Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Komunia Św.po Angielsku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 arthurpol

arthurpol

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 luty 2010 - 21:57

Witam.Moja córka ma okazję iść w maju do Komuni w kościele irlandzkim tylko że jej angielski jest słaby i nie wiem czy sobie poradzi?Jeżeli ktos miał juz styczność z tym sakramentem to proszę o kilka wskazówek jak to wyglada i czy jest trudno przejść to przygotowanie? ;)

Offline #2 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 183
  • PipPipPipPip
  • 1597 postów

Napisano 23 luty 2010 - 22:03

Syn w maju bierze komunie
Spotkania ma co m-c w kościele(msze),raz był na warsztatach gdzie rysowali i się bawili,za tydzień ma pierwsza spowiedz(nie ma nic wspolnego z nasz pl).
Moim zdaniem nawet ze słabym ang,Twoja córka da radę..

Offline #3 ewelina77

ewelina77

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 337 postów

Napisano 23 luty 2010 - 22:59

Moj syn w maju tez bierze Komunie w Ire. Z angielskim u niego nie ma problemu, ale wiem od innych irlandzkich mam ze nie robi sie przeszkod. Twierdza ze jest to swieto dziecka, nie ma sensu je stresowac bo dzieci maja dopiero po 8 lat i nawet jesli nie sa w 100% przygotowane to i tak sie je dopuszcza B) Modlitw do dzis bylo raptem 4 na pamiec, msza raz w miesiacu, religii uczy pani w szkole, jutro pierwsza spowiedz... Ogolnie ciesze sie ze moj syn nie przechodzi tego stresu ktore maja dzieci w PL. Mysle ze nie ma sie czego obawiac, dacie rade a jak corka czegos nie zrozumie to jej opowiesz po polsku:)
03.09.2011 Filip - Coombe H.

Offline #4 robertos30

robertos30

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 luty 2010 - 07:45

Witam.Moja córka ma okazję iść w maju do Komuni w kościele irlandzkim tylko że jej angielski jest słaby i nie wiem czy sobie poradzi?Jeżeli ktos miał juz styczność z tym sakramentem to proszę o kilka wskazówek jak to wyglada i czy jest trudno przejść to przygotowanie? B)

witam, nasz syn był u komunii św dwa lata temu; wszystkie przygotowania odbywały się w czasie godznin szkolnych i były prowadzone przez nauczyciela, nie dostawał żadnych modlitw do nauczenia w domu bo wszystkiego uczył się w szkole.
Moim zdaniem nie musisz się martwić, że twoje dziecko nie zna dobrze angielskiego bo i tak wszystkie modlitwy i pieśnie dzieci mówią i śpiewają razem.
Co najważniejsze, nie ma tutaj żadnych egzaminów z katechizmu i dziecko idzie do komunii bez stresu no i nie ma tutaj płacenia za wszystko co ma wspólnego z tym sakramentem.
U syna w szkole wszyscy rodzice zadecydowali, że dzieci idą do komunii w mundurkach szkolnych więc odpadł koszt garnituru ( oczywiście kto chciał to kupował ale dziecko mogło go założyć po ceremonii w kościele i do zdjęcia), jedyne koszty jakie ponieśliśmy - nie liczę obiadu i małego przyjęcia po kościele- to rozetka z medalikiem jaką syn musiał mieć przypiętą do mundurka i 2e na kwiaty dla nauczycielki.
Naprawdę nie masz się czym martwić bo tutaj to wygląda o niebo lepiej niż w Polsce, powodzenia i pozdrawiam

Offline #5 arthurpol

arthurpol

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2010 - 09:01

witam, nasz syn był u komunii św dwa lata temu; wszystkie przygotowania odbywały się w czasie godznin szkolnych i były prowadzone przez nauczyciela, nie dostawał żadnych modlitw do nauczenia w domu bo wszystkiego uczył się w szkole.
Moim zdaniem nie musisz się martwić, że twoje dziecko nie zna dobrze angielskiego bo i tak wszystkie modlitwy i pieśnie dzieci mówią i śpiewają razem.
Co najważniejsze, nie ma tutaj żadnych egzaminów z katechizmu i dziecko idzie do komunii bez stresu no i nie ma tutaj płacenia za wszystko co ma wspólnego z tym sakramentem.
U syna w szkole wszyscy rodzice zadecydowali, że dzieci idą do komunii w mundurkach szkolnych więc odpadł koszt garnituru ( oczywiście kto chciał to kupował ale dziecko mogło go założyć po ceremonii w kościele i do zdjęcia), jedyne koszty jakie ponieśliśmy - nie liczę obiadu i małego przyjęcia po kościele- to rozetka z medalikiem jaką syn musiał mieć przypiętą do mundurka i 2e na kwiaty dla nauczycielki.
Naprawdę nie masz się czym martwić bo tutaj to wygląda o niebo lepiej niż w Polsce, powodzenia i pozdrawiam

Serdeczne dzięki za słowa wsparcia,bardzo mi pomogły w podjęciu decyzji.Córka też trochę pewniej się poczuła i już nie może sie doczekać B) .Pozdrawiam

