Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zasilek Dla Matki Samotnie Wychowujacej Dziecko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 11:53

Przyjechali moja Dziewczyna i jej syn Dawid, nie chce by ktos myslal ze wziolem ich tutaj, nie zapewniajac im warunkow do zycia, pracuje ale teraz jest zima i poki co tylko 3 dni w tygodniu gdyz mam umowe casual-part time, Pozatym to tez nie jest tak ze poznalem dziewczyne 2 mies temu i biore ja do irlandi, w Polsce 3 lata mieszkalismy razem
Ale najpierw moze opisze sytacje dokladnie:
Ja pracuje tutaj od 6 mies jako casual-part time, ona przyjechala tu z synem 3 mies temu, mieszkamy razem z moja siostra i jej chlopakiem w 3 pokojowym mieszkaniu.

Prosilbym tylko o podpowiedz czy skladac wniosek z nia, czy tez lepiej bedzie powiedziec ze jest samotna matka ?
1.czy jezeli zlozy ze jest samotna matka to czy dostanie child benefit nie pacujac ?
2.czy dostanie ten zasilek dla matki samotnie wychowujacej i czy czy przy skladaniu moze z nia byc moja siostra(jezyk)
3.czy moze dostac jeszcze jakis zasilek

-powiemy ze przyjechala do mojej siostry szukac pracy, ze moja siostra narazie jej pomaga bo sa z tego samego miasteczka, ja przeloze ciuchy do 3 pokoju itp) to czy nie wladajac dobrze angielskim nie bedzie miala jakis problemow w razie kontroli z social

2a.czy tez lepiej bedzie jezeli zlozymy ze jestemy w zwiazku partnerskim, to czy wtedy napewno dostanie ten child benefit i czy mozemy dostac jakas pomoc w zwiazku z tym ze ja teraz pracuje tylko 3 dni w tyg

Reasumujac chodzi chociaz o ten child benefit, co zrobic by byl pewny, nie chcialbym zlozyc wniosku z nia, a potem sie okaze ze tego child benefitu nie dostanie, pozatym i ten zasilek dla samotnie wychowujacej jej przepadnie,
Z gory dziekuje za odp

Offline #2 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 20
  • PipPipPipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:00

ale kombinatorstwo....
Klamstwo ma krotkie nogi, ja bym nie radzila kalamac.

Czy dziecko jest Twoje? Jesli nie, to nic jej nie dadza, bo nie pracowala w Irlandii. Zreszta, jelsi sie nie myle, to z racji, ze Ty pracujesz w Irlandii tylko 6 miesiecy (czy tak?) to dostaniecie tylko ChB.

Powodzenia! I nie kombinujcie. Nie rozumiem tego... Czy wy ludzie mysliscie, ze w SW pracuja jacys debile i tych waszych planow pod razu nie rozgryza?!

Offline #3 jarro

jarro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3
  • PipPipPipPip
  • 1584 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:05

Przyjechali moja Dziewczyna i jej syn Dawid, nie chce by ktos myslal ze wziolem ich tutaj, nie zapewniajac im warunkow do zycia, pracuje ale teraz jest zima i poki co tylko 3 dni w tygodniu gdyz mam umowe casual-part time, Pozatym to tez nie jest tak ze poznalem dziewczyne 2 mies temu i biore ja do irlandi, w Polsce 3 lata mieszkalismy razem
Ja pracuje tutaj od 6 mies jako casual-part time, ona przyjechala tu z synem 3 mies temu, mieszkamy razem z moja siostra i jej chlopakiem w 3 pokojowym mieszkaniu.

Prosilbym tylko o podpowiedz czy skladac wniosek z nia, czy tez lepiej bedzie powiedziec ze jest samotna matka ?
1.czy jezeli zlozy ze jest samotna matka to czy dostanie child benefit nie pacujac ?
2.czy dostanie ten zasilek dla matki samotnie wychowujacej i czy czy przy skladaniu moze z nia byc moja siostra(jezyk)

-powiemy ze przyjechala do mojej siostry szukac pracy, ze moja siostra narazie jej pomaga bo sa z tego samego miasteczka, ja przeloze ciuchy do 3 pokoju itp) to czy nie wladajac dobrze angielskim nie bedzie miala jakis problemow w razie kontroli z social

