Skocz do zawartości

Zdjęcie

E-Kantor Czy Ktos Korzystal?!

kantor waluty wymiana walut

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 dubliner300

dubliner300

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:04

walutomat nie przyjmuje wplat z zagranicznych kont wiec go odrazu przekresla, pozatym trzeba najpierw wplacic do nich kase i dopiero mozna ją wymienic po odpowiadajacym kursie. W cinkciarzu to najpierw wymieniamy euro na zlotowki a dopiero potem przelewamy do nich kase i można to robić bezposrednio z AIB, BOI czy innego banku.

A jak jest z prowizjami?!
Nikt o tym nie wspominal a jak juz zalogowalem sie na walutomat to wyskoczylo 0,2%.
Kurs wymiany (prawie identyczny dla wszystkich e_kantorow) to jedno a oplaty to druga sprawa

Offline #22 kamilajaneczka

kamilajaneczka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 08:39

Z rzetelnych serwisów to polecam https://www.gieldawalut.pl/, sprawdziłam i dla mnie działa bez zarzutu. Jestem zdecydowanie zadowolona. Kupowałam Euro i kurs miałam znacznie niższy niż w stacjonarnym kantorze.

Offline #23 nick3Mnick

nick3Mnick

Operator Wkrentarki

• Użytkownik forum
  • 805
  • PipPipPip
  • 693 postów
  • Miejscowość:mjasto
  • Zainteresowania:sruby, srubki, srubeczki

Napisano 01 czerwiec 2012 - 11:50

Czy ktos wymienial w internetowym kantorze wiecej niz 10tys e podczas jednej transakcji?
Nie chcialbym, zeby mi sie zgubilo.

Offline #24 dubliner300

dubliner300

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 20:56

Walutomat.pl jest do bani!
Bardzo wolna obsluga i sciema z kursem wymiany i terminem transakcji (skladasz zlecenie i ... czekasz!)
Zdecydowanie nie polecam!

Offline #25 adro

adro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 164
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 22:31

Bardzo wolna obsluga i sciema z kursem wymiany i terminem transakcji (skladasz zlecenie i ... czekasz!)

Zalezy gdzie masz konto. Poza tym czekasz jesli ustalisz jakis wysoki kurs. Jesli zdecydujesz sie na taki jaki ktos w danym momencie oferuje to transakcja jest natychmiastowa.

Offline #26 dubliner300

dubliner300

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 19:19

Chcialem sprobowac tak poleconego cinkciarza ale uwaga! Nie ma tam opcji odwolania transakcji i moze ona zajac do 12 godzin! To jest dopiero wal! Jednak dobrym nawykiem jest czytanie umow i regulaminow ;)

Offline #27 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 413
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów
  • Gadu-Gadu: mam

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:22

Spokojnie - nauczysz się posługiwać i zrozumiesz jak działa walutomat - będzie działać natychmiastowo. Dokładnie jak napisałeś: składasz zlecenie i czekasz - jak dałeś ofertę w widełkach (gdzie ktoś chce natychmiastowo kupić za Twoją cenę) - masz natychmiastowo; jak dałeś ofertę 5zł - czekasz na taki kurs...

p.s. Ogólnie często jest tak, że jak się czegoś nie rozumie to jest "do bani".

Chcialem sprobowac tak poleconego cinkciarza ale uwaga! Nie ma tam opcji odwolania transakcji i moze ona zajac do 12 godzin! To jest dopiero wal! Jednak dobrym nawykiem jest czytanie umow i regulaminow ;)

Na Cinkciarzu się przejechałem, mają dziwną przypadłość przetrzymywania pieniędzy na swoich kontach - trzeba do nich dzwonić i podając numer zlecenia delikatnie 'prosić', aby poszło szybciej.
Dominik (bachus)

Offline #28 gazecianka

gazecianka

Działacz

• Banned
  • 307
  • 1411 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 11:20

tzn jeszcze raz gdyby ktoś zechcial powiedziec po kolei
z AIB chce na polskie konto ( euro na pl ) jest taka opcja ?bo piszecie ze z kont zagranicznych nie przyjmują

Offline #29 TeaWhoYou

TeaWhoYou

Działacz

• Użytkownik forum
  • 288
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:16

lepiej przelewać większą klwotę, mbank liczy za przelew 'międzynarodowy' 6zł, więc zaczyna się 'opłacać' powyżej ~250EURO, żeby zwróciła się różnica między kosztem przelewu a cenami kantor/walutomat)...

hmm, chyba nie tak.
juz kwota 150 eur jest oplacalna do przepuszczenia zmiast przez mBank.

puszczajac w mBank na kazdym euro mamy ok 10 groszy w plecy.
przy 150 eur tracimy 15pln

na walutomacie poprzez przelew do walutowego mbank -> walutomat -> sprzedaz -> wyplata mamy 6pln za wyplate z mbanku i drobniutka prowizja walutomatu.
kosztuje nas to w sumie ok 7 zl.

