Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak Sprawdzic Czy Pracodawca Oplaca Prsi ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 czerfina

czerfina

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 218 postów
  • Gadu-Gadu: brak
  • Miejscowość:Naas co. Kildare

Napisano 06 listopad 2009 - 19:48

Witam czy ktos moze mi odpowiedziec jak sprawdzic czy pracodawca placi skladki na moje ubezpieczenie zdrowotne i rentowo-emerytalne oraz stan wszystkich skladek PRSI od poczatku zatrudnienia ? :angry:
cyt; " You are responsible, forever , for what you have tamed . " , Maly Ksiaze -------Antoine de Saint-Exupery cyt; " Mowa jest zrodlem nieporozumien . "

Offline #2 jarro

jarro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPipPipPip
  • 1584 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 06 listopad 2009 - 20:02

Your employer deducts your PRSI contribution directly from your wages. It is then collected by the Revenue Commissioners and a record of your contributions is kept by both your employer and the Department of Social and Family Affairs. In Payment of Wages Act 1991, you must be given a pay slip when you are paid. Often, the deduction of PRSI is noted on your pay slip.

Your employer also pays PRSI contributions for you. This money (contribution) is not deducted from your pay. It is your employer's contribution to the national Social Insurance Fund. Again, this is collected by the Revenue Commissioners and a record of the contribution is kept by the Department of Social and Family Affairs. The Department publish information to assist employers - Employers' guide to the Pay-Related Social Insurance (PRSI) contribution system - SW 3

http://www.citizensi...-insurance-prsi

Wniosek jeden

Idz do swojego SWO i sie spytaj bo do nich to sie nie dodzwonisz

PRSI – Scope (Insurability of Employment)
Oisín House, Pearse Street, Dublin 2

Telephone 01 6732585

If you are calling from outside the Republic of Ireland please call + 353 1 6732585

http://www.welfare.i...tbypersona.aspx
Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few.Winston ChurchillOn the Battle of Britain

Offline #3 czerfina

czerfina

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 218 postów
  • Gadu-Gadu: brak
  • Miejscowość:Naas co. Kildare

Napisano 06 listopad 2009 - 20:38

Your employer deducts your PRSI contribution directly from your wages. It is then collected by the Revenue Commissioners and a record of your contributions is kept by both your employer and the Department of Social and Family Affairs. In Payment of Wages Act 1991, you must be given a pay slip when you are paid. Often, the deduction of PRSI is noted on your pay slip.

Your employer also pays PRSI contributions for you. This money (contribution) is not deducted from your pay. It is your employer's contribution to the national Social Insurance Fund. Again, this is collected by the Revenue Commissioners and a record of the contribution is kept by the Department of Social and Family Affairs. The Department publish information to assist employers - Employers' guide to the Pay-Related Social Insurance (PRSI) contribution system - SW 3

http://www.citizensi...-insurance-prsi

Wniosek jeden

Idz do swojego SWO i sie spytaj bo do nich to sie nie dodzwonisz

PRSI – Scope (Insurability of Employment)
Oisín House, Pearse Street, Dublin 2

Telephone 01 6732585

If you are calling from outside the Republic of Ireland please call + 353 1 6732585

http://www.welfare.i...tbypersona.aspx

Dziekuje za odpowiedz . Potwierdziles moje przypuszczenia . Sprawdze jeszcze na stronach welfare . Dobrze by bylo otrzymac zestawienie od nich droga pocztowa ( lub e-mail ) . Sproboje . Moze ktos z forumowiczow sprawdzal juz stan faktyczny bo nie zawsze mozna wierzyc pracodawcy . Podobnie zreszta jest w Polsce . Moj maz pracujac przed laty u polskiego " biznesmena " byl przekonany, ze wszystko jest OK . Po skonczeniu dwuletniej u niego pracy gdzies po roku przyszlo zawiadomienie z ZUS-u , ze toczy sie sprawa sadowa przeciw temu pracodawcy za nieoplacanie skladek ( za okres 0,5roku ) . Czy ktos z Was jeszcze sprawdzal czy pracodawca placi PRSI contributions . Mam wrazenie , ze nie jest to takie proste !
cyt; " You are responsible, forever , for what you have tamed . " , Maly Ksiaze -------Antoine de Saint-Exupery cyt; " Mowa jest zrodlem nieporozumien . "

