Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mazda 3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 pilot05

pilot05

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 329 postów

Napisano 31 październik 2010 - 11:04

Witam, posiadam uszkodzona Mazde 3 (benzyna), jest na chodzie wszystko ok tylko nie ma dolnej czesci zderzaka i jest tam kilka kostek które nie maja dalszej czesci, i zabardzo nie wiem gdzie maja byc podłączone (to nie halogeny), jezeli ktos posiada taki samochodzik to czy jest w stanie udostepnic mi go dosłownie na 2 minutki zeby tylko zagladanoc gdzie ow przewodziki maja byc :) pzdr

Offline #2 bzzq

bzzq

Działacz

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Miejscowość:tam i tu

Napisano 31 październik 2010 - 14:12

Niestety, nie moge Ci pomoc, ale mam pytanie zwiazane z Mazda 3, poniewaz korci mnie aby wlasnie ja kupic ( w diesel 1.6). Jak Ci sie nia jezdzi, jej awaryjnosc i czy ewentualne koszty czesci sa tak drogie, jak strasza co niektorzy.

Użytkownik bzzq edytował ten post 31 październik 2010 - 14:14

"Wiec z punktu,majac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc.. tak musimy zrobic,zeby tej krytyki nie bylo.. tylko aplauz i zaakceptowanie(..)" "Rejs"

Offline #3 pilot05

pilot05

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 329 postów

Napisano 31 październik 2010 - 14:37

Niestety, nie moge Ci pomoc, ale mam pytanie zwiazane z Mazda 3, poniewaz korci mnie aby wlasnie ja kupic ( w diesel 1.6). Jak Ci sie nia jezdzi, jej awaryjnosc i czy ewentualne koszty czesci sa tak drogie, jak strasza co niektorzy.

Ja mam silnik 1.4 benzyne (łancuszek) i jak na ta pojemnosc i mase autka to porownujac do mojego poprzednika Opla Astra II to jest lepiej wg mnie....co do czesci, narazie nie mialem okazji wymieniac i mam nadzieje ze tak zostanie ;) oczywiscie oprocz kilku czesci zwiazane z ubytkiem w zderzaku (kratka, grill) to kupilem w Polsce w ASO Mazdy i ku mojemu zdziwieniu niektore sa tansze jak uzywane na allegro :) , tylko niestety jest kilka ubytkow (kostek w zderzaku) ktorych nie moge rozszyfrowac dlatego myslałem ze jest wiecej użytkowników tego samochodziku. Podejrzewam ze jest to czujnik temp. zewnetrznej ale pewnosci nie mam. Co do 1.6 dieselka to mysle ze bylby bardziej dynamiczny i oszczedniejszy. Dlatego licze ze znajdzie sie ktos z dobrym serduszkiem ;) da rzucuc okiem pod maske...co bym to poskladal jak nalezy.

Offline #4 drooooooooooid

drooooooooooid

Działacz

• Użytkownik forum
  • 104
  • PipPipPipPip
  • 2115 postów

Napisano 31 październik 2010 - 14:37

nie kupuj nowoczesnych dislów o małej pojemności bo to wyżyłowane silniki i mocno skomplikowane konstrukcje. wogole tani disel to mit.

jak nie trzaskasz kupe kilometrów to nigdy sie nie zwróci.

8eb979459829c4a385fcf5c32fa87766.gif?132

Offline #5 miria

miria

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPipPip
  • 862 postów

Napisano 31 październik 2010 - 20:39

nie wiem jak tam mazda3 - z wyjątkiem tego, że śliczna jest, generalnie mazdy bezawaryjne są i mają duszę :lol: ale jak już coś padnie, to faktycznie części mogą być drogie, szczególnie dla mazdy ściągniętej z Japonii.

