Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zakaz Picia W Trakcie Pracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Marlena1984

Marlena1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 11:55

Witam!
Jak w temacie pracuję na kasie w hipermarkecie i zakazali nam pić wody w trakcie pracy, potrzebuje pomocy, gdyż chiałabym napisać pismo do głównego biura a nie wiem jak się za to zabrać, wiem że to co oni robią jest nie zgodne z prawami człowieka, gdyż każdemu potrzebna jest woda do życia szef twierdzi,że jak sięgamy po łyka wody jesteśmy mniej wydajni w pracy-absurd! Cztery godziny siedzenia na kasie i rozmowy z klientami bez jakiego kolwiek płynu, to jest straszne. Mam taką prośbę, czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc napisać mi takie pismo , to bardzo ważne. A byłam u lekarza, wystawił mi zaświadczenie,że mam chore nerki ale to nic nie dało powiedzieli, że mogę wstać i iść sie napić, ale to fizycznie jest niemożliwe, gdyż jest straszny ruch i nie ma kto nas zastąpić, proszę o pomoc.

Offline #2 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 899
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7662 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:00

Moze sprobuj przez zwiazki zawodowe czy inne SIPTU albo i nawet do prasy uderzaj bo to jest po prostu skandal. Jestem pewien, ze na tym forum sa bardziej obeznani w podobnych sprawach wiec na pewno ktos Ci doradzi.

Trzymaj sie.
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #3 Marlena1984

Marlena1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:04

Dzięki za miłe słowa, związki zawodowe powiedziały,że nic nie mogą zrobić, najpierw chcemy napisać pismo, jak to nie pomoże, to gazeta a później tv, nie odpuszczę, czuję się jak w obozie pracy

Online #4 michcioj

michcioj

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 263
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10899 postów
  • Miejscowość:dublin
  • Zainteresowania:pozdroze male i duze ;)

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:25

no i bardzo dobrze, walcz o swoje.
w mojej firmie to jest wrecz naodwrot, do picia wrecz namawiaj, kawka dostepna bez limitu, dziennie pochlaniam jakies 5,a raz na miesiac w piatek o 16tej piwko w kantynie (oczywiscie na koszt firmy), w sumie to nie
duzo, ale milo z ich strony :) :D

Offline #5 Marlena1984

Marlena1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:26

to super cieszę się z Tobą jak możesz to powiedz co ja mam zrobić?

Offline #6 Tzymische

Tzymische

Działacz

• Użytkownik forum
  • 147
  • PipPipPipPip
  • 1701 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:26

Czegos nie lapie. Skoro ci powiedzial manager czy inny szef ze mozesz wstac i isc sie napic to po prostu tak rob.
Co sie przejmujesz ze jest ruch? Wstajesz i idziesz i koniec.

Offline #7 Marlena1984

Marlena1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:29

około 2 tyg temu wstałam do toalety o 12 a o 13 znowu i moja szefowa powiedziała, że nie mogę iść a ja poszłam to wyobraź sobie, że zrobiła mi meeting i to poszło do moich papierów, że nie jestem posłuszna, więc jak będę wstawać, żeby się napić (co zajmuje 10min) to znowu zrobi mi spotkanie, tu chodzi o to, że nikt z góry o tym nie wie i trzeba ich grzecznie poinformować, więc po to potrzebuje pismo!

Online #8 michcioj

michcioj

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 263
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10899 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:38

około 2 tyg temu wstałam do toalety o 12 a o 13 znowu i moja szefowa powiedziała, że nie mogę iść a ja poszłam to wyobraź sobie, że zrobiła mi meeting i to poszło do moich papierów, że nie jestem posłuszna, więc jak będę wstawać, żeby się napić (co zajmuje 10min) to znowu zrobi mi spotkanie, tu chodzi o to, że nikt z góry o tym nie wie i trzeba ich grzecznie poinformować, więc po to potrzebuje pismo!

jak dlugo tam pracujesz ?
pamietaj ze jesli powyzej roku to ci moze robic 100 meetingow na miesiac i nic, w przypadku
ostrozenia na pismie masz prawo kazde z nich zaskarzyc do labour commisioner (wiadomosc
od Pana ze zwiazkow zawodowych, pozdrawiam :) )
michcioj

Offline #9 HannibalLecter

HannibalLecter

Guru

• Użytkownik forum
  • -7
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:38

co to za siec sklepow?

Offline #10 Marlena1984

Marlena1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:50

pracuje tam około 2 lat, to jest sieć sklepów TESCO pomóżcie napisać mi pismo do head office proszę.

ok ide do obozu odezwę się wieczorem po powrocie z góry dziękuję za zainteresowanie

Online #11 michcioj

michcioj

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 263
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10899 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:56

te tesco to wogole jakies pier.dol.nie.te, raz przy mnie nie chcieli sprzedac piwska mlodo wygladajacej
francuzce, ktora to pokazala dowod francuski, a nie paszport.
porabani.

