Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy Raz Z Irlandii Do Samochodem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 polix

polix

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:04

Witam wybieram sie pierwszy raz z Irlandii do Polski....samochodem...Moze mi ktos powiedziec jak najlepiej dostac sie z Irlandii do Polski(Kraków)Czy lepiej promem do Anglii czy lepiej do FrancjiNa jakich stronach muszę bukować bilety czy to na prom czy ewentualnie jakies autostrady?Nie wiem czego sie spodziewac i ile czasu srednio trwa taka wyprawa.Ktos wie ile dokladnie kilometrow jest na kolach?

Ps.przepraszam za glupi tytul :lol: przeoczenie.

Użytkownik polix edytował ten post 05 kwiecień 2012 - 19:06

Offline #2 zmijewski2

zmijewski2

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 23
  • Pip
  • 130 postów
  • Miejscowość:świat

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:49

http://www.gazeta.ie...showtopic=36760

Witam wybieram sie pierwszy raz z Irlandii do Polski....samochodem...Moze mi ktos powiedziec jak najlepiej dostac sie z Irlandii do Polski(Kraków)Czy lepiej promem do Anglii czy lepiej do FrancjiNa jakich stronach muszę bukować bilety czy to na prom czy ewentualnie jakies autostrady?Nie wiem czego sie spodziewac i ile czasu srednio trwa taka wyprawa.Ktos wie ile dokladnie kilometrow jest na kolach?

Online #3 Plomien

Plomien

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 91
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 21:11

Spod domu do Dublina mam 2200 km (do Krakowa mam 60 km).Jak bedziesz jechal sam to 36 godzin i jestes.Najbardziej wlecze sie droga przez Niemcy no i Polske.Zawsze plynalem do Anglii raz do Holyhead a drugi raz do Fishguard i w tym roku tez tak zrobie.
Wykladziny i podlogi drewniane
www.pownallcarpets.com
www.ryaluxcarpets.com
www.westexcarpets.co.uk
www.cormarcarpets.com

Offline #4 deejay89

deejay89

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 241 postów
  • Gadu-Gadu: 3740352
  • Miejscowość:Doncaster / Kraków

Napisano 05 kwiecień 2012 - 22:07

36 ?! haha to jakiś żart ? Z Doncaster z UK jadę razem z promem ok. 20-22h, jadę sam i z 2-3 max 20min przerwami. Do promu mam równo 400km, całkowita odległość z Doncaster do Krakowa(Nowa Huta) = 1920km w moim przypadku. Płynąc z Dublina wysiądziesz w Holyhead w Uk, masz ok. 550km do Dover, czyli do zrobienia po Wielkiej Brytanii, do tego dolicz ok. 1600km z Francji do samego Krakowa. Strony na których kupisz bilety: Irlandia - Anglia http://www.directfer...pl/irlandia.htm, Anglia - Francja http://www.norfolkline.pl/ferry/, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz na priv, chętnie podpowiem.

Użytkownik deejay89 edytował ten post 05 kwiecień 2012 - 22:09

"sex jest jak drifting, po co jezdzic na recznym, skoro mozna dac w piz**"

Offline #5 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1465
  • PipPipPipPipPip
  • 3238 postów
  • Miejscowość:an Tóchair
  • Zainteresowania:I, me and myself :)

Napisano 05 kwiecień 2012 - 22:09

36 ?! haha to jakiś żart ? Z Doncaster z UK jadę razem z promem ok. 20-22h, jadę sam i bez przerwy. Do promu mam równo 400km, całkowita odległość z Doncaster do Krakowa(Huta) = 1920km w moim przypadku, jadąc z dublina, Płynąc z dublina, wysiądziesz w Holyhead w Uk, masz ok. 550km do Dover, czyli do zrobienia po Wielkiej Brytanii, do tego dolicz ok. 1600km z Francji do samego Krakowa. Strony na których kupisz bilety: Irlandia - Anglia http://www.directfer...pl/irlandia.htm, Anglia - Francja http://www.norfolkline.pl/ferry/, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz na priv, chętnie podpowiem.

