Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Masz Ciekawe Zapiski Ze Swej Emigracji 2004 ?

Emigracja 2004 ksiazki o emigracji Polacy na emigracji emigracja polska we francji Polacy w irlandii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Moose

Moose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Francja-elegancja
  • Zainteresowania:Wielo-wymiarowe i raczej oryginalne...

Napisano 15 luty 2013 - 20:24

Czy masz ciekawe zapiski /felietony /pamiętniki ze
swojej euro-emigracji od 2004 ?
Od Islandii po Brytanię, Irlandię,Francje, Belgie, Niemcy, Hiszpanie itd aż do Malty...
Chcesz się tym podzielić z potencjalnymi czytelnikami ?
Piszesz i marzysz by Twe historie ujrzaly wreszcie swiatlo dzienne , tak ?
To zapraszam do współpracy. Na co jeszcze czekasz ? Pisz.

Bo planuję skompilować takowe teksty i wydać książkę
jako np
antologię polskiej prozy emigracyjnej : blah blah blah...
( co brzmi nieco zbyt nadęto )
zatem po prostu chodzi o Twoje , moje, nasze

zabawne, oryginalne, inspirujące :)
może i
dramatyczne ?!
wspomnienia, przeżycia,
okraszone fotką ,które mogą się w tej antologii znależć.
( około 25 krótkich form literackich prozą,
bo planuję zapełnić 200 stron... )

Najbardziej realny wydaje sie E BOOK, pdf...Zatem bez kosztow wlasnych ;)

Studiowałem na Wydziale Nauk Społecznych, UŚL,K-ce.
Podczas rocznego pobyty w UK pisałem i publikowałem
nieco w kilku polisz magazynach papierowych ,także
wielokrotne przedruki w sieci .

mam kilka swoich tekstów

np Kolejka do autobusu,
Mind the crap,
This is England ,
Polski przeprowadzacz :

http://62.233.108.10...acz_383162.html

W sumie jest dopiero 3 Autorow, szukamy kolejnych. Takze osoby alternatywne, oryginalne, niepoprawne opinie itd. Nie ma znaczenia czy jestes ateistą, robolem,katolem,wegetarianinem, buddystą,intelektualistą,Załączony plik  001.JPG   196,79 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  001.JPG   196,79 KB   4 Ilość pobrań Krysznowcem, alternatywni i zwyczajni,racjonalni i totalnie irracjonalni, piszcie !

Fajnie by napisaly nie tylko osoby dla ktorych pobyt na emigracji to nie monotonna praca od-do i banalna wegetacja, ale i tacy dla ktorych pobyt w innym Kraju to przygoda i nowe wyzwania... Moja emigracja jako `podroz wewnetrzna` ?

To zapraszam do współpracy inteligentne i ciekawe osoby
, może coś twórczego i ciekawego wyniknie i ujrzy światło dzienne ?
Fotografie jako ilustracja takze mile widziane.

Nadesłane teksty mogą zostać skrócone, natomiast będą jak najmniej przeredagowane
by zachować autentyczność. Autorzy i Autorki moga byc anonimowi...

Takze osoby o niepoprawnych,oryginalnych pogladach, postrzegajace swiat jako cos wiecej niz 5 zmyslow, telewizja i imprezy .
Jednostki poszukujace,tworcze, zbuntowane, spelnione na emigracji ?
Ludzi ktorzy odniesli sukces, są zintegrowani w tej nowej przestrzeni zyciowej i juz czuja sie prawie jak u siebie...

Czy mozesz poinformowac swoich znajomych z innych krajow tym ogloszeniu i rozeslac im linka ?!

takze na

http://forum.gazeta....ACJI_2004_.html

Bonne chance a tous et bonne annee :rolleyes:

Poproszę o kontakt mailowy , FB ani nk nie używam.

Pozdrawiam z francuskiej emigracji...

Maciek

Kontakt: Email: ommfalos(monkey)gmail.com

Offline #2 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów
  • Zainteresowania:Różne, w większości dziwaczne.

