Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Termin Styczen 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
863 odpowiedzi w tym temacie

Offline #101 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 15:25

hej Paptis,
Ciesze sie ze u Ciebi etez wszystko w pozadku i dzidzia ma sie dobrze :) Tez tak jak ty teraz czekam z niecierpliwoscia na pierwsze ruchy, choc powiem ci ze w sumie to moja druga ciaza i takie babelki w brzuszku juz miewam i podejrzewam ze pomalutku to wlasnie dzidzia daje znac o sobie :)
Co do mojego wczorajszego scana tez bylam w szoku, ale sami zaproponowali wiec wiadomo ze sie zgodzilam :) przynajmniej mnie uspokoili ze z dzidzia wszystko ok no i mam sliczniutkie zdjatko :) Fajnie jest juz miec ten najgorszy etap za soba :) Ja tez sie czuje super, dzis wlasnie sprzatalam po remoncie i narazie chwila odpoczynku, remontowalam mojej corci pokoj teraz ma tak slicznie ze sama bym sie wprowadzila do jej krolestwa hehe.. sama jeszcze go nie widziala w piatek wraca z Polski wiec wtedy zobaczy niespodzianke :)

tez pozdrawiam was cieplutko :)

Offline #102 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 461 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 18:40

hej KBI mam nadzieje ze do konca ciazy wszystko bedzie nam szlo super :) , ja motylkow jeszcze nie czuje , mysle ze lada tydzien i poczuje juz sie doczekac nie moge , w przyszlym tyg mam wizyte w szpitalu , zobaczymy jak pojdzie cala ta wizyta

pozdrawiam

Offline #103 SlawaR

SlawaR

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 09:51

Witam,
Oficjalnie dołączam dziś do waszego wątku, chociaż śledze go od paru tygodni. Jestem w 10 tygodniu ciąży. To moja pierwsza ciąża. Musze przyznać, że pierwsze tygodnie były dość potworne - codziennie czułam się jak dnia następnego po imprezie zakrapianej akoholem - mdlości, ból głowy, potworne zmęczenie. Teraz zaczyna być troche lepiej.
Pierwsza wizyte w Rotundzie mam w przyszły piątek, czyli w 11 tygodniu, co jak na irlandzki system jest dość chyba wcześnie. W zeszła środe miałam też sczęście bo moja irlandzka gp zrobiła mi pierwszy bardzo szybki scan, taki żeby ocenic czy ciaża jest dobrze umiejscowiona i czy pojedyńcza czy podowjna. Widziałam bijace serce i podskoki dziecka, z czego sie bardzo ucieszyłam.

pozdrawiam

Offline #104 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 12:37

Witaj SlawaR bardzo milo ze jeszcze do nas ty dolaczylas :) Fajnie ze jest nas coraz wiecej :) I jestem tez w szoku ze u GP irlandzkiego wykonali ci skan, ja tez mam prowadzacego irlanddcyka chodze do niego regularnie raz w miesiacu ale wizyy wygladaja typku, jak sie czujesz, pomiar cisnienia, waga i tyle... Mysle ze mdlosci u ciebie jeszcze ze 2-3 tyg i mina, mi sie wlasnie konczy 13 tydzien i czuje sie rewelacyjnie jedynie musialam juz wymienic wszystkie spodnie w garderobie ;) Pozdrawiam cieplutko

Offline #105 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 461 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 14:48

Witamy kolejna mamusie , coraz nas wiecej i dobrze , moja lekarka GP na pierwszej wizycie nawet testu mi nie zrobila , zmierzyla cisnienie i to wsio, a nastepna wizyte u Gp mam bodajze w 24 tyg wiec jeszcze troszke , dziwne ze chodzisz raz w miesiacu , ale to dobrze :)

ja mdlosci juz tez nie mam , za to mam coraz wieksza ochote na jedzenie , niestety oczy chca wiecej niz organizm zdola przerobic i niestety oczy wygrywaja, efekt jest taki ze sie zle czuje a jak jest naprawde zle to trzeba isc troche zrzucic , zapachy dalej na mnie zle dzialaja, ale sie Slawa R nie martw tak jak pisze KBI jeszcze chwila i przejdzie , wiem co mowie bo tez taki mialam ciezki poczatek , ja w czwartek ide do szpitala i moze zrobia mi usg wiec znowu zobacze kruszynke

pozdrawiam mamusie

Offline #106 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:29

hej dziewczyny pisze bo w koncu dostalam dzisiaj list z data pierwszej wizyty w szpitalu, mam za 2 tygodnie 16 lipca

Offline #107 ewcia812

ewcia812

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:56

Witam ja rowniez mam termin na styczeń 2013 a dokładnie na połowe stycznia.Szczerze mówiąc jestem zielona wtym temacie poniewaz pierwsze dziecko urodziłam w Polsce 8 lat temu a teraz chce urodzic w Irlandii.Ide w srodę na pierwszy scan do szpitala do coombe women i niewiem czego mam sie spodziewac gdzie isc i jak to wyglada tam.Moze ktoras z Was ma to juz za soba i podpowie ocs.Czy karte ktora od nich otrzymałam musze wypełnic?Kiedy następne wizyty w szpitalu?Bo słyszałam ze tak czesto to niema wizyt.

