Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepis Na Tort Urodzinowy Dla Dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 anja79

anja79

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 192
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 04 luty 2012 - 23:39

Jeśli chodzi o barwniki to nie kupuj tych płynnych dostępnych w Tesco czy temu podobnych sklepach. Ponieważ zamierzonego koloru nie osiągniesz a tylko krem nabierze konsystencji płynnej.

Na Dublin 2 jest sklep w którym kupisz wszystko czego dusza zapragnie do dekoracji ciast. w ty momecie nie moge przypomnieć sobie nazwy ale poszukam i wkleję.
http://smoczyowoc.bl...czowy-tort.html
taki tort ostatnio robiłam.

http://www.kitchenco...c/Main/Home.asp

Użytkownik anja79 edytował ten post 04 luty 2012 - 23:42

“Bycie pozytywnie nastawionym mo?e nie rozwi??e wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczaj?c? liczb? ludzi, by by?o to warte zachodu.”

Offline #22 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1280
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 04 luty 2012 - 23:42

a czy Ponury Kosiarz wie o tych ewidentnych próbach zhaczenia systemu? :D

On tu nie ma nic do powiedzenia, to my jesteśmy kobietami i to my ustalamy, wszystko :)

Użytkownik knatalka edytował ten post 04 luty 2012 - 23:45

Offline #23 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 1015
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7968 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 luty 2012 - 23:45

On tu nie ma nic do powiedzenia, to my jesteśmy kobietami i to my ustalamy, wszystko.

Nice try... a Ponura Kosiarka wie? :)
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #24 drooooooooooid

drooooooooooid

Działacz

• Użytkownik forum
  • 106
  • PipPipPipPip
  • 2126 postów

Napisano 04 luty 2012 - 23:47

fajnie wyglądają takie nadruki jadalne nakładane na samą góre tortu, z wizerunkiem np. myszki miki albo co tam dziecko lubi :)

Offline #25 zabazaby

zabazaby

Działacz

• Użytkownik forum
  • 42
  • PipPipPipPip
  • 1098 postów

Napisano 04 luty 2012 - 23:57

a wiec tak: polecam Ci krem ktory jest w tym torcie: http://mojewypieki.b...inbow-cake.html albo czekoladowy w tym: http://mojewypieki.b...urodzinowy.html tutaj masz tez podany sposb jak samemu mozna zrobic zdobienie tortu z pianek marshmallow - sama juz je robilam i wierz mi, ze jezeli sie zdecydujesz to z cala pewnoscia dasz rade :D jesli chodzi o jakies inne kremy to pamietaj, ze pod mase plastyczna nie nadaje sie sama bita smietana! ona jest za lekka a masa sama w sobie ciezka i moze rozpuscic ta smietane. jesli chodzi o biszkopt to tez bylby najlepszy tzw. victoria sponge cake - on jest z dodatkiem masla, wiec ciutke twardszy od zwyklego biszkopta - tutaj masz przepis: http://mojewypieki.b...ponge-cake.html jesli chodzi zas o zwykly biszkopt to ten przepis mam naprawde sprawdzony i po upieczeniu nie opada nawet jednego milimetra :) http://mojewypieki.b...przepis-II.html
zycze powodzenia!!! :D
♥ dzien w ktorym Cie zobacze bedzie najpiekniejszym w calym moim zyciu!!! ♥

Offline #26 lena30

lena30

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1758
  • PipPipPipPipPip
  • 4034 postów
  • Zainteresowania:...chema mnie interesuje, nie podoba mi się...

Napisano 04 luty 2012 - 23:59

a czy Ponury Kosiarz wie o tych ewidentnych próbach zhaczenia systemu? :D

On tu nie ma nic do powiedzenia, to my jesteśmy kobietami i to my ustalamy, wszystko :)

Nice try... a Ponura Kosiarka wie? ;)

eee no ,nie róbcie sobie jaj z pana/pani śmierci i to w temacie o tortach :D
To możliwość spełnienia marzeń sprawia,że życie jest tak fascynujące.Paulo Coelho

Offline #27 zabazaby

zabazaby

Działacz

• Użytkownik forum
  • 42
  • PipPipPipPip
  • 1098 postów

Napisano 05 luty 2012 - 00:35

Czy ten icing mozna czyms innym zastapic bo nie wiem czy to dostane w moim miasteczku.

podany przeze mnie przepis na mase plastyczna z pianek marshmallow mozesz wlasnie zastapic icing ale moze go tez kupic w tesco, dunnes, superquinne - zobacz rowniez w super valu.

do tej masy z pianek mozesz uzyc barwnika w plynie. dostaniesz je w sklepach wyzej wymienionych.

No a powiedz czy to nie jest jakies super tluste ? chcialabym zeby to takie "lekkie" ciasto bylo.

ten krem nadaje sie jak najbardziej pod mase plastyczna i nie jest tlusty.

