Skocz do zawartości

Zdjęcie

Antena Satelitarna W Irlandii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:05

siema narodu wybrany...

temat jest jak w temacie, haha, znaczy jak wiekszosci zapewne wiadomo, przerombane jesli chodzi o posiadanie anteny satelitarnej,czy raczej jej instalacje, szczegolnie w blokach. jak wszem wiadomo, MC jak i landlordzi zakazuja instalowania anten pod roznymi pozorami, ale generlanie z powodu "Nie bo NIE".

no to ja mam taki przypadek, poszukulame po forach, stronkach rzadowych, chroniacych konsumeentow, unijnych, i sie okazuje,ze Irlandia Irlandia, Landziory landziorami, MC MC-sami, a jest regulacja unijna oraz Konwencja Praw Czlowieka, wg ktorych to przepisow Europejski Trybunal Sprawiedliwosci orzekl,ze kazdy czlek ma prawo posiadania i uzytkownia anteny satelitarnej jako coraz popularniejszego i doskonalszego narzedzia do odioru tresci i informacji z calej Europy a takze ze swiata. Pare spraw juz landziory i agencje przegraly, w UKju, Francji i gdzies tam jeszcze, dosc powiedziec, ze jacys szwedzi pozwali swoj rzad za to ze ich landlord wywalil ich z cahty za to ze nie chcieli zdjac anteny.

No ale po przeszukaniu wielu watkow roznych forow, i dowiedzeniu sie,ze jam nie jedyny, i ze sami irlandczycy maja z tym problemy, dowiedzialem sie rowniez,ze jeszcze sie taki odwazny nie znalaz w tym kraju,niewazne, autochton,czy przyjezdny, zeby podjac te nierowna,acz mozliwa do wygrania, walke.

Nie pytam nawet,czy ktos z was,szanowni forumowicze, mial podobna przygodne i prolemy,bo nawet jakbym o tym nie wspomnial,to i tak sie tacy odezwa, i spoko, ale za to pytam czy ktos myslal jednak zeby powalczyc o swoje prawa, tudziez, moze macie ludzie namiary na prawnikow,ktorzy sie zajmuja sprawami cywilnymi, mieliscie juz z owymi prawnikami jakies doswiadczenia i mozecie ich spokojnie polecic.
Oczywiscie,postaram, sie wykorzystac wszelkie mozliwe i dostepne srodki i media do uzyskania jak najwiekszej ilosci informacji niezbyednych do podjecia walki, poszkuma se prawnika we wlasnym zakresie,co nie zmienia faktu,ze nie od dzis wiadomo,ze poczta pantoflowa to najlepsza reklama. Stad tez moje pytanie jak wyzej.

Oczywscie zdaje sobie sprae z bezsensu mojej ponizszej prosby,ale jednak prosze, udzielajcie sie w temacie,plodzcie merytoryczne posty unikajac durnowatych przepychanek, imputacji, inwektyw,wzajemnej i osobistej arogancji. Taka prosba tylko.

Offline #2 preston

preston

Działacz

• Użytkownik forum
  • 951
  • PipPipPipPip
  • 1411 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:34

kopia pisma z decyzją parlamentu europejskiego o swobodzie dostępu do telewizji w twoim ojczystym języku wręczona landlordowi i mówisz że idziesz jeszcze z tym na garde skonsultować
mina landlorda bezenna i montujesz antene ;)

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim było się wcześniej"
"Sukces najczęściej osiągają ci, którzy nie wiedzą, że porażka jest nieunikniona..."

"młodzi, wykształceni" to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty, a trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona...

Offline #3 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów
  • Miejscowość:LK

Napisano 06 kwiecień 2012 - 17:28

Uważaj z sądami, bo może się okazać, że "przy okazji" będziesz musiał zapłacić producentowi filmowemu za nielegalny odbiór programów/filmów nie przeznaczonych (czyli bez licencji) na rynek Irlandzki. No chyba, że piszesz tylko o tych FTA które takową licencję mają... Zwróć na to uwagę przy pisaniu skargi. Raczej żadna z płatnych polskich telewizji nie może być FORMALNIE odbierana poza terytorium Polski, chociaż technicznie nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Offline #4 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 17:35

Raczej żadna z płatnych polskich telewizji nie może być FORMALNIE odbierana poza terytorium Polski, chociaż technicznie nic nie stoi temu na przeszkodzie.

podaj link do tej informacjii a ja Ci dam adres sklepu w dublinie gdzie sprzedaje sie cale zestawy i umowe mozna podpisac rowniez tam.