Offline #108 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 461 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 15:49

hej

ja do coomba ide w czwartek , ale moge powiedziec jak bylo 2 lata temu
otoz wchodzisz dzrzwi rozsuwane po lewej byl sklepik a na wprost masz recepcje(tam mozesz zapytac)idziesz w prawo przed recepcja takjakby ,tam sa 3 okienka i to najdalej od wejscia bylo na rejestracje pierwszej wizyty , stajesz w kolejke i sie rejestrujesz, dostajesz teczke ,pojemniczek na mocz i pani kieruje Cie na poczekalnie, przychodzi polozna i bierze czesc kobiet na krew , czesc zostaje i czeka na wywiad a jeszcze inne ida na scan (zalezy ile kobiet bedzie ) i tak chodzisz i zalatwiasz , najdluzej czekalam na wywiad , po skonczeniu wszystkich etapow odnosisz karte , nic nie wypelniasz , chyba ze one dadza cos do wypelnienia, ta biala karte wypelnia polozna i tam masz liste wizyt kiedy w szpitalu a kiedy u gp , to wszystko acha od razu rejestruja Cie na nastepna wizyte wiec spoko

powodzenia

nie ma sie czym stresowac one wszystkie byly bardzo mile i pomocne :) wiec glowa do gory

przygotuj sie na pytania o choroby w rodzinie (cukrzyca, zakrzepica , serce itp ) i swoje odra ,gruzlica, ospa, rozyczka, pytaja o narkotyki ,ciaze,poronienia,###### alkohol itp

Offline #109 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 17:29

3 lata temu w coombie wygladalo u mnie dokladnie wszystko tak samo jak u Ciebie Paptis, teraz zmienilam szpital i nie wiem czego mam sie spodziewac w Portlaoise, wszystko okaze sie juz niebawem ;)

Offline #110 ewcia812

ewcia812

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 18:06

hej

ja do coomba ide w czwartek , ale moge powiedziec jak bylo 2 lata temu
otoz wchodzisz dzrzwi rozsuwane po lewej byl sklepik a na wprost masz recepcje(tam mozesz zapytac)idziesz w prawo przed recepcja takjakby ,tam sa 3 okienka i to najdalej od wejscia bylo na rejestracje pierwszej wizyty , stajesz w kolejke i sie rejestrujesz, dostajesz teczke ,pojemniczek na mocz i pani kieruje Cie na poczekalnie, przychodzi polozna i bierze czesc kobiet na krew , czesc zostaje i czeka na wywiad a jeszcze inne ida na scan (zalezy ile kobiet bedzie ) i tak chodzisz i zalatwiasz , najdluzej czekalam na wywiad , po skonczeniu wszystkich etapow odnosisz karte , nic nie wypelniasz , chyba ze one dadza cos do wypelnienia, ta biala karte wypelnia polozna i tam masz liste wizyt kiedy w szpitalu a kiedy u gp , to wszystko acha od razu rejestruja Cie na nastepna wizyte wiec spoko

powodzenia

nie ma sie czym stresowac one wszystkie byly bardzo mile i pomocne :) wiec glowa do gory

przygotuj sie na pytania o choroby w rodzinie (cukrzyca, zakrzepica , serce itp ) i swoje odra ,gruzlica, ospa, rozyczka, pytaja o narkotyki ,ciaze,poronienia,###### alkohol itp

Dziekuje bardzo za informacje widze ze troche zachodu to jest ale dam rade tak mysle:)

Aguras, ja robilam to badanie na przeziernosc karkowa w pierwszej ciazy w 12 tyg, i teraz jak bylam na wizycie to tez powiedzialam ze przyjde na to badanie./ nie mam zastzrezen co do tego doktora, odpowiena kazde pyt, zrobi usg, wszystko pokaze co gdzie jest, ile wazy i jaka duza jest dzidzia, zrobi zdjecia a nawet filmik nakreci a to pamiatka na cale zycie. Cena usg to 80e, a to jego strona internetowa: www.ginekolog.ie
pozdrawiam

Ja w ostatnia sobotę bylamw Polmedzie na badaniu przeziernosci karku na szczescie wszystko jest wporzadku.Cena za USG 180 euro i do tego badanie krwi 173 euro bylam 20 min.

