Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cukrzyca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Zec4

Zec4

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 04 maj 2010 - 14:43

Witam czy moze ktos sie orientuje jakie swiadczenia przysluguja osobie chorej na cukrzyce , czy mozna starac sie o rente, grupe inwalidzka, czy dodatki?

Offline #2 tetiszeri

tetiszeri

Działacz

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPipPipPip
  • 1331 postów
  • Miejscowość:Dublin/W-wa

Napisano 04 maj 2010 - 17:17

Witam czy moze ktos sie orientuje jakie swiadczenia przysluguja osobie chorej na cukrzyce , czy mozna starac sie o rente, grupe inwalidzka, czy dodatki?

A masz ciezka cukrzyce uniemozliwiajaca prace. Znam kilka osob normalnie z nia funkcjonujacych i pracujacych.

Offline #3 charon

charon

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 141 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 04 maj 2010 - 17:48

People suffering from certain conditions, who are not already medical card holders, can get free drugs, medicines and medical and surgical appliances for the treatment of that condition. These are provided under the Long Term Illness Scheme. This scheme is administered by the Health Service Executive (HSE), under Section 59 of the Health Act 1970.

The Long Term Illness Scheme does not depend on your income or other circumstances and is separate from the Medical Card scheme and the GP Visit Card Scheme.

czyli do swojego gp po druczek (w medicusie ci taki wystawia), zlozyc w hse ktore obsluguje twoja dzielnice,czekac na ksiazeczke i wtedy masz wszystkie lekarstwa za darmo. zamiast placic za wizyte u gp to lepiej od razu do szpitala w ktorym znajduje sie poradnia diabetologiczna, tam bedziesz mial(miala) bezplatne konsultacje z lekarzem prowadzacym i co pol roku badania, ktore przy cukrzycy sa bardzo wazne.jak potrzeba wiecej konkretow to wal na priwa, ja tez jestem "slodki"
Charon to demon ?mierci, który zabija? konaj?cego cz?owieka i ci?gn?? go do Podziemia

Offline #4 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 31
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Miejscowość:LK

Napisano 05 maj 2010 - 06:26

U mnie w pracy jest cukrzyczka, Irlandka. Pracuje normalnie - no może trochę lepiej od wielu innych. MC nie ma, o świadczeniach nic nie wiem.

Offline #5 Zec4

Zec4

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 05 maj 2010 - 09:08

[quote name='tetiszeri' post='455885' date='2010-05-04 18:17:48']A masz ciezka cukrzyce uniemozliwiajaca prace. Znam kilka osob normalnie z nia funkcjonujacych i pracujacych.[/quote]

Widocznie nie maja powiklan i unormowane cukry, ja niestety mam powiklania i wiecznie jestem z tego powodu zmeczona niestety wiec nie wiem jak pracowac :)

[quote name='charon' date='2010-05-04 18:48:48' post='455889']
People suffering from certain conditions, who are not already medical card holders, can get free drugs, medicines and medical and surgical appliances for the treatment of that condition. These are provided under the Long Term Illness Scheme. This scheme is administered by the Health Service Executive (HSE), under Section 59 of the Health Act 1970.

The Long Term Illness Scheme does not depend on your income or other circumstances and is separate from the Medical Card scheme and the GP Visit Card Scheme.

czyli do swojego gp po druczek (w medicusie ci taki wystawia), zlozyc w hse ktore obsluguje twoja dzielnice,czekac na ksiazeczke i wtedy masz wszystkie lekarstwa za darmo. zamiast placic za wizyte u gp to lepiej od razu do szpitala w ktorym znajduje sie poradnia diabetologiczna, tam bedziesz mial(miala) bezplatne konsultacje z lekarzem prowadzacym i co pol roku badania, ktore przy cukrzycy sa bardzo wazne.jak potrzeba wiecej konkretow to wal na priwa, ja tez jestem "slodki"

Chodzi tez o to czy mozna pracowac np part time i do tego otrzymywac jakies swiadczenia, bo na full time powoli nie daje rady , cukrzyca daje sie we znaki:(

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.