Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepis Na Tort Urodzinowy Dla Dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2012 - 16:34

Witam wszystkich

Bardzo prosze o pomoc. Niedlugo moj syn konczy 5lat i chcialabym upiec tort, o taki

http://www.youtube.c...player_embedded

Nie mam przepisu na ciasto i krem. I czy mozna te barwniki kupic w Irlandii? Jezeli tak to gdzie?

pozdrawiam

p.s
A moze macie jakis inny fajny pomysl na tort dla chlopca?

Offline #2 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:10

Witam wszystkich

Bardzo prosze o pomoc. Niedlugo moj syn konczy 5lat i chcialabym upiec tort, o taki

http://www.youtube.c...player_embedded

Nie mam przepisu na ciasto i krem. I czy mozna te barwniki kupic w Irlandii? Jezeli tak to gdzie?

pozdrawiam

p.s
A moze macie jakis inny fajny pomysl na tort dla chlopca?

Sadzac z twojego postu , sorki ,ale kuchnia ( a przynajmniej ciasta) sa dla Ciebie jeszcze wielka ,niezglebiona tajemnica.Zeby nie walnac babola a zrobic jednak samemu idz do np.polskiego sklepu, jest duzy wybor ciast w proszku ( czy jak to zwac ) postepujac zgodnie z opisem na odwrocie pudelka upieczesz ciasto i zrobisz krem.Posilkujac sie filmem wytniesz dinozaura.
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.
"Czy to przypadek ze doba ma 24 godziny a skrzynka ma 24 piwa"- Stephen Wright

Offline #3 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 496
  • PipPipPipPip
  • 1542 postów
  • Miejscowość:Dublin Jelenia Góra

Napisano 04 luty 2012 - 17:25

Barwnik czerwony na pewno kupisz w tesco, moze inne rowniez.a jak nie to sprawdz w arabskich sklepach.oni maja ale nie w plynie tylko w proszku.ciasto moze byc biszkoptowe ale zeby nie bylo za suche to mozesz raz przelozyc kremem, np.tiramisu z serka mascarpone,ale lepiej przepisu na krem poszukaj w necie. dobra stona to www.kwestiasmaku.com

Offline #4 iwi17

iwi17

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:36

Można zrobić krem ptasie mleczko na 0,5 litra kremówki dodać śnieżkę i po ubiciu dodać zimne galaretki zielone (2 na 2 niepełne szklanki wrzątku)

Offline #5 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:39

Sadzac z twojego postu , sorki ,ale kuchnia ( a przynajmniej ciasta) sa dla Ciebie jeszcze wielka ,niezglebiona tajemnica.Zeby nie walnac babola a zrobic jednak samemu idz do np.polskiego sklepu, jest duzy wybor ciast w proszku ( czy jak to zwac ) postepujac zgodnie z opisem na odwrocie pudelka upieczesz ciasto i zrobisz krem.Posilkujac sie filmem wytniesz dinozaura.

Jak Ty sie znasz na ludziach:-) Nie powiem, kiedys dawno temu pieklam co nei co. Mimo wszystko chcialabym upiec sama. Pomysl z ciastem w proszku mi sie spodobal, dzieki.

Sklepow arabskich u mnie brak, poszukam w Tesco, no i rzeczywiscie trzeba by chyba nasaczyc te ciasto lub przelozyc, dzieki za pomysly.

Offline #6 pucia30

pucia30

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 93
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:42

Na tej stronie jest bardzo duzo roznych tortow i przepis na ciast i krem http://torcikowo.pl/. W lidlu jest masa plastyczna icing roll biała a w tesco barwniki zółty, czerwony i zielony.
Ja w nastepnym tygodniu bede robiła tort dla synka znajomej w ksztacie samolotu. Mam nadzieje ze mi sie uda zrobic.
Powodzenia

Użytkownik pucia30 edytował ten post 04 luty 2012 - 17:44

Offline #7 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:42

Można zrobić krem ptasie mleczko na 0,5 litra kremówki dodać śnieżkę i po ubiciu dodać zimne galaretki zielone (2 na 2 niepełne szklanki wrzątku)

No a powiedz czy to nie jest jakies super tluste ? chcialabym zeby to takie "lekkie" ciasto bylo.

Offline #8 iwi17

iwi17

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:47

napewno lepsze niż te pomady czt masy marcepanowe, a czy tłuste hmmm jak to śmietana ale z galaretką fajny ma smak

Offline #9 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2012 - 17:59

Na tej stronie jest bardzo duzo roznych tortow i przepis na ciast i krem http://torcikowo.pl/. W lidlu jest masa plastyczna icing roll biała a w tesco barwniki zółty, czerwony i zielony.
Ja w nastepnym tygodniu bede robiła tort dla synka znajomej w ksztacie samolotu. Mam nadzieje ze mi sie uda zrobic.
Powodzenia

Fajna ta stronka. Tyle juz wiem, ze jak tort to musi byc biszkopt:-) teraz musze zdecydowac sie na krem-smietanowy chyba najlepszy.

