Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 42 głosy

Moje Wypieki I Nie Tylko...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4567 odpowiedzi w tym temacie

Offline #561 toxica

toxica

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 17:36

Witaj i nie przepraszaj. Wyżej podałam przepis na babkę piaskową. Pomiń rum, dodaj proszek do pieczenia używany przy diecie bezglutenowej i masz przepis gotowy. Babka jest naprawdę pyszna. ;)

Widziałam właśnie ta babę dlatego odważyłam się napisać, dzięki serdeczne jakby wpadło ci cos jeszcze słodkiego to podeślij mi nawet na pw 

ps Robisz pysnosci ;)pozdr

Offline #562 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 17:50

Jeśli tylko coś mi wpadnie, na pewno Ci podeślę, a na razie jeszcze zajrzyj jeszcze tu, http://www.gazeta.ie...c=79474&page=25 , podawałam przepis na kuleczki bounty.

Offline #563 magimejmagimej

magimejmagimej

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 38
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 19:02

Widziałam właśnie ta babę dlatego odważyłam się napisać, dzięki serdeczne jakby wpadło ci cos jeszcze słodkiego to podeślij mi nawet na pw 

ps Robisz pysnosci ;)pozdr

Zajrzyj na ten blog, moze znajdziesz cos ciekawego: http://smakoterapia.blogspot.ie/

Użytkownik magimejmagimej edytował ten post 24 marzec 2013 - 19:03

Offline #564 toxica

toxica

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 14:18

Zajrzyj na ten blog, moze znajdziesz cos ciekawego: http://smakoterapia.blogspot.ie/

Dzięki zajrzałam i na pewno skorzystam a teraz robię babkę z przepisu awruko  mam nadzieję,ze się uda i będzie smaczna;)

Offline #565 Ahnija

Ahnija

Permanentny ZNPM

• Użytkownik forum
  • 1456
  • PipPipPipPipPip
  • 3197 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 25 marzec 2013 - 14:28

Na swieta chce zrobic to cudo
babka6.jpg

http://chilifiga.pl/...ka-wielkanocna/

Leze chora, nie ma mi kto w chleba kupic, to po domu roznosi sie zapach pszenno razowego chleba z ziolami :)
Gdyby Noe miał dar czytania przyszołści, bez wątpienia zatopiłby arkę. Emil Cioran

Offline #566 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 17:18

Na obiad - wiosna na talerzu, czyli zupa jarzynowa.

Załączony plik  201303259201.jpg   192,29 KB   2 Ilość pobrań

Polecam. Smacznego. :) 

Offline #567 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 105
  • PipPipPipPip
  • 1827 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 25 marzec 2013 - 17:23

Na obiad - wiosna na talerzu, czyli zupa jarzynowa.
attachicon.gif201303259201.jpg
Polecam. Smacznego. :) 

Szkoda tylko, ze wiosna na talerzu ;).
Wyglada apetycznie! Szkoda tylko, ze moi chlopcy za brokulami nie przepadaja.
"A woman is always right ... Just sometimes confused, misinformed, rude, stubborn, unchangeable, senseless ... but, never wrong"

Offline #568 Rooster

Rooster

Bardzo Rzadki Gość

• Użytkownik forum
  • 512
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Miejscowość::ćśowocsjeiM Szwederowo, Bydgoszcz
  • Zainteresowania:777 postów
    0 punktów ostrzeżeń

Napisano 25 marzec 2013 - 17:39

smacznie to wszystko wygląda

Komunikat PKP - wszystkie pociągi do Dublina zostały odwołane do odwołania, niniejszym uprasza się pasażerów jadących do Dublina o nie-korzystanie z peronowych toalet do odwołania. Dziękujemy za zainteresowanie, życzymy wszystkim pasażerom udanej podroży liniami PKP.

Rooster.

Offline #569 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 00:54

Widziałam właśnie ta babę dlatego odważyłam się napisać, dzięki serdeczne jakby wpadło ci cos jeszcze słodkiego to podeślij mi ...

Znalazłam dwa, moim zdaniem, bardzo ciekawe przepisy dla osób na diecie bezglutenowej. Ciekawe są dlatego, że stanowią niejako podstawę do przygotowania innych wypieków.