Offline #6 shagard

shagard

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 38
  • PipPip
  • 420 postów

Napisano 31 październik 2010 - 20:58

nie wiem jak tam mazda3 - z wyjątkiem tego, że śliczna jest, generalnie mazdy bezawaryjne są i mają duszę ;) ale jak już coś padnie, to faktycznie części mogą być drogie, szczególnie dla mazdy ściągniętej z Japonii.

mazda ma dusze? :lol: B) moze I gen. RX7

Offline #7 bzzq

bzzq

Działacz

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Miejscowość:tam i tu

Napisano 31 październik 2010 - 21:02

mazda ma dusze? :lol: B) moze I gen. RX7

Jesli Mazda 3 nie ma duszy, to ktore auto kompaktowe ma?! Golf, Astra..? ;)
"Wiec z punktu,majac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc.. tak musimy zrobic,zeby tej krytyki nie bylo.. tylko aplauz i zaakceptowanie(..)" "Rejs"

Offline #8 shagard

shagard

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 38
  • PipPip
  • 420 postów

Napisano 31 październik 2010 - 21:26

Jesli Mazda 3 nie ma duszy, to ktore auto kompaktowe ma?! Golf, Astra..? :lol:

jak dla mnie zadne auto kompaktowe nie ma "duszy",co najwyzej moze byc kultowe jak np.golf I,ale mazdy nawet do takich niemozna zaliczyc,poprostu jest to mało awaryjny japonczyk

Offline #9 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 627
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 31 październik 2010 - 21:27

Nie słuchaj opinii ludzi twierdzących różne takie... drogie części, awaryjne, to się sypie, tamto się zużywa, itp. Epoka niezniszczalnych aut już dawno za nami, więc w każdym wozie muszą być jakieś wydatki co jest rzeczą normalną. Jak dla mnie mazda3 rewelka nie jest, ale dosyć ładne, inne niż te wszystkie germańskie czy francuskie i z pewnością tańsze w utrzymaniu. W dodatku japoniec :lol:

@pilot05 - nie masz gdzieś po forach mazdy, jakiś manualów do ściągnięcia, albo obejrzenia online ? Chyba każda marka ma taki program ze szczegółowymi danymi wszelkich podzespołów i podstawowymi procedurami naprawczymi.

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #10 preston

preston

Działacz

• Użytkownik forum
  • 948
  • PipPipPipPip
  • 1400 postów

Napisano 31 październik 2010 - 21:27

Mazdeczka 3 to przepiękny samochód, bedę własnie po nowym roku polował na "trójeczkę" z 2008 w dieslu. 3ka bryluje w bezawaryjności w rankingach niemieckich zawsze się mieści w pierwszej 10tce, wkońcu to japoniec z krwi i kości;)

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim było się wcześniej"
"Sukces najczęściej osiągają ci, którzy nie wiedzą, że porażka jest nieunikniona..."

"młodzi, wykształceni" to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty, a trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona...

Offline #11 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 31 październik 2010 - 21:41

Mazda 3 to poprostu zwykly daily commuter moze i bezawaryjny ale nudny i tendencyjny , z dusza to jest np Alfa Romeo Giulietta .

Offline #12 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 627
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 postów

Napisano 31 październik 2010 - 21:46

Mazda 3 to poprostu zwykly daily commuter moze i bezawaryjny ale nudny i tendencyjny , z dusza to jest np Alfa Romeo Giulietta.

Widzę żeś swój chłop i wiesz co dobre :lol:

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #13 jocker_666

jocker_666

Działacz

• Użytkownik forum
  • 14
  • PipPipPipPip
  • 1822 postów
  • Miejscowość:Over The Rainbow :] ...
  • Zainteresowania:Muzyka, Sport, Tuning, Motoryzacja ...

Napisano 31 październik 2010 - 22:03

Z "dusza" to jest moje 380 konne EVO :D ... Hehehe :D ...
"Ride or Die - Remember"

Z KAZDYM KOLEJNYM DNIEM MOJEGO PARSZYWEGO ZYWOTA WZRASTA LICZBA OSOB MOGACYCH POCALOWAC MNIE W DUUPE !!!

ODMAWIAM WALKI NA ROZUM Z OSOBA NIEUZBROJONA !!!