Offline #30 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 413
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:20

z AIB chce na polskie konto ( euro na pl ) jest taka opcja ?bo piszecie ze z kont zagranicznych nie przyjmują

1. Konto w PL np. mBank (zobacz na forum jakie najbardziej polecają, ja używam mBank i jestem zadowolony)
2. w mBanku zakładasz bezpłatnie konto walutowe w EURO (dzownisz, robią od ręki za darmo),
3. Przelewasz bezpłatnie z AIB na konto WALUTOWE do mbanku (EURO-->EURO),
4. z konta walutowego mbank (EU) przelewasz na konto walutomatu (EURO) - pamiętaj, że jest to przelew walutowy, więc 6PLN (jak liczyłem to i tak się opłaca powyżej 180-200EURO w
stos. do kursów banków/kantorów
5. wymieniasz EURO na PLN w walutomacie,
6. przelewasz PLN z walutomatu na mbank złotówkowe.

Jak nigdy nie robiłeś takich rzeczy, chwilkę Ci zajmie zrozumienie SWIFT, działania walutomatu itd.

p.s. wymieniałem już całkiem spore sumy na walutomacie i jestem zadowolny; jak ktoś lubi, można grać walutami.

hmm, chyba nie tak.
juz kwota 150 eur jest oplacalna do przepuszczenia zmiast przez mBank.

puszczajac w mBank na kazdym euro mamy ok 10 groszy w plecy.
przy 150 eur tracimy 15pln

na walutomacie poprzez przelew do walutowego mbank -> walutomat -> sprzedaz -> wyplata mamy 6pln za wyplate z mbanku i drobniutka prowizja walutomatu.
kosztuje nas to w sumie ok 7 zl.

Albo trzymasz jakąś X kwotę na Walutomacie (ja zawsze mam z 1000-2000EURO) i jak potrzeba to wymieniam/jak dobry kurs.
Dominik (bachus)

Offline #31 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 111
  • PipPipPipPip
  • 1991 postów
  • Miejscowość:Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:23

Rowniez polecam walutomat :)
"Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow."- Stanislaw Lem"

"Jesli moj sasiad codziennie bije swoja zone, ja zas nie bije jej nigdy, to w swietle statystyki obaj bijemy je co drugi dzien."-George Bernard Shaw

Dołączona grafika

Offline #32 matrix7

matrix7

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 10
  • Pip
  • 91 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:23

Też polecam walutomat.pl. Nikt nie ma tak korzystnych warunków wymiany walut.

Offline #33 gazecianka

gazecianka

Działacz

• Banned
  • 307
  • 1411 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:26

dioni dziekuje bardzo za wyjasnienie

Mały problem , nie mam w mbanku konta , ale moj znajomy ma ;p;p;p;p no ale konto nie na mnie

moje jest w inteligo ( bez opcji walutowego , normlane pln )
Zeby załozyc konto w pl ,(mbank ) musze chyba choc na chwile tam byc podpisac papiery ....
a jestem w Ire

CZy może orientujesz się czy taka opcja na jednym koncie walutomatu korzystanie z kont dwoch roznych osob ....albo prosiciej moj znajomy przeleje na moje ..hm tylko to chyba już nie oplacalne wtedy ..

Offline #34 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 111
  • PipPipPipPip
  • 1991 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:37

Mały problem , nie mam w mbanku konta , ale moj znajomy ma ;p;p;p;p no ale konto nie na mnie

Zeby załozyc konto w pl ,(mbank ) musze chyba choc na chwile tam byc podpisac papiery ....
a jestem w Ire

CZy może orientujesz się czy taka opcja na jednym koncie walutomatu korzystanie z kont dwoch roznych osob ....albo prosiciej moj znajomy przeleje na moje ..hm tylko to chyba już nie oplacalne wtedy ..

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie kto wplaca na walutomat.
Zaraz postaram sie sprawdzic :)

Podaj numery Twoich rachunków bankowych. Pomogą one zidentyfikować Twoją wpłatę i umożliwią wypłatę wymienionych pieniędzy. Uwaga! Dane właściciela konta bankowego muszą zgadzać się z Twoimi danymi w Walutomacie.

Jednak nie moze ktos inny wplacic :(

Zaloz konto na mame/tate/brata/siostre i po problemie.

Użytkownik mlodzian84 edytował ten post 27 lipiec 2012 - 12:36

"Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow."- Stanislaw Lem"

"Jesli moj sasiad codziennie bije swoja zone, ja zas nie bije jej nigdy, to w swietle statystyki obaj bijemy je co drugi dzien."-George Bernard Shaw

Dołączona grafika

Offline #35 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 413
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:47

a jestem w Ire

1. Nie ma takiej opcji - ta sama osoba musi być właścicielem - tj. kolega by musiał sobie konto założyć w Walutomacie i by Ci pieniądze wymieniał...
2. mbank założysz wysyłkowo - jak masz jakiś adres w PL (zameldowania?) To spokojnie to zrobisz: ktoś Ci może przesłać papiery, podpiszesz, odeślesz i ze znaczkiem PL ktoś Ci odeśle do mbank (chociaż całkiem możliwe, że przy kurierze się podpisuje...).

