Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamykanie Konta W Aib

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 GeorgePL

GeorgePL

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 13:53

Witam. Jestem obecnie w PL i na koncie w AIB zostalo troche euro, chce je przelać na konto w Polsce i zamknąć konto. Jak zamknać konto, czy moge zrobic to przez neta ewentualnie internet banking, i czy jakies opłaty ponosze?? z Góry dzieki za pomoc :D

Offline #2 jarro

jarro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3
  • PipPipPipPip
  • 1584 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 20 lipiec 2010 - 13:58

11 Closure of your Account
11.1 We can close your Account immediately in any of the following circumstances:
(a) if you become bankrupt or if you enter into a voluntary arrangement with your creditors;
(:D if you are no longer, in our opinion, able to manage your financial affairs;
© if you die;
(d) if any representation, warranty or statement made by you to us is or becomes untrue in any material respect;
(e) if you commit any serious, or repeated, breach of these Conditions;
(f) if you are in breach of any other agreement with us;
(g) if we must do so in order to comply with any law; or
(h) if we have another valid reason.
If we take such action we will immediately give you notice in writing that we have done so.
11.2 We may also close your Account by giving you at least 30 days prior notice in writing.
11.3 You may close your Account at any time by a written instruction to your branch.
11.4 If your Account is closed, you must immediately pay all sums owing on your Account (including making allowance for items not yet presented) and return all Cards and cheque books issued in respect of it. Interest, fees and charges will be charged up to the date of closure.
11.5 Notwithstanding any closure of your Account, you will remain liable for any amounts paid from your Account in accordance with these Conditions.
11.6 If you decide to move your Account to another bank, we will comply with the Irish Bankers Federation Code of Practice on Switching Accounts.

http://www.aib.ie/pe...-Account-TandCs
Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few.Winston ChurchillOn the Battle of Britain

Offline #3 lalioule

lalioule

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 100 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 17:14

Witam. Jestem obecnie w PL i na koncie w AIB zostalo troche euro, chce je przelać na konto w Polsce i zamknąć konto. Jak zamknać konto, czy moge zrobic to przez neta ewentualnie internet banking, i czy jakies opłaty ponosze?? z Góry dzieki za pomoc :lol:

Hej ja jakis czas temu zamykalam konto znajomemu. Niestety nie mogl tego zrobic on line ani przez telefon. Napisal mi upowanienie do zamkniecia konta I musialam to zaniesc do branch osobiscie. Dobra wiadomosc ze nie musisz sie tu fatygowac :lol:

Offline #4 akm990

akm990

Life = online

• Użytkownik forum
  • 172
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5059 postów
  • Miejscowość:zakopane / dublin

Napisano 20 lipiec 2010 - 19:21

Witam. Jestem obecnie w PL i na koncie w AIB zostalo troche euro, chce je przelać na konto w Polsce i zamknąć konto. Jak zamknać konto, czy moge zrobic to przez neta ewentualnie internet banking, i czy jakies opłaty ponosze?? z Góry dzieki za pomoc :lol:

e tam sami zamkną ja spadnie poniżej zera i przez pół roku od tego czasu nie zasilisz :lol:
_____,^==¬¬¬_______/|_
)__,,--'''[ µ"``\_\********”””””””
Play Hard go ahead

Offline #5 GeorgePL

GeorgePL

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 09:05

e tam sami zamkną ja spadnie poniżej zera i przez pół roku od tego czasu nie zasilisz :D

czy to pewne że sami jak bedzie puste konto zlikwiduja?? zadnych opłat nie bedzie???

Offline #6 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 117
  • PipPipPipPip
  • 1861 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 21 lipiec 2010 - 09:27

czy to pewne że sami jak bedzie puste konto zlikwiduja?? zadnych opłat nie bedzie???

