Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak Z Praca W Irlandii?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 stefan_odwazny

stefan_odwazny

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów
  • Miejscowość:Galway

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:23

Czesc wszystkim, ktorzy przeczytaja moj list.

Ja i dziewczyna doszlismy do wniosku, ze chyba wyjedziemy za granice ze wzgledu na fakt, ze w Polsce nie za wiele sie zmienilo w ciagu ostatnich lat, moze i pensje podrosly, ale za to mieszkania sa cholernie drogie (300 - 350 tys - Krakow) a kupno mieszkania to sprawa, ktora bez kredytu na 30 lat ani rusz.

Wobec tego bardziej zachecajaca jest zagranica. Stad tez moje pytanie: Czy latwo jest znalezc prace w Dublinie teraz w porownaniu z rokiem np. 2008, 2007, 2006? JaK jest z kryzysem? Widac zwolnienia na rynku pracy? Czy ci, ktorzy przyjezdzaja nadal znajduja prace, czy moze rynek juz jest nasycony i to nie te czasy, co 2008, 2007, 2006 i wstecz?

Pytam, bo przed nami trudna decyzja, i chcemy sie przygotowac, poznac realia. Celujemy w podrzedne prace: Dziewczyna nie zna dobrze angielskiego, bedzie uczyla sie od podstaw (czyli szukac bedzie w cleaning, housekeeper, inne niewymagajace jezyka), ja znam troche lepiej, mam FCE, ale tez bede zaczynal od kitchen portera, albo pracy w fabryki (mam 1,5 roku doswiadczenia w tej dziedzinie).

Bardzo dziekuje za szczere i pomocne rady.

Pozdrawiam wszystkich odpowiadajacych lub borykajacych sie z podobnymi trudnosciami.

Stefan

Offline #2 anusiam

anusiam

Działacz

• Użytkownik forum
  • 165
  • PipPipPipPip
  • 1674 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:06

nie chce żeby wyszło na to że cię zniechęcam ale chciałeś rady więc....ty może jakoś dasz radę ze względu na język chociaż z mojego doswiadczenia jeżeli wystartujesz na interview z obywatelem IRL na 99% stratujesz z przegranej pozycji.na miejscu dziewczyny nie pchałabym się do IRl bo nawet agencje pracy nie mają ofert ( parę lat temu bez języka nie mogłam opędzić się od pracy) więc ciężko jej będzie cokolwiek znależć.ale wasz wybór.do odważnych świat należy!!! macie tu kogoś kto wam pomoże postawić pierwsze kroki??

Użytkownik anusiam edytował ten post 19 styczeń 2010 - 21:09

W zyciu bowiem istnieja rzeczy, o kt??re warto walczyc do samego konca.— Paulo Coelho

Offline #3 stefan_odwazny

stefan_odwazny

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:15

Hej, dziekuje za odpowiedz,

w Irlandii bylem od maja 2006 do lipca 2008, pracowalem jako kitchen porter i cleaner kilka miesiecy, potem poltora roku w fabryce medycznej. Referencje moge zalatwic i sa wiarygodne. Po ukonczeniu pracy w Polsce zrobilem FCE z wynikiem pass, ale tam to i tak nie ma znaczenia - liczy dogadanie sie.

Nie wiem, jak rynek pracy w Dublinie, bo tam celuje, a zylem w innym miescie, jak bylem w Irlandii. Dlatego jakbys miala lub ktorykolwiek z forumowiczow informacje o rynku pracy podrzednych zawodow (opisane w moim pierwszym poscie) i w fabrykach w okolicach Dublina i w Dublinie, bylbym bardzo wdzieczny. Konkretnie interesuje mnie, jak dlugo dla przykladu moge ja tam szukac pracy plus moja druga polowka, jesli nie zna angielskiego, ale ma motywacje i jest w stanie sie nauczyc, nawet od podstaw.

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich w krainie deszczu,

Stefan

Offline #4 anetarze

anetarze

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:24

Swiat nalezy do odwaznych! Nie uciekaj!
Podobno na grenlandi jest jakas praca ale napewno nie dla ciebie (bo musisz znac GRENLANDZKI)
Bez jezyka jak bez reki nawet sie nie wybieraj na szukanie pracy!
Pierwsze 6 miesiecy Nauki ANGIELSKIEGO to jest podstawa na dzien dzisiejszy!
Pozdrawiam emigrant od 5 lat

Offline #5 milo70

milo70

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 216 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:40

nie będę ukrywał, że jest ciężko. ty pracę znajdziesz - wcześniej lub później / raczej licz się z min. m-c szukania /, a twoja połówka ma marne szanse / znam uparte osoby, które od pół roku szukają pracy z kiepskim angielskim /, ale nie oznacza to, że się nie uda. wszystko zależy od waszego samozaparcia.

