Skocz do zawartości

Zdjęcie

Syrop Na Kaszel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 puceus

puceus

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Gadu-Gadu: 18666986
  • Miejscowość:THURLES/SŁUPSK

Napisano 13 listopad 2010 - 18:41

witam jak w tytule zna ktoś jakiś naprawdę dobry z tutejszych syropów dla dzieci po wyżej 2go roku w domu mam tylko flegamine ale niestety nie pomaga a do lekarza nie bedę szedł bo córka nie gorączkuje nie ma kataru ani innych objaw grypy tylko kaszel odkrztusny najbardziej uciążliwy w nocy

z góry dzieki za pomoc

Offline #2 andkan7

andkan7

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 11
  • Pip
  • 186 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 18:55

Hej !
Z syropów to mogę Ci polecić EXPUTEX. Działa dobrze wykrztuśnie więc należy go podawać tylko w dzień i to najpóżniej do ok 16.00. Ale na Twoim miejscu jednak zdecydowałbym sie odwiedzić lekarza bo to że dziecko kaszle szczególnie w nocy może świadczyć o zapaleniu oskrzeli. Właśnie tak samo wyglądało to u mojego synka :zero gorączki ,kataru , tylko kaszel i po wizycie u lekarza niestety okazało się że to zapalenie oskrzeli i skończyło się podaniem antybiotyku.

Offline #3 kunki

kunki

Drapieżna z łasicowatych - kuna domowa oswojona

• Użytkownik forum
  • 560
  • PipPipPipPipPip
  • 4294 postów
  • Miejscowość:Ciarrai
  • Zainteresowania:Ostatnimi czasy czubek mojego nosa.

Napisano 13 listopad 2010 - 19:08

Dokladnie tak jak andkan pisze, nie wolno podawac syropow wykrztusnych na noc.
Zrob dobra wentylacje (przewietrz) w pokoju gdzie mala spi.
Nie przegrzewaj pokoju.
Mozesz powiesic wilgotne reczniki na kaloryferze.
I dobrze robia inhalacje. Moga byc z samej wody (para wodna).
Mozna dodac do inhalacji olejek tymiankowy lub eukaliptusowy.
Pomaga rowniez oklepywanie plecow (kilka razy dziennie) i herbata z miodem.
A najlepiej, mimo wszystko zobaczyc sie z lekarzem.
"...szał zakupów jest dla kobiet ważniejszy od szału miłosnego, (...) należy szmaciane kaprysy towarzyszek łoża spełniać bez jęku, gdyż dla dam owo posłuszeństwo zwyczajowi ciągłej zmiany skóry jest czymś więcej niż narkotykiem, więcej niż przymusem biologicznym - to kobiecy język niezbędny kobiecie do życia."

Jestem kobietą.
Mój nick pochodzi od słowa kuna i został tutaj użyty w postaci zdrobnienia, wyrażonego w trzeciej osobie liczby mnogiej.

"Moralne jest po prostu to, co nie rani innych. Życzliwość (...) podsumowuje wszystko".

Offline #4 puceus

puceus

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Gadu-Gadu: 18666986
  • Miejscowość:THURLES/SŁUPSK

Napisano 13 listopad 2010 - 19:27

no o inhalacji moge zapomniec ze amelka sie da no ale mimo wszystko dzieki za pomoc w poniedzialek jak radzicie skontaktuje sie z lekarzem a teraz tak jak kunki polecila herbatka z miodem :D

Offline #5 Hermenegilda

Hermenegilda

Świnia dzika , udomowiona .

• Użytkownik forum
  • 1934
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7112 postów
  • Miejscowość:zza sciany

Napisano 13 listopad 2010 - 19:35

Syrop cebulowy :D kroisz cebule w krazki , zasypujesz cukrem , odstawiasz na kilka godzin i gotowe ;) . Poza tym chlebek z czosnkiem , herbatka z miodem

Smacznego i zdrowia zycze :D
Tęsknie .......

W antrejce na ryczce , leżą pyry w tytce .