Ja sie tam nie zanm za bardzo na tym :D, ale watpie zeby sami z siebi Ci zamkneli konto. Bo po jakims czasie i tak nalicza kwote za "utrzymanie " konta, wiec bedzies zpare euro na minusie. Moja znajoma miala z tym problemy, bo wrocila do PL i po 2 latach chciala zamknac konto i zaczely sie tel do banku ( oczywiscie musiala wyslac list z prosba o zamkniecie konta). Sprawa nadal w toku ...

Dokad Pojchac  

Ballyduff - North Kerry Museum

Gdzie Przenocowac

B&B i super camping  Mannix Point

The Stepping Stone B&B with Cookey Monster Cafe

Co Zobaczyc

SKELLING ROCKS 

Gdzie Zjesc

Offline #7 GeorgePL

GeorgePL

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 10:12

Ja sie tam nie zanm za bardzo na tym :D , ale watpie zeby sami z siebi Ci zamkneli konto. Bo po jakims czasie i tak nalicza kwote za "utrzymanie " konta, wiec bedzies zpare euro na minusie. Moja znajoma miala z tym problemy, bo wrocila do PL i po 2 latach chciala zamknac konto i zaczely sie tel do banku ( oczywiscie musiala wyslac list z prosba o zamkniecie konta). Sprawa nadal w toku ...

tez tak mysle ze nalicza sproboje napisac maila może cos uda sie wyjasnic:)

Offline #8 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 117
  • PipPipPipPip
  • 1861 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 10:19

tez tak mysle ze nalicza sproboje napisac maila może cos uda sie wyjasnic:)

Zadzwoni do oddzialu, gdzie zostalo zalozone konto. Upewnij sie ze stan konta jest 0 (chyba, ze naliczyli Ci jakies oplaty, wiec musisz je zaplacic). Wtedy wyslij list z prosb o zamkniecie konta. Powinno "zadzialac" :D. W kazdym razie powodzenia.

Dokad Pojchac  

Gdzie Przenocowac

Co Zobaczyc

SKELLING ROCKS 

Gdzie Zjesc

Offline #9 majalan

majalan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -2
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 10:28

ja właśnie zamykałam konta moim trzem znajomym którzy wrócili do Polski, w liscie piszesz ze prosisz o zamknięcie konta, podpisujesz sie - oni maja wzór twojego podpisu z otwarcia konta i wysyłasz na adres oddziału w którym konto było otwierane, w liście piszesz ze prosisz o przesłanie listu potwierdzającego zamknięcie konta i ewentualne euro które na koncie zostało na adres Polski, tylko nie zapomnij w adresie dopisać Poland bo pomomo iz jest to oczywiste wielu ludzi o tym zapomina:) a apropos ewentualnych kar za minus na koncie bez jego zamknięcia (koszty prowadzenia) CZASEM naliczaja taka karę, ale jest to nielegalne, więc potem zazwyczaj wystarczy list do banku i oni to anuluja - sprawdzone, pozdrawiam

Offline #10 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 117
  • PipPipPipPip
  • 1861 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 15:37

ja właśnie zamykałam konta moim trzem znajomym którzy wrócili do Polski, w liscie piszesz ze prosisz o zamknięcie konta, podpisujesz sie - oni maja wzór twojego podpisu z otwarcia konta i wysyłasz na adres oddziału w którym konto było otwierane, w liście piszesz ze prosisz o przesłanie listu potwierdzającego zamknięcie konta i ewentualne euro które na koncie zostało na adres Polski, tylko nie zapomnij w adresie dopisać Poland bo pomomo iz jest to oczywiste wielu ludzi o tym zapomina:) a apropos ewentualnych kar za minus na koncie bez jego zamknięcia (koszty prowadzenia) CZASEM naliczaja taka karę, ale jest to nielegalne, więc potem zazwyczaj wystarczy list do banku i oni to anuluja - sprawdzone, pozdrawiam

Tu kolezanka chyba miala szczescie z bankiem i jesli bank przeslal jakiekolwiek pieniadze na adres Polaki (ciezko mi uwierzyc, ale coz, nie wnikam). Moja znajoma zaplacila naliczona kwote, ale pozniej sie okazalo, ze naliczono jej za duzo, wiec musiala robic znow przelew w druga strone, az stan konta bedzie "zerowy".