Offline #5 Piotrek1410

Piotrek1410

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 36 postów
  • Miejscowość:DUBLIN

Napisano 06 kwiecień 2012 - 17:45

Co do prawników to nie pomoge.Znajomy znalazł na jakiejś stronie wytyczne dotyczące odbioru TELEWIZJI SATELITARNEJ.Zaniusł do meneczmętu i wyznaczyli miejsce do zamontowania anteny.Sam musze dopytać z kąd to wzioł , bo bede zmieniał mieszkanie to się przyda.

Offline #6 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 764
  • PipPipPipPip
  • 1494 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:54

Zaniusł do meneczmętu

Ty tak na serio?

Offline #7 wojtek34

wojtek34

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 19
  • Pip
  • 101 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 19:27

moim zdaniem landlord ma prawo nie zgodzic sie na instalacje anteny - to jego mieszkanie/dom (tak samo jak nie musi sie godzic np na pomalowanie scian na czarno bo tak najemcy sie podoba)

Offline #8 preston

preston

Działacz

• Użytkownik forum
  • 951
  • PipPipPipPip
  • 1411 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:02

moim zdaniem landlord ma prawo nie zgodzic sie na instalacje anteny - to jego mieszkanie/dom (tak samo jak nie musi sie godzic np na pomalowanie scian na czarno bo tak najemcy sie podoba)

ale to twoim zdaniem bo parlament europejski ma inne zdanie i jest ono przychylne wynajmującym, przykłąd sciany jest tu oderwany od rzeczywistości i nie przystający do problemu jaki często się spotyka tu wynajmujących odnośnie satelit.
Jeszcze trzeba zaznaczyć że mamy postęp technologiczny i coś takiego jak panele satelitarne i wtedy już zupełnie nie widze żadnego problemu bo walory estetyczne takie urządzenia przy pomyślanym instalowaniu zupełnie zaspokajają i wtedy zostaje już tylko argument w ustach landlorda "nie bo nie"

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim było się wcześniej"
"Sukces najczęściej osiągają ci, którzy nie wiedzą, że porażka jest nieunikniona..."

"młodzi, wykształceni" to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty, a trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona...

Offline #9 seba13

seba13

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPip
  • 305 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:21

Ty tak na serio?

Zaniusl do MECZETU.. :) :)

Offline #10 Pirate

Pirate

Pirat

• Banned
  • 767
  • 8551 postów
  • Miejscowość:Internet Ocean

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:48

Miałem tu z forum klientkę, która przeszła całą gehennę z anteną i której udało mi się ostatecznie podłączyć telewizję, co na początku z takich samych powodów jak piszecie zdawało się to niemożliwe, ale że to była osoba, kumata, po szkołach i z głową na karku - wygrzebała wszystko co do obowiązku umożliwienia odbioru TV w ojczystym języku najmującym - czyli wszystko o czym piszecie powyżej - i musieli się ostatecznie zgodzić na założenie anteny, ALE postawili szereg warunków - po pierwsze mogła zainstalować lecz bez mechanicznej ingerencji w konstrukcję, elewację, pokrycie dachu, stolarkę etc. - czytaj: nie wolno wywiercić ani jednej dziury/wbić ani jednego gwoździa (tego mogą zabronić). Po drugie zażądali aby antenę zainstalowała firma, tym się zajmująca posiadająca wszystkie safe passy etc. i przede wszystkim ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokrywające ew. szkody powstałe w czasie montażu lub w jego wyniku, i przefaksowania kopii polisy do management-u przed jakąkolwiek rozmową nt. możliwości wpuszczenia na obiekt.

Ty tak na serio?

Też w pierwszej chwili się jorgnąłem że do meczetu "zaniusł"... :)

And If I could go back and make my amends,
I'd make all those mistakes again.

