Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Macierzynski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Dianeczka84

Dianeczka84

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 15:46

czesc wszystkim, od razu z gory prosze o "nieskreslanie" mnie, za to ze temat jest walkowany itp... ale trochu mnie dobilo moja sytuacja...
odmowiono mi macierzysnkiego niestety , powod - brak odp. ilosci skladek.
w 2008 pracowalam w pl pol roku, a wiec 24 skladki by bylo, plus w tym roku pracuje w irl i mam tylko 9 skladek. kilka zyczliwych osob na forum, a takze pani z socjala osobiscie mi powiedzieli ze macierzynski dostane napewno jesli pracoiwalam w pl, a biora pod uwage 2008 rok, kiedy oplace choc minimum 1 skladke tu. no i zrobilam to, mam prace itp. i coz. bylam w socjalu zaraz po odmowie , rozmaiwalam z ta pania z ta sama co mi tak doradzila, ona mnie tylko przeprosila ze mi podala zla informacje...
wiadomo, glowy n ie urwe, jakos trzeba bedzie dalej zyc, ale czlowiek sie nastawil na te ppomoc finansowa, zwlaszcza jak teraz mamy trochu ciezka syt., maz kokosow nie ma, no i bardzo mi smutno z tego powodu. kiedys ktos doradzal komus ze ze skladek meza mozna skorzystac jak swoich brakuje,,,, to hcyba tez zart, bo nigdzie w socjalu o tym nikt nie slyszal, ani nie ma takiej ustawy.... czy jest SENS skladac odwolanie????jelsi tak to czym sie argumentowac?
moze ktoras z was dziewczyny cos wiecie na ten temat?moze macie podobna sytuacje? moze napiszcie jak sobie poradzilyscie?
wiem ze mozna sie starac o FIS po urodzeniu dziecka, ale w tym roku limit dochodu jest 506 euro, a maz ma czasem nadgodziny i ma czasem 530, wiec sie nie kwalifikujemy?
druga sprawa - ile trzeba czekac na pps dla dziecka, i czy to ja mam isc do socjala zlozyc wniosek czy jesli sie tu urodzi przyznaja mu automatycznie ten numer?
no i jeszcze - razem z odmowna decyzja o maacierzysnki dostalam list potwoerdzajacy ze jestem na macierzysnkim od 9 kwietnia do 10 paziernika, czy ja mam to dac szefowi? oczywiscie, bedzie to urlop bezplatny z racji odmowy macierzysnkiego, a wiec czy w czasie tego okresu moge isc na part time do pracy? lub czy po okresie 6 miesiecy przysluguje mi ten dodatkowy rowniez bezplatny 16 tygodni???czy jest tak ze jesli teraz mam 6 miesiecy bezplatnego to juz te 16 tyg nie przysluguje?

macierzysnki z pracy nie wchodzi w gre bo jestem nowa a wiec nawet nie mam odwagi o to poprosic, jestem wdzieczna ze mnie zatrudnili choc. zapewnie i tak by nie placili mi choc minimum wiec obciachu nie bede robic.

prosze was o porady...dzieki

Offline #2 ewusiek

ewusiek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • Miejscowość:monasterevin

Napisano 28 marzec 2010 - 16:35

daisy jedna rzecz moge ci pomoc jesli chodzi o ppsa po urodzeniu dziecka idziecie go zarejs trowac po kilku dniach przyjdzie pps i forma na child beneft

Offline #3 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 28 marzec 2010 - 16:55

w 2008 pracowalam w pl pol roku, a wiec 24 skladki by bylo, plus w tym roku pracuje w irl i mam tylko 9 skladek. kilka zyczliwych osob na forum, a takze pani z socjala osobiscie mi powiedzieli ze macierzynski dostane napewno jesli pracoiwalam w pl, a biora pod uwage 2008 rok, kiedy oplace choc minimum 1 skladke tu. no i zrobilam to, mam prace itp. i coz. bylam w socjalu zaraz po odmowie , rozmaiwalam z ta pania z ta sama co mi tak doradzila, ona mnie tylko przeprosila ze mi podala zla informacje...

No z tego co podalas to faktycznie masz niewystarczajaca ilosc skladek by miec maternity benefit. Tu sobie sprawdz ile tego miec powinnas
http://www.citizensi...ternity_benefit

kiedys ktos doradzal komus ze ze skladek meza mozna skorzystac jak swoich brakuje,,,, to hcyba tez zart, bo nigdzie w socjalu o tym nikt nie slyszal, ani nie ma takiej ustawy.... czy jest SENS skladac odwolanie????jelsi tak to czym sie argumentowac?

Nie mozna korzystac z niczyich skladek!!!!

no i jeszcze - razem z odmowna decyzja o maacierzysnki dostalam list potwoerdzajacy ze jestem na macierzysnkim od 9 kwietnia do 10 paziernika, czy ja mam to dac szefowi? oczywiscie, bedzie to urlop bezplatny z racji odmowy macierzysnkiego, a wiec czy w czasie tego okresu moge isc na part time do pracy? lub czy po okresie 6 miesiecy przysluguje mi ten dodatkowy rowniez bezplatny 16 tygodni???czy jest tak ze jesli teraz mam 6 miesiecy bezplatnego to juz te 16 tyg nie przysluguje?