Mam nadzieje ze sie pochwalisz tortem w ksztalcie samolotu-tez mi sie podoba taki pomysl:-) powodzenia rowniez

Offline #10 ewa61

ewa61

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 50 postów
  • Miejscowość:Navan /Opolskie

Napisano 04 luty 2012 - 21:36

@mildred; nie wiem czy zwrocilas uwage ze ten dinozaur to samo ciasto czekoladowe, jezeli chcesz uzyc icing do pokrycia tortu i potem dekorowania to polecam juz rozwalkowany płat mozna kupic, nastepna sprawa to zanim polozysz icing na torta ktory bedzie z masa to musisz najpierw dobrze schlodzic gotowego torta a potem nakladac icing i dekoracje bo jezeli nie bedzie dobrze masa schlodzona to wszystko siądzie pod ciezarem icing-u gdyz jest to dosc ciezkie, ja robie torta z 2-ma masami jedna ajerkoniak a druga czekoladowa , pieke sama biszkopt trwa to do 30 minut i nasaczam sokiem z wisni i dodaje troszke alkocholu , wtedy nie jest suchy...powodzenia ;-)

Offline #11 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 04 luty 2012 - 21:49

mam przepisa na bardzp dobry tort orzechowy.Naprawde jest za[beeep]ioza.Nie za slodki w sam raz.Ze spirytusem w masie.Wysoki na 4 plastry.Jak ktos chce to moge zapodac

Offline #12 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1279
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 04 luty 2012 - 21:59

Jak Ty sie znasz na ludziach:-) Nie powiem, kiedys dawno temu pieklam co nei co. Mimo wszystko chcialabym upiec sama. Pomysl z ciastem w proszku mi sie spodobal, dzieki.

Sklepow arabskich u mnie brak, poszukam w Tesco, no i rzeczywiscie trzeba by chyba nasaczyc te ciasto lub przelozyc, dzieki za pomysly.

Ja zawsze nasączam ponczem, najczęściej robię sernik z brzoskwiniami i galaretka i wtedy biszkopt delikatnie nasączam ponczem (mieszam sok z brzoskwiń z puszki pół na pół z wodą)

Offline #13 fka20

fka20

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPip
  • 964 postów

Napisano 04 luty 2012 - 22:05

A ja na ur dzieci robilam taki tort, biszkopt, w dwoch kolorach z masa smietanowa i owocami, powierzchnia pokryta masa cukrowa z tego samego sa rowniez ptaki. Masa cukrowa fajna sprawa choc wolalabym dostac gdzies czekolade plastyczna i placki ryzowe, wtedy mozna tworzyc cuda ;)

Załączone pliki

Offline #14 mildred

mildred

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2012 - 22:21

Piekny ten tort:-)
Pomalu zaczynam watpic ze mi sie to uda.. a Wy tu o rzezbieniu w czekoladzie..."-)

ewa61 mozesz dac mi przepis poprostu na Twoj tort? poprosze. Czy ten icing mozna czyms innym zastapic bo nie wiem czy to dostane w moim miasteczku.
null Twoj przepis tez chetnie poznam.

Offline #15 magimejmagimej

magimejmagimej

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 44
  • Pip
  • 123 postów

Napisano 04 luty 2012 - 22:21

mam przepisa na bardzp dobry tort orzechowy.Naprawde jest za[beeep]ioza.Nie za slodki w sam raz.Ze spirytusem w masie.Wysoki na 4 plastry.Jak ktos chce to moge zapodac

To zapodaj jak mozesz, bo akurat szukam jakiegos sprawdzonego przepisu na tort. ;)

Offline #16 fka20

fka20

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPip
  • 964 postów

Napisano 04 luty 2012 - 22:48

Najprostszy tort na swiecie bez wielkich kombinacji, robisz biszkopt, w sklepie kupijesz owoce w puszce badz swierze jak jest sezon na truskawy, oraz smietane fresh cream, oraz cukier puder. Robisz biszkopta, nasaczasz go, rozkladasz owoce, crem ubijasz z cukrem pudrem, wykladasz na owoce i kolejna warstwa tak samo. Jak nie chcesz sie bawic w mase cukrowa to zalewasz np rozpuszczona czekolada, albo polewa z torebki, dekorujesz se owockami badz czymkolwiek innym. To najprostrzy tort jaki ja znam i zawsze robie bo leniwa jestem, i wiecie co za kazdym razem kazdemu smakuje ;) pozdro

Offline #17 knatalka

knatalka

• Użytkownik forum
  • 1279
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów

Napisano 04 luty 2012 - 23:24

My na urodzinach córki mieliśmy taki:

Był duży, prawie metr na pół ale nie robiłam sama, był zamawiany :)

Załączone pliki

Użytkownik knatalka edytował ten post 04 luty 2012 - 23:25

Offline #18 brzydki

brzydki

Life = online

• Użytkownik forum
  • 203
  • PipPipPipPipPip
  • 4815 postów

Napisano 04 luty 2012 - 23:26

My na urodzinach córki mieliśmy taki:

Był duży, prawie metr na pół ale nie robiłam sama, był zamawiany :D

no to ma jeszcze 95 przed sobą :)
You come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!

Offline #19 knatalka

knatalka

• Użytkownik forum
  • 1279
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów

Napisano 04 luty 2012 - 23:29

no to ma jeszcze 95 przed sobą :)

Nie nie, ustaliłyśmy z córką że te sto lat liczy się dopiero od dnia 5 urodzin więc jeszcze 99 lat i 3 miesiące :D

Offline #20 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 1012
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 luty 2012 - 23:33

Nie nie, ustaliłyśmy z córką ...

a czy Ponury Kosiarz wie o tych ewidentnych próbach zhaczenia systemu? :)
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.