Offline #6 pawelwroclaw

pawelwroclaw

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:46

raczej brak roboty nie te czasy co kiedys.. mozesz cos na czarno ogarnac ale to nie to samo jak legal

Offline #7 wonszPyton

wonszPyton

Guru

• Użytkownik forum
  • 372
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5634 postów
  • Gadu-Gadu: 1083878
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:04

pomysl o przyjezdzie tutaj za rok bo na razie to kiszkowato troszke.dopiero sa pierwse oznaki wychodzenia z kryzysu ale dalej to jest kropla w morzu.nie wybieraj sie na pale ze cos znajdziesz bo to juz za duze ryzyko.mozessz np przyjechac sam i sprobowac swoich sil a dopiero pozniej zaprosic dziewczyne,chociaz jak ona jezyka nie zna to sprawa przegrana <nawet jak znajdzie shitowa prace to bedzie klela,wiem co mowie irlandia to dosc depresyjny kraj>
w kazdym razie z motyka na ksiezyc sie nie porywaj.sproboj sie np spozycjonowac na rynku pracy czyli wejdz na jakis jobs.ie i zobacz co jest w twoim zawodzie i jakie naprawde masz szanse

Offline #8 kobzinka

kobzinka

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:20

Hej!Mój znajomy szuka pracy od miesiąca:(Niestety nic nie znalazł do dnia dzisiejszego!Angielski ma ok,no może minusem jest to,że nie ma doświadczenia z Irlandii.Jest na prawdę ciężko.Ale jak się zdecydujecie,to sporo kaski na szukanie pracy potrzeba i cierpliwości..Anusiam ma racje co do zatrudniania obcokrajowców,niestety.Życzę powodzenia!Pozdrawiam ciepło!

Offline #9 dzikuska23

dzikuska23

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 219 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:36

Hej!Mój znajomy szuka pracy od miesiąca:(Niestety nic nie znalazł do dnia dzisiejszego!Angielski ma ok,no może minusem jest to,że nie ma doświadczenia z Irlandii.Jest na prawdę ciężko.Ale jak się zdecydujecie,to sporo kaski na szukanie pracy potrzeba i cierpliwości..Anusiam ma racje co do zatrudniania obcokrajowców,niestety.Życzę powodzenia!Pozdrawiam ciepło!

Wydaje mi sie i wiem niech lepiej skieruja sie na Niemcy blizej lepiej malo strat w razie czego ,moj maz jezdzi po calej Irlandii i niby jego firma najlepsza bo zaopatruja irlandzkie sklepy na wylacznosc i caly kraj a nadgodziny ucieli do 1.25. to wystarczy a ja zona pracowalam juz nie pracuje a pracy nie ma .Jest baaardzo ciezko....Mysle ze wybierzcie Niemcy .

Offline #10 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1723
  • 8949 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:39

http://jobbank.fas.i...p;SYSTEM_ID=VAC

Offline #11 starucha

starucha

Life = online

• Użytkownik forum
  • 469
  • PipPipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Gadu-Gadu: 7657719

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:41

Wydaje mi sie i wiem niech lepiej skieruja sie na Niemcy blizej lepiej malo strat w razie czego ,moj maz jezdzi po calej Irlandii i niby jego firma najlepsza bo zaopatruja irlandzkie sklepy na wylacznosc i caly kraj a nadgodziny ucieli do 1.25. to wystarczy a ja zona pracowalam juz nie pracuje a pracy nie ma .Jest baaardzo ciezko....Mysle ze wybierzcie Niemcy .