Offline #11 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 21:44

kopia pisma z decyzją parlamentu europejskiego o swobodzie dostępu do telewizji w twoim ojczystym języku wręczona landlordowi i mówisz że idziesz jeszcze z tym na garde skonsultować
mina landlorda bezenna i montujesz antene :)

spoko, to juz wygrzebalem z netu,lacznie z kopiami artykolow o podobnych sprawach w innych krajach od wspomnianych wyzej szwedow poczawszy, takze paragraf 10 z Europejskiej Konwencji Praw Czlowieka oraz zdanie ktoregos z komisarzy,ktory na ow paragraf sie powolujac, zagrzmial,ze kazdy czlek ma swobodne niezbywalne prawo do posiadania i uzytkowania anteny saltelitarnej jako narzedzia do wobodnego odbioru programow nadawanych droga sateltarna. Jak rowniez linki do paragrafow 28go i 49go Traktatu Europejskiego o swobodnym przeplywie na rynku wewnetrzym towarow i uslug, na ktore to rowniez paragrafy powolal sie sie Europejski Trybunal Sprawiedliwosci. Przy zdejmowaniu anteny byla rowniez garda, i zadne z tyhc pism, ani rowniez gardziaze nic nie pomogli, wrecz mam wrazenie,ze gardziarka byla jakos po stronie managementu,bo swtierdzila, ze no to jest ich i moga se zdjac.

dodam,ze: landlord nie ma nnic przeciwko mojej antenie na balkonie, tylko management sie czepia landlorda, no a ten lojalnie przekazuje to nam,choc sam powtarza,ze to durne czego oni chca. Menagement twierdzi, i tu chyba ponoc ma racje, ze balkon nie nalezy do landlorda, a do menagementu a oni mowia "NIE bo NIE". po 3cie, dodam,ze w zasadzie to nie otrzyalem od menagementu ani pol pisma z poleceniem zdjecia anteny, z zadna informacja na jakiej podstawie tego ode mnie zadaja i ze jak tego nie zrobie zdejma sami. wszytko slzo do landlorda, ale nie do mnie. rowniez jak koles przyszedl zdejmowac talerz, to tez nie mial nic ze soba, tylko cichcem wdrapal sie na drabine i poprzecinal kable. po 4 z racje wlasnie,ze poprzecinal kable, a nie tylko,ze zdjal antene i kazal schowac,mniemam,ze doszlo do naruszenia swobod obywatelskich a takze do aktu wandalizmu,bo kable nie byly jego wlasnoscia i tnac je uniemozliwil odbior swobodny programow, wiec ewidentnie nie chodzilo tylko o antene.

Offline #12 tomel

tomel

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 116
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Gadu-Gadu: 12286559
  • Miejscowość:Tyrrelstown

Napisano 06 kwiecień 2012 - 23:01

I "z kąd to wzioł"?

Endoskopy naprawiam.Rozkoduję Twoje radio.Auto alarmy,zamki centralne ...

Offline #13 zbyszeq

zbyszeq

V.S.O.P.

• Użytkownik forum
  • 379
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5908 postów
  • Miejscowość:west coast ...

Napisano 07 kwiecień 2012 - 11:02

spoko, to juz wygrzebalem z netu,lacznie z kopiami artykolow o podobnych sprawach w innych krajach od wspomnianych wyzej szwedow poczawszy, takze paragraf 10 z Europejskiej Konwencji Praw Czlowieka oraz zdanie ktoregos z komisarzy,ktory na ow paragraf sie powolujac, zagrzmial,ze kazdy czlek ma swobodne niezbywalne prawo do posiadania i uzytkowania anteny saltelitarnej jako narzedzia do wobodnego odbioru programow nadawanych droga sateltarna. Jak rowniez linki do paragrafow 28go i 49go Traktatu Europejskiego o swobodnym przeplywie na rynku wewnetrzym towarow i uslug, na ktore to rowniez paragrafy powolal sie sie Europejski Trybunal Sprawiedliwosci. Przy zdejmowaniu anteny byla rowniez garda, i zadne z tyhc pism, ani rowniez gardziaze nic nie pomogli, wrecz mam wrazenie,ze gardziarka byla jakos po stronie managementu,bo swtierdzila, ze no to jest ich i moga se zdjac.