Offline #6 kunki

kunki

Drapieżna z łasicowatych - kuna domowa oswojona

• Użytkownik forum
  • 560
  • PipPipPipPipPip
  • 4294 postów
  • Miejscowość:Ciarrai
  • Zainteresowania:Ostatnimi czasy czubek mojego nosa.

Napisano 13 listopad 2010 - 19:39

no o inhalacji moge zapomniec ze amelka sie da no ale mimo wszystko dzieki za pomoc w poniedzialek jak radzicie skontaktuje sie z lekarzem a teraz tak jak kunki polecila herbatka z miodem :D

puceus, mozesz inhalacje zrobic tak:
do miski (garnka)wlac wrzatek i postawic to zaraz obok lozka corki i lekko "machac" para w jej strone.
Zdaje sobie sprawe, ze przekonanie dwulatki do pochylenia sie nad micha moze byc trudne :D

A co do lekarza to pamietaj, ze w weekendy dziala D-DOC (lekarz po godzinach, przyjmuja 24/h w soboty, niedziele i swieta)
1850 22 44 77.
Jezeli posiadasz mc to wizyta free, jezeli nie masz mc to wizyta 50 (u mnie w Kerry tyle, moze w stolicy jest troszke drozej).

Użytkownik kunki edytował ten post 13 listopad 2010 - 19:40

"...szał zakupów jest dla kobiet ważniejszy od szału miłosnego, (...) należy szmaciane kaprysy towarzyszek łoża spełniać bez jęku, gdyż dla dam owo posłuszeństwo zwyczajowi ciągłej zmiany skóry jest czymś więcej niż narkotykiem, więcej niż przymusem biologicznym - to kobiecy język niezbędny kobiecie do życia."

Jestem kobietą.
Mój nick pochodzi od słowa kuna i został tutaj użyty w postaci zdrobnienia, wyrażonego w trzeciej osobie liczby mnogiej.

"Moralne jest po prostu to, co nie rani innych. Życzliwość (...) podsumowuje wszystko".

Offline #7 zaglica

zaglica

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 461 postów
  • Miejscowość:Szczecin/Lucan
  • Zainteresowania:zeglarstwo, fotografia.

Napisano 13 listopad 2010 - 21:40

Exputex jest dobry dla takiego maluszka to 2,5 ml dwa razy dziennie ostatnia dawka kolo 16
i smaruj przed snem wickiem dla dzieci i oklepuj z dolu do gory zieta w lodeczke dlonia.
Swiat pokryty jest, w wiekszosci, woda i to najlepiej swiadczy, ze przeznaczeniem czlowieka jest zeglowanie.Michalinka, urodzona 18 lipca 2011 o 00:40

Offline #8 starucha

starucha

Life = online

• Użytkownik forum
  • 468
  • PipPipPipPipPip
  • 3647 postów
  • Gadu-Gadu: 7657719

Napisano 13 listopad 2010 - 21:53

Tak jak Hermenegilda podala bardzo dobry i zdrowy ale w zasadzie zapobiegawczo jest syrop z cebuli.
Ja siekam w kostke 3 duze cebule i dwie glowki(obrane)czosnku wrzucam do sloja i zalewam miodem .Czasem jak nie ma miodu moze byc cukier.Po okolo dobie mozna juz podawac syropek.Ja moim dzieciom podaje od pazdziernika do marca profilaktycznie.Nie choruja.Naprawde!!!
Profilaktycznie po lyzce stolowej dziennie.Leczniczo lyzka stolowa 3 razy dziennie.
Zycze zdrowka wszystkim w tak trodnym okresie jesienno-zimowym.

Offline #9 gosia72

gosia72

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 22:19

Tak jak Hermenegilda podala bardzo dobry i zdrowy ale w zasadzie zapobiegawczo jest syrop z cebuli.
Ja siekam w kostke 3 duze cebule i dwie glowki(obrane)czosnku wrzucam do sloja i zalewam miodem .Czasem jak nie ma miodu moze byc cukier.Po okolo dobie mozna juz podawac syropek.Ja moim dzieciom podaje od pazdziernika do marca profilaktycznie.Nie choruja.Naprawde!!!
Profilaktycznie po lyzce stolowej dziennie.Leczniczo lyzka stolowa 3 razy dziennie.
Zycze zdrowka wszystkim w tak trodnym okresie jesienno-zimowym.