Offline #14 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 627
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 postów

Napisano 31 październik 2010 - 22:08

Co jak co, ale miśki zawsze były (jak to określił kork666i) nudne i tendencyjne, mimo że to to całkiem dobre auta :D Toż to chyba właśnie Mitsubishi w niedawnym rankingu na automotive.com, jest najmniej zaufaną marką japońską :D

Offline #15 wonszPyton

wonszPyton

Guru

• Użytkownik forum
  • 373
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5645 postów
  • Gadu-Gadu: 1083878

Napisano 31 październik 2010 - 22:12

Mazda 3 to poprostu zwykly daily commuter moze i bezawaryjny ale nudny i tendencyjny , z dusza to jest np Alfa Romeo Giulietta .

nudny to korki jestes ty z ta uwaga na temat alfy - co z tego ze piekna jak laweta czeka.w [beeep]ie mam taka dusze jak po jakims czasie wszystko sie nudzi i jedyne czego czlowiek oczekuje to to zeby samochod DZIALAL.tak ze wsadz sobie te dygresje o mazdzeie <nota bene za[beeep]ista jest nowka i piekna> tylko zrozum ze kitajce juz sa w innym swiecie jak chodzi o samochody.

Offline #16 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 627
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 postów

Napisano 31 październik 2010 - 22:24

nudny to korki jestes ty z ta uwaga na temat alfy - co z tego ze piekna jak laweta czeka.w [beeep]ie mam taka dusze jak po jakims czasie wszystko sie nudzi i jedyne czego czlowiek oczekuje to to zeby samochod DZIALAL.

YEAHH :D To są opinie człowieka który nigdy nie jeździł Alfą, albo rozmawiał z pewnym Heńkiem, który to zaś był mechanikiem i wg jego opinii AR to marka która jeździ jedynie na lawecie :D Chłopie, obudź się!! Czasy awaryjności Alfy minęły na przełomie lat '80/'90. Zresztą jak się jeździ do momentu aż się coś zjeebie, to nie dziwne że później płacz i zgrzytanie zębami.

Jak dbasz - tak masz :P

Offline #17 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów

Napisano 31 październik 2010 - 22:28

NIe ma co dyskutowac ze "znafffca " motoryzacji . :D

Użytkownik kork666i edytował ten post 31 październik 2010 - 22:28

Offline #18 pilot05

pilot05

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 329 postów

Napisano 31 październik 2010 - 22:40

Co do Mazdy to polecam ponizszy link:

http://www.mazda3for...p?topic=87841.0

Osobiscie sie pochwale jak zrobie ze swoją :D

Offline #19 wonszPyton

wonszPyton

Guru

• Użytkownik forum
  • 373
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5645 postów
  • Gadu-Gadu: 1083878

Napisano 31 październik 2010 - 22:56

YEAHH :D To są opinie człowieka który nigdy nie jeździł Alfą, albo rozmawiał z pewnym Heńkiem, który to zaś był mechanikiem i wg jego opinii AR to marka która jeździ jedynie na lawecie :D Chłopie, obudź się!! Czasy awaryjności Alfy minęły na przełomie lat '80/'90. Zresztą jak się jeździ do momentu aż się coś zjeebie, to nie dziwne że później płacz i zgrzytanie zębami.

Jak dbasz - tak masz :P

jedna uwaga - moimi "henskami" i innymi mechanikami sa opinie kierwocow samochodow min z portalu autocentrum.pl
dwa - ja jestem caly czas obudzony i caly czas widze przewage japoncow na reszta swiata.
trzy - mam toyote a wiadomo ze toyoty sie nie psuja;)
wiec z mechanikiem rozmawiam tylko z okazji wymiany oleju <co drugiej zreszta bo jak filtra nie zmianiam to wymieniam sobie sam> oraz opon.

NIe ma co dyskutowac ze "znafffca " motoryzacji . :P

ja sie nie uwazam za nawce.nic z tych rzeczy.jak powiedzialem czerpie wiedze z opini innych kierowcow.za to ty korki wielce tutaj szpanujesz na prawo i lewo jakimi wozkami to sie nie woziles i coz to za wspanialosci.o tej najnowszej alfie bedziesz mgol cokolwiek powiedziec dopiero za rok...jak pokaza sie peirwsze rankingi bezawaryjnosci.znafco

Offline #20 kork666i

kork666i

Działacz

• Validating
  • 53
  • PipPipPipPip
  • 2282 postów

Napisano 31 październik 2010 - 23:15

znffco od opini z forum idz juz spac . A z samego rana sprawdz skrzynke pocztowa czy nie przegapiles jakiegos wezwania z salonu toyoty dotyczacego fabrycznej usterki .
Znafffca z autocentrum ktory na lawacie alfy wozi :D

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.