Offline #6 martinwoj

martinwoj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: 7578412
  • Miejscowość:tullow

Napisano 24 luty 2010 - 09:08

Moj syn byl w zeszlym roku i generalnie same plusy. Przede wszystkim to, ze to jest swieto dzieci i wiedzialy, ze to one sa najwazniejsze w tym dniu. Zadnego stesu, zmuszania i straszenia. Dzieci zostaly tak przygotowane zeby same chcialy isc i zeby wiedzialy po co ida.
A tak przy okazji ... Czy ktos mi moze wyjasnic dlaczego w Irlandii chodzi do komunii 100% osob uczestniczacych we mszy, a w Polsce powiedzmy 50%? Jakby nie narzekac na polskich ksiezy to jednak zwierzchnika i "przepisy" mamy te same.

Offline #7 bibi258

bibi258

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejscowość:GDZIEŚ W POŁUDNIOWEJ IRLANDII

Napisano 24 luty 2010 - 09:52

Witam wszystkich

Mam pytanie,ponieważ w tym roku moja córka idzie do komunii,udało mi się dowiedzieć ,że samemu trzeba kupić Książeczkę do nabożeństwa, różaniec i łańcuszek z medalikiem .
WIĘC
1 -- GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻECZKĘ bo z medalikiem i różańcem nie będzie problemu(kupię w Polsce)
2 -- i czy ktoś z Was wie czy potrzebna jest świeca (jak w Polsce)

pozdrawiam

Offline #8 robertos30

robertos30

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 luty 2010 - 10:15

A tak przy okazji ... Czy ktos mi moze wyjasnic dlaczego w Irlandii chodzi do komunii 100% osob uczestniczacych we mszy, a w Polsce powiedzmy 50%? Jakby nie narzekac na polskich ksiezy to jednak zwierzchnika i "przepisy" mamy te same.
[/quote]

podczas spotkania przed komunią z irlandzkim księdzem też padło pytanie odnośnie spowiedzi i komunii świętej i powiedział, że każdy popełnia błędy i jeśli nie popełniliśmy ciężkiego grzechu to wystarczy rachunek sumienia,który każdy robi osobiście a i tak wszyscy wspólnie podczas mszy św. przepraszamy za grzechy uczynione "myślą, mową i zaniedbaniem", i wtedy nie ma potrzeby co tydzień chodzić do spowiedzi jak wpajają nam to polscy księża niestety

[quote name='bibi258' date='2010-02-24 09:52:18' post='434612']
Witam wszystkich

Mam pytanie,ponieważ w tym roku moja córka idzie do komunii,udało mi się dowiedzieć ,że samemu trzeba kupić Książeczkę do nabożeństwa, różaniec i łańcuszek z medalikiem .
WIĘC
1 -- GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻECZKĘ bo z medalikiem i różańcem nie będzie problemu(kupię w Polsce)

pozdrawiam

syn nie miał książeczki do nabożeństwa bo nie było takiej potrzeby a różaniec i łańcuszek z medalikiem dostał od dziadków z Polski, u nas świeca nie była potrzebna, pozdrawiam

Offline #9 tarden76

tarden76

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1415 postów
  • Miejscowość:Dublin South
  • Zainteresowania:ambitne kino, alternatywna muzyka, podroze, Canada

Napisano 24 luty 2010 - 10:20

i wtedy nie ma potrzeby co tydzień chodzić do spowiedzi jak wpajają nam to polscy księża niestety

dziwni ci twoi ksieza byli, bo: pierwszy piatek miesiaca albo "przynajmniej raz w roku spowiadac sie". moze przesadzasz?

Offline #10 iwaslim

iwaslim

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1213 postów
  • Miejscowość:z Ciemnogrodu
  • Zainteresowania:Prawda, Dobro, Piękno

Napisano 24 luty 2010 - 10:41

dziwni ci twoi ksieza byli, bo: pierwszy piatek miesiaca albo "przynajmniej raz w roku spowiadac sie". moze przesadzasz?

Zawsze, gdy sumienie gryzie.
Κύριε ἐλέησον, Χριστὲ ἐλέησον, Κύριε ἐλέησον

Offline #11 Betty7

Betty7

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 3
  • PipPip
  • 319 postów

Napisano 24 luty 2010 - 10:55

Moj syn byl w zeszlym roku i generalnie same plusy. Przede wszystkim to, ze to jest swieto dzieci i wiedzialy, ze to one sa najwazniejsze w tym dniu. Zadnego stesu, zmuszania i straszenia. Dzieci zostaly tak przygotowane zeby same chcialy isc i zeby wiedzialy po co ida.

Bo tu ludzie maja pozytywny i samodzielny stosunek do Boga :unsure: - nie czekaja az inny czlowiek da im rozgrzeszenie tylko sami o tym decyduja, czy chca wziac udzial w Komunii.
A sama Komunia to nie nagroda za dobre zachowanie :P
Moim zdaniem Kosciol katolicki w Polsce infantylizuje wiernych...