Poczytaj na walutomacie jak wygląda sprawa z Inteligo, sprawdź też jak wygląda w Inteligo kwestia konta walutowego.

:(
Zaloz konto na mame/tate/brata/siostre i po problemie.

Takich rzeczy się nigdy nie robi, szczególnie nawet w najlepszej rodzinie.
Dominik (bachus)

Offline #36 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 111
  • PipPipPipPip
  • 1991 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 16:07

1. Nie ma takiej opcji - ta sama osoba musi być właścicielem - tj. kolega by musiał sobie konto założyć w Walutomacie i by Ci pieniądze wymieniał...
2. mbank założysz wysyłkowo - jak masz jakiś adres w PL (zameldowania?) To spokojnie to zrobisz: ktoś Ci może przesłać papiery, podpiszesz, odeślesz i ze znaczkiem PL ktoś Ci odeśle do mbank (chociaż całkiem możliwe, że przy kurierze się podpisuje...).

Poczytaj na walutomacie jak wygląda sprawa z Inteligo, sprawdź też jak wygląda w Inteligo kwestia konta walutowego.

Takich rzeczy się nigdy nie robi, szczególnie nawet w najlepszej rodzinie.

Taka jest wlasnie roznica miedzy rodzina a rodzina. :) Ja w swojej takich problemow nie mam dlatego dalem taka rade.

Użytkownik mlodzian84 edytował ten post 27 lipiec 2012 - 16:08

Dołączona grafika

Offline #37 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 413
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 16:50

Taka jest wlasnie roznica miedzy rodzina a rodzina. :) Ja w swojej takich problemow nie mam dlatego dalem taka rade.

Pamiętaj, że ludzie... umierają i możesz jak to się mówi 'obudzić z ręką w nocniku', jak pieniądze utknął w drodze - wtedy to już tylko spadek.
Dominik (bachus)

Offline #38 ellaj

ellaj

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 46
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Miejscowość:Wroclaw/Dublin

Napisano 27 lipiec 2012 - 19:36

Ja przelewam z AIB na konto walutowe w cinkciarz.pl.
Oni przelawaja mi zlote na moje polskie konto w multibanku.
Zadnych oplat nie oplacam.

Offline #39 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 111
  • PipPipPipPip
  • 1991 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 10:17

Pamiętaj, że ludzie... umierają i możesz jak to się mówi 'obudzić z ręką w nocniku', jak pieniądze utknął w drodze - wtedy to już tylko spadek.

Wczesniej nie brzmailo to jakbys mial na mysli smierc kogos z rodziny.
Zakladajac konto na kogos z rodziny mialem na mysli tylko wymiane walut a pozniej przelanie kasy na swoje konto w banku.Proste.

Nawet jesli ktos umrze i ma Twoje pieniadze,mozna sie zabezpieczyc na wszelki wypadek.

Art. 56. 1. Posiadacz rachunku oszczędnościowego, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej może polecić pisemnie bankowi dokonanie - po swojej śmierci - wypłaty z rachunku wskazanym przez siebie osobom: małżonkowi, wstępnym, zstępnym lub rodzeństwu określonej kwoty pieniężnej (dyspozycja wkładem na wypadek śmierci).
2. Kwota wypłaty, o której mowa w ust. 1, bez względu na liczbę wydanych dyspozycji, nie może być wyższa niż dwudziestokrotne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za ostatni miesiąc przed śmiercią posiadacza rachunku.
3. Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci może być w każdym czasie przez posiadacza rachunku zmieniona lub odwołana na piśmie.
4. Jeżeli posiadacz rachunku wydał więcej niż jedną dyspozycję wkładem na wypadek śmierci, a łączna suma dyspozycji przekracza limit, o którym mowa w ust. 2, dyspozycja wydana później ma pierwszeństwo przed dyspozycją wydaną wcześniej.
5. Kwota wypłacona zgodnie z ust. 1 nie wchodzi do spadku po posiadaczu rachunku.
6. Osoby, którym na podstawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci wypłacono kwoty z naruszeniem ust. 4, są zobowiązane do ich zwrotu spadkobiercom posiadacza.

Dołączona grafika

Offline #40 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 413
  • PipPipPipPip
  • 1405 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 13:35

Ja przelewam z AIB na konto walutowe w cinkciarz.pl.
Oni przelawaja mi zlote na moje polskie konto w multibanku.

Ja Cinkciarzowi lekko nie ufam, za długo trzymają pieniądze.

Zadnych oplat nie oplacam.

Opłacaj opłaty bo opłaty muszą być opłacane ;-)
Dominik (bachus)

Również z tagiem kantor, waluty, wymiana walut

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.