował ten post 21 marzec 2013 - 23:13

Offline #4 Joannaa87

Joannaa87

Działacz

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPipPip
  • 2044 postów
  • Miejscowość:Dublin/Citywest

Napisano 21 marzec 2013 - 23:07

Ja polecam dr Ahmeda. Dziwna sytuacja kiedy idziesz do lekarza a on tylko wprowadza cię w błąd bądź zmartwienie i mówi ze coś widzi ale nie wie co to, Aliena chyba nie masz w brzuchu.
Zapraszam do naszego sklepu Baby Paradise.ie wszystko dla Brzuszka, Mamy i Maluszka :)

od 29.lutego mamusia Amadeusza.

Anna09 - 2 marca - Rotunda cora --------------Diana ur.13.03.2012
unana - 7 marca - Rotunda - synus-------------Dominik ur. 5.03.2012
Asia83Dublin- 7 marca - Rotunda - synus
Askabar - 9 marca - Coombe - synus-----------Oliwier ur. 16.03.2012
Joannaa87 - 10 marca - Coombe - synus ------ Amadeusz ur. 29.02.2012
dudzikstar - 10 marca - Coombe - synus--------Adrian ur. 18.03.2012
Pecia - 19 marca - Coombe - synus Adam------Adam ur. 09.03.2012
Salamandra- 19 marca - Rotunda - synus
Domi84- 22.03 - NMH - Synus-----------------Aleksander ur. 22.03.2012
Ankhnike - NMH
kicia1 - 29 marca - Rotunda - synu------------Filip ur.17.03.2012
MagdaDusznik 01.04.12 cora NMH--------------Klara ur. 25.03.12

Offline #5 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:11

aliena mowisz :))) sama niewiem juz co myslec. bylam u pl lekarki.jutro wracam na bete do niej i po jutrze na kolejne usg i w pn na nastepne mam wrocic?? nie zaduzo tego :) czytalam troche na forum i dr jakobow ma niezle opinie moze warto pojsc do mezczyzny ginekologa .

Offline #6 kawka1

kawka1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1580 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:17

ja Ci powiem szczerze że takie chodzenie robienie badań to tylko naciąganie Nas :) teraz też bym inaczej zrobiła bo przez pierwszy miesiąc wydałam 300 euro żeby tylko mi powiedzieli że jestem w ciąży-ale teraz wiem że to był błąd w wyborze lekarza, tak jak Joanna pisze, idź do Ahmeda to dobry lekarz.................

Naprawdę jak przeczytałam Twój post, to tak jakbym siebie słyszała 9 miesięcy temu........mam nadzieje że moje zdjęcia Ci pomogą, też na początku nie było nic widać a wydaje mi się że lekarka specjalnie tak mówi żebyś przychodziła i płaciła, dużo od Ciebie bierze ???

Offline #7 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:26

120 z badaniem krwi na bete  i usg. wizyta trwa moment nawet nie pamietam o co mialam zapytac a dzis to juz w ogole totalna katastrofa byla. dostalam tez skierowanie do szpitala gdybym zaczela krwawic z diagnoza ciaza pozamaciczna.nie wiem co mnie podkusilo zeby pojsc do niej jakos wszystko mialam pod kontrola do tej pory i chodzilam w pl do lekarzy ..jednak po laparoskopii i torbielach i tej calej historii gdzie powiedziano mize nidy nie zajde w ciaze tylko in vitro jakos dzis spanikowalam.noi poszlam i bylo juz tylko gorzej.

dzieki za scany :)))

Offline #8 kawka1

kawka1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1580 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:30

myślę że nie powinnaś płacić tej ginekolog, tylko poczekać do następnego tyg i udać się do Ahmeda,naprawdę szkoda Twoich pieniędzy, w późniejszej ciąży bardziej na scany Ci się przydadzą.

Rozumiem Twoje obawy bo ja starałam się ponad 5 miesięcy o dziecko- mam hiperprolaktynemie i też miałam torbiele na jajnikach, dlatego jak tylko spóźniała mi się miesiączka a test ciążowy pokazywał 2 słabiutkie kreski odrazu poleciałam do ginekologa i wydałam pełno kasy...teraz zrobiłam bym inaczej :)

właśnie a jak test ciążowy robiłaś??? można wiedzieć która ginekolog tak naciąga??