Ja jeszcze dodaje do tego syropu cytryne ,wyszoruje i ze skorka kroje w grube plastry-witaminka C.

Offline #10 starucha

starucha

Life = online

• Użytkownik forum
  • 468
  • PipPipPipPipPip
  • 3647 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 22:30

Ja jeszcze dodaje do tego syropu cytryne ,wyszoruje i ze skorka kroje w grube plastry-witaminka C.

O :) tak to tez dobry pomysl.

Pozdrawiam

Offline #11 makalapaczapa

makalapaczapa

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 384
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 10:33

Podlacze sie do tematu.Jaki syrop polecacie dla doroslych na suchy uporczywy kaszel :) ?
www.fundacja-ast.pl
htpp://www.sos-bullterrier.pl/

Offline #12 starucha

starucha

Life = online

• Użytkownik forum
  • 468
  • PipPipPipPipPip
  • 3647 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 14:44

Mucosolwan chyba najlepszy ,do dostania w Ie.
W Pl najlepszy od zarania dziejow byl Guajazyl.
Tu nie do zdobycia ...niestety.

Offline #13 wailua

wailua

VIP

• Użytkownik forum
  • 1286
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6747 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 14:53

Dla mnie najlepszy jest Benylin

Użytkownik wailua edytował ten post 14 listopad 2010 - 14:54

"Wydatki konsumpcyjne nap?dzaj? gospodark?. Dlatego w obecnej sytuacji ?ycie ponad stan, to w obliczu spowolnienia gospodarczego patriotyczny obowi?zek." Peter Schiff

Codziennie rano budz? si? pi?kniejsza, ale dzisiaj to ju? koorwa przesadzi?am.

Offline #14 goldheart

goldheart

PESYMISTA

• Banned
  • 552
  • 1740 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 18:13

a co polecacie na suchy kaszel dla trzylatka??

Offline #15 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1262
  • PipPipPipPipPip
  • 4474 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 05 marzec 2012 - 18:16

a co polecacie na suchy kaszel dla trzylatka??

Supremin - ale jaki jest tutaj odpowiednik to nie wiem

Offline #16 dudzikstar

dudzikstar

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 14
  • PipPip
  • 407 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 05 marzec 2012 - 18:18

Ja zawsze leczę nas syropkiem z cebuli z dodatkiem czosnku i zawsze pomaga

Offline #17 MBS

MBS

Life = online

• Użytkownik forum
  • 66
  • PipPipPipPipPip
  • 2849 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 18:27

dzisiaj bylam w aptece i szukalam czegos na suchy kaszel dla niespelna dwulatka i w zasadzie byl tylko syrop SOOTHA, dla trzylatka moze bedzie juz cos innego

Użytkownik MBS edytował ten post 05 marzec 2012 - 18:28

Offline #18 lidkanowa1975

lidkanowa1975

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 18:48

witam jak w tytule zna ktoś jakiś naprawdę dobry z tutejszych syropów dla dzieci po wyżej 2go roku w domu mam tylko flegamine ale niestety nie pomaga a do lekarza nie bedę szedł bo córka nie gorączkuje nie ma kataru ani innych objaw grypy tylko kaszel odkrztusny najbardziej uciążliwy w nocy

z góry dzieki za pomoc

Offline #19 Anna6

Anna6

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 19:23

Moja córka też miała tylko kaszel, a pózniej się okazało, ze ma zapalenie płuc i wylądowałyśmy w szpitalu. Nie miała żadnych innych objawów tylko cholerny kaszel, po badaniach wyszło ze to wirusowe zapalenie płuc dlatego nie było innych objawów.

Offline #20 goldheart

goldheart

PESYMISTA

• Banned
  • 552
  • 1740 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 19:51

Moja córka też miała tylko kaszel, a pózniej się okazało, ze ma zapalenie płuc i wylądowałyśmy w szpitalu. Nie miała żadnych innych objawów tylko cholerny kaszel, po badaniach wyszło ze to wirusowe zapalenie płuc dlatego nie było innych objawów.

to co sie dzialo ze poszliscie do szpitala??

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.