Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczepienie Mmr- Efekty Uboczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 annac

annac

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:32

Witam,

Czy ktokolwiek spotkał się z tym, żeby niemowlę miało groźne powikłania po szczepieniu MMR?
7 dni po szczepieniu MMR moja córka dostała gorączki 38,5. Podaliśmy jej Calpol. Jakieś 2 godziny później miala 37.8. Nagle temperatura bardzo skoczyła i córka dostała strasznych drgawek. Cale ciało, ręce i nogi jej drgały i miala wytrzeszczone, nieobecne oczy. W ogóle nie reagowała na nasze głosy. To wszystko trwało może jakies 10 minut i na koniec córka zaczęła krztusić się ślliną. Nagle zesztywniała, zrobiła się zielona, usta zsiniały i nie oddychała przez chwilę. Na szczęście po krótkim czasie zaczęła oddychać i wrócił jej normalny kolor. Na części ciała pojawiła się wysypka.
Lekarze na pogotowiu powiedzieli, że u tak małych dzieci (13 miesięcy) drgawki są "normalne" przy dużych, szybkich zmianach temperatury i że to "na pewno" nie są efekty uboczne szczepienia. Wysłali nas do domu i poradzili żeby podawać Paracetamol i Nurofen.
Połowa następnego dnia była w porządku. Temperatura normalna i zachowanie córki w normie. Po południu tempetarura jej nagle skoczyła i nie moglismy jej zbyt wiele zbić. Znowu pogotowie. Tym razem lakarz stwierdził, że córka ma infekcje uszu. Znowu wysłali nas do domu z zaleceniem Paracetamol+ Nurofen. Wieczorem córka znowu miała drgawki. Tym razem rączki i nóżki drgały jej może jakieś 10 minut dopóki jej nie schlodzilismy mokrymi ręcznikami i na szczęście na tym się skończyło. Od tamtej pory (sobota wieczór) dajemy jej cały czas Paracetamol i Nurofen i jak na razie nic bardzo złego się nie dzieje. Córka ma tylko lekką biegunkę, spadł jej apetyt i śpi więcej niż normalnie, ale po za tym chętnie się bawi.

Już sama nie wiem czy to możliwe żeby szczepionka mogła powodować taką reakcję:D Strasznie się też boję, że taki atak na szybką zmianę temperatury może pojawić się u niej w przyszłości :D Mam też nadzieję, że córka nie będzie miała po nim żadnych powikłań:D

Offline #2 gusus150

gusus150

Działacz

• Użytkownik forum
  • 81
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:43

Poczytajcie opini ludzi o szczepinkach. Tak nagle mamy dla kazdego szczepinke i to zeby pomoc. Nie trzeba szczepionki. pan Jezus wystarczy. Poczytajcie ile ludzi jest uzdrawianych w dzisiejszych czasach. wiem bo sam jestem.

Offline #3 SuperKtos

SuperKtos

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4520 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:46

Nie trzeba szczepionki. pan Jezus wystarczy.

pokarmu takze nie przyjmujesz, bo cialo Jezusa Cie karmi?

Offline #4 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:08

Czy ktokolwiek spotkał się z tym, żeby niemowlę miało groźne powikłania po szczepieniu MMR?
7 dni po szczepieniu MMR moja córka dostała gorączki 38,5.

Moje dziecko nie mialo zadnych powiklan. No i 7 dni to chyba jakos troche dlugo na powiklania.
Z opisu choroba dziecka wyglada mi bardziej na 3 dniowke, ktora czasem trwa 2 a czasem i 7 dni. Goraczka jest wtedy wysoka i trudna do zbicia, nasila sie jak zwykle wieczorem. Czy ta wysypka to nie byla taka drobna kaszka czerwona zaczynajaca sie odtulowia - plecki, brzuszek a potem schodzaca w dol na nozki?
Czy nie zaczela sie ta kaszka zlewac w jedna czerwona plame?

Offline #5 gusus150

gusus150

Działacz

• Użytkownik forum
  • 81
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:24

Super ktos tam. Cialo Pana Jezusa to sa ludzie tzn Kosciol a on jest jego glowa. A jak tak juz nie chcesz przyjac to jakie masz rozwiazanie? Bo ja wiem o czy mowie. Najlatwiej jest skrytykowac bo to takie polskie. prawda jest taka ze jezeli cos nie tak bedzie z tymi szczepionkami to naprawde bedzie niewesolo. a ja wiem ze jest nadzieja bo sam jestem uzdrowiony i znam wielu ludzi uzdrowionych w imieniu Jezusa i to jest nadzieja. A ty jak sie nie zgadzasz to podaj rozwiazanie twoje? Co zrobisz albo jak pomozesz?