Napisano 15 luty 2013 - 20:36

Wysyp dziwadel... Cos czuje ze zaloguje sie nawet z Polszy (w przerwach od pijanstwa) zeby sledzic co sie dzieje na forum w ten weekend...
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #3 Makowy

Makowy

Działacz

• Użytkownik forum
  • 411
  • PipPipPipPip
  • 2024 postów
  • Gadu-Gadu: 2988060
  • Miejscowość:Dublin 14

Napisano 15 luty 2013 - 20:49

A Ty się nie miałeś się iść pakować się? :D

Offline #4 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów

Napisano 15 luty 2013 - 20:56

Mialem ale najadlem sie i w sumie ciezko mi sie podniesc... :lol:

Pranie sie jeszcze robi a ze jade tylko z podrecznym to i pakowania nie za wiele...
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #5 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1245
  • PipPipPipPipPip
  • 4443 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 15 luty 2013 - 20:59

Mialem ale najadlem sie i w sumie ciezko mi sie podniesc... :lol:

Pranie sie jeszcze robi a ze jade tylko z podrecznym to i pakowania nie za wiele...

Ja się pakowałam 3 godziny i 5 razy sprawdzałam czy spakowałam szczoteczkę do zębów a po drodze i tak wyparowała :rolleyes:

Offline #6 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów

Napisano 15 luty 2013 - 21:13

Ja się pakowałam 3 godziny i 5 razy sprawdzałam czy spakowałam szczoteczkę do zębów a po drodze i tak wyparowała :rolleyes:

Bo Ty to Ty, a ja to ja...

Kuzwa, ale jestem madry :rolleyes:

Offline #7 MamWpoprzekMyszke

MamWpoprzekMyszke

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 27
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 15 luty 2013 - 21:18

Wysyp dziwadel... Cos czuje ze zaloguje sie nawet z Polszy (w przerwach od pijanstwa) zeby sledzic co sie dzieje na forum w ten weekend...

Sam jestes dziwadlem a dokazujesz.
Prawda wyjdzie na jaw

Offline #8 fafadasdas

fafadasdas

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 15 luty 2013 - 21:25

On "miał" ... no cóż wiele rzeczy on miał...

Przede wszystkim "miało go tu nie być" - tak zawżdy deklarował/planował.

Lecz jaj nie ma On aby wypełnić je. - Te rzeczy co on "miał". Nie mówiąc o planach co on je "miał".

"...chłopu trzeba dawać, albo się nie dziwić..."

"...każda dama ma cenę - trzeba po prostu pytać a nie czaić się z kwiatami..."

_________________________________________________________Bracia Figo Fagot

Offline #9 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów

Napisano 15 luty 2013 - 21:32

Sam jestes dziwadlem a dokazujesz.

Przynamniej kutasa nie mam na wspak... :rolleyes:

Offline #10 fafadasdas

fafadasdas

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 15 luty 2013 - 22:44

Przynamniej kutasa nie mam na wspak... :rolleyes:

Aaaaaaaa nooo ... fakt - w ogóle nie masz.

"...chłopu trzeba dawać, albo się nie dziwić..."

"...każda dama ma cenę - trzeba po prostu pytać a nie czaić się z kwiatami..."

_________________________________________________________Bracia Figo Fagot

Offline #11 Moose

Moose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 18 luty 2013 - 20:09

Jest powiedzenie ze głupca nie rozpozna sie aż sie nie odezwie....

Co za bełkot ! Czy ktosik normalny cos napisze w temacie zaproponowanym przeze mnie ?!?
Cycle and let cycle...Ommm

Offline #12 grochy01

grochy01

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 85
  • PipPipPip
  • 988 postów

Napisano 19 luty 2013 - 12:08

Czy masz ciekawe zapiski /felietony /pamiętniki ze
swojej euro-emigracji od 2004 ? ...

Nie mam zapiskow, felietonow i nie mam pamietnikow!
Koncze ksiazke o byciu taksowkarzem w miescie Dublin. Nie bedzie to ksiazka o 5-ciu latach wycietych z zyciorysu, ale o latach pelnych przygod, niespodzianek i i ciekawych przezyc. Wstepny tytul to `I wanna be taxi driver in Dublin`.
Ksiazka powinna miec jakies 250 stron (po korektach) plus kilkanascie fotek i mam nadzieje ze dobrze bedzie sie czytac.
Jak wszystko wypali w ksiegarniach ukaze sie wczesna wiosna.

pzdr

"Radio is the theater of the mind; television is the theater of the mindless”

Offline #13 PaniMinister

PaniMinister

tańczę

• Użytkownik forum
  • 2020
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9085 postów
  • Miejscowość:Dublin
  • Zainteresowania:głównie interesuję się sobą

Napisano 19 luty 2013 - 12:30

Czy ktosik normalny cos napisze w temacie zaproponowanym przeze mnie ?!?