dodam,ze: landlord nie ma nnic przeciwko mojej antenie na balkonie, tylko management sie czepia landlorda, no a ten lojalnie przekazuje to nam,choc sam powtarza,ze to durne czego oni chca. Menagement twierdzi, i tu chyba ponoc ma racje, ze balkon nie nalezy do landlorda, a do menagementu a oni mowia "NIE bo NIE". po 3cie, dodam,ze w zasadzie to nie otrzyalem od menagementu ani pol pisma z poleceniem zdjecia anteny, z zadna informacja na jakiej podstawie tego ode mnie zadaja i ze jak tego nie zrobie zdejma sami. wszytko slzo do landlorda, ale nie do mnie. rowniez jak koles przyszedl zdejmowac talerz, to tez nie mial nic ze soba, tylko cichcem wdrapal sie na drabine i poprzecinal kable. po 4 z racje wlasnie,ze poprzecinal kable, a nie tylko,ze zdjal antene i kazal schowac,mniemam,ze doszlo do naruszenia swobod obywatelskich a takze do aktu wandalizmu,bo kable nie byly jego wlasnoscia i tnac je uniemozliwil odbior swobodny programow, wiec ewidentnie nie chodzilo tylko o antene.

Hmm, cos Ci podpowiem , z racji tego ze sam to kiedys robilem pracujac dla pewnej agencji od nieruchomosci :) . Zdjelismy kiedys w Naas antene zawieszona na plocie ( wisiala na takim dosc sporym maszcie przy ogrodzeniu , kabel od niej pociagneli nawet sprytnie chowajac go w trawie , prosto do apartamentu ) , traf chcial ze gosciu w tym czasie wrocil do domu no i sie zaczelo.Ja wiedzialem ,ze to Polak ( nasi maja dosc specyficzny akcent :) ) , ale koles irlandczyk co byl ze mna nie , wiec zaczela sie niezla awantura .Nasz rodak nie dawal za wygrana i straszyl garda , moj kolega tubylec prawil swoje ze my mamy zlecenie od agencji i guzik nas obchodzi kto tu mieszka .Po paru telefonach w jedna i druga strone , wszyscy sie rozjechali .Wiec wracamy zadowoleni do newbridge , muzyczka w vanie leci a tu telefon z agencji : natychmiast wrocic i zawiesic ta antene z powrotem ! :) .Sie okazalo , ze koles postraszyl menagement sprawa w sadzie za naruszenie prywatnego mienia , tamci momentalnie przeprosili i zapewnili ze oni nic nie naruszyli i takie tam d.u.perele ( widzialem to pismo pozniej , bo nasz rodak okazal sie dosc dobrze postawionym menadzerem w znanej tu firmie a ja akurat pozniej robilem servisy dla tej firmy :D ) .Ogolnie , to mina mojego irlandzkiego kolegi : bezcenna ( nie zebym byl akurat zlosliwy , ale mysmy troche tych anten zdjeli i jego dosc niesympatyczne komenatrze troche mnie czasem rozwalaly :) ) .Anyway , za obciecie kabli od anteny mozna tak duza rozrobe zrobic , ze zaden chocby nie wiem jak wielki menagement na to nie pojdzie :) .

Ty , a wogole to co tam u Ciebie ? :)
Na pohybel wszystkim konfidentom http://www.gazeta.ie..._DIR#/smile.png .