Offline #6 SuperKtos

SuperKtos

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4520 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:33

Co zrobisz albo jak pomozesz?[/b]

1. nic nie zrobie, bo sie nie znam
2. moze nie zaszkodze przynajmniej
3. tego typu postawa (do lekarza nie pojde, lekow nie biore, bog mnie wyleczy jesli bedzei mial ochote) to... a moze masz racje i tak mamy przeludnienie

Offline #7 annac

annac

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:36

Czy ta wysypka to nie byla taka drobna kaszka czerwona zaczynajaca sie odtulowia - plecki, brzuszek a potem schodzaca w dol na nozki?
Czy nie zaczela sie ta kaszka zlewac w jedna czerwona plame?

To były raczej takie niewielkie krostki, głównie na nóżkach i brzuszku. Lekarz w szpitalu powiedzieł, że "gorączka nasiliła egzegmę". Córka jest alergiczką pokarmową z lekką egzegmą ale nigdy nie miała takich krostek, więc wydaje mi się, że lakarz po prostu nie wiedział co to jest.
Na stronie immunisation.ie wyczytałam, że na ogól gorączka występuje do 2-3 dni po szczepieniu ale niekiedy może się pojawić nawet 6-10 dni po. Dodatkowo może się też pojawić lekka wysypka. Zastanawiające jest tylko to dlaczego organizm mojej córki tak ostro zareagował:D
Dobrze, że za kilka dni lecimy do Polski i będziemy mieli okazję żeby skonsultować się z dobrym pediatrą.

Offline #8 CarollQ

CarollQ

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4514 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:36

Super ktos tam. Cialo Pana Jezusa to sa ludzie tzn Kosciol a on jest jego glowa. A jak tak juz nie chcesz przyjac to jakie masz rozwiazanie? Bo ja wiem o czy mowie. Najlatwiej jest skrytykowac bo to takie polskie. prawda jest taka ze jezeli cos nie tak bedzie z tymi szczepionkami to naprawde bedzie niewesolo. a ja wiem ze jest nadzieja bo sam jestem uzdrowiony i znam wielu ludzi uzdrowionych w imieniu Jezusa i to jest nadzieja. A ty jak sie nie zgadzasz to podaj rozwiazanie twoje? Co zrobisz albo jak pomozesz?

Zwykle nie podchodze krytycznie do fanatykow religijnych, ale tym razem WEZ MOCNY ROZPED... albo chociaz zmien dzial forum.

Co do pytania, to ja nie spotkalam sie z zadna reakcja poszczepienna u moich corek.

Moze rzeczywiscie to trzydniowka tak jak sugerowala Mikuru. Trzydniowke przechodzilismy. Dokladnie trzy dni i objawy dosc podobne, bez drgawek, bo corka goraczke znosi dosyc dobrze.

Poradzilabym sie jakiegos znajomego pediatry, albo tu albo w PL.
"To w tera?niejszo?ci drzemie ca?a tajemnica. Je?li szanujesz dzie? dzisiejszy, mo?esz go uczyni? lepszym. A kiedy ulepszysz tera?niejszo??, wszystko to, co nast?pi po niej, równie? stanie si? lepsze. [...] Ka?dy bowiem dzie? nosi w sobie wieczno??."Paulo Coelho

Offline #9 annac

annac

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:40

Poczytajcie ile ludzi jest uzdrawianych w dzisiejszych czasach. wiem bo sam jestem.

Jesteś pewien? Mózgu chyba Ci jeszcze nie uzdrowiło :D

Offline #10 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:42

wydaje mi się, że lakarz po prostu nie wiedział co to jest.

Byc moze...trzydniowka czesto mylona jest z roznymi innymi chorobami, bo tylko ta nagla wysoka goraczka, a wysypka zwykle nieco potem...znam kilkoro dzieci ktore dostaly na to antybiotyk bo tez sie lekarz nie wyznal...bynajmniej nie tutejszy, a w PL i polski :D
Mam nadzieje ze z dzieckiem juz lepiej

Offline #11 annac

annac

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 16:04

bez drgawek, bo corka goraczke znosi dosyc dobrze.
Poradzilabym sie jakiegos znajomego pediatry, albo tu albo w PL.