Nie sądzę. Między innymi dlatego, że gdy widzę, jak piszesz - dochodzę do wniosku, że ostatni fach, którym powinieneś się interesować to edytor książek, swoich czy cudzych.

Wstepny tytul to `I wanna be taxi driver in Dublin`.

Będe wyglądać :)
Dołączona grafika

Offline #14 gazecianka

gazecianka

Działacz

• Banned
  • 307
  • 1411 postów

Napisano 19 luty 2013 - 12:37

... sie już wszystkiego dowiedział , jak chce więcej niech poczyta całą historie forum .. :D :lol: :lol: :lol:

Offline #15 Moose

Moose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 20 luty 2013 - 17:33

Pozdrawiam Grochy01 i powodzenia zatem !

A do `Pani Minister` : faktycznie lepiej nie sądź, ale tak na pocieszenie to ten komentarz, ktory pasuje do Ciebie jak ulał :
gdyby głupota ( and vanity ) mogła latać, to latałabyś jak gołębica. :(

A ja ci bardzo współczuję, że klasyfikujesz się na poziomie hmm, albo i niżej...No sama wiesz, prawda ?

Offline #16 PaniMinister

PaniMinister

tańczę

• Użytkownik forum
  • 2020
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9085 postów

Napisano 20 luty 2013 - 17:43

...a tym tekstem najeżonym błędami i kiepskim formatowaniem chciałeś dowieść, że na edytora się jednak nadajesz? :D
Dołączona grafika

Offline #17 Moose

Moose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 20 luty 2013 - 20:52

Ja potrafię ustąpić miejsca kobiecie, także w dyskusji ,nawet takiej inteligentnej inaczej, jak Ty...

Bon chance, a jamais , pozdrawiam

Offline #18 PaniMinister

PaniMinister

tańczę

• Użytkownik forum
  • 2020
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9085 postów

Napisano 20 luty 2013 - 21:00

Czyli nie tylko pisać nie umiesz, ale z wnioskowaniem u Ciebie też kiepsko.
Może wytłumaczę, przyda Ci się w przyszłości: odpisywanie, nie mówiąc już nawet o obrażaniu kogoś, to nie jest "ustępowanie w dyskusji".

Viel Gluck,

Frau Ministerin
Dołączona grafika

Offline #19 Moose

Moose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 08 marzec 2013 - 18:45

Nadal czekam na Wasze ciekawe teksty...

Offline #20 killester

killester

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 08 marzec 2013 - 20:34

Nadal czekam na Wasze ciekawe teksty...

