Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryanair-Bagaż Podręczny W Podróży Z Niemowlakiem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 gk80

gk80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 10:49

Witam,
chciałam potwierdzić informacje dotyczącą bagażu podręcznego w chwili gdy leci także niemowlę- tzn. ogólnie wiadomo,że niemowlakowi nie przysługuje limit bagażowy 10 kg. Dostałam dziś maila z Ryanair z informacją:
" Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego (oprócz niemowląt) na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm. (torebki, teczki, laptopy, produkty duty free etc mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego)."
Powiedzcie mi proszę jak mam to rozumieć: czy w takim razie przysługuje dla mnie i dla bobasa jedynie moje 10 kg, ale które mogę rozłożyć na dwa bagaże, np jedzenie, pieluszki itp mogę wsadzić do osobnej torby - ale żeby oba bagaże w sumie nie przekraczały 10 kg???

Proszę o odpowiedź- moze znajdzie się na forum osoba która pracuje/pracowała w Ryanair i będzie mieć 100proc. wiarygodną info.
Pozdrawiam

Offline #2 TeaWhoYou

TeaWhoYou

Działacz

• Użytkownik forum
  • 289
  • PipPipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 11:05

no przeciez pisze jedna sztuka.

w ogole.

z malucha nie placisz bilet to czemu spodziewala bys sie ze moze byc wiecej niz jedna sztuka bagazu?

tak to rozumiem ....

Offline #3 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 764
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:01

Dziecko poniżej 2 r.ż. nie dostaje osobnego siedzenia = nie ma przyznanego bagażu podręcznego.

Ty jako opiekunka dziecka masz przyznaną JEDNĄ sztukę bagażu PODRĘCZNEGO

Offline #4 Anna09

Anna09

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 35
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:06

Najlepsze jest to że jak sprawdzałam sobie teraz bilety do Polski to dla mnie kosztuje 18e. a dla dziecka 30e. i nie ma własnie ani bagazu ani miejsca dla siebie

sfdgp1.png

nYiKp1.png

Offline #5 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 764
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:13

A teraz sprawdz bilety na jutro.
ADULT placi 300e a INFANT 30e.

Stala oplata nie ma co z nią dyskuowac.

Offline #6 Rooster

Rooster

Bardzo Rzadki Gość

• Użytkownik forum
  • 560
  • PipPipPipPip
  • 1874 postów
  • Miejscowość::ćśowocsjeiM Szwederowo, Bydgoszcz
  • Zainteresowania:777 postów
    0 punktów ostrzeżeń

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:21

Najlepsze jest to że jak sprawdzałam sobie teraz bilety do Polski to dla mnie kosztuje 18e. a dla dziecka 30e. i nie ma własnie ani bagazu ani miejsca dla siebie

podaj więcej detali na jakie lotnisko w pl bilet kosztuje 18e :)

Komunikat PKP - wszystkie pociągi do Dublina zostały odwołane do odwołania, niniejszym uprasza się pasażerów jadących do Dublina o nie-korzystanie z peronowych toalet do odwołania. Dziękujemy za zainteresowanie, życzymy wszystkim pasażerom udanej podroży liniami PKP.

Rooster.

Offline #7 Anna09

Anna09

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 35
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:49

A teraz sprawdz bilety na jutro.
ADULT placi 300e a INFANT 30e.

Stala oplata nie ma co z nią dyskuowac.

nie no wiadomo, że lepiej zaplacic 30 niż 300 :)

podaj więcej detali na jakie lotnisko w pl bilet kosztuje 18e :)

Modlin, ale to nie na Święta

sfdgp1.png

nYiKp1.png

Offline #8 gk80

gk80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:53

co w takim razie ma oznaczać wzmianka "(oprócz niemowląt)" ?

Offline #9 Anna09

Anna09

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 35
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:54

.. że każdej osobie dorosłej, lub małoletniej przysługuje bagaż podręczny, a niemowlętom (dzieciom do 2 r.ż) nie

sfdgp1.png

nYiKp1.png

Offline #10 szefo123

szefo123

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 83
  • PipPip
  • 393 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:57

no przeciez pisze jedna sztuka.

w ogole.

z malucha nie placisz bilet to czemu spodziewala bys sie ze moze byc wiecej niz jedna sztuka bagazu?

tak to rozumiem ....

Co za bzdura ze za malucha nie placi sie za bilet? Placi sie, stala kwota do 2 roku zycia.