Ja bym radzila zadzwonic osobiscie i sie wszystkiego u zrodla dowiedziec.

Dokad Pojchac  

Gdzie Przenocowac

Co Zobaczyc

SKELLING ROCKS 

Gdzie Zjesc

Offline #11 akm990

akm990

Life = online

• Użytkownik forum
  • 172
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5059 postów
  • Miejscowość:zakopane / dublin

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:44

znajomemu tak zamknęli w IB z rok temu a mi w AIB jak nie używałem to parę miesiecy temu
i tylko pismo przyszło , że zamykają i jak chce to mam miesiąc na zasilenie inaczej zlikwidują
_____,^==¬¬¬_______/|_
)__,,--'''[ µ"``\_\********”””””””
Play Hard go ahead

Offline #12 chemikoryginal

chemikoryginal

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu: 9573123
  • Miejscowość:Tallaght/Lądek ZdrĂłj
  • Zainteresowania:książka,kuchnia,podróşe

Napisano 21 lipiec 2010 - 19:16

[quote name='GeorgePL' date='2010-07-20 14:53:31' post='481007']
[/
jeżeli jesteś w polsce i juz nie zawitasz na wyspie,wystarczy że do oddziału swojego banku napiszesz list z prośbą o zamknięcie konta wyraźnie podpisany.tylko tyle,wiem to z doświadczenia.pozdrawiam

Użytkownik chemikoryginal edytował ten post 21 lipiec 2010 - 19:21

Offline #13 pendrago

pendrago

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 17:37

Witam
Ja mam powiedzmy podobny problem i byłbym wdzięczny gdyby ktoś bardziej znający się na temacie mnie oświecił, bo zagubiłem się trochę w tym biurokratycznym "szaleństwie" ;/

Z Irlandii wyjechałem jakieś 2 lata temu... Przez 1,5 roku utrzymywałem na tym koncie całkiem sporą kasę i generalnie nie chciałem zamykać konta, z myślą, że jeszcze wrócę i nie będę tego musiał przechodzić raz jeszcze.
Niestety muszę zamknąć konto, bo na powrót się nie zanosi (a chciałbym bardzo), a opłaty niestety muszę płacić.

Także żeby sie zbytnio nie rozpisywać - do konta miałem przyznaną kartę kredytową, której używałem. Nigdy nie było z tym problemu, ponieważ zaznaczyłem opcję direct debit (ściągali opłaty z konta głównego chyba 3 tygodnia w miesiącu, w którym nastąpiła jakaś transakcja - zresztą nieważne).

Najpierw, żeby zamknąć konto wysłałem listem do mojego banku (tam gdzie otwierałem rachunek ) list z informacjami tzn. dane osobowe, mój aktualny adres ( zastanawiam się czy to było rozsądne) i dane konta z zaznaczeniem, że chcę zamknąć konto w ostatnim dniu Lipca. Podałem również swój telefon i maila, żeby w razie czego mogli do mnie zadzwonić. (to chyba też był błąd).

Po jakimś tygodniu otrzymałem odpowiedź pocztą, a właściwie nie odpowiedź tylko po prostu bank statement - żadnego wyjaśnienia - nic!!!! Tylko było zaznaczone, że na koncie zostało tam z 4 Euro i "to close with an end of July"

No nic - stwierdziłem, że sprawa załatwiona, ale po tygodniu przyszło kolejne pismo.

Chodziło o kartę kredytową. Najlepiej jeżeli po prostu przytoczę to co napisali mi w tym liście (nawet się nie pofatygowali podpisać ;/

Dear Sir/Madame

I regret to advise that your Bank has returned "unpaid" your Direct Debit payment.
As this is the second time this has occurred we are cancelling the agreement. This is effective ten days after the date of this letter.
I should be obliged if you would contact me by return, to arrange an alternative payment to regularise your account.

No i szczena mi opadła - chodzi o kwotę 46 Euro...

