Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie Gazowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 pw8701

pw8701

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2012 - 11:24

jak w temacie pytanie odnośnie gazu. Ile płacicie? Właśnie przeprowadziłam się do nowego domu, meter od gazu był spisany iprzyszedł pierwszy rachunek (wprawdzie za okres kiedy tu jeszcze nie mieszkałam, ale wszystkie cyferki się zgadzają). Za 7 dni mieszkania tutaj i grzania normalnego powiedzmy 3-4 godziny dziennie do zapłaty za sam gaz 94 euro + podatki nie podatki łącznie 121. Zużyte 31.3 metrów sześciennych gazu. od 26 stycznia do teraz na metrze już wyskoczyło kolejne 37 metrów, czyli kolejne 100 ileś na 2 tygodnie. Dzwoniłam do flogas, po pierwsze powiedzieli że w irlandii liczy się w kWh ale ostatecznie podali mi stawkę za metr sześcienny - 3.70. jednym słowem wychodzi na to że za 2 miesiące dostanę rachunek za sam gaz około 600 euro. Czy to jest aby na pewno normalne?!

Offline #2 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1231
  • PipPipPipPipPip
  • 4778 postów

Napisano 09 luty 2012 - 11:29

placisz za tyle ile zuzyjesz. nie rozumiem takich pytan. ja duzo zuzywam i duzo place bo jest zima.
ps. 3-4 h dziennie to nie jest normalne grzanie uwazam

Użytkownik Cichy36 edytował ten post 09 luty 2012 - 11:31

Jak ktoś był dobrym pilotem, to latał i latał. Natomiast tych złych wysyłano do Akademii Sztabu Generalnego. Wracał potem taki do jednostki, zostawał dowódcą i najczęściej mówił: Ja wam teraz pokażę. A miał mniej godzin w powietrzu niż jego podwładni. Sądzę, że to się nie zmieniło.

Nie chcę się chwalić, ale kiedy w 1988 r. odchodziłem z wojska, miałem wylatane ponad 3 tys. godzin. Większość na samolotach ponaddźwiękowych. Ja po prostu samolot czułem [beeep]ą.

ppłk. Bohdan Likus

Offline #3 damow

damow

Fan Arcydyrekcji

• Użytkownik forum
  • 2088
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8656 postów
  • Gadu-Gadu: kókó
  • Miejscowość:Położenie znane mi

Napisano 09 luty 2012 - 11:36

placisz za tyle ile zuzyjesz. nie rozumiem takich pytan. ja duzo zuzywam i duzo place bo jest zima.
ps. 3-4 h dziennie to nie jest normalne grzanie uwazam

A ja uważam , że to absolutnie normalne

dla piszących w temacie o grzybie na ścianie :lol:

7rQKp9x.gif

Offline #4 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1742
  • PipPipPipPipPip
  • 4812 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 09 luty 2012 - 11:37

ja mam olej ,ale szwagier ma gaz i mowi ze bardzo malo placa a grzeja duzo,wydaje mi sie ze 100e za tydzien to strasznie duzo, zwlaszcza ze mowisz ze grzejesz tylko 3-4 godziny.Moze cos nie tak z licznikiem(nie wim nie znma sie)Powim ci tak ja tankowalam olej na poczatku grudnia za 300e grzeje tez kolo 4 godziny(ale mam ocieplony dom), czasem wiecej jesli jest chlodniej.Jeszcze nie ma potzreby tankowania.A mowia ze gaz jest oszczedniejszy niz olej...

Użytkownik evelinaka84 edytował ten post 09 luty 2012 - 11:39

Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #5 Bravo12

Bravo12

Działacz

• Użytkownik forum
  • 458
  • PipPipPipPip
  • 2166 postów

Napisano 09 luty 2012 - 11:39

jak w temacie pytanie odnośnie gazu. Ile płacicie? Właśnie przeprowadziłam się do nowego domu, meter od gazu był spisany iprzyszedł pierwszy rachunek (wprawdzie za okres kiedy tu jeszcze nie mieszkałam, ale wszystkie cyferki się zgadzają). Za 7 dni mieszkania tutaj i grzania normalnego powiedzmy 3-4 godziny dziennie do zapłaty za sam gaz 94 euro + podatki nie podatki łącznie 121. Zużyte 31.3 metrów sześciennych gazu. od 26 stycznia do teraz na metrze już wyskoczyło kolejne 37 metrów, czyli kolejne 100 ileś na 2 tygodnie. Dzwoniłam do flogas, po pierwsze powiedzieli że w irlandii liczy się w kWh ale ostatecznie podali mi stawkę za metr sześcienny - 3.70. jednym słowem wychodzi na to że za 2 miesiące dostanę rachunek za sam gaz około 600 euro. Czy to jest aby na pewno normalne?!