;) ;)

Offline #6 deejay89

deejay89

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 241 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 22:17

co w tym dziwnego ? ok. 16h Francja - Kraków, ok. 2-3h prom i ok. 3-4 jazda po Anglii, oczywście wszystko zależy od warunków pogodowych. Najdłużej jechałem 26h drogę powrotną, stojąc w Londyńskim korku z powodu wypadku i opóźnienia promu z powodu sztormów. Nawet jeśli miałby do zrobienia 4-5h po Irlandii to w życiu nie da wyniku 36h, chyba, że będzie jechał 80km/h.

Użytkownik deejay89 edytował ten post 05 kwiecień 2012 - 22:18

Offline #7 Entrops

Entrops

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • Miejscowość:LK

Napisano 06 kwiecień 2012 - 00:55

Zabukuj sobie hostel np. we Francji, to spokojnie się wyśpisz i odpoczniesz. To jest długa trasa - a tych "macho", co jadą na siłę to potem często znajdują w rowach. Jeżeli chcesz jakieś konkretniejsze dane, to odezwij się na wiadomości prywatne.

Offline #8 Foxus

Foxus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 30 postów
  • Miejscowość:From Hell

Napisano 06 kwiecień 2012 - 02:21

Dublin - Rosslare prom do Pembroke lub Fishguard następnie M4 Bristol ,Londyn (dołem) Dover prom lub pociąg do Calais ,Dunkierka ,Antwerpia, Eindhoven ,Lipsk wjazd A4 Wrocław, Katowice ,Kraków płatny odcinek tylko katowice-kraków ok.2200 km 25godz. jazdy z przerwami jeden kierowca

Użytkownik Foxus edytował ten post 06 kwiecień 2012 - 02:28

Online #9 Plomien

Plomien

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 91
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 07:55

36 ?! haha to jakiś żart ? Z Doncaster z UK jadę razem z promem ok. 20-22h, jadę sam i z 2-3 max 20min przerwami. Do promu mam równo 400km, całkowita odległość z Doncaster do Krakowa(Nowa Huta) = 1920km w moim przypadku. Płynąc z Dublina wysiądziesz w Holyhead w Uk, masz ok. 550km do Dover, czyli do zrobienia po Wielkiej Brytanii, do tego dolicz ok. 1600km z Francji do samego Krakowa. Strony na których kupisz bilety: Irlandia - Anglia http://www.directfer...pl/irlandia.htm, Anglia - Francja http://www.norfolkline.pl/ferry/, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz na priv, chętnie podpowiem.

Kolego ja jade vanem wiec maks 120 na godzine.Do tego nie jade na sile.Zwykle tez robie zakupy we Francji i Niemczech.
Pisz na priv to chetnie sluze porada.

Użytkownik Plomien edytował ten post 06 kwiecień 2012 - 07:59

www.pownallcarpets.com
www.ryaluxcarpets.com
www.westexcarpets.co.uk
www.cormarcarpets.com

Offline #10 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1465
  • PipPipPipPipPip
  • 3238 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 09:28

co w tym dziwnego ? ok. 16h Francja - Kraków, ok. 2-3h prom i ok. 3-4 jazda po Anglii, oczywście wszystko zależy od warunków pogodowych. Najdłużej jechałem 26h drogę powrotną, stojąc w Londyńskim korku z powodu wypadku i opóźnienia promu z powodu sztormów. Nawet jeśli miałby do zrobienia 4-5h po Irlandii to w życiu nie da wyniku 36h, chyba, że będzie jechał 80km/h.