Offline #111 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 461 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 18:15

strasznie duzo zaplacilas, krew zrobia w szpitalu a ja na badaniu genetycznym tez bylam ale placilam 100e wiec jeszcze nie tak zle, strasznie zdzieraja w tym polmedzie

co do wizyty w szpitalu to tylko tak wyglada , oni sie poprostu nie spiesza i dlatego tak dlugo to wszystko trwa :)

Użytkownik patips edytował ten post 02 lipiec 2012 - 18:16

Offline #112 SlawaR

SlawaR

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 11:31

hej,

Byłam wczoraj na pierwszej wizycie w Rotundzie. Moje wrażenia są i dobre i złe. Oczywiście cała wizyta trwała około 4 godzin, ale byłam na to przygotowana. Dobre wrażenia sa takie, ze wszystko jest w miare dobrze zorganizowane. Najpierw mierzenia cisnienia, wagi pozniej wizyta z położną. Położna bardzo miła, poświęciła dużo uwagi i czasu odpowiadała na wszystkie pytania. Poźniej pobranie krwi i wizyta u doktor. I na wizycie u doktor wszelkie dobre wrazenia sie kończą. Doktor wykazywała jakikolwiek brak zainteresowania pacjentem. W momencie, gdy zaczeła robic scan, zauwazyłam, że cos nie tak jest z obrazem, był bardzo rozmazany i było dużo szumu na obrazie. Widziłam, ze coś jest nie tak bo tydzień wcześniej miałam mini scan u GP. GP ostrzegała, ze jej scan jest złej jakości a w Rotundzie bedzie na pewno lepszy. Wiec, gdy zobaczyłam ze scan w rotundzie jest duzo gorszy niz u GP wiedziałam, ze coś jest nie tak. Lekarka lakonicznie wyjsniła, ze coś sie stało ze sprzetem, ze obraz jest niewyrazny. Tylko zamiast wezwac kogos do pomocy, zeby sprzet prawidlowo ustawil przeprowadziła cały scan w tak złej jakosci! Jedyne informacje jakich udzielila, to ze widac bicie serca i ze dziecko rusza sie bardzo intensywnie i ciezko je zmierzyc. Poza tym nie odezwala, sie sama z siebie slowem.
No coż, widocznie mieliśmy pecha co do lekarki. Na szczescie widzielismy dziecko, niezbyt wyraznie ale bylo widac intesywne ruchy.
Nastepna wizyta w szpitalu na usg na 20 wrzesnia, a pozniej na 18 pazdziernika.

Co do mojego poprzedniego scanu u GP, to nie jest tak, ze chodze co miesiac, Następna wizyte mam miec we wrzesniu. Tylko na poczatku mialam ta pierwsza wizyte juz po miesiacu, bo moja GP umowila ja zeby zrobic scan u niej. Jak mi powiedziala, ma u siebie w gabinecie usg, bo zdaje sobie sprawe ze w irlandzkich szpitalach czeka sie bardzo dlugo na pierwsze usg i dlatego ona zaprasza pacjentki na scan u niej przed wizyta w szpitalu, zeby mialy mozliwosc zobaczenia czy wszystko jest w porzadku.

Pozdrawiam

Offline #113 patips

patips

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 461 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 12:19

hej dziewczyny

ja tez juz po wizycie , zaskoczyli mnie bo poszlo bardzo szybko i sprawnie, wizyte mialam na 2 i o 4 juz wracalam do domku , malo kobiet bylo i nigdzie nie czekalam , wiec wywiad , krew poszly praktycznie od razu , chwilke musialam zaczekac na scan ale warto bylo, pani dr byla bardzo mila, sam scan trwal dosyc dlugo co mnie zdziwilo bo ostatnim razem to ledwie sie polozylam juz musialam wstawac, nastepny i pewnie ostatni mam w sierpniu tzw anatomiczny jak oni to nazwali , beda spr czy wszystkie organy rozwijaja sie prawidlowo i czywogole jest wszystko ok, takze wiec jestem zadowolona ze poszlo tak szybciutko

pani dr stwierdzila ze to 13 tydz ja mowilam ze 14 zaczelam w pn, i przesunela mi termin porodu na 28 grudnia , tlumaczac ze dziecko jest duze jak na 13 tydz i z pomiaru jej wychodzi 14 i 3 dni bodajze hehe , zobaczymy jak to bedzie , najlepsze bylo ze spytala sie czy mi pasuje przesuniecie terminu hihih na co ja ze to w sumie nie zalezy ode mnie no i sie usmialysmy troche , naprawde bylo bardzo sympatycznie :)

pozdrawiam wszystkie mamusie i uciekam piec torcik dla mojego starszego cudenka :)