Niemcy?Tam jeszcze obowiazuje okres przejsciowy do 2012r

Offline #12 dzikuska23

dzikuska23

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 219 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:46

Niemcy?Tam jeszcze obowiazuje okres przejsciowy do 2012r

Ale tam jeszcze najlepiej znalezc prace wiem to od corki koledzy jej wyjezdzaja non stop z powodxzeniem .Nie na dlugi okres bo z przerwami ale to realne nie Irlandia na ten czas trzabylo to zrobic wczesniej jak ja 2005 a dzis jestem bez pracy i tyle .Pozdrawiam was . :) :( ;) ;) :P :P :( :D

Offline #13 SuperKtos

SuperKtos

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4520 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:55

rzad przewiduje wzrost bezrobocia w tym roku o kolejne 3%

nie ma co mowic, super jest

Offline #14 stefan_odwazny

stefan_odwazny

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:20

Hej,

dziekuje za wpisy tym, co napisali. Niemcy maja okres do 2011, a na sezon (tj. 3 miechy) mozna tam tylko wyjechac. Interesuje sie w tej chwili IRLANDIA. Juz wiem, ze Dublin to strzal pudlo. Jak jest w Cork i Galway? Jak w miejscach, gdzie sa fabryki? Czy pozwalniali przez kryzys duzo ludzi? Wiem, ze Coca Cola 2 tys osob zwolnili w 2009, okolice Dublina chyba. Jak sie rzecz ma w Cork i Galway z fabrykami?
I gdzie fajne, dobrze platne fabryki poza Dublinem? Piszcie, moze w ktorejs pracujecie, jak nastroje tam na miejscu i czy pracodawcy z fabryk zwalniaja, likwiduja je czy moze overtime-y?

Pozdrawiam,

Stefan

Offline #15 tarden76

tarden76

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1415 postów
  • Miejscowość:Dublin South
  • Zainteresowania:ambitne kino, alternatywna muzyka, podroze, Canada

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:31

artykul w Irish Independent, glos szefa krajowego think-tanku nt. irlandzkiej ekonomii:

http://www.independe...ry-2020792.html

w skrocie - dopiero po 2011 ma sie czuc przyspieszenie (wzrost 5% w skali roku w latach 2012-2015)

Offline #16 FuriosoToro

FuriosoToro

Działacz

• konto usuniete
  • 205
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:53

Jest ciężko, ludzie wracają. Postaraj się znaleźć, może cos przez internet. Ja też nie byłem zdecydowany na wyjazd w ciemno. Poszukałem sobie prace przez internet, wysyłałem CV meilem poźniej kilka telefonów i znalazłem, ustaliłem z szefem wszystko telefonicznie, kupiłembilet i fruuu :D , ale był to rok 2007 teraz szanse o wiele gorsze, aczkolwiek próbować można. B)

Ps. Miałem tu znajomych, więc jakby cos nie wyszło miałem gdzie isć to też ważne.

Użytkownik Fabian184 edytował ten post 19 styczeń 2010 - 23:54

Nie skończy się świat, jeśli ty się skończysz, ale będzie coraz gorzej jeśli sam się pogorszysz.

Offline #17 Monique1982

Monique1982

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 155 postów
  • Gadu-Gadu: 17468984

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:29

Witam
nie wiem czy jest sens abyś tu przyjeżdżał...z pracą jest ciężko, bardzo...ja przyjechałam tu w 2007 roku i do tej pory pracowałam, teraz nie mam pracy i nie wiem co będzie.Szukam ale jest nieciekawie. W ciemno nie masz tu szans moim zdaniem. Przeszukaj internet, podzwoń, wysyłaj maile.Dopiero gdy coś znajdziesz, przyleć tu;) pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

Offline #18 samum28

samum28

bulwiasta łachudra w mundurku

• Użytkownik forum
  • 700
  • PipPipPipPipPip
  • 3073 postów
  • Miejscowość:apt 667 ze beast neighbour :)

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:49

syf kila i mogila i nawet optymistyczne pianie think-tankow nie pomoze..... kraj skonczony pora szukac innego
"Though I Fly Through the Valley of Death, I Shall Fear No Evil. 
For I am at 80,000 Feet and Climbing." - At the entrance to the 
old SR-71 operating base Kadena, Japan

Offline #19 akojak

akojak

Działacz

• Użytkownik forum
  • 241
  • PipPipPipPip
  • 1446 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 11:12

syf kila i mogila i nawet optymistyczne pianie think-tankow nie pomoze..... kraj skonczony pora szukac innego

Swiete slowa .szukajcie i wyjezdzajcie - a dzieki temu ,mam nadzieje, wroci normalnosc.

Offline #20 tyraj

tyraj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 201 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 11:30

Dopiero gdy coś znajdziesz, przyleć tu;) pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

jasne, na kazde spotkanie bedzie przylatywac.Bardzo madre B)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.