Offline #9 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:37

testy robilam clearblue digital w liczbie 4 :) kazdy pozytywny z haslem 2-3 tygodnie ciazy i jeden paskowy :) co do pani ginekolog zasiegne opinii innego lekarza i jesli pani sie mylila zglosze to do hse bo to co ja dzis przezylam to jakis horrow.fakt moja wina bo mi sie zachcialo potwierdzenia i chcialam juz miec tu i teraz to i mam.

jedyne co mnie martwi to ten 5 tydzien w sumie 36 dzien ze nic ona nie znalazla jak dla mnie to ja widze cos :)

Offline #10 zabamich

zabamich

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 34
  • PipPip
  • 448 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:44

ja byłam na usg i wizycie w 4 tygodniu i 4dni. z miesiączki wychodziło więcej ale to pierwsze usg dobrze wskazało wiek ciąży bo kolejne to potwierdzały.  wcześniejsze okresy miałam krótsze a 2 miesiące wczesniej wyleczyłam wodniaka. tez mówili mi że to za wsześnie ale ja się trzymałam że według okresu to już 6 tydzień by był. jednak dni płodne mi się "przesunęły" i ciąża była dużo młodsza.

na szczęście już na fotelu lekarka powiedziała że macica rozpulchniona i może coś zobaczymy i zobaczyliśmy małą kropkę w macicy.

jak dla mnie to moga cię naciągać. Tak jak kawka doszła do wniosku. wiadomo że dla maleństwa zrobi się wszystko. jeśli to ciąża pozamaciczna to i tak nic nie poradzisz. najlepiej poczekać 40 dni od ostatniej miesiączki i iśc na usg. mi testy dopiero pokazywały 8 dni po terminie okresu. wcześniej były natywne. 

ale co to za lekarz który widzi kropkę a nie wie gdzie ona się znajduje. albo coś widzi albo nie. jeśłi to ciąża pozamaciczna to beta i tak wyjdzie wysoka a tylko usg pokarze gdzie to jest. potem ci powie ze jest pęcherzyk ale jeszcze nie widac w nim jaja i tak będzie ci kazała przyhcodzić na kolejne usg. 

może jeszcze się "zagnieżdża" i lepiej zaczekać.

ja bym nie szła już na badania a zaczekała do następnego czwartku i dopiero poszła na usg. jeśli płacisz za wizytę i usg to powinna też cię zbadac ginekologicznie. ale to moje zdanie.

ja  jedyne dolegliwości jakie miałam tak wcześnie to bolące piersi jak na okres który jednek nie przychodził.

Offline #11 kawka1

kawka1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1580 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:45

zobacz na moje scany też nic nie widać , a za 2 tygodnie mam rodzić :) zobaczysz będzie dobrze :)

tymbardziej że testy robiłaś ciążowe :) naprawdę jestem pewna że to ciąża, wiem że ciężko Ci ale bądź cierpliwa i w poniedziałek lub środę idź do innego lekarza :)

dokładnie zabamich mi też tak mówiła jak poszłam tydzień później i już było widać pęcherzyk to wtedy powiedziała ale nie wiadomo czy nie jest pusty i znów kazała mi przyjść ... ale ja już się opamiętałam i kolejny raz nie szłam....... bo to tylko naciąganie. za samą bętę zapłaciłam chyba ze 30 euro...i jeszcze mi wcisneła urosept, którego do tej pory nie brałam bo mnie jednak pęcherz nie bolał...

Użytkownik kawka1 edytował ten post 21 marzec 2013 - 23:49

Offline #12 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:50

dla mnie tez bylo dziwne ze mnie nie zbadala w zasadzie to na tym lozku do usg zrobila cos na ksztalt badania ale nic nie pow a ja bylam tak zaskoczona ze nawet nie zapytalam.trwalo to sekundy.wroce na bete jutro tyllko

Offline #13 zabamich

zabamich

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 34
  • PipPip
  • 448 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 23:51

testy robilam clearblue digital w liczbie 4 :) kazdy pozytywny z haslem 2-3 tygodnie ciazy i jeden paskowy :) co do pani ginekolog zasiegne opinii innego lekarza i jesli pani sie mylila zglosze to do hse bo to co ja dzis przezylam to jakis horrow.fakt moja wina bo mi sie zachcialo potwierdzenia i chcialam juz miec tu i teraz to i mam.

jedyne co mnie martwi to ten 5 tydzien w sumie 36 dzien ze nic ona nie znalazla jak dla mnie to ja widze cos :)

to tylko wyliczenia z okresu. fizycznie może być dużo mniej i dlatego jeszcze nie było nawet "kropki" widać. 

właśnie sprawdzała jak ja to miałam-ostatni okres gdzieś koło 26-28 marca a na wizycie byłam 11 maja.  test pozytywny wyszedł dopiero 5 maja. serduszko zaczęło bić dopiero w 8 tygodniu

Użytkownik zabamich edytował ten post 21 marzec 2013 - 23:53

Offline #14 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 00:02

ona pow podczas usg ze cos jest nie tak ze nic nie ma nawet pecherzyka.i ze ona NIGDY w swoim zyciu czegos takiego nie widziala.i ze juz powinno byc widac ale kurcze okres sie zaczal plamieniem 14 lutego taki normalny byl ok 16 testy owulacyjne byly nie wyrazne ok 2 marca wiec rownie dobrze mogla dojsc do zaplodnienia ok 4 czyli jest wczesnie.tylko ze ona to powinna mi powiedziec.