Pierwszy, to przepis na biszkopt. Przepis podstawowy i wersja z owocami. Tak wyglądają zdjęcia autorki przepisu.

Załączony plik  PA210042.JPG   33,37 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  PA210047.JPG   32,92 KB   2 Ilość pobrań

Przepis - http://iamglutenfree...t-wersja-z.html

Drugi - przepis na gofry. Jego oryginalność wynika z możliwości uniwersalnego wykorzystania przepisu. Można je traktować, jako zastępstwo chleba. Dobre na śniadanie, deser i kolację. Przy użyciu dobrej gofrownicy - zyskują na wyglądzie.

Przepis - http://alergia-pokar...l?ticaid=6104ba

Offline #570 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 22:22

Dzisiaj krótko i na temat... , czyli "... I Nie tylko". Kolacja. Od jakiegoś czasu "chodziło za mną" coś, za czym niestety nie przepada mój mąż. Będzie więc kolacja dubeltowa - jego i moja.

Kolacja mojego męża - sałatka z kurczakiem.

Załączony plik  201303259209.jpg   230,86 KB   0 Ilość pobrań

Ze składników na zdjęciu pominęłam jednak majonez. Wyszła tak dobra, że jego dodanie by było istną profanacją.

Załączony plik  201303259219.jpg   225,82 KB   2 Ilość pobrań

Moja "wychodzona" kolacja - camembert w cieście z sosem żurawinowym.

Załączony plik  201303269317.jpg   243,06 KB   1 Ilość pobrań

Camembert obtoczyć dokładnie w cieście i usmażyć na rozgrzanym oleju, pod przykryciem, aż będzie rumiany (robię podobne ciasto, jak do jabłek, tylko nie dodaję cukru i robię mniejszą ilość).

Załączony plik  201303269327.jpg   104,26 KB   0 Ilość pobrań

Kolacja gotowa (u mnie już zjedzona, było pysznie).

Załączony plik  201303269334.jpg   155,44 KB   0 Ilość pobrań

Offline #571 Tajemnica

Tajemnica

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1142
  • PipPipPipPipPip
  • 3669 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 17:05

Zrobiłam dzisiaj bułeczki z przepisu Awruko ( wielkie dzięki) . Wyszły śliczne, puchate i pyszne. Nadziałam je rodzynkami i posypałam brązowym cukrem ( przed pieczeniem).

Szkoda, że zapachu z piekarnika nie da się zatrzymać na cały  dzień :wub:

Nie miałam masła i w zamian dałam margarynę "Kasię", czy to jakiś problem w kwestiach smakowych?

Nie wiem czy to tylko u mnie ale poszło mi o jakieś 3 szklanki mąki więcej niż w przepisie. Ciasto  mi się kleiło  i parę razy sporo dosypywałam żeby w końcu osiągnąć to "odstawanie" od miski. Też tak miałyście?

Użytkownik Tajemnica edytował ten post 27 marzec 2013 - 17:05

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. 

- Kurt Cobain

Offline #572 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 18:43

Kolejny przepis, który "wyniosłam" z domu rodzinnego. U mnie nazywano go kartoflakiem, ale nazw ma ho, ho, ho, a może i więcej. Przytoczę kilka z nich: babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, blacharz, bugaj, rejbak, kugiel, kugel, terciek, nagus, kniaź...
A teraz do rzeczy. Kartoflaka robił mój tato, w tym "przypadku" mama służyła jedynie radą.
Sładniki:
- ok. 2 kg ziemniaków
- 4 jajka
- słonina
- boczek
- kiełbasa
- 3 cebule
- czosnek (według upodobania)
- przyprawy - sól, pieprz, majeranek
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
Załączony plik  201303279337.jpg   174,23 KB   6 Ilość pobrań

Na suchej patelni wytopić słoninę, dodać boczek, pokrojoną kiełbasę - podrumienić. Cebule pokroić w kostkę, dorzucić do słoniny z boczkiem. Smażyć, aż wszystko się zrumieni.
Załączony plik  201303279352.jpg   171,38 KB   4 Ilość pobrań

Ziemniaki obrać, umyć i zetrzeć na tarce do ziemniaków. Odcisnąć wodę, odlać do miseczki.
Załączony plik  201303279361.jpg   160,69 KB   3 Ilość pobrań