mialem podobne raxhunki ale jak sie bojler zepsul hydtaulik wymienil wnim taka czesc wygladala jak chlodnica powiedzial ze tyle sie tam w srodku brudu i kamienia na odkladalo ze woda slabo leciala po wymianie tej czesci wlanczam ogrzewanie po 10 minutach grzejniki gorace woda yez a wczrsniej godzine gaz chulal a grzejniki takie sobie roznice tez widac jak sie zalancza mam yemperature ustawiona na 20 stopni w calym domu w czesniej gaz sie palil caly czas prawie a teraz zalacza sie co jakis czas prznajmniej 20 razy zadziej jak wczesniej. od tej wymiany jeszcze rachinku nie dostalem ale napewno bedzie miejszy

Użytkownik kupujeubrania edytował ten post 09 luty 2012 - 11:40

Raz dwa trz

Offline #6 czlowiekzlisciemnaglowie

czlowiekzlisciemnaglowie

Life = online

• Użytkownik forum
  • 324
  • PipPipPipPipPip
  • 3147 postów

Napisano 09 luty 2012 - 11:50

gaz nigdy nie bedzie oszczedniejszy niz olej w tym kraju, to po pierwsze po drugie za 3-4 godziny grzania dziennie 100jurków tygodniowo hmmm koszmar jakis a jak doliczysz do tego gwarantowany grzyb hmmm

ja grzeje srednio co 2 godziny po godzine lub pól na zmiane wychodzi okolo 6 - 7 godzin na dobe w domciu idealne 21 stopni plus lekko pootwierane okna tu i tam by bylo czym oddychac ( jak dla mnie troche za cieplo ale mlode tak lubia i ich mama tez ) no wiec na olej tygodniowo wydaje 36 juro ( to jest 40 litrów oleju )

grzejac po 4 godziny na dobe za kazdym razem masz maxymalne zuzycie gazu / oleju bo musisz naGRZAC WYZIEBIONY I ZAWILGOCONY DOM, GRZEJAC troche wiecej w rownych odstepach czasowych zuzyjesz znacznie mniej paliwa ( gaz/olej) niz podczas 4 godzin grzania bo defacto dom nigdy nie jest wyziebiony a paliwo zuzywasz na utrzymanie temp. a nie na nagrzanie domu
It is better to be hated for what you are than loved for what you are not.

Offline #7 pw8701

pw8701

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2012 - 12:06

a ma ktoś może jakiś rachunek żeby spojrzeć jakie stawki są? Wiem że metr sześcienny to jakieś 11 kilowatogodzin z czymś i że prawdopodobnie więksość z was ma naliczane w kilowatogodzinach, jak te wszystkie cyferki się układają i czy kilowatogodzina kosztuje ponad 30 centów?

Offline #8 bobofrut

bobofrut

Kasiarz bo kasiuje, a co, a wszystko

• Użytkownik forum
  • 1243
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5177 postów
  • Miejscowość:Wydział Odzyskiwania Zdrowego Rozsądku

Napisano 09 luty 2012 - 12:25

Ja mam ogrzewanie na gaz podłączone do klimatyzacji i termostatu na którym sobie ustawiam jaka ma być temperatura o określonej porze dnia, w moim przypadku jest to 21 stopni na 24h na dobę, termostat ma rozmieszczone czujniki temperatury w każdym pomieszczeniu i odpowiednio włancza/wyłancza kaloryfery w poszczególnych pomieszczeniach, rachunek za 2 miesiące to 250 euro. Wcześniej miałem ogrzewanie na prąd i płaciłem średnio co dwa miesiące 500-600 euro.

Jak umrę to zrobię Wam wszystkim takie "Paranormal Activity", że się p.o.s.r.a.c.i.e!
bobofrut (1754-2378)

Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)

Bóg celowo tak kształtuje życie każdej osoby, aby dla tych co poznają owo życie zawsze dostarczało ono jakiejś istotnej lekcji moralnej.
Jan Pająk

Zapraszam:

Radio boskiego bobofrut'a (Goło i Rockowo)

P.S.

Osoba w moim awatarze nie jest naga, ma założone obcisłe wdzianko lateksowe w kolorze cielistym.

Offline #9 Karola85

Karola85

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 22
  • Pip
  • 129 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 13:27

Witam.mam takie pytanie ile wam wychodzi za godzine grzania ile zuzywacie gazu...moze bedzie ktos tak mily i da jakas normalna odpowiedz

Online #10 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 713
  • PipPipPipPip
  • 1422 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 14:01

Bojler rozkrecony na maks w godzinę zeżre 5m3 => ~55kWh => ~?2.40
Ale w chacie się nie da wytrzymać ;)

Inaczej - średnia dzienna na podstawie rachunku:
grudzień - 10m3
styczeń-luty - 6m3
luty-kwiecień - 4m3

Wcześniejszych danych nie posiadam

Użytkownik PanKapitan edytował ten post 13 kwiecień 2012 - 14:08

Offline #11 micek1

micek1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 45
  • PipPipPip
  • 836 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 14:58

3-4 godz dziennie spoko tylko zalezy jak masz ustawiony piec moze na maxa dlatego tyle schodzi.

