Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Paszport

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 496
  • PipPipPipPip
  • 1542 postów
  • Miejscowość:Dublin Jelenia Góra

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:43

majac 2 paszporty mozna wyrobic trzeci czy mozna posiadac tylko 2?

Offline #2 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 496
  • PipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:54

napisz we wniosku,że zgubiłaś i dostaniesz trzeci. :D

oj chyba sie nie zrozumielismy. moja corka ma 2 ale nie 2 polskie . wlasnie chcialabym polski wyrobic ale nie wiem czy jak dojda ze juz ma dwa czy nie poniose karnych konsekwencji.

Użytkownik Bluee edytował ten post 27 grudzień 2012 - 23:54

Offline #3 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1737
  • PipPipPipPipPip
  • 4018 postów
  • Zainteresowania:...chema mnie interesuje, nie podoba mi się...

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:59

majac 2 paszporty mozna wyrobic trzeci czy mozna posiadac tylko 2?

Skoro córa ma trzy obywatelstwa może mieć trzy paszporty.

@matros do czego niby miałby się przyczepić polski urzędnik?

Użytkownik lena30 edytował ten post 28 grudzień 2012 - 00:01

To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #4 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 496
  • PipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 00:48

jestes pewna? dzisiaj pani w konsulacie powiedziala ze dobrze by bylo gdybym chociaz raz w zyciu wyrobila jej polski paszport. mala ma 2 lata i ma irlandzki i sudanski a w konsulacie o sudanskim nie wspomnialam. czyli bez problemu moge wyrobic polski?

sama powiedziałaś,że córka ma juz dwa paszporty,może to o jeden za dużo?
poszperaj tutaj może będzie cos ciekawego dla ciebie http://www.gazeta.ie...showtopic=75588 oraz tutaj http://www.google.pl...iw=1280&bih=691 i jeszcze jeden dawny post na ten temat,może będzie tobie bardziej pomocny http://www.gazeta.ie...pic=75588&st=40

nie doczytalam nic o trzecim paszporcie. za ok 2 tygodnie bede w konsulacie po odbior wizy to sie umowie, jak beda robic problemy to dam sobie siana z paszportem.

Offline #5 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1737
  • PipPipPipPipPip
  • 4018 postów
  • Zainteresowania:...chema mnie interesuje, nie podoba mi się...

Napisano 28 grudzień 2012 - 08:50

jestes pewna? dzisiaj pani w konsulacie powiedziala ze dobrze by bylo gdybym chociaz raz w zyciu wyrobila jej polski paszport.

Bo? Ponieważ? Czym to uzasadniła? Przecież Twoje dziecko nie straci obywatelstwa polskiego, czy ten paszport jej wyrobisz teraz, za lat 5, czy też sama go sobie wyrobi mając lat 18. No chyba,że napisze do prezydenta polski list,że obywatelstwa chce się zrzec.A to,że dziecko posiada inne obywatelstwa (paszporty) mnie ma żadnego wpływu na otrzymanie polskiego.

mala ma 2 lata i ma irlandzki i sudanski a w konsulacie o sudanskim nie wspomnialam. czyli bez problemu moge wyrobic polski? nie doczytalam nic o trzecim paszporcie. za ok 2 tygodnie bede w konsulacie po odbior wizy to sie umowie, jak beda robic problemy to dam sobie siana z paszportem.

Obywatelstw Twoje dziecię nie traci, niezależnie od tego, czy będzie miało jeden paszport, czy trzy.
U moich znajomych jest podobna sytuacja, młody ma trzy obywatelstwa: polskie, niemieckie i irlandzkie. Jeszcze za czasów jak mieszkali tutaj wyrobili dziecku irlandzki paszport, matka dziecka będąc w Polsce-polski, teraz mieszkają w Niemczech-to dla "porządku" wyrobili niemiecki dokument.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #6 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 501
  • PipPipPipPipPip
  • 3143 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:13

wyrabiaj, nigdy nie wiadomo ktory w przyszlosci moze sie przydac ;)

Online #7 Natural

Natural

Działacz

• Użytkownik forum
  • 407
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:33

Co ciekawe mozna miec na raz 2 polskie WAZNE paszporty , sam jestem w trakcie wyrabiania takiego dodatkowego :)

Offline #8 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 501
  • PipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 12:13

Co ciekawe mozna miec na raz 2 polskie WAZNE paszporty , sam jestem w trakcie wyrabiania takiego dodatkowego :)

no ale to tylko jak zglosisz ze Ci go chyba ukradli lub zgubiles, ale wtedy paszport jest automatycznie uniewazniany i moze byc problem na lotnisku. Odbierajac nowy paszport stary dziurkuja.

Użytkownik Oxide edytował ten post 28 grudzień 2012 - 12:13

Online #9 Natural

Natural

Działacz

• Użytkownik forum
  • 407
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 13:33

Mozna posiadac dwa rownozedne polskie paszporty i sie nimi poslugiwac w tym samym czasie. Wydanie takiego drugiego paszportu jest indywidualna decyzja ministra spraw wewnetrznych . Ja np potrzebuje takich dwoch paszportow do wykonywania swojej pracy (nie nie jestem polskim bondem ;) )

Użytkownik Natural edytował ten post 28 grudzień 2012 - 13:39

Offline #10 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 501
  • PipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 14:15

a no to kolego inna bajka, nie dla przecietnego obywatela ;)

Offline #11 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 14:44

hehe chyba dawno nie mialas do czynienia z polskim urzednikiem ;) mysle ze moglby sie przyczepic do matki ze dziecko w wozku nie ma zapietych pasow i pstryknac fotke fotoradarem ze za szybko jechaly Panie winda ;) pozdrawiam i zycze jak najmniejszej ilosci spotkan z urzedasami w 2013 r

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.