Witam, chciałam potwierdzić informacje dotyczącą bagażu podręcznego w chwili gdy leci także niemowlę- tzn. ogólnie wiadomo,że niemowlakowi nie przysługuje limit bagażowy 10 kg. Dostałam dziś maila z Ryanair z informacją: " Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego (oprócz niemowląt) na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm. (torebki, teczki, laptopy, produkty duty free etc mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego)." Powiedzcie mi proszę jak mam to rozumieć: czy w takim razie przysługuje dla mnie i dla bobasa jedynie moje 10 kg, ale które mogę rozłożyć na dwa bagaże, np jedzenie, pieluszki itp mogę wsadzić do osobnej torby - ale żeby oba bagaże w sumie nie przekraczały 10 kg??? Proszę o odpowiedź- moze znajdzie się na forum osoba która pracuje/pracowała w Ryanair i będzie mieć 100proc. wiarygodną info. Pozdrawiam

Pomysl na logike - bagaz podreczny jak sama nazwa wskazuje - niemowle raczej go nie wezmie... Obojetnie jakich by byl gabarytow. Dwuletnie dziecko jest juz w stanie pociagnac jakas swoja mala walizeczke lub plecaczek na kolkach.

Offline #11 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:20

Widzę kombinatorstwo się włączyło:
Lece z dzieciakiem to przewiozę dodatkowe 10 kg bagażu. wózek, druga torba podręczna + mnóstwo innych pierdoł bo przecież lecę z dzidziusiem to musi mieć piciu, kaszkę, pieluchy, kocyk,,,, A później przyjdzie jedna z drugą na lotnisko i zamieszanie żeby wejść do samolotu z ww tobołkami, dzieciakiem na rękach,,,, wózek trzeba poskładać??!!! A jak mam to niby zrobić??! Przecież mam zajęte ręce niech bagażowy się tym zajmie!! A bagażowy ma do załadowania 145 szt bagażu plus 20 wózków z czego każdy składa się w inny sposób znany tylko producentowi lub matce dzieciaka, która już [beeep]ę posadziła w 4 rzędzie po tym jak nie rozumiejąc obsługi ładowała się na pierwsze fotele, które z reguły są rezerwowane a cała reszta pasażerów stała na schodach mokra od deszczu, zmarznięta od przyjemnego wiatru... W tym czasie bagażowy gonił wózek po płycie lotniska bo mamusia zapomniała załączyć hamulec, pieluszka, kocyk, ulotki z Lidla oraz Irish Independent wypadły z koszyczka pod wózkiem, ale bagażowy już olał temat i nie gonił śmieci po płycie....
Przepraszam każdego kogo ten tekst uraził albo wywołał nienawiść do mojej osoby, ale latam często gęsto i tak właśnie widzę Matkę Polkę za każdym razem na lotnisku. Owszem pomagam im jak tylko mogę za każdym razem tylko po to aby nie było kolejnego tematu do wyśmiewania się z nas Polaków przez inne nacje....

pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki

Offline #12 strateg

strateg

Nowicjusz

• Banned
  • 1522
  • 0 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:24

Bagaż podręczny dla mamusi 10kg + mała torba z pampersami i jedzonkiem dla niemowląt wisząca na wózku B)
Kilka krotnie tak latała moja żona, żadnych problemów, dodatkowo w wózku pod spodem klamoty zabawki, koc, poduszka i reszta tego, co się nie zmieściło w podręcznym , nikt nigdy tego w wózku nie sprawdzał przed wejściem na pokład

Użytkownik gorzelnik edytował ten post 18 grudzień 2012 - 14:26

Offline #13 ellary

ellary

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 447 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:23

Wszystko chyba zalezy od tego na jakiego celnika sie trafi. Jak wracalismy z wakacji w Hiszpanii musielismy przed wejsciem do samolotu wszystko co bylo pod wozkiem, plus moja mala torebka wlozyc do bagazu podrecznego.

Użytkownik ellary edytował ten post 18 grudzień 2012 - 15:24

Offline #14 gk80

gk80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:24

Przepraszam, ale , żadne kombinatorstwo z mojej strony- Nie zamierzam wykorzystać faktu,że lecę z dzieckiem i naładować bagaży ponad normę. Zapytałam jedynie czy w chwili kiedy lecę z dzieckiem mogę sobie te przysługujące 10 kg rozłożyć na dwie mniejsze torby- własnie dlatego by mieć pod ręką w czasie lotu wszystko co niezbędne dla dziecka 4mies. (pampersy, butelki, mleko- tyle!)-by potem nie być skazaną na pomoc innych "gentelmanów".

Zastanawiam się również nad tym czy kiedykolwiek na tym forum znajdzie się temat gdzie zainteresowany znajdzie jedynie konkretne odpowiedzi/informacje na zadane pytania bez zbędnych, czasami bardzo niemiłych, złośliwych komentarzy?! Wydawałoby się że własnie taka jest m. innymi idea forów- by pytać gdy się nie jest pewnym--- i oczekiwać odp. od ludzi którzy ją znają. Jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć tak po ludzku na pytanie- to niech się przynajmniej powstrzyma od złośliwych komentarzy!