Offline #12 KARINKA12

KARINKA12

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 398 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 15:12

kto ma porownanie ogrzewanie gazowe i olejowe ktore tansze ??

Offline #13 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1279
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 13 kwiecień 2012 - 15:17

Nasz ostatni rachunek za gaz za styczeń-luty był na 260 e. Z tym że u nas piec chodzi 24h na dobę, temperatura ustawiona na ok 22 stopnie.

Edit: *chodził - w miesiącach wrzesień-marzec.
W tej chwili już na dzień wyłączamy, grzejemy od ok 6-7 wieczorem do 9-10 rano :blink:

Użytkownik knatalka edytował ten post 13 kwiecień 2012 - 15:24

Offline #14 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1742
  • PipPipPipPipPip
  • 4812 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 13 kwiecień 2012 - 18:06

Nasz ostatni rachunek za gaz za styczeń-luty był na 260 e. Z tym że u nas piec chodzi 24h na dobę, temperatura ustawiona na ok 22 stopnie.

Edit: *chodził - w miesiącach wrzesień-marzec.
W tej chwili już na dzień wyłączamy, grzejemy od ok 6-7 wieczorem do 9-10 rano :blink:

podziwia,,że przy takich temperaturach możesz spac przy włączonym ogrzewaniu.Ja to musze mieć chłodno do spania, inaczej nie usne.
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #15 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1279
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 13 kwiecień 2012 - 18:12

podziwia,,że przy takich temperaturach możesz spac przy włączonym ogrzewaniu.Ja to musze mieć chłodno do spania, inaczej nie usne.

U nas w sypialni jest i tak trochę chłodniej niż w reszcie mieszkania bo mamy duże okno prawie na całą ścianę + drzwi od tarasu więc nie jest tak źle :blink:

Offline #16 kbi

kbi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:06

Ponawiam wątek o zurzyciu gazu ... Mam pytanie odnośnie czy ktoś może przedstawić ile metrów sześciennych gazu zuzywa na dobę, jak piec jest ustawiony?? czy grzeje 24h czy w jakis odstepach czasowych?? u mnie srednie zuzycie na dobre to okolo 6-7m. Jak jest u was?? wydaje mi sie ze to stosunkowo duzo do pozniejszego rachunku 2 miesiecznego. Jak ustawić najlepiej piec by bylo cieplo a zarazem oszczednie??

Offline #17 fawltytowers

fawltytowers

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 20 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:22

Ponawiam wątek o zurzyciu gazu ... Mam pytanie odnośnie czy ktoś może przedstawić ile metrów sześciennych gazu zuzywa na dobę, jak piec jest ustawiony?? czy grzeje 24h czy w jakis odstepach czasowych?? u mnie srednie zuzycie na dobre to okolo 6-7m. Jak jest u was?? wydaje mi sie ze to stosunkowo duzo do pozniejszego rachunku 2 miesiecznego. Jak ustawić najlepiej piec by bylo cieplo a zarazem oszczednie??

ok.60 centow z vatem metr3 gazu, wiec latwo sobie obliczyc co nasz czeka jak sie ma dostep do licznika, 6-7m na dom czy apartamant, jak duzy, jak grzejesz...bo to i malo i duzo
ja mam inny problem, chocbym grzal 24h, otwory wentylacyjny otworzone, nawet wlaczony extra fan(mam takie cos w apartamencie) to i atak wieczorem juz zaczynaja mi sie skraplac dol szyb i rama, nie wiem jak to ugryzc, wszystkie pokoje rano wietrzone, blok ocieplony...moze to wina aluminiowych okien(balkonu) na cala wysokosc

Offline #18 magdrzewko

magdrzewko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:36

coz w temacie gazu mi przyszedl rachunek za 42 dni 48e, zuzycie tp 630 kwh
w domu ciepelko :)

Offline #19 magdrzewko

magdrzewko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:45

Ta chyba ze mieszka was 6 jak w akademinku I rachunek rozlozyliscie na 6! 48 ?Co za bzdura! Ewentualnie gazem grzejecie wode a w kazdym pokoju farelka..to teraz pochwal sie jaki masz rachunek za prad?! Madzia....

nie kochany superprice mieszkamy w 4 , 2 doroslych plus 2 dzieci, gazem ogrzewamy cala chalupke i coz na rachunek za prad czekam ale nie spodziewam sie wielkiego

Offline #20 magdrzewko

magdrzewko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:08

48e...ale mieszkasz w polszy tak?? A to sie zgadza. Przepraszam.

no nie , nie zgadza się :)
mowie powaznie bez sciemniania bo po co mi to
od 5 paz do 12 istopada rachunek opiewa na kwote 48 e...

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.