Dostalas odmowna decyzje o maternity benefit oraz deyzje ze jestes na maternity leave. Zadnego z owych pism nie musisz nikomu dostarczac bo to dla ciebie. Przysluguje cie platny maternity leave jak bezplatny (jesli sie nie kawalifikujesz na placenie to obywdwa sa dla ciebie bezplatne) Maternity leave mozesz przerwac informujac szefa 4tyg wczesniej ze wracasz. Na meternity leave nie mozesz pracowac.

Offline #4 migotka82

migotka82

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 17:04

Witaj.

O wykorzystywaniu składek męza też słyszałam ale dowiedziałam sie o tym za poźno bo już po przyznaniu mi maciezynskiego, chyba miesiac albo poltora po. Wiec podobno nie moglam juz zmienic mojego podania i dostalam duzo mniejszy maciezynski ze wzgledu na mało składek dwa lata wczesniej. Nie sprawdzalam tego na wlasnej skórze wiec nie wiem dokladnie jak to działa i czy działa ale mysle ze warto to sprawdzic. Moze ktos jeszcze sie wypowie kto mial z tym do czynienia. Ja tylko slyszalam to od znajomej z ktora urwal mi sie kontakt. Wiec mimo wszystko polecam jeszcze raz to sprawdzic bo moze sie okazac ze to najlepsze dla Ciebie wyjscie jesli oczywiscie jest to prawda.

Z wlasnych doswiadczen moge Ci jeszcze doradzic ze jesli bedziesz sie starala o polski paszport dla dzidziusia to mozesz jednoczesnie poprosic o wydanie numeru PESEL a to moze sie kiedys przydac.

O Irlandzki mozesz sie starac jesli jedno z rodzicow mieszka w Irlandii od conajmniej 3 lat przed urodzeniem malenstwa. i trzeba to udokumentowac.

Offline #5 Dianeczka84

Dianeczka84

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 20:09

Dzieki dziewczyny...no wlasnie, o tych skladkach jedni mowia ze tak inne ze to bzdura, i ja jeszcze nigdzie nie widzialam w przepisach ze mozna korzystac z meza skladek jak swoich brakuje....no i badz tu madry. ale jak cos wie ktoras to prosze pisac.pozdrowionka

Offline #6 RENC

RENC

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 20:21

HMMMM........JUŻ TEŻ SIĘ POGUBIŁAM........TO JEŚLI NP. CHCIAŁABYM PRZEJŚĆ NA URLOP MACIERZYŃSKI W ROKU 2012 TO MUSZĘ PRACOWAĆ W 2010 I 2011 I MIEĆ PRZYNAJMNIEJ W KAŻDYM ROKU 39 SKŁADEK? DOBRZE TO ROZUMIEM? A CZY TE 39 TYGODNI TO MUSI BYĆ CIĄGŁE ZATRUDNIENIE CZY W SUMIE MUSZĘ WSZYSTKICH TYGODNI MIEĆ 39? PISZĘ Z INNEGO NICKA, pOZDRAWIAM WSZYSTKICH, MONIQUE :lol:))

Offline #7 strateg

strateg

Nowicjusz

• Banned
  • 1516
  • 0 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 20:48

O Irlandzki mozesz sie starac jesli jedno z rodzicow mieszka w Irlandii od conajmniej 3 lat przed urodzeniem malenstwa. i trzeba to udokumentowac.

5 lat! jedno z rodziców - właśnie ten temat przerabiam i w paszportowym
zażyczyli sobie dodatkowo wydruk z mojego konta z ostatnich min. 5ciu lat :lol:

Użytkownik ewro edytował ten post 28 marzec 2010 - 20:50

Offline #8 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Użytkownik forum
  • 962
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7182 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 28 marzec 2010 - 21:53

daisy jedna rzecz moge ci pomoc jesli chodzi o ppsa po urodzeniu dziecka idziecie go zarejs trowac po kilku dniach przyjdzie pps i forma na child beneft

z aktem urodzenia do lokalnego biura HSE i tam PPS prawdopodobnie od ręki

Z wlasnych doswiadczen moge Ci jeszcze doradzic ze jesli bedziesz sie starala o polski paszport dla dzidziusia to mozesz jednoczesnie poprosic o wydanie numeru PESEL a to moze sie kiedys przydac.

prawda,tylko gdy w naszym nazwisku są polskie litery odmienne jak na irlandzkim certyfikacie urodzenia i chcemy dać dziecku poprawną formę naszego nazwiska na dzień dzisiejszy polskie prawo wymaga zameldowania(jest inna opcja) w miejscu zamieszkania(Polska) w USC przedstawiając oryginalny i tłumaczony notarialnie akt urodzenia by uzyskać numer PESEL

5 lat! jedno z rodziców - właśnie ten temat przerabiam i w paszportowym
zażyczyli sobie dodatkowo wydruk z mojego konta z ostatnich min. 5ciu lat :lol:

słabo jakoś ten temat przerabiasz
z takimi informacjami jeszcze drugie pięć lat Ci się zejdzie
zerknij na moje skromne uwagi na ten temat :P
http://www.gazeta.ie...showtopic=62256

Offline #9 strateg

strateg

Nowicjusz

• Banned
  • 1516
  • 0 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 22:17

Tak wiem mielizna,przeczytałem i zatankowałem, w moim przypadku mam kredyt na dom od 4 lat i 7 miesięcy, wysłałem z mojego banku wydruk spłaty kredytu-który chcieli!
I w odpowiedzi otrzymałem list z prośbą o wydruk z mojego konta bankowego z minimum 5ciu ostatnich lat!

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.