2a.czy tez lepiej bedzie jezeli zlozymy ze jestemy w zwiazku partnerskim, to czy wtedy napewno dostanie ten child benefit i czy mozemy dostac jakas pomoc w zwiazku z tym ze ja teraz pracuje tylko 3 dni w tyg

Reasumujac chodzi chociaz o ten child benefit, co zrobic by byl pewny, nie chcialbym zlozyc wniosku z nia, a potem sie okaze ze tego child benefitu nie dostanie, pozatym i ten zasilek dla samotnie wychowujacej jej przepadnie,
Z gory dziekuje za odp

Sorry ale ja po prostu nie rozumiem twojego toku myslenia chociaz mam nadzieje ze wam sie powiedzie w zyciu :lol:
Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few.Winston ChurchillOn the Battle of Britain

Offline #4 martileo

martileo

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 361 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:13

Z gory dziekuje za odp

Obawiam sie, ze Twoja dziewczyna, ze wzgledu na to,ze tutaj nie pracowala nie ma prawa do zadnych zasilkow.

Offline #5 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:21

chodzi o to by cokolwiek dostala, dlatego tak kombinujemy
poztym nie tylko my, z tego co wiem wiele par tak robi ze formalnie ona jest samotnie wychowujaca matka, a on mieszka z nia i nawet mieszkanie tej matce wspolfinansuja, a wiec nie badzmy smieszni, twierdzac ze tylko samotne polki siedza w domach oplacanych przez rzad irlandi, gdyz jest to nie prawda, kazdy kombinuje jak moze
poztym moje dziecko czy nie to nie gra roznicy bo niby czym sie roznimy od malzenstw ? a wiec dlaczego my nie mielismy dostac czegos,
I najwazniejsze prosilem o pomoc a nie o moralne wytyczne, ale chociaz dziekuje z zainteresowanie

• Gość
  • 0

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:21

stanowczo sie domagaj zasilkow`
lzy,
duzo lez na wnioskach

Offline #7 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:31

tak, porobie na wniosku takie kropki niebieskim dlugopisem, ze niby lzy sa

Offline #8 martileo

martileo

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 361 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:33

chodzi o to by cokolwiek dostala, dlatego tak kombinujemy
poztym nie tylko my, z tego co wiem wiele par tak robi ze formalnie ona jest samotnie wychowujaca matka, a on mieszka z nia i nawet mieszkanie tej matce wspolfinansuja, a wiec nie badzmy smieszni, twierdzac ze tylko samotne polki siedza w domach oplacanych przez rzad irlandi, gdyz jest to nie prawda, kazdy kombinuje jak moze
poztym moje dziecko czy nie to nie gra roznicy bo niby czym sie roznimy od malzenstw ? a wiec dlaczego my nie mielismy dostac czegos,
I najwazniejsze prosilem o pomoc a nie o moralne wytyczne, ale chociaz dziekuje z zainteresowanie

Mysle,ze jedyny zasilek jaki mozecie dostac to child benefit, ale wnisek musi byc na Ciebie, bo Ty tutaj pracujesz.
Moze wystapcie tez o dofinansowanie do mieszkania i o karte medyczna.

• Gość
  • 0

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:37

-->bigmunios :lol: o ile dziecko jest twoje

Offline #10 kunki

kunki

Drapieżna z łasicowatych - kuna domowa oswojona

• Użytkownik forum
  • 561
  • PipPipPipPipPip
  • 4294 postów
  • Miejscowość:Ciarrai
  • Zainteresowania:Ostatnimi czasy czubek mojego nosa.

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:37

Na szybko bez zbednych dyskusji.
Po co kombinowac skoro
- jezeli pracujesz minimum 19 godzin tygodniowo - mozesz zlozyc wniosek o FIS - dodatek dla rodzin o niskich dochodach (506-twoj dochod = ... x 60% tyle moze Ci panstwo dokladac co tydzien).
- jezli nie masz full time - mozesz zlozyc wniosek o dofinansowanie do mieszkania
- dodatkowo - wniosek o CHB
- dodatkowo wniosek o medical card
- jak dziecko bedzie szlo do szkoly - mozna zlozyc wniosek o dofinansowanie do mundurkow oraz ksiazek

Po cholere jakies kombinacje, gimnastyki, nieprzespane noce - skoro mozna wszystko ladnie i legalnie zalatwic.
"...szał zakupów jest dla kobiet ważniejszy od szału miłosnego, (...) należy szmaciane kaprysy towarzyszek łoża spełniać bez jęku, gdyż dla dam owo posłuszeństwo zwyczajowi ciągłej zmiany skóry jest czymś więcej niż narkotykiem, więcej niż przymusem biologicznym - to kobiecy język niezbędny kobiecie do życia."