Offline #12 iwaslim

iwaslim

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1213 postów
  • Miejscowość:z Ciemnogrodu
  • Zainteresowania:Prawda, Dobro, Piękno

Napisano 24 luty 2010 - 11:01

Bo tu ludzie maja pozytywny i samodzielny stosunek do Boga :unsure: - nie czekaja az inny czlowiek da im rozgrzeszenie tylko sami o tym decyduja, czy chca wziac udzial w Komunii.

A tym samym szerza herezje protestantyzujáce.
Dla mnie to niekonsekwencja, a CREDO jest niezmienne.
Κύριε ἐλέησον, Χριστὲ ἐλέησον, Κύριε ἐλέησον

Offline #13 maniast

maniast

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 9
  • PipPip
  • 390 postów
  • Miejscowość:Offaly

Napisano 24 luty 2010 - 11:45

Mój syn chodzi do szkoły protestanckiej a że w jego roczniku jest 3 dzieci z rodzin typowo katolickich więc szkoła zorganizowała wszystko odnośnie komunii. Dogadali się z księzmi odnośnie terminu w jakim dzieci mogą iść przychodzi też siostra zakonna, która uczy ich piosenek i zabiera do kościoła na próby. Na poczatku też byłam pełna obaw jak to będzie bo dzieci znajomych chodzą do szkól gdzie to szkoła przygotowuje dzieci do komunii i miło sie rozczarowałam, że pani dyrektor sama się wszystkim zajęła. Więc nie martw się bo tu liczy się dziecko i sama chęc przystapienia do komunii. Zresztą dla nich ważniejsze jet bierzmowanie gdzie dziecko jest starsze i bardziej świadome co się dzieje.

Offline #14 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 20
  • PipPipPipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 24 luty 2010 - 12:13

1. W Dublinie:
a. 12 Upper O'Connell street, Mary MAdiatrix sklep sie nazywa, z wielkim krzyzem w oknie.
b. Ewentualnie na Lower Abbey street w Veritasie (maja tez branch w Blanchecostam shopping centre - sory, ale nie wiem jak to sie pisze :unsure: )
c. Na Upper Abbey street tez sa dewocjonalia, nazwy nie znam

2. nie

Offline #15 martinwoj

martinwoj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: 7578412
  • Miejscowość:tullow

Napisano 24 luty 2010 - 13:14

Tak czy tak jest jakas roznica w interpretacji.
Jako ciekawostke powiem, ze z kolei w Szkocji (oczywiscie w katolickich kosciolach) do komunii nie ida wszyscy co do jednego tak jak tutaj, ale jakies 95% - czyli jeszcze inna wersja?
Ale interpretujac po irlandzku, do spowiedzi wogole nie trzeba chodzic. Starac sie byc dobrym czlowiekiem, a sama komunia to czesc mszy.

Offline #16 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 183
  • PipPipPipPip
  • 1597 postów

Napisano 24 luty 2010 - 13:54

Załączone pliki

Offline #17 bibi258

bibi258

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejscowość:GDZIEŚ W POŁUDNIOWEJ IRLANDII

Napisano 25 luty 2010 - 00:07

1. W Dublinie:
a. 12 Upper O'Connell street, Mary MAdiatrix sklep sie nazywa, z wielkim krzyzem w oknie.
b. Ewentualnie na Lower Abbey street w Veritasie (maja tez branch w Blanchecostam shopping centre - sory, ale nie wiem jak to sie pisze :) )
c. Na Upper Abbey street tez sa dewocjonalia, nazwy nie znam

2. nie

Dziękuję za szybką odpowiedź

A tak na marginesie dodam , że miałam już 2 komunie w Polsce i to co moje dzieci przeżyły przed, to był dla nich koszmar.W sobotę przed komunią ksiądz wymyślił sobie egzaminy z przykazań , przy czym na wstępie zaznaczył ,że dziecko które nie zda, nie dopuści do komunii. :D
Po czym w obecności rodziców ( każda klasa osobno) odpytywał dzieci.Nam (rodzicom) zaznaczył (na osobności),żeby się nie martwic bo wszystkie dzieci dopuści, ale musi ich sprawdzic. TO BYŁO CHORE !!!!!!!
Już nie wspomnę o tym , że w sobotę przed komunią każdy rodzic ma mnóstwo zajęc .

Offline #18 ewelina77

ewelina77

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 337 postów

Napisano 25 luty 2010 - 00:44

Niestety tak jest jak piszesz, sama pamietam egzaminy i stres jaki przechodzilam przy swojej komunii... a minelo juz troche... Moj syn jest juz po spowiedzi:) Najwazniejsza rzecza jaka ciagle powtarzal ksiadz dzieciom to to zeby sie nie denerwowaly, zeby spokojnie podchodzily do ksiedza, rodzice stali za dzieckiem. Dziecko mialo w rece obrazek namalowany przez siebie z grzechem (jednym) jaki popelnil, a konkrenie z sytuacja w jakiej "nie okazal milosci". Wszystko poszlo latwo, sprawnie, moge powiedziec ze nawet przyjemnie spokojnie i bez zadnego stresu. Az trudno uwierzyc ze to ta sama religia, ci sami ksieza nauczajacy tego samego...
03.09.2011 Filip - Coombe H.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.