Kawka gdzie rodzisz?? :)

Offline #15 krissy

krissy

...

• Użytkownik forum
  • 1285
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5377 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 00:03

Najlepiej tez by bylo, abys udala sie do swojego GP, opisala cala historie i poprosila o szybkie skierowanie na badania do szpitala.

Szczerze, ja jakos do polskich lekarzy duzego zaufania nie mam i nie korzystam (oprocz dentystki, bo jest swietna).

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever. 

Offline #16 milena71

milena71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 00:10

bylam u irlandzkiego gp wczoraj bo mnie rozlozylo ii zrobila mi test z moczu pogratulowala spisala wszystkie info.i kazala czekac na list z Rotundy.no ale ja chcialam wiekszych widocznie wrazen :( i wkurza mnie ten brak kompetencji to naciaganie i wmawianie przerazonej pacjentce glupot.zawsze chodzilam do swojego lekarza w pl no ale musialam wybrac kogos tutaj.a pani ginekolog ktorej zadaniem jest zdiagnozowac zrobila mniej niz gp smutne to :(

Offline #17 Pecia

Pecia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 7
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 05:42

Czesc, ja bylam tez u lekarza w 5-6 tygodniu ciazy! Ale tez nic nie bylo widac, mowi, ze wedlug testu jestem w ciazy:-) Ja zrobilam test w domu i pani doktor tez u siebie....kazala zaczekac tydzien lub dwa no i miala racje! Moze tez zaczekaj tydzien i potem idz do lekarza!! Zycze powodzenia i malo stresu! Trzymaj sie:-)

Offline #18 duda1805

duda1805

Działacz

• Użytkownik forum
  • 63
  • PipPipPipPip
  • 1363 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 07:48

To jest normalne , że na usg nie widać od razu. Ja tak miałam z pierwszą , ciążą. Mi to nawewt testy ujemne , wychodziły a byłam w ciąży.  Też moge polecic Ahmeda ale i tak jak najprędzej idz do GP. Kasa ci sie przyda na ciuchy ciążowe i witaminy.

Gratuluję stanu błogosławionego. 

Powodzenia.

.

Offline #19 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 463 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 08:04

bylam u irlandzkiego gp wczoraj bo mnie rozlozylo ii zrobila mi test z moczu pogratulowala spisala wszystkie info.i kazala czekac na list z Rotundy.no ale ja chcialam wiekszych widocznie wrazen :( i wkurza mnie ten brak kompetencji to naciaganie i wmawianie przerazonej pacjentce glupot.zawsze chodzilam do swojego lekarza w pl no ale musialam wybrac kogos tutaj.a pani ginekolog ktorej zadaniem jest zdiagnozowac zrobila mniej niz gp smutne to :(

dlatego nie chodzi sie tu do pl lekarzy smutne ale prawdziwe , naciagacze a juz w ciazy to masakra,

po pierwsze nie denerwuj sie wszystko bedzie ok a stres szkodzi dzidzi i Tobie a dluga droga przed Wami :) ale jaka cudowna :) , u mnie bodajze w 6 tyg tez nie bylo widac pecherzyka a wlasnie zostalam mama po raz drugi :) wiec glowa do gory , jestesmy nauczeni z pl ze do lekarza lata sie co miesiac , robi mnostwo badan i ciagle siedzi na fotelu ginekologiocznym tu tak nie jest i szczerze mnie ta opieka tu pasuje, w pierwszej ciazy wydalam na samiutkim poczatku chyba z 300 euro na wizyty ktore trwaly 5 min i nic konkretnego nie wniosly, moja rada korzystaj ze szpitala oni sie Toba zajma a pieniazki to sobie zostaw np na usg w dobrym gabinecie (polecam dr Ahmeda) w okolo 11 do 13 tyg zeby spr czy dzidzia jest zdrowa bo w szpitalu nie robia tak dokladnego usg

powodzenia i glowa do gory

i oczywiscie wielkie wielkie gratulacje :) :):)

PS za pierwszym razem test ciazowy wyszedl mi ujemny a bylam juz w ciazy :)

Użytkownik patips edytował ten post 22 marzec 2013 - 08:06

Offline #20 dudzikstar

dudzikstar

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 14
  • PipPip
  • 407 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 08:16

Ja poszłam do lekarza i mówię że jestem w ciąży ,lekarz zrobił mi usg i powiedział że nic nie widzi kazał przyjść za tydzień po tygodniu powiedział 7 tydzień ;)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.