I tutaj moja prośba, bo nie chcę że tak powiem ponosić dodatkowych kosztów dzwonienia, wysyłania kolejnych listów itp. zanim bym się czegoś od nich dowiedział - koszt rozmowy pewnie przekroczyłby koszt tej kwoty.
Z tego co rozumiem... Musiało coś wyjść nie tak z pobraniem pieniędzy z mojego konta głównego (te unpaid Direct Debit payment) tylko, że zawsze na koncie było wystarczająco dużo środków ( zostało 4 Euro) by mogli sobie to ściągnąć. Chodzi o płatności kartą kredytową.

Jak przeglądam swoje konto online to tak naprawdę nie rozumiem skąd im to wyszło.

Teraz moje pytanie:
Czy jeśli zostawię sprawę tak jak jest, czy mają jakieś środki, możliwości by nadal naliczać mi nie wiem odsetki od tych ich wymyślonych unpaid payments, czy nie wiem mogą wszcząć jakieś postępowanie? Czy orientujecie się czy mają takie możliwości.
Szczerze mówiąc - mógłbym do nich zadzwonić i to wyjaśnić, ale jak już mówiłem... musiałbym się na czymś oprzeć, mieć jakieś większe wiadomości, żeby nie przeciągać rozmowy w nieskończoność i nie tracić kasy.

2 dni temu przysłali mi jeszcze pismo o tym, żebym potwierdził swój nowy adres i wysłał im to kopertą zwrotną ASAP ... jeszcze tego nie zrobiłem.

Zasadniczo pytanie brzmi: czy mogę sobie pozwolić aby olać sprawę? Szczerze mówiąc nie chce mi się przechodzić przez te wszystkie biurokratyczne procedury, a na myśl o tym, że mam rozmawiać z jakimś urzędnikiem, który zapewne będzie mnie przekierowywał w nieskończoność do innych, bo on nie będzie znał mojej sprawy to ... niedobrze mi sie robi.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź...

Sorka, że taki przydługawy list wyszedł - mam nadzieję, że zrozumiale przedstawiłem swoją "sprawę" :)

Offline #14 rainka73

rainka73

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1586 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 17:47

generalnie ja bym najpierw sprawdzila dlaczego nikt nie wykonywal DD skoro tak zleciles ...

za manko na kredytowej moga cie scignac zwlaszcza jak wyslales im adres w PL

Offline #15 polap

polap

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów
  • Miejscowość:IE

Napisano 04 sierpień 2010 - 18:41

Pendrago i GeorgePL,
oto wazne informacje jak zamknac konto w banku w IE.

Pendrago:
jesli wyslales im list zeby zamknac C/A (current account) z koncem lipca, to pewnie zorbili by to, ale pytanie jest - ile miales kasy zostawionej na kocie?? Bo jesli w liscie nie ujales, ze chcesz zamknac karte kredytowa, to Ci jej nie zamkneli. Kazda karta podlega oplacie (Goverment Stamp Duty) 30EUR i niezaleznie od tego czy uzywasz karty czy nie, to w kwietniu jest to odjete balansu na Twojej karcie. Pewnie na poczatku miales kase na splacanie DD, ale potem jak doszla ta oplata, to nie bylo srodkow na koncie i DD zaczyly sie odbijac (return unpaid). To spowodowalo kolejne oplaty (bank charges) na koncie, karne odsetki itp.
Jesli karta kredytowa nie jest calkowiecie splacona, to beda Ci naliczac co miesiac...
Brzydko z ich strony, ze nikt z Toba nie skontaktowal sie e-mialowo lub telefonicznie (z ciekawosci spytam w jakim banku masz konto?)
Ja nie olewalabym sprawy, tylko poprowadzila sprawe do konca. Moze zamiast wysylac im nowy list z adresem, napisz jeszcze raz, ze zyczysz sobie zamknac konto i KARTE KREDYTOWA i jej balans zaplacic z konta. Upewnij sie, ze masz wystarczajaco kasy na koncie, by mogli zaplacic z karte. Pisales, ze robisz banking on-line, wiec masz dostep do swoich stanow konta i zadluzen...

