Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukuje Pracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Aleksandra1989

Aleksandra1989

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 17 czerwiec 2012 - 21:45

Witam! Szukam pracy dla chłopaka, niestety ma słaby angielski. Miałabym pytanie czy ktoś się orientuje, które agencje mają polskiego pracownika, albo które firmy transportowe mają polskich spedytorów. Obecnie pracuje jako kierowca w Polsce, ale z powodu słabej znajomości angielskiego najlepiej jakby zaczął pracę gdzieś w fabryce lub czymś takim... jeśli ktoś może udzielić informacji to z góry dzięki.

Offline #2 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 364
  • PipPipPipPip
  • 1316 postów
  • Gadu-Gadu: mam

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:00

Witam! Szukam pracy dla chłopaka, niestety ma słaby angielski. Miałabym pytanie czy ktoś się orientuje, które agencje mają polskiego pracownika, albo które firmy transportowe mają polskich spedytorów. Obecnie pracuje jako kierowca w Polsce, ale z powodu słabej znajomości angielskiego najlepiej jakby zaczął pracę gdzieś w fabryce lub czymś takim... jeśli ktoś może udzielić informacji to z góry dzięki.

Aleksandro, tak bez złośliwości - zamiast szukać pracy, gdzie obowiązuje język polski można poświęcić ten czas na naukę angielskiego... Bez moralizatorskich mów:
- czasy, gdy praca leżała na ulicy minęły,
- ucząc się intensywnie kilka miesięcy można zdziałać cuda... Chłopak jest kierowcą? 8 godzin dziennie w samochodzie? Przecież to masa czasu, żeby nagrać sobie audiobooki, albo nawet audycje radiowe z BBC, czy innego RTE i słuchać "w pracy". Mam znajomych, co w 4-6 miesięcy (ucząc się praktycznie codziennie) zadziwiająco dobrze opanowali język...

... a szczerze mówiąc w temat tego, że Ty zadajesz do pytanie na forum (przecież forum jest po polsku!)... masakra.

Użytkownik dioni edytował ten post 18 czerwiec 2012 - 07:04

Dominik (bachus)

Offline #3 agassi

agassi

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 124
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:13

Aleksandro, tak bez złośliwości - zamiast szukać pracy, gdzie obowiązuje język polski można poświęcić ten czas na naukę angielskiego... Bez moralizatorskich mów:
- ucząc się intensywnie kilka miesięcy można zdziałać cuda... Chłopak jest kierowcą? 8 godzin dziennie w samochodzie? Przecież to masa czasu, żeby nagrać sobie audiobooki, albo nawet audycje radiowe z BBC, czy innego RTE i słuchać "w pracy". Mam znajomych, co w 4-6 miesięcy (ucząc się praktycznie codziennie) zadziwiająco dobrze opanowali język...

... a szczerze mówiąc w temat tego, że Ty zadajesz do pytanie na forum (przecież forum jest po polsku!)... masakra.

Jakis ty malo rozganiety.Ktos potrzebuje pomocy a ty uskutecznisz swoje madrosci,to tak samo jakbys tonacemu powiedziel:a gdzie byles jak inni uczyli sie plywac?Wy wszyscy przyjechaliscie tu z bieglym angielskim?60% po kilku latach wciaz duka lub kompletne 0,wiec zamiast wspomoc rodaka to mu noz w plecy.Wiem,ze sa fabryki w ktorych pracuja polacy,wiec i bez jezyka tez da rady.Niestety nie mam namiaru ,wiec nie pomoge. Przynajmniej ktos szuka pracy,a nie porady jak by tu wyzebrac jakies pare euro z SW.

