Skocz do zawartości

Zdjęcie

Irlandzki Paszport Dla Doroslego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 alexdublin

alexdublin

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:45

Witam!Czy potrzebne sa apostille na dokumentach z Polski, typu akt urodzenia, przy skladaniu dokumentow na Irlandzki Paszport? Jesli ktos skladal i wie,to bede wdzieczna za odpowiedz.Z gory dziekuje.

Offline #2 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:CORK

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:24

Ja wlasnie dostalam Irlandzi paszport. apostille sa potrzebne na kserokopiach : aktu urodzenia - tlumaczenia i orginalu, aktu malzenstwa (jezeli w zwiazku) i kopi paszportu. Z tym trzeba isc do prawnika albo Commisioner of Oaths ( sa tansi niz prawnik). Mam nadzieje ze troche pomoglam. :D

Offline #3 FAZZY

FAZZY

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 143 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:37

Ja wlasnie dostalam Irlandzi paszport. apostille sa potrzebne na kserokopiach : aktu urodzenia - tlumaczenia i orginalu, aktu malzenstwa (jezeli w zwiazku) i kopi paszportu. Z tym trzeba isc do prawnika albo Commisioner of Oaths ( sa tansi niz prawnik). Mam nadzieje ze troche pomoglam. :D

długo czekalas na obywatelstwo ( bo bez niego nie mozna miec irlandzkiego paszportu)?

Offline #4 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:38

Cale 25 miesiecy, ale od 21 czerwca czeka sie tylko pol roku. - nowy minister pozmienial troche prawo.

Offline #5 FAZZY

FAZZY

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 143 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:44

Cale 25 miesiecy, ale od 21 czerwca czeka sie tylko pol roku. - nowy minister pozmienial troche prawo.

wow.
a jaki koszt? (2 dorosłe i 1 dziecko)
prawnik potrzebny?
polskie obywatelstwo zostaje?
mozesz coś więcej pomóc?

a w jakim celu zapragnęłaś irlandzkiego obywatelstwa?

Offline #6 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:54

Wiec tak, koszt to 900 euro, ale placisz dopiero przy pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji. A dziecko urodzone tu czy w Polsce? Prawnik ci nie potrzebny ale trzeba sie wybrac zeby poswiadczyc kserokopie, mozna wybrac sie do Commisioner of Oaths sa tansi (ok 20 euro za wszystko).
Polskie obywatelstwo zostaje.
Nie bylo jakiegos szczegolnego powodu posiadania irlandzkiego obywatelstwa - po prostu czemu nie, i pomyslalam ze po tylu latach pobytu dobrze bylo by cos z tego miec..

Offline #7 FAZZY

FAZZY

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 143 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:02

Wiec tak, koszt to 900 euro, ale placisz dopiero przy pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji. A dziecko urodzone tu czy w Polsce? Prawnik ci nie potrzebny ale trzeba sie wybrac zeby poswiadczyc kserokopie, mozna wybrac sie do Commisioner of Oaths sa tansi (ok 20 euro za wszystko).
Polskie obywatelstwo zostaje.
Nie bylo jakiegos szczegolnego powodu posiadania irlandzkiego obywatelstwa - po prostu czemu nie, i pomyslalam ze po tylu latach pobytu dobrze bylo by cos z tego miec..

dziecko urodzone w PL.

900 od osoby???

Commisioner of Oaths (co to za instytucja)- gdzie w Dublinie

dziecko urodzone w PL.

900 od osoby???

Commisioner of Oaths (co to za instytucja)- gdzie w Dublinie

a druki skladamy w Dublinie czy gdzies przesyłamy

sorki za ewentualne głupie pytania

Offline #8 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:07

Tak 900 od osoby. Commisoners of Oaths sa przy sądach, ale przegoogluj sobie - Commisoners of Oaths dublin, to napewno znajdziesz.

Druki wysyla sie do Tipperary Town, adres jest na formularzu.

Offline #9 kasjopejczykiewicz

kasjopejczykiewicz

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:15

Ja wlasnie dostalam Irlandzi paszport.

Taki paszport masz na jakis czas okrelony czy bezterminowy?

Offline #10 SuperKtos

SuperKtos

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4520 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:16

Taki paszport masz na jakis czas okrelony czy bezterminowy?

paszport jako dokument ma okreslona waznosc (10 lat przewaznie) ale obywatelstwo dostajesz dozywotnio, wiec pozniej to ewentualnie formalnosc zwiazana z wymiana

Offline #11 kasjopejczykiewicz

kasjopejczykiewicz

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:32

po tylu latach pobytu dobrze bylo by cos z tego miec..

Czyli co konkretnie? Prosze mi to wypunktowac. Pytam bo nie wiem, a nie ze sie chce dopyjertolic. Bo chyba nie tylko o latwosc podrozowania po swiecie chodzi?

paszport jako dokument ma okreslona waznosc (10 lat przewaznie) ale obywatelstwo dostajesz dozywotnio, wiec pozniej to ewentualnie formalnosc zwiazana z wymiana

dzienx

Online #12 daveed

daveed

super uru ;)

• Użytkownik forum
  • 1528
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6793 postów
  • Miejscowość:ze wsi

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:41

Czyli co konkretnie? Prosze mi to wypunktowac. Pytam bo nie wiem, a nie ze sie chce dopyjertolic. Bo chyba nie tylko o latwosc podrozowania po swiecie chodzi?

no wlasnie sie dopyjertolasz :D temat nie raz walkowany byl - a skoro kolega nie pisze tzn, ze nie chce pisac i pewnie ma ku temu powody :(

“ Niektórzy naukowcy twierdzą, że wodór, ponieważ jest go takie mnóstwo, jest głównym budulcem wszechświata. Nie zgadzam się z tym. Twierdzę, że głupoty jest więcej niż wodoru, i że ona jest głównym budulcem wszechświata. ”
— Frank Zappa
Jeden Polak to istny czar, dwoch Polakow - to awantura, trzech Polakow - och, to juz jest Polski problem
— Wolter

Offline #13 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:44

Pszport jest na 10 lat ale obywatelstwo na zawsze..