To nie jest dziwne. To jest po prostu niebezpieczne ;)

A wracając do tematu. Czy bilety kupujecie tuż przed promem, czy jakiś czas (np. pare miesięcy) przed ? Bo widzę po cenach, że nie zmieniają się one tak jak na samolot... Ach i polecam stronę http://www.aferry.ie/

Użytkownik oliwia02445 edytował ten post 06 kwiecień 2012 - 09:32

Offline #11 polix

polix

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 09:30

Dublin - Rosslare prom do Pembroke lub Fishguard następnie M4 Bristol ,Londyn (dołem) Dover prom lub pociąg do Calais ,Dunkierka ,Antwerpia, Eindhoven ,Lipsk wjazd A4 Wrocław, Katowice ,Kraków płatny odcinek tylko katowice-kraków ok.2200 km 25godz. jazdy z przerwami jeden kierowca

Przelecialem palcem po mapie ten scenariusz i wyglada calkiem fajnie.Czy w to 25h wliczone sa juz promy czy sama jazda?Czemu lepiej plynac na Anglie i jechac przez Anglie skoro mozna kupic bilet bezposrednio do francji?I na jakich stronach kupic bilet na pociag/prom z Anglii(dover) do Francji?

Online #12 Plomien

Plomien

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 91
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:53

Przelecialem palcem po mapie ten scenariusz i wyglada calkiem fajnie.Czy w to 25h wliczone sa juz promy czy sama jazda?Czemu lepiej plynac na Anglie i jechac przez Anglie skoro mozna kupic bilet bezposrednio do francji?I na jakich stronach kupic bilet na pociag/prom z Anglii(dover) do Francji?

Bo do Francji mozesz plynac w najgorszej opcji nawet 20 godzin.Jest to ok scenariusz jak jedziesz od razu po pracy i mozesz odespac ale jak jedziesz wypoczety to cie szlag trafi na promie tyle godzin.
Ja zawsze bukuje na stenaline.com a potem tunel na eurotunnel.com
www.pownallcarpets.com
www.ryaluxcarpets.com
www.westexcarpets.co.uk
www.cormarcarpets.com

Offline #13 Foxus

Foxus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 30 postów
  • Miejscowość:From Hell

Napisano 06 kwiecień 2012 - 19:52

Na pytanie....Czas jazdy z promem i pociągiem, nie polecam płynąć do Francji jak kolega wyżej nadmienił (za czas spędzony na promie do francji możesz dojechać do niemiec). Raz jechałem Dublin -Holyhead czas i odległość podobna polecam zabukować na Stena Line "landbridge" czyli dwa promy naraz taniej wyjdzie.Pytałeś czy lepiej kupować przez internet czy w porcie (przez internet) raz kupowałem z Dover do dunkierki w porcie wyszło ponad 100 euro na internecie ten sam bilet 24 pound.

Użytkownik Foxus edytował ten post 06 kwiecień 2012 - 19:52

Offline #14 deejay89

deejay89

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 241 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 00:18

ja nie jeżdżę na siłę, kilka daje radę, co do kupna promów, ja kupuję przeważnie na 2-3 dni przed płynięciem, prom bezpośredni do Francji będzie trwał bardzo długo i jak ktoś wyżej napisał, w tym czasie możesz być już w Niemczech.

Offline #15 Pirate

Pirate

Pirat

• Banned
  • 766
  • 8551 postów
  • Miejscowość:Internet Ocean

Napisano 07 kwiecień 2012 - 03:02

To nie jest dziwne. To jest po prostu niebezpieczne :)
...

Sama jesteś dziwna i niebezpieczna. Kiedyś wyjechałem z centrum Gdańska o 5.30 a o 21.00 byłem w Reading (na zachód od Londynu).

And If I could go back and make my amends,
I'd make all those mistakes again.

Offline #16 seba13

seba13

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 7
  • PipPip
  • 305 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 06:54

Sama jesteś dziwna i niebezpieczna. Kiedyś wyjechałem z centrum Gdańska o 5.30 a o 21.00 byłem w Reading (na zachód od Londynu).