Offline #114 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 20:40

hej Dziewczyny, Widze ze cichp tu strasznie u nas na forum...Jestem w koncu po pierwszej wizycie , dzisiaj bylam w Portlaoise, generalnie wszystko super, jedynie to czekanie doprowadzalo mnie do szalu, niby mialam wizyte ustalona na 15 a czekalam do 16.40 az mnie poprosze. W pierwszej kolejnosci byl wywiad z pania pielegniarka Baaardzo sympatyczna osobka, zbadala mi cisnienie, przeprowadzila rozmowe o tym jak przebiega ciaza, jak przebiegala poprzednia ciaza jak sie czuje o chorobach w rodzinie jesli wystepuja itp, pozniej przyjal mnie odrazu lekarz w kolejnym pokoju , zrobil scana nawet dosc dlugo trwal scan, z dzidzia wszystko w pozadku, jedynie troszke mi sie miesniaczki powiekszyly, ale generalnie mam sie tym nadal nie przejmowac tak jak mi powiedzial 6/10 kobiet w ciazy ma miesniaczki i generalnie zanikaja po ciazy... Niestety nadal sie nie dowiedzialam kto moj brzuszek zamieszkuje gdyz lekarz ie tlumaczyl ze ma troszke gorszy sprzet i ze moze przy nastepnej wizycie bedzie lepiej widac ;) kolejna wizyta za 8 ty a za 4 u mojego Gp, po wyjsciu od lekarza mialam jeszcze Blood test i do domku, tak wiec sama wizyta poszla sprawnie, jedynie to czekanie ....

Offline #115 Joannaa87

Joannaa87

Działacz

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPipPip
  • 2044 postów
  • Miejscowość:Dublin/Citywest

Napisano 17 lipiec 2012 - 21:31

Cześć Dziewczyny,
Ja z Marca 2012. Mam 4,5 miesiecznego synka. Wiem jak ciężko tu o niektóre produkty i jak wiele sprowadzałam ich z Polski. I włąśnie to natchnęło mnie do otwarcia Polskiego sklepu z rzeczami dla kobiet w ciąży, matek i dzieci.
Mamy wszystko czego dusza zapragnie od produktów aptecznych po łóżeczka. Takze jest wszystko na chrzest i polskie pierwsze książeczki dla dzieciaczków.
Mieścimy się na tallaght koło Smyths?a. Będzie takze sklep online jednak jest on w budowie ponieważ musze wrzucić wszystkie rzeczy.
Jeśli jesteście zainteresowane jakąś rzeczą piszcie do mnie na priva to odpiszę czy to mam a jeśli nie to odpowiem czy będzie w przyszłości.
Strona internetowa pod babyparadise.ie
Pozdrawiam i Zapraszam :D

Zapraszam do naszego sklepu Baby Paradise.ie wszystko dla Brzuszka, Mamy i Maluszka :)

od 29.lutego mamusia Amadeusza.

Anna09 - 2 marca - Rotunda cora --------------Diana ur.13.03.2012
unana - 7 marca - Rotunda - synus-------------Dominik ur. 5.03.2012
Asia83Dublin- 7 marca - Rotunda - synus
Askabar - 9 marca - Coombe - synus-----------Oliwier ur. 16.03.2012
Joannaa87 - 10 marca - Coombe - synus ------ Amadeusz ur. 29.02.2012
dudzikstar - 10 marca - Coombe - synus--------Adrian ur. 18.03.2012
Pecia - 19 marca - Coombe - synus Adam------Adam ur. 09.03.2012
Salamandra- 19 marca - Rotunda - synus
Domi84- 22.03 - NMH - Synus-----------------Aleksander ur. 22.03.2012
Ankhnike - NMH
kicia1 - 29 marca - Rotunda - synu------------Filip ur.17.03.2012
MagdaDusznik 01.04.12 cora NMH--------------Klara ur. 25.03.12

Offline #116 agrest80

agrest80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 89 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:07

