Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Lepiej Byc Na Socjalu Niz Pracowac?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 dorotii

dorotii

Działacz

• Użytkownik forum
  • 42
  • PipPipPipPip
  • 1427 postów
  • Miejscowość:Baile Atha Cliath/Zabrze

Napisano 10 luty 2011 - 18:52

Wczorajszy program MidWeek poswiecony byl dyskusji na temat czy lepiej byc na socjalu czy pracowac.
Dane jesno mowily za siebie. Wniosek:finansowo lepiej byc bezrobotnym i pobierac wszystkie zasilki, niz uczciwie pracowac, odprowadzac podatki, placic za przedszkole, autobusy, benzyne i takie tam.
I jak tu zmotywowawac zasilkowiczow do pracy skoro to sie nie oplaca?
I jak tu dalej pracowac skoro czarno na bialym widac, ze lepiej siedziec w domu i sciagac zasilki?

http://www.tv3.ie/sh...amp;video=32261

Offline #2 cavanman

cavanman

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 luty 2011 - 19:05

[beeep]... WSZYSTICH NIEROBOW I NACIAGACZY
BENEFICIARZE NIE ZASLUGUJECIE NA MIESZKANIE W TYM KRAJU!!!

Offline #3 anubis25

anubis25

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 10 luty 2011 - 19:21

Juz niedlugo to sie z konczy.Sielanka na zasilakch.

Offline #4 gusus150

gusus150

Działacz

• Użytkownik forum
  • 81
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisano 10 luty 2011 - 19:24

Ja sam uwazam ze lepiej narzekac na prace jak na jej brak. Pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwalosci w pracy oraz w jej szukaniu!!

Offline #5 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 10 luty 2011 - 19:28

niby co ma sie SKONCZYC

Offline #6 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 10 luty 2011 - 19:32

Jak zwykle tv klamie :) , jak bym nieliczyl to mi sie nie oplaca ten zasilek , a juz myslalem ze spelni sie moje marzenie i do konca mych dni bede mogl siedziec w domu przed tv w pozycji Al-a Bundiego :)

Offline #7 aussie

aussie

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Gadu-Gadu: 3861031

Napisano 10 luty 2011 - 19:49

Zycze kazdemu takiej sielanki!

Offline #8 kingaj

kingaj

Działacz

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Miejscowość:DUBLIN

Napisano 10 luty 2011 - 20:09

[beeep]... WSZYSTICH NIEROBOW I NACIAGACZY
BENEFICIARZE NIE ZASLUGUJECIE NA MIESZKANIE W TYM KRAJU!!!

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)

Offline #9 Wegierka

Wegierka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:16

Jak zwykle tv klamie :) , jak bym nieliczyl to mi sie nie oplaca ten zasilek , a juz myslalem ze spelni sie moje marzenie i do konca mych dni bede mogl siedziec w domu przed tv w pozycji Al-a Bundiego :)

a jak mozna to sobie obliczyc czy sie oplaca czy nie ?? xP

Offline #10 zuzanna40

zuzanna40

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPip
  • 340 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:28

Wczorajszy program MidWeek poswiecony byl dyskusji na temat czy lepiej byc na socjalu czy pracowac.
Dane jesno mowily za siebie. Wniosek:finansowo lepiej byc bezrobotnym i pobierac wszystkie zasilki, niz uczciwie pracowac, odprowadzac podatki, placic za przedszkole, autobusy, benzyne i takie tam.
I jak tu zmotywowawac zasilkowiczow do pracy skoro to sie nie oplaca?
I jak tu dalej pracowac skoro czarno na bialym widac, ze lepiej siedziec w domu i sciagac zasilki?

http://www.tv3.ie/sh...amp;video=32261

Witajcie :-) i swieta racja!!!!!!!!!!!lepiej ludzie na socjalu maja wszystko chata oplacona,rachunki dodatki [beeep]y itp itd a Tu maz ciezko pracujacy i ciezko koniec z koncem zwiazac.Zadnych dodatkow na zone wychowujaca dziecko nic!!!!!!!! to zakrawa na kpine bo ostatnio czytalam,ze zony osadzonych w wiezieniu dostaja dodatek finansowy hahah a uczciwy co????? NIC i tak mysle ze jak u meza cos sie by stalo to tez niech idzie na socjal !!zanim sie wykonczy fizycznie.Jak wyeliminowac bezrobotnych??? prosto w niemczech tak bezrobotnego gnebia,ze sie odechciewa tego zasilku hahhaha po miesiacu masz tak dosc,ze byle jaka praca jest lepsza .I nie ma zapomog dozywotnich???? np 22 latek dostaje taka a przepracowal 2 lata albo i nie.dziwny kraj zaciaga pozyczki a nie potrafi pozbyc sie nierobow.Mysle ze rok bezrobocia starczy nie ma pracy dowidzenia.