Sami KUBICE na forum szybcy i wsciekli :) :) :)

Offline #17 Eunike0190

Eunike0190

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 40
  • PipPip
  • 439 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 09:33

Podbijam
Nie wsciekly ani nie szybki..
'99 merc w 210 300TD 24V
z hollyhead do dover w nocy 4.20h z tankowaniem
wiec skad te 36 godzin???????
niemcy oczywiscie szybciej

Offline #18 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1465
  • PipPipPipPipPip
  • 3238 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 10:05

Podbijam
'99 merc w 210 300TD 24V

Pewnie stąd, że niewielu mieszka w porcie :) Trzeba do niego dojechać- w moim przypadku ok 4 godz, potem dwie na promie, Angia to ok 4 godz. i znowu prom lub eurotunel (godzinka) No i jestem we Francji- jadę już 11 godzin. Jak znam życie to w praktyce a to trzeba zatankować, a to do toalety i 2 godz dodatkowe.
Ale jechać 14-20 godzin ciągiem w poim pojęciu jest niebezpieczne cacy Chociaż widzę, mamy inne pojęcie bezpieczeństwa. Powodzenia, oby wam się zawsze udawało dotrzeć cało i zdrowo, jeśli jeździcie w ten sposób. I to było szczerze- bez podtekstów. :)

Online #19 Plomien

Plomien

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 91
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 15:31

Podbijam
'99 merc w 210 300TD 24V

Po pierwsze 36 godzin to z promem oczywiscie. Do tego jak juz wspomnialem zawsze robie zakupy w Niemczech i we Francji.Kawa,wino sa tam pyszne i we wspanialej cenie a zas w Niemczech piwo jest chyba najtansze.
www.pownallcarpets.com
www.ryaluxcarpets.com
www.westexcarpets.co.uk
www.cormarcarpets.com

Offline #20 Rooster

Rooster

Bardzo Rzadki Gość

• Użytkownik forum
  • 512
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Miejscowość::ćśowocsjeiM Szwederowo, Bydgoszcz
  • Zainteresowania:777 postów
    0 punktów ostrzeżeń

Napisano 07 kwiecień 2012 - 19:59

Zabukuj sobie hostel np. we Francji, to spokojnie się wyśpisz i odpoczniesz. To jest długa trasa - a tych "macho", co jadą na siłę to potem często znajdują w rowach. Jeżeli chcesz jakieś konkretniejsze dane, to odezwij się na wiadomości prywatne.

+1

Jeśli masz kolegę lub drugiego kierowcę to możesz zrobic tak ze ty prowadzisz 4 godziny i potem idziesz na tył z kocem i jaśkiem i śpisz, nawet w dzień poprostu zamknąć oczy i relaksować ciało i umysł gdy druga osoba prowadzi 4 godziny i tak na zmianę. Czyli interwały.

Jeśli jedziesz sam/sama lub z rodziną ale tylko z jedną osobą prowadzącą to też proponuję hostel we francji lub śpiwory i 7 godzin snu w aucie na stacji benzynowej lub na parkingu przy motelach/ hotelach.

Jechałem 1 raz osobówką z drugim kierowcą i powiem tak że macho to mogę być u siebie na działce lub na basenie ale nie na drodze z rodziną na tylnym siedzeniu. Ciało to nie problem ale mózg ''mówi'' zamknij oczy.

Kierowcy ciężarówek mają limitowany czas pracy a kierowcy osobówek jak widać z niektórych postów nie limitowani są w ogóle, zmęczony kierowca jest bardziej niebezpieczny od pijanego kierowcy.

Użytkownik Rooster edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 20:07

Komunikat PKP - wszystkie pociągi do Dublina zostały odwołane do odwołania, niniejszym uprasza się pasażerów jadących do Dublina o nie-korzystanie z peronowych toalet do odwołania. Dziękujemy za zainteresowanie, życzymy wszystkim pasażerom udanej podroży liniami PKP.

Rooster.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.