GeorgePL:
zeby zamknac konto napisz list do banku z takowa prosba. Podpisz sie odrecznie, a list najlepiej wydrukuj. Podaj swoj numer telefonu i adres do korespondecji i e-mila. Jesli masz kase na tym koncie, podaj im swoj SWFT (BIC) code i IBAN polskiego konta. Napisz, ze chcesz zeby przelali Ci 'closing balance' na to polskie konto. Powiedz kto jest wlascicielem tego konta i jaki jest jego adres.
Popros o 'cancell all my DD and S/O (standing orders) jesli takowe masz.
Jesli posiadasz karte kredytowa popros o jej zamkniecie i zeby zaplacili ostateczny balans z Twojego C/A.

Mam nadzieje, ze pomoglam
Pozdrawiam
i powodzenia :)

Offline #16 pendrago

pendrago

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:25

Pendrago i GeorgePL,
oto wazne informacje jak zamknac konto w banku w IE.

Pendrago:
jesli wyslales im list zeby zamknac C/A (current account) z koncem lipca, to pewnie zorbili by to, ale pytanie jest - ile miales kasy zostawionej na kocie?? Bo jesli w liscie nie ujales, ze chcesz zamknac karte kredytowa, to Ci jej nie zamkneli. Kazda karta podlega oplacie (Goverment Stamp Duty) 30EUR i niezaleznie od tego czy uzywasz karty czy nie, to w kwietniu jest to odjete balansu na Twojej karcie.

Ja to rozumiem, że taka opłata jest, ale jeżeli mówisz, że robią to tylko raz w kwietniu (zresztą sprawdzę wszystkie operacje na moim koncie) to mogę powiedzieć, że w kwietniu była wystarczająca ilość środków, aby zapłacić za Stamp Duty i za wszystkie transakcje, które wykonałem kartą kredytową. ;/

Pewnie na poczatku miales kase na splacanie DD, ale potem jak doszla ta oplata, to nie bylo srodkow na koncie i DD zaczyly sie odbijac (return unpaid). To spowodowalo kolejne oplaty (bank charges) na koncie, karne odsetki itp.
Jesli karta kredytowa nie jest calkowiecie splacona, to beda Ci naliczac co miesiac...

Super ehh... Nigdy bym się nie spodziewał, że dyspozycja zamknięcia konta ( nie mówię o rachunku) nie równa się również z terminacją karty kredytowej. Zresztą hmmm zacytowałem pismo, które przysłali mi z AIB Card Issuing - w którym wyraźnie mówią, że wystąpiły dwie unpaid payments i kończą umowę o kartę kredytową w ciągu 7 dni od daty wysłania pisma (swoją drogą to jak to może funkcjonować, skoro nie był to list polecony tylko przyszło to zwykłą pocztą???? Jakbym wyjechał na wakacje i nie mógł tego pisma przeczytać ... ale zapewne gdzieś w regulaminie jest to opisane no nie? :D

Brzydko z ich strony, ze nikt z Toba nie skontaktowal sie e-mialowo lub telefonicznie (z ciekawosci spytam w jakim banku masz konto?)

No właśnie - bardzo brzydko, bo moim zdaniem taniej wyszłoby żeby zadzwonili (ale polskie banki też tak nie robią) niż wysyłali mi 3 listy. Konto mam w banku AIB ;)

Ja nie olewalabym sprawy, tylko poprowadzila sprawe do konca. Moze zamiast wysylac im nowy list z adresem, napisz jeszcze raz, ze zyczysz sobie zamknac konto i KARTE KREDYTOWA i jej balans zaplacic z konta.