Offline #15 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:32

Przepraszam, ale , żadne kombinatorstwo z mojej strony- Nie zamierzam wykorzystać faktu,że lecę z dzieckiem i naładować bagaży ponad normę. Zapytałam jedynie czy w chwili kiedy lecę z dzieckiem mogę sobie te przysługujące 10 kg rozłożyć na dwie mniejsze torby- własnie dlatego by mieć pod ręką w czasie lotu wszystko co niezbędne dla dziecka 4mies. (pampersy, butelki, mleko- tyle!)-by potem nie być skazaną na pomoc innych "gentelmanów".

Zastanawiam się również nad tym czy kiedykolwiek na tym forum znajdzie się temat gdzie zainteresowany znajdzie jedynie konkretne odpowiedzi/informacje na zadane pytania bez zbędnych, czasami bardzo niemiłych, złośliwych komentarzy?! Wydawałoby się że własnie taka jest m. innymi idea forów- by pytać gdy się nie jest pewnym--- i oczekiwać odp. od ludzi którzy ją znają. Jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć tak po ludzku na pytanie- to niech się przynajmniej powstrzyma od złośliwych komentarzy!

Dlatego właśnie przeprosiłem każdego kogo uraziłem. Nie chciałem być złośliwy, Forum to dyskusja więc dyskutujemy :)

Offline #16 nadzieja2803

nadzieja2803

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:30

lecąc z dzieckiem do 2 lat nie przysługuje ci dodatkowy bagaż
ja zawsze lecąc z dzieckiem miałam wszystkie rzeczy dla niego popakowane w duże woreczki od żywności lub mniejszy plecaczek który bez problemu włożysz do bagażu podręcznego, możesz zawsze wyciągnąć po wejściu na pokład :) zawsze to jakieś ułatwienie nie musisz szukać wszystkiego po torbie
na lotnisku nigdy nie wiesz na kogo trafisz jeden przymknie oko a drugi przestrzega zasad:{

Użytkownik nadzieja2803 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 17:31

Offline #17 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:47

Wszystko chyba zalezy od tego na jakiego celnika sie trafi. Jak wracalismy z wakacji w Hiszpanii musielismy przed wejsciem do samolotu wszystko co bylo pod wozkiem, plus moja mala torebka wlozyc do bagazu podrecznego.

A co ma celnik do tego?
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.
"Czy to przypadek ze doba ma 24 godziny a skrzynka ma 24 piwa"- Stephen Wright

Offline #18 strateg

strateg

Nowicjusz

• Banned
  • 1522
  • 0 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 18:03

A co ma celnik do tego?

jak to co , musi wózek sprawdzić ...przeskanować....prześwietlić.... i puścić jak okej :rolleyes:

Offline #19 Olunia1

Olunia1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 109 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 18:28

Witam,
chciałam potwierdzić informacje dotyczącą bagażu podręcznego w chwili gdy leci także niemowlę- tzn. ogólnie wiadomo,że niemowlakowi nie przysługuje limit bagażowy 10 kg. Dostałam dziś maila z Ryanair z informacją:
" Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego (oprócz niemowląt) na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm. (torebki, teczki, laptopy, produkty duty free etc mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego)."
Powiedzcie mi proszę jak mam to rozumieć: czy w takim razie przysługuje dla mnie i dla bobasa jedynie moje 10 kg, ale które mogę rozłożyć na dwa bagaże, np jedzenie, pieluszki itp mogę wsadzić do osobnej torby - ale żeby oba bagaże w sumie nie przekraczały 10 kg???

Proszę o odpowiedź- moze znajdzie się na forum osoba która pracuje/pracowała w Ryanair i będzie mieć 100proc. wiarygodną info.
Pozdrawiam

Pytałam o to samo na lotnisku. Pani kt.mnie odprawiała,powiedziała,że w Ryanair niemowlęciu NIE przysługuje bagaż podręczny.
jeśli chodzi o 30e opłaty za niemowlę,to prawda- podniesli.Jakieś 3 tyg.temu jak kupowałam płaciłam jeszcze 20e...

Użytkownik Olunia1 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 18:29

Offline #20 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 21:30

jak to co , musi wózek sprawdzić ...przeskanować....prześwietlić.... i puścić jak okej :rolleyes:

A ty dwa metry dalej mozesz wszystko wyciagnac z powrotem .Celnik nie wpuszcza do samolotu i g... go interesuje jakie normy obowiazuja na danej linii.
P.S.
A ten minus to tak w ramach......czego wlasciwie?
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.
"Czy to przypadek ze doba ma 24 godziny a skrzynka ma 24 piwa"- Stephen Wright

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.