Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Paszport Dla Maluszka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 karolinammazovian

karolinammazovian

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 14:37

Jestem w 32 tygodniu ciazy, porod przewidziany jest na koniec maja. Pytanie mam takie - po porodzie chcemy wyjechac juz na stale do Polski z malenstwem jak szybko to bedzie mozliwe. Jednak wiem, ze aby ubiegac sie o paszport dla maluszka w konsulacie w Dublinie musze miec akt urodzenia, a na ten podobno dlugo sie czeka. Potem z kolei trzeba czekac na wizyte w konsulacie, a potem na wyrobienie samego dokumentu. Czy ktos z Was przechodzil juz te droge?

Offline #2 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1722
  • 8949 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 29 marzec 2010 - 16:21

-akt urodzenia otrzymujesz od ręki(kilkanaście minut),w szpitalu,Citizen Information,HSE lub SW spytaj się o adres urzędu który wydaje bo nie zawsze jest na miejscu zamieszkania,ja musiałem jechać 40 km do Sligo
-datę spotkania w ambasadzie możesz zabukować wcześniej(np. na początku maja)
-tymczasowy paszport powinni wydać szybko ale zawsze możesz prosić o szybszy termin(swój,normalny bez proszenia dostałem w 10 dni)
-nie jestem pewien ale do podróży w jedną stronę do Polski można otrzymać zaświadczenie zamiast paszportu,a co za tym idzie będzie szybciej
-w polskiej ambasadzie nie gryzą,mówią po polsku,zadzwoń <_<

Użytkownik mielizna edytował ten post 29 marzec 2010 - 16:23

Offline #3 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 29 marzec 2010 - 17:38

-akt urodzenia otrzymujesz od ręki(kilkanaście minut),w szpitalu,Citizen Information,HSE lub SW spytaj się o adres urzędu który wydaje bo nie zawsze jest na miejscu zamieszkania,ja musiałem jechać 40 km do Sligo
-datę spotkania w ambasadzie możesz zabukować wcześniej(np. na początku maja)
-tymczasowy paszport powinni wydać szybko ale zawsze możesz prosić o szybszy termin(swój,normalny bez proszenia dostałem w 10 dni)
-nie jestem pewien ale do podróży w jedną stronę do Polski można otrzymać zaświadczenie zamiast paszportu,a co za tym idzie będzie szybciej
-w polskiej ambasadzie nie gryzą,mówią po polsku,zadzwoń <_<

jezeli jestes z ublina, to na akt ur czeka sie od 2 do 3 tyg.
spotkanie w ambasadzie mozesz sobie zarezerwowac wczesniej, czeka sie na nie 2 tyg i tyle samo na paszport

Offline #4 karolinammazovian

karolinammazovian

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 18:16

jezeli jestes z ublina, to na akt ur czeka sie od 2 do 3 tyg.
spotkanie w ambasadzie mozesz sobie zarezerwowac wczesniej, czeka sie na nie 2 tyg i tyle samo na paszport

Dziekuje Wam bardzo za posty. Mieszkamy w Dublinie i wlasnie chcialam tylko potwierdzic, ze na akt urodzenia sie czeka tak dlugo, bo takie doszly mnie informacje. A do Konsulatu pisalam maila, dostalam odpowiedz, ale nie ma jak rady osob ktore to juz przeszly.
Widze, ze mala jest szansa na powrot do Polski miesiac po porodzie...

Offline #5 finsomka

finsomka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 29 marzec 2010 - 18:30

Dziekuje Wam bardzo za posty. Mieszkamy w Dublinie i wlasnie chcialam tylko potwierdzic, ze na akt urodzenia sie czeka tak dlugo, bo takie doszly mnie informacje. A do Konsulatu pisalam maila, dostalam odpowiedz, ale nie ma jak rady osob ktore to juz przeszly.
Widze, ze mala jest szansa na powrot do Polski miesiac po porodzie...

mysle,ze 5tyg po jest realne;)

Offline #6 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 398 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 21:48

my dostaliśmy akt urodzenia od ręki

Offline #7 _magda

_magda

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 166 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 22:04

Ja tez mysle ze 5 tygodni jest realne. My mielsimy taka sama sytuacje. Niunia urodzila sie 14 listopada a 19 grudmia juz bylysmy w Polsce. Wizyte w konsulacie mialysmy wyznaczona juz 4 miesace wczesniej, z tego co pamietam to na akt urodzenia czeka sie 15 dni (czas w ktorym szpital przesyla dokumety do odpowiedzniego oddziału) ja juz w 15 dniu bylam po akt i go od razu dostalam. Nie pamietam tez dokladnie ile czekalismy na paszport bo bylo to juz ponad 2 lata temu, ale pamietam, ze dzien przed wylotem moglismy juz odebrac paszport, maz pedzil po pracy po niego do Dublina (mieszkamy 40km od Dublina), gdy dotarl ambasada byla zamknieta ale urzednicy jeszcze tam byli i dali nam paszport - udalo sie, bo gdyby nie uprzejmosc pracownikow ambasady nie polecielibysmy nastepnego ranka do Polski.

Ale jesli wracacie juz na stale to chyba juz nie robi duzej roznicy ydzien w ta czy w ta strone i tak wrocicie. Zycze powodzenia z paszportem i w Polandii.
Lepiej ?eby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?.

Offline #8 ewusiek

ewusiek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:monasterevin

Napisano 30 marzec 2010 - 07:44

my tez dostalismy akt uriodzena od reki

Offline #9 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 398 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 09:54

Od zeszłego roku samemu załatwia się akt urodzenia,umów wizytę w konsulacie wcześniej,a paszport jest w ciagu 2tyg.

Offline #10 karolinammazovian

karolinammazovian

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 09:59

Dziekuje Wam raz jeszcze za posty.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.