Offline #14 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 15:04

Hmm, cos Ci podpowiem , z racji tego ze sam to kiedys robilem pracujac dla pewnej agencji od nieruchomosci :lol: . Zdjelismy kiedys w Naas antene zawieszona na plocie ( wisiala na takim dosc sporym maszcie przy ogrodzeniu , kabel od niej pociagneli nawet sprytnie chowajac go w trawie , prosto do apartamentu ) , traf chcial ze gosciu w tym czasie wrocil do domu no i sie zaczelo.Ja wiedzialem ,ze to Polak ( nasi maja dosc specyficzny akcent ;) ) , ale koles irlandczyk co byl ze mna nie , wiec zaczela sie niezla awantura .Nasz rodak nie dawal za wygrana i straszyl garda , moj kolega tubylec prawil swoje ze my mamy zlecenie od agencji i guzik nas obchodzi kto tu mieszka .Po paru telefonach w jedna i druga strone , wszyscy sie rozjechali .Wiec wracamy zadowoleni do newbridge , muzyczka w vanie leci a tu telefon z agencji : natychmiast wrocic i zawiesic ta antene z powrotem ! :lol: .Sie okazalo , ze koles postraszyl menagement sprawa w sadzie za naruszenie prywatnego mienia , tamci momentalnie przeprosili i zapewnili ze oni nic nie naruszyli i takie tam d.u.perele ( widzialem to pismo pozniej , bo nasz rodak okazal sie dosc dobrze postawionym menadzerem w znanej tu firmie a ja akurat pozniej robilem servisy dla tej firmy ;) ) .Ogolnie , to mina mojego irlandzkiego kolegi : bezcenna ( nie zebym byl akurat zlosliwy , ale mysmy troche tych anten zdjeli i jego dosc niesympatyczne komenatrze troche mnie czasem rozwalaly :lol: ) .Anyway , za obciecie kabli od anteny mozna tak duza rozrobe zrobic , ze zaden chocby nie wiem jak wielki menagement na to nie pojdzie :D .

Ty , a wogole to co tam u Ciebie ? :lol:

u mnie na razie spoko,tyra sie,niestety :P

no ale perelka do kompletu. opowiesc mi sie spodobala, tylko tu jest mala roznica. mieszkamy w mieszkaniu w bloku, wg tego co menagement twierdzi, wlasciciel mieszkania jest wlascicielem powierzchni wewnatrz, natomiast wszystko co na zewnatrz lacznie z balkonami nalezy do menagementu i na tej podstawie wlezli i zdjeli antene. ale jak namoj gust, i zdaniem jednego prawnika, zdjecie to ejdno,male po I nie powiadomili nas ani razu, mam na mysli,ze najemcow, owszem pisali do landlorda,a on do nas, a my do niego,ale my osobiscie od menagementu nic nie dostalismy oficjalnie, po II koles nie tylko,ze zdjal antene, o co teoretycznie im chodzilo,ale najpierw poprzecinal kable, czyli uniemozliwil odbior programow a do tego pocial nie swoja wlasnosc, po III zrobil to kompletnie bez naszej wiedzy,znaczy ani nie przyszedl zeby powiedziec ze jest tu na zlecenie menagementu ani nie pokazal zadnego nakazu cy cus tylko cichem wlazl i pocial, a po IV zabral te pociete kable, ktore do niego nie nalezaly.

no ale clu tematu,to to,ze menagement twierdzi,ze balkon jest ich i oni omga robic co chca.

Użytkownik Fletcher edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 15:09

Offline #15 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:00

Ja bede wieszal w przedziale 3-4miesiecy satke.Tez nie mozna niby bo pisze w umowie ale jak sie zapytalem Landlorda czy mozemy to powiedzial ze mozemy ale jesli ktos przyjdzie (Ktos z managmentu) to trzeba usunac.W umowie jest ze nie mozna, On mi mowi ze mozna :lol:
Teraz tak.Jesli sie pojdzie czy wysle list do managmentu z pytaniem czy mozna powiesic to albo bedzie pozytywna albo negatywna tyle ze tutaj jest zonk bo jesli bedzie negatywna to beda wiedziec ze pod tym numerem 'cos sie robi' i moze byc wizyta.
Lepiej wieszac na balkonie i zaslonic balkon tą niby słomką.