Gdy woda się odstoi - wylać, a pozostałą skrobię dodać do ziemniaków razem z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Dodać żółtka, przestudzoną słoninę z boczkiem, kiełbasą i cebulą, przyprawy - wymieszać. Ubić pianę z białek - dodać do masy ziemniaczanej - delikatnie wymieszać.
Blaszkę wysmarować olejem, przełożyć masę, wyrównać powierzchnię.
Załączony plik  201303279374.jpg   179,63 KB   0 Ilość pobrań

Piec w piekarniku nagrzanym do 180?C około 1,5 godziny.
Załączony plik  201303279384.jpg   240,77 KB   0 Ilość pobrań

Załączony plik  201303279404.jpg   245,11 KB   1 Ilość pobrań

Podawać na gorąco pokrojony na kawałki. Jako dodatek może być kwaśna śmietana, różnego rodzajy sosy - grzybowy, pieczarkowy... Jeszcze lepszy jest na drugi dzień, pokrojony na kawałki i odsmażony... oczywiście, o ile zostanie.
Załączony plik  201303279422.jpg   161 KB   2 Ilość pobrań

Smacznego. :)

Zrobiłam dzisiaj bułeczki z przepisu Awruko ( wielkie dzięki) . Wyszły śliczne, puchate i pyszne. Nadziałam je rodzynkami i posypałam brązowym cukrem ( przed pieczeniem).

Szkoda, że zapachu z piekarnika nie da się zatrzymać na cały  dzień :wub:

Nie miałam masła i w zamian dałam margarynę "Kasię", czy to jakiś problem w kwestiach smakowych?

Nie wiem czy to tylko u mnie ale poszło mi o jakieś 3 szklanki mąki więcej niż w przepisie. Ciasto  mi się kleiło  i parę razy sporo dosypywałam żeby w końcu osiągnąć to "odstawanie" od miski. Też tak miałyście?

Żaden problem, ale masło jest znacznie smaczniejsze. Ciasto jest delikatniejsze i lżejsze. Ale za "Kasię" można Ciebie rozgrzeszyć, według mnie jest to najlepsza margaryna do wypieków.

Nie dawałam nigdy, ani grama mąki więcej, tylko tyle co podałam w przepisie. Przy wyrabianiu, owszem ciasto się kleiło, ale potem "odchodziło" od miski i wyglądało, jak na zdjęciu poniżej.

Załączony plik  1.jpg   113,6 KB   1 Ilość pobrań

Offline #573 Tajemnica

Tajemnica

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1142
  • PipPipPipPipPip
  • 3669 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 18:53

U mnie prawie tak samo wyglądało i początkowo się nie przejmowałam, że się tak mocno klei. Poszło razem z miską w ciepłe miejsce do wyrośnięcia ale kiedy po godzinie zajrzałam , pod spodem było mokre i kleiło się do miski. Wyjęłam więc i zaczęłam ręcznie wyrabiać dosypując po trochę mąki aż wsiorbało prawie 3 szklanki :)

Bułeczkom nie zaszkodziłam. Wyszły  naprawdę pyszne  no i mam 20 sztuk z tego dosypywania :rolleyes:

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. 

- Kurt Cobain

Offline #574 pucia30

pucia30

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 90
  • PipPip
  • 473 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 19:16

Kolejny przepis, który "wyniosłam" z domu rodzinnego. U mnie nazywano go kartoflakiem, ale nazw ma ho, ho, ho, a może i więcej. Przytoczę kilka z nich: babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, blacharz, bugaj, rejbak, kugiel, kugel, terciek, nagus, kniaź...
A teraz do rzeczy. Kartoflaka robił mój tato, w tym "przypadku" mama służyła jedynie radą.
Sładniki:
- ok. 2 kg ziemniaków
- 4 jajka
- słonina
- boczek
- kiełbasa
- 3 cebule
- czosnek (według upodobania)
- przyprawy - sól, pieprz, majeranek
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
attachicon.gif201303279337.jpg

Na suchej patelni wytopić słoninę, dodać boczek, pokrojoną kiełbasę - podrumienić. Cebule pokroić w kostkę, dorzucić do słoniny z boczkiem. Smażyć, aż wszystko się zrumieni.
attachicon.gif201303279352.jpg