Hej dziewczyny,
pierwszy trymestr prawie albo już na nami. Mam nadzieję, że wszystkie czujecie sie dobrze i dzidzie rozwijają sie "zgodnie z planem" :) Podczytywałam wasze relacje z pierwszych wizyt ze szpitala, a teraz przyszła kolej na moje wrażenia. Wizyte w szpitalu Rotunda miałam umówioną na godzinę 12.00, a o 2 00 byłam już "po".
Wizyta przbiegała nastepująco:
  • recepcja (wywiad - potwierdzenie danych osobowych,danych lekarza GP, wydanie kilku ulotek o ciązy,szkole rodzenia, karmienia piersią,folderu z pakietem dla przyszlych matek dostępnego także w polskiej wersji,wydanie karty szpitalnej, którą trzeba mieć zawsze przy sobie oraz teczki, w której zapisywane sa informacje z wywiadu i wyniki, ta teczka zostaje w szpitalu,wydanie numerka)
  • pielęgniarka (oddanie próbki moczu, pomiar ciśnienia)
  • położna (ważenie i mierzenie wzrostu,wywiad - historia chorób i chorób wystepujących w rodzinie, samopoczucie w ciązy, leki brane w ciąży, rady o odżywianiu w ciązy ,podpisanie deklaracji o transfuzji krwi w razie potrzeby)
  • pielegniarka (pobranie numerka z podajnika znajdującego się na ścianie przy pokoju do pobierania krwi, pobranie krwi)
  • lekarz (wywiad ogólny o samopoczucie i dolegliwości,ustalenie terminu porodu, scan zewnętrzny brzucha - pomiar fasolki,bicie serduszka, zdjęcie na pamiatkę)
  • recepcja ( ustalenie terminu następnej wizyty ze skanem lepszej jakości, oddanie teczki, zapisanie sie do szkoły rodzenia-jesli ktos preferuje)
Ogólnie wrażenia z pierwszej wizyty sa pozytywne.Poszło szybko i sprawnie. Cały personel bardzo miły i pomocny. Organizacja bardzo dobra. Następna wizyta została ustalona na koniec września.

Mam nadzieje, że wrażenia z mojej pierwszej wizyty w szpitalu pomogą wszytkim, którzy dopiero czekaja na ten "pierwszy raz" - wiadomo, że jesli wiemy czego sie spodziewać to jest łatwiej i mniej stresująco. A te, które sa juz wetrankami szitalych wizyt miło spedza czas czytajac moją relacje :)

Pozdrawiam Was przyszłe mamusie.
Trzymajcie sie dzielnie.

Offline #117 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:20

hej dziewczyny straaaaaszna cisza tutaj.... Jak tam ie czujecie?? czy brzuszki juz sie uwidaczniaja u was?? U mnie juz brzusio sie pokazal, juz generalnie spodnie poszly wszystkie odpoczywac do szafu na dno, a szafe musialam poszerzyc o kilka nowych ciuszkow ;) Ponadto juz zaczynam czuc delikatne ruchy dzieciatka, sa bardzo regularne, zawsze wieczorem jak sie spokojnie poloze to dzidzia daje znac o sobie :) Super uczucie... Pamietam dokladnie ze w pierwszej ciazy tam samo bylo.... uczucie niesamowite :)

pozdrawiam cieplutko

Offline #118 agrest80

agrest80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 89 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 21:17

Hej,
ja jestem w 13-14 tygodniu ciąży, ale jeszcze ruchów nie czuje. To moja pierwsza ciąża to pewnie dlatego trudno mi odróżnić ruchy dziecka od ruchów perystaltycznych jelit :) W kolejnej ciązy pewnie łatwiej i szybciej kobieta może je wyłapać. Chociaz lekarz pytał mnie w szpitalu na pierwszej wizycie tydzien temu czy czuje ruchy dziecka. Moze powinnam sie bardziej wsłuchać..? Pozdrawiam.

Offline #119 SlawaR

SlawaR

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 22:47

hej,

ja tez jestem w 14 tygodniu i nie czuje ruchów dziecka. to moja pierwsza ciaża, wiec to normalne chyba. Chociaż szczerze mowiąc czasem czuje takie dziwne uczucie jakby pod skora brzucha, takie jakby drażnienie lekkie, ale nie mam pojęcia czy to to.
Agrest, na kiedy masz termin? Ja mam wstepny na 25 stycznia (i tez chyba jak Ty w Rotundzie).

pozdrawiam

Offline #120 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 08:15

hej Agres80 i SlawaR no ja jestem generalnie 3 tygodnie wyzej od was wiec nie martwcie sie ze jeszcze nie czujecie pewnie kilka tygodni i tez juz zaczniecie czuc dzidzie , ja mam termin na 6 styczen i jest to druga ciaza, w pierwszej ciazy tez generalnie z tego co pamietam poczulam dopiero kolo 18-19 tyg, wczesniej czulam juz takie jakby bombelki ..

Czy ktoras z dziewczyn bedzie moze rodzic w Portlaoise czy jestem sama ??

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.