Offline #4 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 364
  • PipPipPipPip
  • 1316 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:24

Jakis ty malo rozganiety.Ktos potrzebuje pomocy a ty uskutecznisz swoje madrosci,to tak samo jakbys tonacemu powiedziel:a gdzie byles jak inni uczyli sie plywac?Wy wszyscy przyjechaliscie tu z bieglym angielskim?60% po kilku latach wciaz duka lub kompletne 0,wiec zamiast wspomoc rodaka to mu noz w plecy.Wiem,ze sa fabryki w ktorych pracuja polacy,wiec i bez jezyka tez da rady.Niestety nie mam namiaru ,wiec nie pomoge. Przynajmniej ktos szuka pracy,a nie porady jak by tu wyzebrac jakies pare euro z SW.

Pomagam, jak umiem - pytająca nie musi brać moich rad pod uwagę; staram się zrozumieć Twoje podejście - ale potem to się właśnie kończy przedziwnymi sytuacjami... Jak można chcieć przyjeżdzać na stałe do pracy i nie mieć podstaw języka? To nie sezonowe zbieranie zbieranie truskawek.
Moja rada była dość prosta do zrealizowania - wymaga jednak chęci... faktem jest jednak, że zwiększa jego szanse wielokrotnie.
Dominik (bachus)

Offline #5 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1472
  • PipPipPipPipPip
  • 3243 postów
  • Miejscowość:an Tóchair
  • Zainteresowania:I, me and myself :)

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:32

Lepiej pytać o pracę (gdziekolwiek) niż o dodatki i dopłaty jakie będą przysługiwać. Do niektórych prac nie jest wymagana biegła znajomość angielskiego, nie róbmy przesady, nie każdy stara się o stanowisko dyrektora wielkiego przedsiębiorstwa :rolleyes:

Offline #6 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 364
  • PipPipPipPip
  • 1316 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:33

Lepiej pytać o pracę (gdziekolwiek) niż o dodatki i dopłaty jakie będą przysługiwać. Do niektórych prac nie jest wymagana biegła znajomość angielskiego, nie róbmy przesady, nie każdy stara się o stanowisko dyrektora wielkiego przedsiębiorstwa :rolleyes:

Z treści zrozumiałem, że osoba 'szukająca pracy' nie mówi słowa po angielsku.
Dominik (bachus)

Offline #7 waIdus

waIdus

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 51
  • PipPip
  • 278 postów
  • Miejscowość:Cluain Dolcáin

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:35

a ja popieram kolege Dioni, ma 99 procent racji :D

Offline #8 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1472
  • PipPipPipPipPip
  • 3243 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 07:35

Pomagam, jak umiem - pytająca nie musi brać moich rad pod uwagę; staram się zrozumieć Twoje podejście - ale potem to się właśnie kończy przedziwnymi sytuacjami... Jak można chcieć przyjeżdzać na stałe do pracy i nie mieć podstaw języka? To nie sezonowe zbieranie zbieranie truskawek.
Moja rada była dość prosta do zrealizowania - wymaga jednak chęci... faktem jest jednak, że zwiększa jego szanse wielokrotnie.

Jak napisała @Aleksandra- ma SŁABY angielski, więc mniemam, że to są jakieś podstawy :)

Offline #9 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1711
  • PipPipPipPipPip
  • 4776 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:21

A mnie wciąż zadziwia fakt,że ludzie będący tu po 5,7 lat nie umieją powiedzieć nic poza Hi,how are u.
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #10 waIdus

waIdus

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 51
  • PipPip
  • 278 postów
  • Miejscowość:Cluain Dolcáin

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:30

A mnie wciąż zadziwia fakt,że ludzie będący tu po 5,7 lat nie umieją powiedzieć nic poza Hi,how are u.