Czyli co... wysłać jeszcze jeden list tylko z moimi danymi, ale zaznaczyć, że chcę żeby zamknęli najpierw kartę kredytową, a potem zamknęli całe konto - zlikwidowali wszystko tak? Tylko z jakiego konta jak na Current account mam 4 Euro ??? Mam przelać z mojego polskiego banku (WBK tak przy okazji) tę kwotę jaką wyszczególnili w liście na moje konto irlandzkie ? Wtedy oni sobie pobiorą tę kasę i zamkną konto, ale jest mały szkopuł ... zanim przelew przejdzie oni mogą naliczyć jeszcze jakieś inne opłaty za zamknięcie konta (nie wiem naprawdę co jeszcze mogą dorzucić???) i wtedy co? Kolejne koszty B) Wyraźnie napisałem im w pierwszym liście, że chcę informacji o tym jakie jeszcze opłaty przyjdzie mi zapłacić, żeby to wszystko domknąć, a oni mi przysłali wyciąg bankowy (tak jakbym nie mógł sobie tego sprawdzić w necie). Chodziło o oficjalne pismo od nich, żebym wiedział dokładnie ile mam przelać kasy ...ehhhh

Upewnij sie, ze masz wystarczajaco kasy na koncie, by mogli zaplacic z karte. Pisales, ze robisz banking on-line, wiec masz dostep do swoich stanow konta i zadluzen...

No a jak przeleję za dużo to co? zwrócą mi nadpłatę? czy przepadnie... bo w końcu to oni (jeżeli będzie nadpłata) będą zmuszeni pokryć koszty przelewu na moje konto w Polsce... czy ... jak... wyślą mi tę forsę w kopercie??? zagmatwane to wszystko :)

Mam nadzieje, ze pomoglam

Tak... Częściowo mi pomogłaś za co jestem wdzięczny... no pozostają te pytania, które zadałem w odpowiedzi na Twój post ;)

P.S. Tak teoretycznie - jakbym olał sprawę to mieliby mnie prawo ścigać w jakiś sposób (nie szukam tutaj obejścia prawa - chcę tylko wiedzieć co mi grozi w razie ...)
No i np: jeśli kiedykolwiek chciałbym wrócić do Irlandii i powiedzmy założyłbym sobie konto w innym banku Ulster czy jakiś inny... to czy oni by się o tym dowiedzieli? (naiwne pytanie, bo w 99% mógłbym sobie sam odpowiedzieć ;> ale może jednak nie dowiedzieli by się :>

generalnie ja bym najpierw sprawdzila dlaczego nikt nie wykonywal DD skoro tak zleciles ...

za manko na kredytowej moga cie scignac zwlaszcza jak wyslales im adres w PL

Czyli konkretnie co mogą mi zrobić? Czego mógłbym się spodziewać?

Offline #17 Zuzzzzz

Zuzzzzz

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 343 postów
  • Miejscowość:Kielce-Dublin

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:30

Przelewy z AIB do Wbk i odwrotnie są bezpłatne tzw.standart ,który trwa2,3 dni jak bedziesz miał nadmiar to podejrzewam ze wyślą z powrotem.Nie zapomnij tylko o podaniu swiftu i adresu banku B)