Jestem kobietą.
Mój nick pochodzi od słowa kuna i został tutaj użyty w postaci zdrobnienia, wyrażonego w trzeciej osobie liczby mnogiej.

"Moralne jest po prostu to, co nie rani innych. Życzliwość (...) podsumowuje wszystko".

Offline #11 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:51

czarnybanan przeciez napisalem na poczatku "i jej syn Dawid" a wiec nie jest to moje dziecko,
a wiec jezeli zloze z nia wniosek o CB jako zwiazek partnerski, to ona go napewno dostanie, prawda ? mimo iz nie jest to moj syn
a reszta to tak jak mowi KUNKI, tylko czy mi cos doplaca do mieszkanie jezeli mieszka poza nami jeszcze moja siostra z jej chlopakiem ? chociaz musze dodac ze mieszkanie jest na mnie

Offline #12 kingaj

kingaj

Działacz

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPipPip
  • 1724 postów
  • Miejscowość:DUBLIN

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:52

Na szybko bez zbednych dyskusji.
Po co kombinowac skoro
- jezeli pracujesz minimum 19 godzin tygodniowo - mozesz zlozyc wniosek o FIS - dodatek dla rodzin o niskich dochodach (506-twoj dochod = ... x 60% tyle moze Ci panstwo dokladac co tydzien).
- jezli nie masz full time - mozesz zlozyc wniosek o dofinansowanie do mieszkania
- dodatkowo - wniosek o CHB
- dodatkowo wniosek o medical card
- jak dziecko bedzie szlo do szkoly - mozna zlozyc wniosek o dofinansowanie do mundurkow oraz ksiazek

Po cholere jakies kombinacje, gimnastyki, nieprzespane noce - skoro mozna wszystko ladnie i legalnie zalatwic.

pieknie Kunki -lubie takie krotkie pilki :lol:

a autor mnie troszeczke rozczarowal ,pierwsze posty deklaruja o odpowiedzilanosci ,lojalnosci ,ze niby dziewczyna nie przyjedzie w ciemno ,ze zapewnil jej odpowiedno godny start....a tu nagle desperacka,pokretna i cwaniacka proba wyduszenia chociaz ChB

Offline #13 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:56

pieknie Kunki -lubie takie krotkie pilki :lol:

a autor mnie troszeczke rozczarowal ,pierwsze posty deklaruja o odpowiedzilanosci ,lojalnosci ,ze niby dziewczyna nie przyjedzie w ciemno ,ze zapewnil jej odpowiedno godny start....a tu nagle desperacka,pokretna i cwaniacka proba wyduszenia chociaz ChB

Jaka DESPERACKA i jakie WYDUSZENIE nalezy sie jej to czemu ma nie dostac !!! a pokretna bo nie znamy przepisow i wyobraz sobie ze dlatego jest to forum !!! widac ze ty masz wszystko poukladane jak w dzienniczku ze taki madry jestes, a Kunki to rzeczywiscie pozadny facet

Offline #14 kunki

kunki

Drapieżna z łasicowatych - kuna domowa oswojona

• Użytkownik forum
  • 561
  • PipPipPipPipPip
  • 4294 postów
  • Miejscowość:Ciarrai
  • Zainteresowania:Ostatnimi czasy czubek mojego nosa.

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:04

Jaka DESPERACKA i jakie WYDUSZENIE nalezy sie jej to czemu ma nie dostac !!! a pokretna bo nie znamy przepisow i wyobraz sobie ze dlatego jest to forum !!! widac ze ty masz wszystko poukladane jak w dzienniczku ze taki madry jestes, a Kunki to rzeczywiscie pozadny facet

:lol: kunki to kobieta
reszta Twojej wypowiedzi - bez komentarza

a wiele przepisow (i to w jezyku naszym ojczystym) znajdziesz na stronie citizens information.
"...szał zakupów jest dla kobiet ważniejszy od szału miłosnego, (...) należy szmaciane kaprysy towarzyszek łoża spełniać bez jęku, gdyż dla dam owo posłuszeństwo zwyczajowi ciągłej zmiany skóry jest czymś więcej niż narkotykiem, więcej niż przymusem biologicznym - to kobiecy język niezbędny kobiecie do życia."