Offline #12 HannibalLecter

HannibalLecter

Guru

• Użytkownik forum
  • -7
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 12:59

wyguglalem przed chwila, ze podobny zakaz wprowadzili w tesco w UK juz jakis czas temu

http://uk.answers.ya...04021423AAjdmOP

http://tesco-complai...esco-staff.html

a tak na zakonczenie - strona tesco o piciu wody

http://www.tesco.com...Water_Art1.page

Offline #13 Hutelutusz

Hutelutusz

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:02

Jest jeszcze taka organizacja jak NERA moze oni cos z tym moga zrobic
http://www.employmentrights.ie/en/

Offline #14 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów
  • Zainteresowania:Różne, w większości dziwaczne.

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:03

pomóżcie napisać mi pismo do head office proszę

For Head Office:

I not allowed drink in work, I need drinking often because I have document from doctor.
I admit I forced to work and cannot go toilet. Drink take me 10 minuts, toilet, however, up to 45 minutes for 1 sitting.
PLEASE HELP!

Sincerly,

Imie i Nazwisko
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #15 badfish

badfish

Guru

• Użytkownik forum
  • 899
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7662 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:14

I not allowed drink in work

Seriously miszczu, daj spokoj. Po pracy sie napijesz.
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie

Offline #16 FORMAE

FORMAE

Ananke

• Użytkownik forum
  • 861
  • PipPipPipPipPip
  • 4178 postów
  • Miejscowość:co. Dublin
  • Zainteresowania:wiele

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:14

oddaj sprawę do prawnika może się tym zainteresuje
same napisanie listu mogą po prostu zlać a tak to będą inaczej cie postrzegali
jeśli chcesz wyśle ci numer bo akurat mam choć jeszcze nie korzystałem z jego usług :D
Człowiek rzadko myli się dwa razy
...na ogół trzy lub więcej

Offline #17 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:18

Seriously miszczu, daj spokoj. Po pracy sie napijesz.

Jasne ze tak :D
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #18 kasjopejczykiewicz

kasjopejczykiewicz

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:46

PLEASE HELP!

No to sluzac pomoca...dla najsmerfniejszego ze smerfow Marudy najlepsiejsza wodka to by byla Zoladkowa Gorzka sprzezona z Cytrynowka. Pewnie bardziej zgorzknialy po nich nie bedziesz ale jak juz sie nimi nadoopczysz to moze i przy okazji podoopczysz nie tylko gorzkim slowem. A wtedy poziom zgorzknienia jak reka odjal...A w temacie reki, to gdyby nie bylo co doopczyc, zawsze mozesz reka odjac :D Zdaje sobie sprawe z tego, ze pomowienie o "niemanie co doopczyc" w Twoim wypadku nie przystoi bos przeciez najyebanszym z yebakow...No chyba, ze jednak w temacie przystawania juz nie stoi...Ale takie pomowienie latwo obalic..Obalac pewnie wciaz potrafisz? :D

Offline #19 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:49

No to sluzac pomoca...dla najsmerfniejszego ze smerfow Marudy najlepsiejsza wodka to by byla Zoladkowa Gorzka sprzezona z Cytrynowka. Pewnie bardziej zgorzknialy po nich nie bedziesz ale jak juz sie nimi nadoopczysz to moze i przy okazji podoopczysz nie tylko gorzkim slowem. A wtedy poziom zgorzknienia jak reka odjal...A w temacie reki, to gdyby nie bylo co doopczyc, zawsze mozesz reka odjac ;) Zdaje sobie sprawe z tego, ze pomowienie o "niemanie co doopczyc" w Twoim wypadku nie przystoi bos przeciez najyebanszym z yebakow...No chyba, ze jednak w temacie przystawania juz nie stoi...Ale takie pomowienie latwo obalic..Obalac pewnie wciaz potrafisz? :D

Ojojojojoj :D Widze ze pieknie ci to w piety poszlo! Musialem trafic w dziesiatke :D

Offline #20 NickTT

NickTT

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPipPip
  • 862 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:53

to super cieszę się z Tobą jak możesz to powiedz co ja mam zrobić?

Ilu jest chetnych sie podpisac pod tym listem? Ile mozecie wydac na prawnika? Od tego chyba powinnas zaczac.
 "...?e jeste?cie niczym wi?cej ni? szcz??liwym gatunkiem ma?py, który próbuje zrozumie? zawi?o?ci stworzenia u?ywaj?c j?zyka, ktory wyewoluowal w celu powiedzenia innym ma?pom, gdzie by?y dojrza?e owoce." Terry Pratchett

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.