Córka do tej pory też dobrze znosiła nawet wyższą temperaturę. Tym bardziej byliśmy z mężem zszokowani i nie wiedzieliśmy jak jej pomóc. Sam atak był podobny do ataku padaczki, więc byliśmy przerażeni.
Teraz wszystko jest w porządku ale wtedy gdy przestała na chwile oddychać i robiła się zielona myśleliśmy, że umiera:(

Mam nadzieje ze z dzieckiem juz lepiej

Tak:) Właśnie biega po pokoju z moim telefonem i ulubionym misiem:)

Offline #12 CarollQ

CarollQ

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4514 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 07 grudzień 2009 - 16:09

Córka do tej pory też dobrze znosiła nawet wyższą temperaturę. Tym bardziej byliśmy z mężem zszokowani i nie wiedzieliśmy jak jej pomóc. Sam atak był podobny do ataku padaczki, więc byliśmy przerażeni.
Teraz wszystko jest w porządku ale wtedy gdy przestała na chwile oddychać i robiła się zielona myśleliśmy, że umiera:(

Nawet sobie nie umiem wyobrazic, co czuliscie kiedy wszystko sie dzialo :D

Zdrowka zycze maluchowi i dobreo pediatry, ktory da wam poczucie spokoju.
"To w tera?niejszo?ci drzemie ca?a tajemnica. Je?li szanujesz dzie? dzisiejszy, mo?esz go uczyni? lepszym. A kiedy ulepszysz tera?niejszo??, wszystko to, co nast?pi po niej, równie? stanie si? lepsze. [...] Ka?dy bowiem dzie? nosi w sobie wieczno??."Paulo Coelho

Offline #13 goossia123

goossia123

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 103 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 17:41

Bezpieczeństwo [edytuj]Działania niepożądane, rzadko poważne, mogą pochodzić od każdego składnika szczepionki MMR. U 10% dzieci pojawia się gorączka, złe samopoczucie i wysypka po 5–21 dniach od pierwszego szczepienia; u 5% pojawia się przejściowy ból stawów[2]. Starsze kobiety są częściej zagrożone wystąpieniem u nich bólu stawów, ostrego zapalenia stawów, a nawet (rzadko) przewlekłego zapalenia stawów[3]. Anafilaksja jest niezwykle rzadką, ale bardzo groźną reakcją alergiczną na szczepionkę[4].

Liczba doniesień o zaburzeniach neurologicznych jest bardzo mała, ale istnieją dowody na związek pomiędzy postacią szczepionki MMR zawierającą szczep świnki Urabe i rzadkimi niepożądanymi przypadkami aseptycznego zapalenia opon mózgowych, będącego przejściową, łagodną postacią wirusowego zapalenia opon mózgowych[3][5]. Państwowa Służba Zdrowia Wielkiej Brytanii wstrzymała stosowanie szczepu świnki Urabe we wczesnych latach 90, z powodu przejściowej, łagodnej postaci wirusowego zapalenia opon mózgowych i przeszła na szczep świnki Jeryl Lynn[6]. Szczep świnki Urabe pozostał w użyciu w pewnej liczbie krajów; MMR ze szczepem świnki Urabe jest o wiele tańsza do wyprodukowania niż ze szczepem Jeryl Lynn, a ponadto szczep o większej skuteczności i o nieco większej liczbie łagodnych efektów ubocznych może mieć wciąż przewagę w zmniejszaniu częstości ogólnych skutków ubocznych[6].

Przegląd Cochrane Library ujawnił kilka problemów dotyczących jakości badań nad bezpieczeństwem szczepionki MMR. Autorzy przeglądu przedstawili wnioski, że należy przyjąć znormalizowane definicje działań niepożądanych. W streszczeniu analizy wnioskowano: "Projekt oraz sprawozdanie na temat wyników badań nad bezpieczeństwem szczepionki MMR, zarówno przed, jak i po wprowadzeniu na rynek, są w dużej mierze niewystarczające. Dowody na istnienie działań niepożądanych po szczepieniu MMR nie można oddzielić od jej roli w zapobieganiu docelowym chorobom.".

http://pl.wikipedia.org/wiki/MMR

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.