Można zrobić krem ptasie mleczko na 0,5 litra kremówki dodać śnieżkę i po ubiciu dodać zimne galaretki zielone (2 na 2 niepełne szklanki wrzątku)

tzn ten nie jest tlusty :)

Na tej stronie jest bardzo duzo roznych tortow i przepis na ciast i krem http://torcikowo.pl/.

super jest ta stronka!! :D

Offline #28 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 05 luty 2012 - 22:39

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. W tym tygodniu zrobie probny tort(balanga za dwa). Ludzie robia naprawde cuda a ja w panice coraz wiekszej:-)

http://thecakegirl.c...jects/2040080#3

Offline #29 pucia30

pucia30

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 93
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 15 luty 2012 - 10:52

Fajna ta stronka. Tyle juz wiem, ze jak tort to musi byc biszkopt:-) teraz musze zdecydowac sie na krem-smietanowy chyba najlepszy.

Mam nadzieje ze sie pochwalisz tortem w ksztalcie samolotu-tez mi sie podoba taki pomysl:-) powodzenia rowniez

Tort zrobiony, wiec sie pochwalę :)

Załączone pliki

Offline #30 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 15 luty 2012 - 10:57

Wow!! piekny i napewno smaczny:-)
Ja znalazlam przepis na pirata i ten bardziej mi sie podoba niz dino. U mnie balanga w sobote wiec niedlugo tez pochwale sie tortem:-)(mam nadzieje)

Offline #31 pucia30

pucia30

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 93
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 15 luty 2012 - 11:11

Wow!! piekny i napewno smaczny:-)
Ja znalazlam przepis na pirata i ten bardziej mi sie podoba niz dino. U mnie balanga w sobote wiec niedlugo tez pochwale sie tortem:-)(mam nadzieje)

Biszkopt jest kolorowy, przełozony brzoskwiniami a krem z bitej smietany i mascarpone. Sprawdzony przepis i jak dla mnie pyszny. My dzisiaj idziemy na urodziny, mam nadzieje ze solenizantowi sie spodoba.
Nie zapomnij pochwalic sie tym piratem :)

Offline #32 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1797
  • PipPipPipPipPip
  • 4883 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 15 luty 2012 - 11:14

Uh ludzie teraz cuda wymyślaja, ja też sie skusiłam 2 lata temu i zamówiłam córcena urdziny tort lalke barbi i żałowałm tylko.
Pamietam jak byłam mała(wieki temu) mama zamawiała mi u pewnej pani co roku ten sam tort.3 warstwowy z biszkoptem lekko nasaczonym alkoholem z kremem, ananasowy, posypany wiórkami kokosowymi.Zwykły pyszny tort.A nie jakieś udziwnienia, które cieszą tylko oko...
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #33 Pirate

Pirate

Pirat

• Banned
  • 767
  • 8551 postów
  • Miejscowość:Internet Ocean

Napisano 15 luty 2012 - 11:30

Uh ludzie teraz cuda wymyślaja... jakieś udziwnienia, które cieszą tylko oko...

Lepiej cieszyć oko ładnym tortem - zwłaszcza że to dla dzieci ma być frajda - a takie "cuda" są dla nich 100 razy lepsze niż "zwykły pyszny tort"...
...niż męczyć oko czytaniem takich wydziwów:

... córcena urdziny tort lalke barbi ...

Dżizes Krajst !!!

BTW. Moja kuzynka z Killarney robi takie torty - dla małych dzieci ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i dla baaaardzo dużych dzieci też :) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik cacy edytował ten post 15 luty 2012 - 11:55

And If I could go back and make my amends,
I'd make all those mistakes again.

Offline #34 zabazaby

zabazaby

Działacz

• Użytkownik forum
  • 42
  • PipPipPipPip
  • 1098 postów

Napisano 15 luty 2012 - 11:43

Tort zrobiony, wiec sie pochwalę :)

naprawde jest sliczny!!! :)

Offline #35 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1475
  • PipPipPipPipPip
  • 3252 postów
  • Miejscowość:an Tóchair
  • Zainteresowania:I, me and myself :)

Napisano 15 luty 2012 - 12:10

Oto przepis na najprostszy biszkopt,zawsze wychodzi :)
4 jaja
mała szklanka cukru
cukier waniliowy
2 niepełne małe szklanki mąki tortowej
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Jaja ubijam z cukrem i cukrem waniliowym aż nie będzie drobinek cukru w masie jajecznej, potem na najniższych obrotach robota miksuję z mąką pomieszaną z proszkiem do pieczenia. Piekę w temp 180st około 40 min i pod żadnym pozorem przed upływem 35 minut NIE WOLNO otwierać piekarnika,żeby sprawdzić ciasto. To tak dla laików :) Biszkopt idealnie nadaje się na torty. Miłego pieczenia :)

Offline #36 unana

unana

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 157 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 15 luty 2012 - 12:43

No to ja też sie pochwale :)

Ten zrobiony z przepisu Siostry Anastazjii - Beatka
Załączony plik  IMG_4407_crop10_kadr.jpg   212,52 KB   40 Ilość pobrań

A ten biszkopty + 1masa budyniowa, 2masa śmietankowa + galaretki pokrojone w kostkę
Załączony plik  IMG_5319_crop10_kadr.jpg   218,28 KB   34 Ilość pobrań

Offline #37 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 15 luty 2012 - 13:07

To zapodaj jak mozesz, bo akurat szukam jakiegos sprawdzonego przepisu na tort. :)

Jak nie zapomne to zapodam dzisiaj :)Tort naprawde jest za[beeep],ioza.Jesli zapomne to przypomnijcie :)))))

Offline #38 Pirate

Pirate

Pirat

• Banned
  • 767
  • 8551 postów
  • Miejscowość:Internet Ocean

Napisano 15 luty 2012 - 13:19

@null
...no zapodawaj tę zajebiozę!