Offline #16 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:17

Ja bede wieszal w przedziale 3-4miesiecy satke.Tez nie mozna niby bo pisze w umowie ale jak sie zapytalem Landlorda czy mozemy to powiedzial ze mozemy ale jesli ktos przyjdzie (Ktos z managmentu) to trzeba usunac.W umowie jest ze nie mozna, On mi mowi ze mozna :lol:
Teraz tak.Jesli sie pojdzie czy wysle list do managmentu z pytaniem czy mozna powiesic to albo bedzie pozytywna albo negatywna tyle ze tutaj jest zonk bo jesli bedzie negatywna to beda wiedziec ze pod tym numerem 'cos sie robi' i moze byc wizyta.
Lepiej wieszac na balkonie i zaslonic balkon tą niby słomką.

no spoko, wlasnie imalem zasloniety balkon slomka, antene tez zaslonilem,zeby sie nie rzucala, byla schowana za relingami,zeby nie wystawala, przykrecona do rurek na balkonie,zeby nie wiercic dziur, no slowem niemal wszystko zeby jak najmniej sie rzucac w oczy, a i tak im to nie wystarczylo.
wrecz wietrze to dyskryminacje...

'propos, oczywiscie wezwalem Garde. przyjechali, cos podebatowali, pogadali z dyrektorami z menagementu i stwierdzili,ze menagement twierdzi, (nadal nie okazali zadnych dokumentow ani z nami nie rozmawiali tylko z Garda) ze balkon jest ich i ze maja prawo zdjac i zdejma i se pojechali

Offline #17 gapcio

gapcio

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 17:33

ja mialem takie same problemy nawet przysli i zdjelli antene ja ja z powrotem powiesilem,straszyli sadem,sprawa sie zakonczyla tak ze zamontowali antene socjalna dla wszystkich w bloku wiecej na priva

Offline #18 wojtek34

wojtek34

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 19
  • Pip
  • 101 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:27

uwazam, ze zakaz wieszania anten nie bierze sie ze zlosliwosci czy dyskryminacji ale ze wzgledow bezpieczenstwa i estetyki,
co do bezpieczenstwa: pewnie obawiaja sie, ze silny wiatr cos urwie i komus cos sie stanie i trzeba bedzie wyplacic mega odszkodowanie, cos jak w usa gdzie wszyscy o wszystko sie pozywaja (czego skutkiem jest np to ze lekarze w stanach jak widza wypadek to zwiewaja, boja sie ze popelnia blad i beda musieli za to placic kosmiczne odszkodowania, itp)

co do estetyki: nie chca miec podziurawionych elewacji + takie anteny szpeca budynki, jestem przekonany ze np w paryzu tez nie moglibyscie powiesic anteny (na 100% wiem ze tam np nie mozna malowac elewacji na kolory jakie sie chce, tylko trzeba otrzymac zgode od architekta krajobrazu i tu nie chodzi tylko o zabytkowe budynki, w nowych budynkach trzeba konslutowac rodzaj kamienia szkla itp elewacji) a w polsce wolna amerykanka, polakowi nikt nie bedzie mowil co ma robic, np w szczecinie jest zakaz wstawiania roznych okien w kamieniacach ale nikt tego nie przestrzega i pozniej jest kilka rodzajow okien na 1 kamiency + do tego oczo[beeep]ne infantylne kolorki na ocieplanych blokach i mamy kolorowe slamsy jak w rio de janerio

Użytkownik wojtek34 edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 18:31

Offline #19 preston

preston

Działacz

• Użytkownik forum
  • 951
  • PipPipPipPip
  • 1411 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:44

uwazam, ze zakaz wieszania anten nie bierze sie ze zlosliwosci czy dyskryminacji ale ze wzgledow bezpieczenstwa i estetyki,
co do bezpieczenstwa: pewnie obawiaja sie, ze silny wiatr cos urwie i komus cos sie stanie i trzeba bedzie wyplacic mega odszkodowanie, cos jak w usa gdzie wszyscy o wszystko sie pozywaja (czego skutkiem jest np to ze lekarze w stanach jak widza wypadek to zwiewaja, boja sie ze popelnia blad i beda musieli za to placic kosmiczne odszkodowania, itp)

co do estetyki: nie chca miec podziurawionych elewacji + takie anteny szpeca budynki, jestem przekonany ze np w paryzu tez nie moglibyscie powiesic anteny (na 100% wiem ze tam np nie mozna malowac elewacji na kolory jakie sie chce, tylko trzeba otrzymac zgode od architekta krajobrazu i tu nie chodzi tylko o zabytkowe budynki, w nowych budynkach trzeba konslutowac rodzaj kamienia szkla itp elewacji) a w polsce wolna amerykanka, polakowi nikt nie bedzie mowil co ma robic, np w szczecinie jest zakaz wstawiania roznych okien w kamieniacach ale nikt tego nie przestrzega i pozniej jest kilka rodzajow okien na 1 kamiency + do tego oczo[beeep]ne infantylne kolorki na ocieplanych blokach i mamy kolorowe slamsy jak w rio de janerio

