Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek Dziecka W Przedszkolu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 18:57

dzisiaj moj prawie 3letni synek mial wypadek w przedszkolu, podobno sie posliznal jak siegal po buty i uderzyl buzia w bardzo twarda podloge, skutek: powaznie roscieta warga, krew sie lala, natychmiast zabralam go z przedszkola i zawiozlam do gp, a tam sie jeszcze okazalo,ze jedna z gornych jedynek jest przesunieta do srodka ;( lekarz stwierdzil,ze wargi nie trzeba szyc, a raczej,ze tego tu nie robia i samo sie zrosnie ;/ zabralismy synka tez do dentysty, stwierdzono,ze zab jest przesuniety i prawdopodobnie obumarnie, dostal antybiotyk, ktory ma zapobiec infekcji. syn teraz nie moze jesc ze wzgledu na bol, moze tylko jesc jedzenie dla bobasow, jak dlugo tak bedzie niewiadomo, bo niewiadomo jak dlugo bedzie go bolal ten zab. a jak przestanie to niewiadomo czy za jakis czas nie bedzie mial infekcji i nie bedzie trzeba wiercic zeba od srodka,zeby spuscic rope i czekac jak on wypadnie. a syn nie ma nawet 3 lat a stale zeby rosna ok 7-9 roku zycia.
nie wiem co z tym zrobic ;/

Offline #2 micek1

micek1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 45
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:08

Chyba dentysta powinien ci pomoc raczej

Offline #3 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1749
  • PipPipPipPipPip
  • 4821 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:08

nie był ubezpieczony?
Ja płaciłam rok temu ubezpieczenie wprzedszkolu,teraz w szkole.
wypadki się zdarzają,równie dobrze mogło mu się stać to w domu.
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #4 lena11

lena11

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:19

dzisiaj moj prawie 3letni synek mial wypadek w przedszkolu, podobno sie posliznal jak siegal po buty i uderzyl buzia w bardzo twarda podloge, skutek: powaznie roscieta warga, krew sie lala, natychmiast zabralam go z przedszkola i zawiozlam do gp, a tam sie jeszcze okazalo,ze jedna z gornych jedynek jest przesunieta do srodka ;( lekarz stwierdzil,ze wargi nie trzeba szyc, a raczej,ze tego tu nie robia i samo sie zrosnie ;/ zabralismy synka tez do dentysty, stwierdzono,ze zab jest przesuniety i prawdopodobnie obumarnie, dostal antybiotyk, ktory ma zapobiec infekcji. syn teraz nie moze jesc ze wzgledu na bol, moze tylko jesc jedzenie dla bobasow, jak dlugo tak bedzie niewiadomo, bo niewiadomo jak dlugo bedzie go bolal ten zab. a jak przestanie to niewiadomo czy za jakis czas nie bedzie mial infekcji i nie bedzie trzeba wiercic zeba od srodka,zeby spuscic rope i czekac jak on wypadnie. a syn nie ma nawet 3 lat a stale zeby rosna ok 7-9 roku zycia.
nie wiem co z tym zrobic ;/

Offline #5 badboys

badboys

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 13
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:30

nie był ubezpieczony?
Ja płaciłam rok temu ubezpieczenie wprzedszkolu,teraz w szkole.
wypadki się zdarzają,równie dobrze mogło mu się stać to w domu.

zależy jakie to ubezpieczenie NW czy OC?
nie wiem jak to tutaj wyglada, ale coś mi sie kiedyś obiło ze podobno w szkołach przedszkolach ubezpieczenie jest tylko OC

Offline #6 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1749
  • PipPipPipPipPip
  • 4821 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:32

ja miałam do wyboru 2 ubezpiczenia,wybrałam to droższe (tak naprawdę kilka euro droższ)Mam nadzieje że nie będzie potrzebne.

Offline #7 jzwitka

jzwitka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 72
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:39

Chyba bez prawnika się nie obędzie. Panie przedszkolanki nie dopoełniły swoich obowiązków, narażając Twoje dziecko na niebezpieczeństwo.

Offline #8 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1749
  • PipPipPipPipPip
  • 4821 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:43

Chyba bez prawnika się nie obędzie. Panie przedszkolanki nie dopoełniły swoich obowiązków, narażając Twoje dziecko na niebezpieczeństwo.

kurde,a jakby się to stało w domu,to co?kto by zaskarżył rodziców że nie dopełnili swoich obowiązków?

Offline #9 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:54

kurde,a jakby się to stało w domu,to co?kto by zaskarżył rodziców że nie dopełnili swoich obowiązków?

ale nie stalo sie w domu! za przedszkole place wystarczajaco duzo,zeby oczekiwac odpowiedniej opieki czyt. brak wypadkow, poza tym to byl czas lunchu i wiem,ze zamiast dwoch pan, ktore powinny byc w pokoju byla tylko jedna

Offline #10 bebolek20

bebolek20

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:00

A wykupowałaś ubezpiecznie w przedszkolu??? Ja nawet jak synek miał darmowe pre-school kupowałam mu ubezpiecznie. teraz płacę 8 euro rocznie za ubezpiecznie całodobowe... nie ważne szkoła czy dom. Najlepiej idź się skonsultuj z dyrektorką przedszkola i tyle.

Offline #11 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:15

A wykupowałaś ubezpiecznie w przedszkolu??? Ja nawet jak synek miał darmowe pre-school kupowałam mu ubezpiecznie. teraz płacę 8 euro rocznie za ubezpiecznie całodobowe... nie ważne szkoła czy dom. Najlepiej idź się skonsultuj z dyrektorką przedszkola i tyle.

w przedszkolu nie bylo opcji wykupienia ubezp, bo przedszkole jest ubezp na wypadki dzieci, ktore do niego chodza

Offline #12 Tomi72

Tomi72

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -3
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:44

jak najszybciej zrobić obdukcję i skonsultować to z prawnikiem.