A mnie zadziwia wciaz fakt, ze ludzie nie znajacy jezyka, zero przygotowania, przylatuja i szukaja pracy. Czasy wkiedy bylo latwo o prace bez jezyka, te czasy sie skonczyly. Nawet po znajomosciach jest ciezko. Nikt nie bedzie caly czas tlumaczyc co masz robic. Planujac przyleciec na zielona wyspe, trzeba nauczyc sie chociaz troche jezyka. To nie jest decyzja z dnia na dzien. A nikt tez nie zaprzeczy ze im lepiej sie zna jezyk angielski tym latwiej szukac pracy i latwiej znalesc prace. Zwlaszcza dla faceta

Użytkownik waIdus edytował ten post 18 czerwiec 2012 - 08:31

Offline #11 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 364
  • PipPipPipPip
  • 1316 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:32

Znam bardzo wielu ludzi którzy mają prace a ich ang. jest na poziomie nawet nie podstawowym
tyle ze oni pracują w tych samych firmach od wielu lat i dodatkowo z rodakami,więc nie stanowi
to dla nich problemu wykonywanie obowiązków.Na dzień dzisiejszy osoby które nie znają języka
mają praktycznie zerowe szanse na znalezienie pracy,chyba że mówimy tutaj o znajomościach
z polecenia Polaka.

Dokładnie o to chodzi, to nie te czasy, co 5-7 lat temu!
- Irlandczyk już chce pracować za te same pieniądze, co Polak,
- coraz bardziej Irlandczyk jest skory do tego, aby się czegoś nauczyć,
- KONKURENCJA.
Dominik (bachus)

Offline #12 pysia1

pysia1

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 51
  • PipPip
  • 378 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:33

Przez agencje Grafton Recruitment ( Dublin 12) sa obecie przyjecia do Cussine de France, niestety jakies min angielskiego musi znac zeby przejsc rozmowe w agencji.

Powodzenia

Offline #13 Aleksandra1989

Aleksandra1989

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:46

ja wiedziałam, że tak będzie:) przecież on nie przyleciał tu i nie szukam roboty dla niego, bo już tu jest i siedzi mi na głowie:) po prostu chcę się zorientować jak się ma sytuacja, bo jeśli nie ma szans tutaj w tej chwili to ja wracam do Polski i tyle:) nie potrzebuje jakiś moralizatorskich gadek, bo takie coś na każdym forum o prace jest. po postu zapytałam czy ktoś się nie orientuje... i nie chciałam porad o naukę języka, bo to wiem:) ale dzięki za wszystko :) a po za tym ja zadaje to pytanie, bo ja jestem Tu, on jest w Polsce:) widzę, że tylko kilka osób zrozumiało mojego posta. miłego dnia życzę:)

Offline #14 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1472
  • PipPipPipPipPip
  • 3243 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:46

Umieją jeszcze powiedzieć w monopolowym "beer karpackie, please !" :D

Offline #15 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1723
  • 8949 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:54

że tylko kilka osób zrozumiało mojego posta. miłego dnia życzę :)

Ja Cię zrozumiałem ale nie wiem gdzie przyjmują do pracy. Może na stronach FAS poszukajcie. Powodzenia.

Toto widać nie zrozumiało. Jak wy lubicie z ludzi robić idiotów i prać brudy. :o

Offline #16 Konwalejka86

Konwalejka86

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 45
  • Pip
  • 218 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 09:10

Wiesz co mozna! Ja przyjechalam nic nie umialam ale dzieki fajnym ludziom i pracy z nimi szybko poznalam,teraz innym pomagam Ja!Kto chce sie nauczyc nauczy.Nie pisz juz wiecej takich glupot bo atroba wysiada od takich postow.Sa agencje co przyjmuja bez lub ze slabym jezykiem reszta zalezy od samej zainteresowanej osoby.

ja wiedziałam, że tak będzie:) przecież on nie przyleciał tu i nie szukam roboty dla niego, bo już tu jest i siedzi mi na głowie:) po prostu chcę się zorientować jak się ma sytuacja, bo jeśli nie ma szans tutaj w tej chwili to ja wracam do Polski i tyle:) nie potrzebuje jakiś moralizatorskich gadek, bo takie coś na każdym forum o prace jest. po postu zapytałam czy ktoś się nie orientuje... i nie chciałam porad o naukę języka, bo to wiem:) ale dzięki za wszystko :) a po za tym ja zadaje to pytanie, bo ja jestem Tu, on jest w Polsce:) widzę, że tylko kilka osób zrozumiało mojego posta. miłego dnia życzę :)

Sprobuj w Rush lub okolice potrzebuja pracownikow sezonowych w ogronictwie.Poprostu trzeba sie przejechac poszukac,czasami ktos zostaje na stale.