1. Walory estetyczne można ustalić z góry. Np. menegment może zamontować antenę zbiorczą i rozprowadzić do zainteresowanych lub ustalić jeden model anteny który obowiązuje w bloku lub można montować panele satelitarne malując je potem w kolorze tła zamontowania.
2. Domyślam się że urządzenie typu antena musi posiadać jakieś atesty na wytrzymałość na wiatr. Zapewne są jakieś normy do tego. Prawidłowo zamontowana antena przez wykfalifikowanego montera po przeszkoleniu nie ma prawa się urwać na silnym wietrze. Pomijam fakt anomali pogodowej typu huragan. Wtedy wszystko się zrywa bez względu na estetykę, prawidłowość montażu i inne pierdoły.
3. Można montować anteny nieuszkadzając elewacji. Są uchwyty do balustrad itp.
4. Zdarza się że menegment ma nieoficjalną umowę z UPC na wyłączność. Ot taki mały monopolista
5. Nie można bezprawnie zabronić ludzim odbioru telewizji satelitarnej takiej jakiej zechce.

Offline #20 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 20:43

no to tez pisze juz nie wiem ktory raz,ze spoko, oczywiscie,ze maja prawo do niepozwolenia na montowanie anteny do muru,zeby nie wiercic w elewacji,no wiec moja byla zalozona a raczej przykrecona obejmami do rury balkonu to po raz

po dwa, szpeca nie szpeca, budynki tez do najpiekniejszych nie naleza,bez przesady,nie mowimy o zabytku architektury budowlanej czy dziele sztuki, tylko o bloku, a jak owe bloki wygladaja, kazdy wie

po trzy, wlasnie w Stanach byla gigant afera z antenami, ze zabraniali i w koncu sprawa skonczyla sie w sadzie i sad wydal wyrok w ktorym uznal,ze kazdy obywatel ma prawo do swobodnego odbioru programow jakie chce za pomoca anten satelitarnych i nikt nie ma prawa mu tego prawa odbierac

po cztery, co Ty czy ktos inny uwaza, ma sie raczej nijak do prawa i przepisow, a prawo jest takie,ze Konwencja Praw Czlowieka, Europejska z reszta, w paragrafie 10 gwarantuje kazdemu obywatelowi swobodny dostep do informacji, programow telewizynych, radiowych i jakis tam jeszcze, jak rowniez paragrafy 28 i 49 traktau lizbonskiego, a konkretnie ustawy (czy jak to sie tam w europejskim prawie nazywa) o swobodbym przeplywie na rynku wewnetrznym towarow i uslug traktuja wlasnie o swobodzie przeplywu owych towarow i uslug, a usluga wlasnie jest dostarczanie programow TV i Radio,ale zeby nie bylo,to rowniez dotyczy to odbiorcow.wiec zadne widzi-mi-sie, czy ja-uwazanie nie ma tu zastosowania

ludzie, no podalem info wczesniej, ze juz jest masa wyrokow, poczqwszy od Szwecji, gdzie rzad szwedzki przegral sprawe wytoczona przez dwojke obywateli szwedzkich wlasnie o to,ze landlord wywalil ich z chaty bo nie chceli zdjac anteny, no to oni rzad pozwali,ze nie broni ich ustawowych i obywatelskich praw i co>? i rzad przegral...

tylko ze w tym glupiutkim kraiku irlandzkim jeszcz nikt sie do sadu nie wybral,tylko wszyscy potulnie zdjemuja antenki,bo im menagerki kaza, nawet durna Garda nie ma pojecia co robic w takiej sytuacji. bo jeszcze zeby mi zdjeli te antene, OK, ale koles najpier pocial kable, potem zdjal antene a potem jeszcze se te kable zabral...to co to jest ja sie pytam?? bezpieczenstwo, estetyka czy co???

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.