Ziemniaki obrać, umyć i zetrzeć na tarce do ziemniaków. Odcisnąć wodę, odlać do miseczki.
attachicon.gif201303279361.jpg

Gdy woda się odstoi - wylać, a pozostałą skrobię dodać do ziemniaków razem z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Dodać żółtka, przestudzoną słoninę z boczkiem, kiełbasą i cebulą, przyprawy - wymieszać. Ubić pianę z białek - dodać do masy ziemniaczanej - delikatnie wymieszać.
Blaszkę wysmarować olejem, przełożyć masę, wyrównać powierzchnię.
attachicon.gif201303279374.jpg

Piec w piekarniku nagrzanym do 180?C około 1,5 godziny.
attachicon.gif201303279384.jpg

attachicon.gif201303279404.jpg

Podawać na gorąco pokrojony na kawałki. Jako dodatek może być kwaśna śmietana, różnego rodzajy sosy - grzybowy, pieczarkowy... Jeszcze lepszy jest na drugi dzień, pokrojony na kawałki i odsmażony... oczywiście, o ile zostanie.
attachicon.gif201303279422.jpg

Smacznego. :)

Żaden problem, ale masło jest znacznie smaczniejsze. Ciasto jest delikatniejsze i lżejsze. Ale za "Kasię" można Ciebie rozgrzeszyć, według mnie jest to najlepsza margaryna do wypieków.

Nie dawałam nigdy, ani grama mąki więcej, tylko tyle co podałam w przepisie. Przy wyrabianiu, owszem ciasto się kleiło, ale potem "odchodziło" od miski i wyglądało, jak na zdjęciu poniżej.

attachicon.gif1.jpg

Dodam jeszcze dwie nazwy- zalcek I tartak. Narobiłas mi smaka I po swietach zrobie. Resztki wedlin napewno zostana to bedzie co dodac.

Podziwiam twoj zapała I chec pichcenia tych wszystkich smakołyków. Ja tez gotuje ale bez pasji, co innego pieczenie ale to tylko tortów ,bo ciasta rzadko kiedy robie. Nie ma komu jeść.

Offline #575 irenkaaa2

irenkaaa2

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 127
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Gadu-Gadu: mam

Napisano 28 marzec 2013 - 18:04

same pysznosci tutaj  jeszcze przez polowe nie przebrnelam 

wy tak hobbystycznie  czy     zawodowo?

Użytkownik irenkaaa2 edytował ten post 28 marzec 2013 - 18:04

Online #576 Cyytryna

Cyytryna

Sok z Cytryny

• Użytkownik forum
  • 1195
  • PipPipPipPip
  • 2350 postów
  • Zainteresowania:wszystkiego po trochę

Napisano 28 marzec 2013 - 18:07

nie wiem jak pozostali

ja hobbystycznie, a raczej to przyjemne z pożytecznym :)

Chcieć znaczy móc!

Offline #577 irenkaaa2

irenkaaa2

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 127
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:09

lubie takie przyjemne z pozytecznym

tez lubie cos  pogotowac / piec itp 

Offline #578 Tajemnica

Tajemnica

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1142
  • PipPipPipPipPip
  • 3669 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:27

nie wiem jak pozostali

ja hobbystycznie, a raczej to przyjemne z pożytecznym :)

Ja też na użytek rodzinny ale przyznam, że ostatnio trochę się zbuntowałam, bo zaczyna to u mnie przypominać produkcję masową a rączki mam dwie :(

- Kurt Cobain

Offline #579 irenkaaa2

irenkaaa2

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 127
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:30

znaczy apetyt maja 

Offline #580 Daanusia

Daanusia

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3322
  • PipPipPipPip
  • 2054 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:33

same pysznosci tutaj  jeszcze przez polowe nie przebrnelam 
wy tak hobbystycznie  czy     zawodowo?

Ja wyłącznie hobbystycznie. Gotowanie, pieczenie, wydobywanie z potraw nowych, ciekawych smaków, to moja pasja. Przyznam szczerze, że uaktywniłam tą pasję dzięki mojemu mężowi (ukłon w jego stronę), który mnie namówił do założenia tego tematu. Mam nadzieję, że z korzyścią - tak dla mnie, jak i dla Was.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.