Offline #13 dzieciaki

dzieciaki

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 244 postów
  • Gadu-Gadu: -

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:46

w przedszkolu nie bylo opcji wykupienia ubezp, bo przedszkole jest ubezp na wypadki dzieci, ktore do niego chodza

poproś ich o skontaktowanie sie z ubezpieczalnią. Ubezpiecznie powinno pokrywac też usługi dentystyczne (choc pewnie zależy od opcji ubezpiecznia w placówce).
Dopilnuj też, żeby n-lki sporządziły accident form, bo bez tego nie będzie dowodu dla ubezpieczalni, ze wypadek wydarzył się w przedszkolu

Offline #14 gpth

gpth

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 70 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:01

odnoszę wrażenie (i chyba nie tylko ja) że mamie tego dziecka zalezy najbardziej na odszkodowaniu. życzę zdrówka dla malucha i taka mała rada może udac sie do kolejnego specjalisty ,żeby ocenił stan tego zęba bo zdrowie naszych dzieci jest bezcenne!!!

Offline #15 Kasiula123

Kasiula123

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 401 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:11

ale nie stalo sie w domu! za przedszkole place wystarczajaco duzo,zeby oczekiwac odpowiedniej opieki czyt. brak wypadkow, poza tym to byl czas lunchu i wiem,ze zamiast dwoch pan, ktore powinny byc w pokoju byla tylko jedna

A jakby byly dwie to co by to zmienilo? Jesli uwazasz, ze panie w przedszkolu zle zajmuja sie twoim dzieckiem, to rzuc prace i sama sie nim zajmuj.
A wypadki zdarzaja sie wszedzie - równiez przy rodzicach.

Offline #16 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1175
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów
  • Zainteresowania:Różne, w większości dziwaczne.

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:13

A co powiedzieli w ambasadzie???
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #17 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:50

odnoszę wrażenie (i chyba nie tylko ja) że mamie tego dziecka zalezy najbardziej na odszkodowaniu. życzę zdrówka dla malucha i taka mała rada może udac sie do kolejnego specjalisty ,żeby ocenił stan tego zęba bo zdrowie naszych dzieci jest bezcenne!!!

nie chodzi mi o odszkodowanie (ale takich opinii tez sie spodziewalam) chodzi mi o zeby mojego dziecka!!!!!!!!!! rozmawialamz 3 dentystami dzisiaj. zeby sa na cale zycie, a nie wyobrazam sobie synka bez jedynki przez pare lat (a tak moze byc jak mleczna jedynke zaraz straci, jaki to bedzie mialo wplyw na jego zgryz i zeby stale??!!!!!!!!!!!

A jakby byly dwie to co by to zmienilo? Jesli uwazasz, ze panie w przedszkolu zle zajmuja sie twoim dzieckiem, to rzuc prace i sama sie nim zajmuj.
A wypadki zdarzaja sie wszedzie - równiez przy rodzicach.

sama pracuje w tym przedszkolu i wiem,ze jakby byly dwie panie to jedna by byla z dziecmi w przebieralni 'ubikacji' a druga bylaby z reszta dzieci w pokoju, a ze byla pora lunchu to byla tylko jedna a ona sie nie rozdwoi!!!!!!!!!! no i wypadek sie wydarzyl!!!!

Użytkownik finsomka edytował ten post 13 wrzesień 2012 - 21:55

Offline #18 jasbanan

jasbanan

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 89
  • PipPipPip
  • 751 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:04

mialem taka sytacje w rodzinie w polsce jedynki mleczne usunieto dentysta chirurg zajmowal sie ta sprawa nie wiem jak tu moze zapytaj w medikusie lepiej usunac jak jest podejrzenie o oblumarcie i puzniejsze komplikacje mniej bulu dla dziecka

Offline #19 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 550
  • PipPipPipPipPip
  • 3260 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:10

problem to by byl jak by to byl staly zab a nie mleczny, co to za przedszkole ? irlandzkie czy domowe polskie krasnoludki ?

Offline #20 bebolek20

bebolek20

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:13

sama pracuje w tym przedszkolu i wiem,ze jakby byly dwie panie to jedna by byla z dziecmi w przebieralni 'ubikacji' a druga bylaby z reszta dzieci w pokoju, a ze byla pora lunchu to byla tylko jedna a ona sie nie rozdwoi!!!!!!!!!! no i wypadek sie wydarzyl!!!!

jak dobrze rozumiem pracujesz w tym przedszkolu w którym doszło do wypadku... więc jaki masz problem iść do dyrektorki i zapytać o ewentualne kwestie ubezpieczenia (czy też odszkodowania) ???? Czy też porozmawianie o naruszeniu zasad że z dziećmi jest zawsze 2 opiekunów. w czym problem?? Jeśli nie chodzi o odszkodowanie to o co?? tak tak zdrowie dziecka ale poza ząbkiem wszystko w porządku. Mój syn też miał wypadek w przedszkolu . dzieci mimo obecności 2 opiekunek kopały piłkę i no cóż chłopcy tak nie fortunie się zderzyli że głowy potłuczone krew z noc z brwi u drugiego. wypełnianie protokołu czy mam pretensje czy nie. oczywiście że nie! równie dobrze moglo sie to stać u mnie na podwórku.

ps. zęby melecznie u większosci dzieci zaczynają wypadać już miedzy 5a 6 rokiem życia... i trwa nawet do 13 roku życia...

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.