And If I could go back and make my amends,
I'd make all those mistakes again.

Offline #39 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 15 luty 2012 - 13:56

Prosze.

To zapodaj jak mozesz, bo akurat szukam jakiegos sprawdzonego przepisu na tort. :)

Jak nie zapomne to zapodam dzisiaj :)Tort naprawde jest za[beeep],ioza.Jesli zapomne to przypomnijcie :)))))

1. Na jedno jajko 3 łyzki mąki przesianej tortowej.Jelsi masz 8 to 24 lyzki mąki.
2. 12 lyzek tej mąki zastąpić bulką tartą z orzechami mielonymi (troszke wiecej orzechow a wychodzi szklanka z bułką)
3. Okolo 1 lyzeczki prposzku do pieczenia.
4. 4 lyzki wody zmieszanej z 1 lyzka spirytusu lub octu lub soku z 1/2 cytryny ale najlepiej spirytus.
5. Szklanka cukru pudru
6. Poncz.2 torebki herbaty zaparzac + sok z cytryny + troche cukru (szklanka garnuszek ect..)

/orzechow jest jakies 30-60deko/

I teraz sa dwa przepisy. Albo na prze albo na zimno biszkopt (lepszy jest na parze bo nie opada)
na parze
Na garnek z gotujaca sie woda (lekko gotuje sie) dajesz garnek na gore.Wbijasz jajka całe, ubijsza trzepaczką ok 5 min jak troche zgestnieją i w trakcie dosypujesz cukier.Ubijasz do tego moemntu az na powierzchni ubitej masy jajecznej zrobisz 'ósemke' (narysujesz i sie zatrzyma i musi sie zatrzymac kilka sek) Wtedy sciagasz z pary ubijasz do wystudzenia a pod koniec wlewasz wode(sok , spirytus ale trzeba uwazac zeby to nie bylo za rzadkie to musi byc bardziej gęste - pecherzyki powietrza musza byc widoczne jak sie ubija jesli za duzo to nie wlewac calosci - patrzec co sie dzieje)
Jak masa jest wystudzona to partiami mieszasz z mąką z orzechami , bulka tarta i proszkiem mieszasz (te skladniki wczesniej musza byc wymieszane!!!!!!!) i partiami przesiewamy do masy jajecznej ale nie wrzucac (to wazne) i mieszac lyzka duza lub trzepaczka ale DEKLIKATNIE !!!
Delikatnie wymieszane ciasto (to musi wyjsc gęste) wlac do tortownicy wlac do tortownicy - bulka tarta + tluszcz

Piec w stopniach 170-180 45-50 min ale to trzeba sprzwdzac.

Wystudzilo sie i jest ZIMNE!
Przekrawac nitką na 3.
Nasaczyc platy pączem ale bez tego gornego !!!

Gorny plat polozyc normalnie ale zetrzec tarką skorke i ja odlozyc (pozniej bedzie do obsypania)

MASA.

Szklanka orzechow mielonych wloskich zalewasz goracym mlekiem na 30 min.Osobno ucierasz 1/2 kostki masla i do tego 1/2 szkl cukru pudru.Do tego te mase orzechowa mase po lyzce na puszysta mase (wersja dla doroslych 4 lyzki spirytusu ale nmie migdaly bo z[beeep]iecie cale ciasto)

Smarowac masą na kazdy plat i boki .Gora idzie to samo ale jeszcze to starte ciasto posypac (to daje dodatkowy smak.

To przepis ale jedno jest wazne.Jajka musza byc duze bo jesli beda male trzeba dac wiecej albo jajek albo maki.

Tort jest zaje,bioza naprawde :()))
smacznego.
Dajcie znac jak zrobicie :P

ps ciasto nie jest latwe.

Użytkownik null edytował ten post 15 luty 2012 - 13:58

Offline #40 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 18 luty 2012 - 22:14

Tort zrobilam, biszkopt na podstawie przepisu Oliwii-dziekuje. Zdaje sie ze icing w tubkach nie nadaje sie na krem, bo zaczal sie rozplywac. Chyba ze to inna przyczyna jakas. Nie wiem. Nie jest jakis super ale pierwsze koty za ploty, nastepny bedzie lepszy:-)
AA i jeszcze zrobilam lodeczki z galaretki.
dziekuje wszystkim za podpowiedzi.
Załączony plik  urodziny_012k.jpg   148,73 KB   57 Ilość pobrań Załączony plik  urodziny_027k.jpg   119,44 KB   57 Ilość pobrań

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.