Offline #11 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:33

Bardzo prosto (wysokosc twoich zarobkow - dojazdy do pracy ) / zasilek if >= 1,5 then work else stay home :)
Wspolczynnik 1,5 jest tutaj takim przykladowym , zmienia sie w zaleznosci od wyksztalcenia aspiracji planow na przyszlosc itp

Użytkownik kork666i edytował ten post 10 luty 2011 - 20:36

Offline #12 Wegierka

Wegierka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:36

Witajcie :-) i swieta racja!!!!!!!!!!!lepiej ludzie na socjalu maja wszystko chata oplacona,rachunki dodatki [beeep]y itp itd a Tu maz ciezko pracujacy i ciezko koniec z koncem zwiazac.Zadnych dodatkow na zone wychowujaca dziecko nic!!!!!!!! to zakrawa na kpine bo ostatnio czytalam,ze zony osadzonych w wiezieniu dostaja dodatek finansowy hahah a uczciwy co????? NIC i tak mysle ze jak u meza cos sie by stalo to tez niech idzie na socjal !!zanim sie wykonczy fizycznie.Jak wyeliminowac bezrobotnych??? prosto w niemczech tak bezrobotnego gnebia,ze sie odechciewa tego zasilku hahhaha po miesiacu masz tak dosc,ze byle jaka praca jest lepsza .I nie ma zapomog dozywotnich???? np 22 latek dostaje taka a przepracowal 2 lata albo i nie.dziwny kraj zaciaga pozyczki a nie potrafi pozbyc sie nierobow.Mysle ze rok bezrobocia starczy nie ma pracy dowidzenia.

moje pytanie brzmi w dalszym ciagu.. jak moge sobie to obliczyc czy mi oplaca sie pracowac :)

a z kad mam wiedziec ile tego zasilku moge ewentualnie dostac?

Offline #13 aussie

aussie

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Gadu-Gadu: 3861031

Napisano 10 luty 2011 - 20:37

A czemu ty nie pracujesz? Nie sadze, zebys tu pracowala, bo dostawalabys zasilek i bylabys po drugiej stronie barykady.

Offline #14 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:39

Witajcie :-) i swieta racja!!!!!!!!!!!lepiej ludzie na socjalu maja wszystko chata oplacona,rachunki dodatki [beeep]y itp itd a Tu maz ciezko pracujacy i ciezko koniec z koncem zwiazac.Zadnych dodatkow na zone wychowujaca dziecko nic!!!!!!!!

Domyslame sie ze opisujesz wlasny problem.

Po pierwsze maz moze poszukac innej pracy po drugie mozesz sama isc do pracy a dziecku podnajac nianke lub sciagnac babcie, siostre czy tam kogos coby bylo lzej.Ja wiem ze fajnie w domciu przy dziecku bo sie wychowuje i nie ma to jak bliskosc rodzica ale zycie to nie bajka zwlaszcza tu i teraz.Bajka sie skonczyla teraz nastala farsa i komedia.

Przeciez jesli Ci zle i nie akceptujesz tutejszego prawa to powiedz dowidzenia :) tfu...zegnam byloby lepsze.

nic osobistego

Offline #15 mtmisiu

mtmisiu

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:39

FINANSOWO- LEPIEJ PRACOWAC I BRAC ZASILKI .MORALNIE -PRACOWAC I ZAZDROSCIC TYM PIERWSZYM .KOMBINACJI JEST WIELE.A JAK MACIE KOMBINATOROW DOSC,TO Z PRACY SIE ZWOLNIJCIE,BO PRACODAWCY KRECĄ NA POTEGE I DO POLSKI WRACAC DO MAMUSIEK NA M2 HEHE POZDRAWIAM .

Offline #16 Wegierka

Wegierka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:49

[quote name='mtmisiu' date='2011-02-10 20:39:27' post='544690']
FINANSOWO- LEPIEJ PRACOWAC I BRAC ZASILKI .MORALNIE -PRACOWAC I ZAZDROSCIC TYM PIERWSZYM .KOMBINACJI JEST WIELE.A JAK MACIE KOMBINATOROW DOSC,TO Z PRACY SIE ZWOLNIJCIE,BO PRACODAWCY KRECĄ NA POTEGE I DO POLSKI WRACAC DO MAMUSIEK NA M2 HEHE POZDRAWIAM .
[/quot

a to nie oplaca mi sie isc na zasiłek ;( dalej trzeba [beeep]ac na murzynow

Offline #17 dorotii

dorotii

Działacz

• Użytkownik forum
  • 42
  • PipPipPipPip
  • 1427 postów
  • Miejscowość:Baile Atha Cliath/Zabrze

mtmisiu, no wlasnie, ze nie. Bo finansowo lepiej nie pracowaac i brac zasilki. Ot taka parodia.
I jak sie tu zmotywowac do pracy skoro kolezanka jedna z druga nie pracuje i ma wszystko oplacane lub doplacane. A porzadny obywatel (rezydent) tego kraju za wszystko musi placic sam i non stop mu pensje ucinaja, by pokryc dziury budzetowe...Ech...
Jak obniza zasilki to ich ludzie zywca zjedza. Jak podniosa zarobki to tym bardziej...

Offline #18 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów

Ja powiem tylko tyle ze jak ktos nei czai ze bedac na zasilku wpada w spirale wykluczenia zawodowego i zastanawia sie co mu sie bardziej oplaca to ja nei mam wiecej pytan , siedzcie sobie na tych zasikach , tylko mi sie nie szwedac po ulicach z karpackim w reku

Użytkownik kork666i edytował ten post 10 luty 2011 - 20:51

Offline #19 Wegierka

Wegierka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:51

Ja powiem tylko tyle ze jak ktos nei czai ze bedac na zasilku wpada w spirale wykluczenia zawodowego to ja nei mam pytan.

oj tam oj tam, ja tam znow zrobilbym sobie dluzsze wakacje.. xD

Offline #20 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:54

siedzcie sobie na tych zasikach , tylko mi sie nie szwedac po ulicach z karpackim w reku

dobre

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.