Przez agencje Grafton Recruitment ( Dublin 12) sa obecie przyjecia do Cussine de France, niestety jakies min angielskiego musi znac zeby przejsc rozmowe w agencji.

Powodzenia

i bardzo fajna robota na nocki jak na poczatek:-)

Offline #17 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1472
  • PipPipPipPipPip
  • 3243 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 09:20

Ja Cię zrozumiałem ale nie wiem gdzie przyjmują do pracy. Może na stronach FAS poszukajcie. Powodzenia.

Toto widać nie zrozumiało. Jak wy lubicie z ludzi robić idiotów i prać brudy. :o

Ludzie sami z siebie robią idiotów, nie trzeba im pomagać :)

A do Aleksandry- trudno jest polecić kogoś do pracy, jeśli się go nie zna :)
Nie napisałaś w jakiej okolicy miałaby być ta praca, podejrzewam że Dublin, ale wiem z pewnych źródeł, że co jakiś czas jest nabór na parę stanowisk w Dairymaster http://www.dairymaster.com/ Drugi koniec kraju, ale może ta informacja się przyda :)

Offline #18 Yoko83

Yoko83

Działacz

• Użytkownik forum
  • 642
  • PipPipPipPip
  • 1324 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 10:10

Zachowujecie się trochę jak irlandczycy. którzy jak się dowiedzą skąd jesteś , mówią wracaj do Polski, przecież tam też jest praca....

Jak ktoś chce znaleźć tą pracę to przy odrobinie szczęścia ją znajdzie. Nawet ze słabym ang. U mnie w pracy jest dziewczyna, która przyleciała do Ire kilka m-cy temu, bez znajomości języka, pracę znalazła, ang się polepszył.

Jest trudniej niż kilka lat temu, ale nie mówcie ludziom, że jest to niemożliwe i nie zniechęcaje ich.

Kilka dni temu na fas widziałam ogłoszenie, przyjmą do pracy osobę, sales assistant, ang- intermediate !

Żeby nie było, że zmyślam
http://jobseeker.fas...CcTmidUkQ9m/Qln

#19 Gość_FCriko_*

Gość_FCriko_*
  • Gość
  • 0

Napisano 18 czerwiec 2012 - 10:20

Powodzenia

taa, żeby jak zadzwoni KATE w pól do ósmej i powie że tonight do pracy to żeby skumał że na nockę idzie a nie na rano, ha ha A tam praca od 8 do 8
24 /h. Niezły meksyk w oczach od patrzenia po 5 godzin przy taśmie czy bułki maja odpowiednią c.ipkę a jak nie to do bina.

Ja znam taka delikwentkę,że po 3 latach w irlandii nie pojedzie autobusem sama, bo nie potrafi zapamietać nawet kwesti : TU juro tiket plis!

Użytkownik FCriko edytował ten post 18 czerwiec 2012 - 10:21

Offline #20 finanse10

finanse10

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -6
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 10:28

witam,

agencja pracy QED - 18-19 College Green Dublin 2 - jest tam Ewelina i Tomek

agencja pracy FLEXSOURCE Main street Blanchardstown - Magda Manager

bodajze w Swords we Flexie tez jest Polka Agata czy jakos tak

adresy internetowe i telefony masz na stornach w necie do QED ci napisze telefon 0863825977

a tak na marginesie pomoc rodakow jest zadziwiajaca i nie oceniona !
nic nowego!
dobre rady to czasem warto sobie przypomniec a nie pouczac innych

zycze ci powodzenia , teraz nie jest latwo o prace ale miejmy nadzieje ze sie uda

pozdrawiam

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.