Offline #18 polap

polap

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów
  • Miejscowość:IE

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:32

Pendrago,
moze zabrzmiec to dziewnie, ale oddzialy z ktorymi masz do czynienia sa osobna placowka od kart kredytowych. Bo wyobraz sobie sytuacje, ze otwierasz sobie gdzies indziej C/A, ale karte kredytowa chcesz zachowac w starym banku (bo w nowym tak od reki Ci jej nie dadza...). Dlatego karty nie zamkneli Ci po otrzymaniu listu odnosnie rachunku biezacego.
Jestes pewien, ze karta kredytowa zostala zamknieta czy DD na nia zostal odwolany?
Jesli masz kopie listu, ktory wyslales AIB wczesniej, mozesz dolaczyc ja do nowego listu, w ktorym odwolasz sie, ze wczesniejsze 'request' nie zostalo odpowiednio poprowadzone (jesli tak czujesz)... W oparciu o to mozesz poprosic o 'waving of the charges".
Oplat za zamkniecie konta nie ma, sa tylko za prowadzenie konta (T&C danego banku), wiec po wszystkich 'unpaids', powinienes miec balans konta na +lub-
Sprawy bym nie olewala, bo jesli kiedys wrocisz do IE, to Twoj kiepski kredyt (nie splacona karta kredytowa lub zadluzone konto osobiste) bedzie ciazyl pod Twoim PPSN i nie nikt nie udzili Ci kredytu, lub nie da karty kredytowej (banki komunikuja sie ze soba poprzez 'credit score').
Jesli dogadasz sie z juz oddzialem lub ludzmi z karty kredytowej ile im wisisz. Mozesz przelac kase na irlandzkie konto. Jesli bedzie jakas nadplata, moga przelac Ci to spowrotem do PL, tylko im o tym napisz (to sie nazywa international money transfer, potzebujesz BIC i IBAN - zobacz co napisalam we wczesniejszym poscie do GeorgaPL). Jelsi masz konto w EUR w PL, to nie bedzie za to zadnych oplat. Jesli masz tylko zlotowkowe, to zaznacz, ze wszelkie oplaty za przelew pokryjesz Ty w PL. Tzn, ze po prostu, ze suma ktora wpynie Ci na konto bedzie pomniejszona o te oplaty pobierane przez IE i PL bank.

Mafii irlandzkiej raczej za Toba do PL nie wysla B)

Offline #19 pendrago

pendrago

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:45

Przelewy z AIB do Wbk i odwrotnie są bezpłatne tzw.standart ,który trwa2,3 dni jak bedziesz miał nadmiar to podejrzewam ze wyślą z powrotem.Nie zapomnij tylko o podaniu swiftu i adresu banku B)

Tak wiem o tym, ponieważ właśnie przez 2 prawie lata korzystałem z tego dobrodziejstwa przelewania na moje konto do WBK bezpłatnie, ale nigdy nie robiłem tego w odwrotną stronę. Teraz niedawno, żeby być pewnym zapytałem się o to w placówce WBK i może pani nie była zorientowana, może źle jej przedstawiłem sprawę ... nie wiem... powiedziała mi, że za taki przelew musiałbym zapłacić 30 zł. Chociaż może chodziło o to, że opłata byłaby tylko i wyłącznie gdybym ten przelew robił w banku, a w przypadku przelewu elektronicznego, który bym wykonał sam z mojego konta online takiej opłaty nie ma :)

No nic... dzięki wielkie za pomoc i informacje. Człowiek się uczy całe życie :D

Offline #20 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:59

to ja doloze 3 grosze.Jedna znana mi osoba wyjezdzajac z IE zrobila zakupy na kwote okolo 1000e z karty (konta przy tym nie zamykajac) Bylo to w 08r styczen. Przez kilka mies splacal po100/150e z tego co wiem ale pozniej to olal i odsetki rosly do kwoty 1650 bodajze.Od tamtego momentu minelo 2 lata a ta osoba wrocila tutaj rok temu i dalej ma konto otwarte, zarabia ale karty nie splaca do dzis.Ma konto internetowe i mowi ze caly czas ma drafta. Nikt z nim sie nie kontaktuje z banku.Takze zglupialam.

Jesli chodzi o przelew kasy do ie z pl to ja robilam z PKO BP.Sa dwie opcje jesli chodzi o pko. Stanard (2-3 dni) i szybki praktycznie w ten sam dzien. Pierwsza opcja kosztowala 120zl druga 160 (rok temu) za transfer.Tam tez zaznaczasz kto placi za to - albo ten kto sle lub ten kto odbiera.
Swoja droga słalam na swoje konto do plski czesto kase i bylo to za free ale jak przesylalam do mojej siostry do BOŚ to zapiep.rzyli zawsze 60-80 zl za co nie wiem. Tez 2 razy mi sie zdarzylo ze kasa stad przechodzila przez tzw banki posrednie (w moim przypadku niemieckie) i Oni tez pobrali bodajze po 10 e.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.