Kolega to kolezanka, i chyba nie musze sie tlumaczec dlaczego zlozylam papiery na obywatelswto... Mam i juz a jak ktos ma z tym problem to musi z tym zyc

Online #14 daveed

daveed

super uru ;)

• Użytkownik forum
  • 1528
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6793 postów
  • Miejscowość:ze wsi

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:45

Pszport jest na 10 lat ale obywatelstwo na zawsze..

Kolega to kolezanka, i chyba nie musze sie tlumaczec dlaczego zlozylam papiery na obywatelswto... Mam i juz a jak ktos ma z tym problem to musi z tym zyc

wiec przepraszam za kolege droga kolezanke :D i pozdrawiam

“ Niektórzy naukowcy twierdzą, że wodór, ponieważ jest go takie mnóstwo, jest głównym budulcem wszechświata. Nie zgadzam się z tym. Twierdzę, że głupoty jest więcej niż wodoru, i że ona jest głównym budulcem wszechświata. ”
— Frank Zappa
Jeden Polak to istny czar, dwoch Polakow - to awantura, trzech Polakow - och, to juz jest Polski problem
— Wolter

Offline #15 kasjopejczykiewicz

kasjopejczykiewicz

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:01

no wlasnie sie dopyjertolasz :D temat nie raz walkowany byl - a skoro kolega nie pisze tzn, ze nie chce pisac i pewnie ma ku temu powody :P

Tajemnica francuskiego ciata to wlasnie walkowanie do porzygania.
A tematy i owszem przegladalem dwa ale po 3ch stronach pyskowek bardzo niskich lotow dalem sobie spokoj.

Mam i juz a jak ktos ma z tym problem to musi z tym zyc

Przeciez Ci go nie chce zabrac B) I nie fochooj jak ksiezniczka, bo to moze przystoi Kate Middleton a nie pierwszej lepszej Pipie....chociazby nawet tez Middleton.
No wiec co Ci z tego paszportu? hm?

Offline #16 PieknaMery

PieknaMery

Kura domowa

• Forumowicz Roku 2013
  • 1681
  • PipPipPipPipPip
  • 4708 postów
  • Miejscowość:blizej niz dalej
  • Zainteresowania:DISCO POLO I TANIE WINA Z KARTONU

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:08

ale co cie to obchodzi co jej z tego paszportu?ma i juz a ty badz zazdrosny!
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać

Offline #17 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:08

Nie fochooje tylko nasluchalam sie jus troche na ten temat. Co mi z tego paszportu ?? Absolutnie nic... I piszac na tym forum, wiedzialam ze znajda sie tacy co maja problem z ta cala sprawa. Zamknijmy ten temat bo naprawde szkoda czasu, te dyskusje to zenada.

Offline #18 Banshee

Banshee

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 7
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:16

Korzyscia z posiadania paszportu irlandzkiego jest chocby mozliwosc glosowania w wyborach krajowych. Czy to dziwne, ze chce sie miec wplyw na kreowanie rzeczywistosci, ktora sobie wybralismy? Jesli ktos planuje tu zostac na stale to dlaczego nie mialby wystapic o obywatelstwo? Poza tym zalatwianie papierow bedac na miejscu jest szybsze, a paszporty dla dzieci sa na 3 lata, a nie na rok, nie mowiac o tym, ze przy paszporcie polskim konieczne sa 2 wizyty w ambasadzie (a nie kazdy mieszka w Dublinie), a przedluzenie irlandzkiego zalatwiane jest poczta.
Sheldon: I'm going to stay here in Texas, teaching evolution to creationists. Sheldon's Mum: Watch your language, Sheldon. You know everyone is entitled to their opinionSheldon: Evolution is not an opinion, it's a fact. Sheldon's Mum: And that is your opinion.

Offline #19 Diankacork

Diankacork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:23

Dzieki, ja juz nie mam sily sie tlumaczyc..

Użytkownik Diankacork edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 14:23

Offline #20 kasjopejczykiewicz

kasjopejczykiewicz

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:32

a ty badz zazdrosny!

B) dobrze psze pani, postaram sie.

Co mi z tego paszportu ?? Absolutnie nic...

No to gratuluje swietnie ulokowanych 900e za osobe.

Czy to dziwne, ze

No nie, ale ja prosilem tylko o liste suchych faktow bez zabarwienia emocjonalnego, zadrapan po pazurach czy innych zastrzykach w brzuch po ukaszeniach.
Ale i tak Ci Bog Zaplac za te kilka argumentow.

Dzieki, za juz nie mam sily sie tlumaczyc..

Przeciez tu nie bylo oskarzenia.
Czy mimo jego braku czujesz jakies wewnetrzny niepokoj? Jakbys zrobila cos podlego i nagnnego zdobywajac ten paszport?

EDIT zupelnie nie w temacie....Hehejj Paula2000000000. Kurcze ale tesknilem. Opowiadaj co tam w swiecie figur geometrycznych o lacznej sumie katow wewnetrznych 180st?

Użytkownik zciweikyzcjepojsak edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 14:35

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.