Offline #4 Roxii™

Roxii™

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 194 postów
  • Miejscowość:Mał‚opolska ,Kerry

Napisano 06 listopad 2009 - 20:44

Zarejestrować się w www.revenue.ie w systemie paye anytime.Masz tam dostęp do całej Twojej historii opłacania składek i nie tylko.
Pracuj? po to - by ?y? ,a nie ?yj? po to,by pracowa? シ

Offline #5 FuriosoToro

FuriosoToro

Działacz

• konto usuniete
  • 205
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 23:34

Zarejestrować się w www.revenue.ie w systemie paye anytime.Masz tam dostęp do całej Twojej historii opłacania składek i nie tylko.

Podpinam sie pod temat, bo tez chcialbym sprawdzic mojego szefa. Nawiazujac do cytatu, moj szef wie o tym lub moze sie dowiedziec, ze go sprawdzam? Wydaje mi sie ,ze nie ale wole zapytac co by nie wpasc, wole zeby nie wiedzial ;) straszny konsrewatysta z niego:)
Nie skończy się świat, jeśli ty się skończysz, ale będzie coraz gorzej jeśli sam się pogorszysz.

Offline #6 modrzewie

modrzewie

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 14
  • Pip
  • 148 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 01:11

Witam czy ktos moze mi odpowiedziec jak sprawdzic czy pracodawca placi skladki na moje ubezpieczenie zdrowotne i rentowo-emerytalne oraz stan wszystkich skladek PRSI od poczatku zatrudnienia ? ;)

Można poczytać na pay-slipie, sprawdzic informacje na wydanych przy końcu zatrudnienia P45, wydawanych przez pracodawcę na końcu roku P60, można zapytać w Revenue.

Offline #7 athlonka

athlonka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 33 postów
  • Miejscowość:irlandia

Napisano 07 listopad 2009 - 07:54

Witam.Ja w zeszłym roku miałam podobną sytuację:Próbowałam sprawdzic czy pracodawca płaci składki za mojego męża.wyglądało to tak:w SW nic nie umieli mi powiedziec odesłali do Revenue,a tam bardzo miła Pani zaczęła szukac i nic nie znalazła i mówi że w obecnej chwili nie widac żęby pracodawca odprowadzał jakiekolwiek składki i że w ogóle nie widac,że mąż jest zatrudniony.Ale żeby sie nie martwic bo jesli firma jest niewielka to mają czas do konca kwietnia następnego roku żeby wszystko uregulowac. A jesl się bardzo martwimy to może do pracodawcy wysłac Inspektora(na co sie nie zdecydowalismy).Na szczęscie na koniec roku dostał P60 i przyszło pismo z Rvenue że wszystko jest ok.Mam nadzieje ze komus pomogłam.

Offline #8 sobaga

sobaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Miejscowość:Newbridge

Napisano 20 listopad 2009 - 20:16

Ja jeszcze dodam szybciutko:

Dane w SW są aktualne rok do tyłu, to znaczy można sprawdzić czy zostały opłacone składki za poprzednie lata, nie za rok bieżący. Wiąże się to z tym, że pracodawcy składają zeznanie P35 za rok poprzedni na początku następnego roku, czyli w tym roku zarówno Revenue jak i SW mają DOKŁADNE dane za rok poprzedni. Pracodawcy czasami nie płacą PRSI i podatków na bieżąco, jednak muszą to zrobić przed złożeniem nowego P35.
Jeżeli SW powie, że mamy za mało składek żeby dostać cośtam, dowodem na opłacenie przez nas składek są nasze payslipy, więc należy je trzymać i pilnować jak oka w głowie :)
Mądry głupiemu ustępuje, a głupi się z tego raduje :)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.