Poczekaj chwile to cos znajde i wkleje . Choc nie ja to pisalem,. lecz syn

Artykuł z Evening Echo ? tłumaczenie

6 Czerwiec 2004autorBrak komentarzy

Parę osób prosiło mnie o polską wersję artykułu z Evening Echo. Oto i ona. Sorry za jakość tłumaczenia, ale robiłem je w pośpiechu i nawet nie chciało mi się go sprawdzić. Miłej lektury.
EVENING ECHO LIMERICK EDITION ? 3 MAJA 2004
Polska rodzina upatruje początku nowego życia w Irlandii
Ada Casey rozmawia z Polakiem, który ma nadzieję osiedlić się w Irlandii po ?Dniu Powitań?.
Dla 22-letniego Marka Lenarcika, wejście do Unii Europejskiej w tą sobotę następuje o wiele za późno. Emigracja jest jedyną drogą ucieczki Marka i jego rodziny przed cuchnącym klimatem gospodarki Polski.
Około 15 miesięcy temu Marek, student stosunków międzynarodowych w Warszawie zdecydował się opuścić Polskę na dobre wraz z jego ojcem Jerzym, taksówkarzem, mamą Grażyną i 15-letnią siostrą ? Kasią.
?To byłoby śmieszne, gdyby nie było tak poważne? ? mówi Marek, opowiadając o warunkach w Polsce.
?Na początku marzyliśmy o przeprowadzce do USA, ale jedyną możliwością była wygrana w loterii wizowej, co nie jest takie proste. Zaproponowałem, że powinniśmy zaczekać aż Polska dołączy do Unii Europejskiej, abyśmy mogli wyjechać do jednego z państw zachodnioeuropejskich.
Mimo, iż rozważali wiele opcji, Marek i jego rodzina optowali za Irlandią.
?Zaczęliśmy dużo czytać o Irlandii poczynając od sytuacji gospodarczej, przez historię Irlandii a kończąc na klimacie? ? wyjaśnia Marek
?Jest wiele plusów, na przykład nasze oswojenie się językiem angielskim, łagodny klimat i niska stopa bezrobocia.?
?We wrześniu 2003 roku wreszcie udało nam się sprzedać dom, który próbowaliśmy zbudować od 1995 roku. Zdecydowaliśmy się użyć tych pieniędzy aby wynająć dom lub mieszkanie na pierwsze kilka miesięcy, kiedy będziemy szukać sobie pracy. Nie chcemy być obciążeniem dla irlandzkiego systemu socjalnego. Chcemy zarabiać i na swój sposób mieć wkład do irlandzkiej gospodarki.?
W listopadzie 2003 roku, Marek i jego rodzina odwiedziła Irlandię po raz pierwszy. ?To właśnie wtedy zakochałem się w Irlandii? ? mówi Marek.
?To nie tylko to, że Irlandia jest pięknym krajem. To, co zaskoczyło mnie najbardziej to fakt, że Irlandczycy byli tak mili i chcieli nam pomagać na każdym kroku?.
?Wybraliśmy Dublin wierząc, że łatwiej będzie nam znaleźć pracę w stolicy.?
Lenarcikowie następnie skierowali swoją uwagę w kierunku znalezienia szkoły dla Kasi.
?Odwiedziliśmy kilka i po wypełnieniu kilku formularzy, dyrektor Greendale Community School, który był dla nas bardzo miły, zaaranżował rozmowę. Po rozmowie dyrektor zaakceptował moją siostrę na rok przejściowy i oprowadził nas po szkole. W jednej z sal była lekcja muzyki i dzieci zaśpiewały piosenkę Stand By Me ze specjalną dedykacją dla gości z Polski. To prawie doprowadziło mojego tatę do łez.?
Teraz poziom ekscytacji zaczął rosnąć.
?Nasza misja jest w części zakończona. Do wyjazdu pozostał tylko tydzień. Moja siostra i mama zostają jeszcze w Warszawie przez kolejne 2 miesiące. Pomogę tacie w znalezieniu pracy i domu. Tata nie ma wygórowanych wymagań. Mimo faktu, iż jest dobrym, uczciwym człowiekiem, zna tylko podstawy angielskiego. Wszyscy mamy nadzieję, że na początek znajdzie pracę nie wymagającą płynnej znajomości języka i pozostanie w niej dopóki nie podszlifuje swojego angielskiego.?
?Moja mama i siostra przylatują pod koniec czerwca. Potem pomogę mamie znaleźć pracę. Doradzam jej, żeby spróbowała swoich sił jako recepcjonistka, ale ona preferuje zawód pokojówki, przynajmniej dopóki dopóty nie poczuje się pewniej ze swoim angielskim.?
No a co z Markiem?
?Zostanę w Irlandii do września i potem wrócę do Polski, aby dokończyć studia. Potem mam nadzieję przenieść się do Irlandii na stałe i tutaj skończyć studia magisterskie.
Marek jest tak miły, że opowiada o warunkach panujących w Polsce, które wymusiły na nich przeprowadzkę.
?Sytuacja w Polsce nie jest dobra. Stopa bezrobocia wynosi 20%, a w wielu regionach przekracza ona nawet 40%. Jest także wysokie bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych.?
?Jest nawet taki żart o polskich absolwentach: Co mówi jeden absolwent Uniwersytetu Warszawskiego do drugiego absolwenta? Dwa hamburgery proszę!?
?Inny aspekt życia w Polsce to brak regulacji prawnych związanych z dyskryminacją. Dla przykładu jeśli chcesz pracować jako asystent manager?a to najlepiej żebyś była szczupłą, wysoką blondynką do 25 lat, z wyższym wykształceniem i kilkuletnim doświadczeniem.?
Oboje z Marka rodziców zostali doświadczeni przez tak prowadzoną politykę. Marek mówi, że upadek komunizmu zmienił wszystko.
?Teraz ludzie, którzy chcą zarabiać pieniądze muszą być wysoko wykwalifikowani, znać kilka języków i oczywiście nie mogą być zbyt starzy!?
?????????????-
K O N I E C

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.