Jestem kobietą.
Mój nick pochodzi od słowa kuna i został tutaj użyty w postaci zdrobnienia, wyrażonego w trzeciej osobie liczby mnogiej.

"Moralne jest po prostu to, co nie rani innych. Życzliwość (...) podsumowuje wszystko".

Offline #15 kingaj

kingaj

Działacz

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPipPip
  • 1724 postów
  • Miejscowość:DUBLIN

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:09

co nieco tam musisz wiedziec ,sokoro masz juz ustawiony "plan awaryjny" :lol:
a ja faktycznie mam wszystko poukladane na tip top i nie musze robic z siebie [beeep]y na forum :lol: tak citizen jest fajna stronka ,mozecie razem sobie poczytac ,jest nawet opcja jezyk polski B)
aha ja tez jestem kobitka :D
pozdrawiam (wiem wiem ,nie lubicie pozdrowien )

Offline #16 jarro

jarro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 3
  • PipPipPipPip
  • 1584 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:10

Jezeli nieznasz przepisow to idz do Social Welfare Office i tam cie poinformuja na temat przepisow..

A Kingaj to tez kobieta ;)btw
Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few.Winston ChurchillOn the Battle of Britain

Offline #17 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 20
  • PipPipPipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:17

Hola, hola... facet pracuje w Irlandii. Przyjezdza do niego panna z dzieckiem (nie jego), ktora nie przepracowala w Irlandii nawet 1 dnia. Przeciez nie nalezy jej sie ChB! Jemu tez nie, bo nie jest formalnym opiekunem dziecka! Ani jego ojcem.

Offline #18 bigmunios

bigmunios

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:17

Tak wszystko ladnie przeczyttalem z tej strony www.citizensinformation.ie ale tam nic nie pisze na temat takiej sytuacji jak my mamy, tzn matka z dzieckiem i alimentami + partner
a wiec w gruncie rzeczy chodzi o to czy jezeli podamy ze jestesmy razem to bedziemy traktowani jak rodzina ?

Offline #19 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:19

A dla mnie to troll...choc tyle motlochu sie tu najechalo i sciaga swoje pseudokochanki z obcymi dzieciami ze moze i faktycznie gosciu ma taki straszny problem :) :)

Offline #20 jolanta16

jolanta16

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 77
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:25

Nie dostaniecie rodzinnego na dziecko jeżeli nie jesteś jego prawnym opiekunem (nie wazne czy Twoje czy nie ),a dziewczyna nie pracowała w Irlandii, tym bardziej nie dostanie Ona zasiłku jako samotna matka,może bardzo dawno temu takie coś by przeszło ale o ile wiem od ponad 3 lat tak jest płacą różnicę pomiędzy zarobkiem a kwotą jaka przysługuje tygodniowo na matkę i dziecko  było 450 na tydz teraz nie wiem dokladnie ile ,czy podnieśli coś,jedynie Ty możesz się starac tak jak Kunki napisała o wyrównanie do zarobku no i do opłat,a tak na marginesie to socjal sprawdza czy samotna matka ma alimenty na dziecko ,konto w Polsce,musi podac gdzie jest ojciec dziecka i co robi,itp,a już niedaj Boże jak dziecko ma nazwisko nie matki ale ojca to czepiają się jak się poda że nie wiadomo gdzie ojciec dziecka przebywa i co robi,za dużo było kombinatorów i chyba dlatego,osobiście nie mam nic przeciwko różnym zasiłkom jak się komuś należą ale bez przesady,a dziewczyna nie może jakiejś pracy poszukac chocby sprzątanie gdzie język nie jest tak wymagany i wtedy starac się o różne benefity,piszesz że mieszkacie z rodziną więc opieka nad dzieckiem nie powinna byc problemem kiedy   dziewczyna bedzie w pracy.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.