Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zawieszenie Praw Rodzicielskich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 GUARDIAN160

GUARDIAN160

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 23:05

Witam wszystkich.Mam powzny problem i licze na czyjas pomoc.Rozwiodlem sie z zona okolo rok temu.Obecnie przebywam w Irlandii.Mamy 14 letnia corke,ktora przebywa z moja ex w Polsce.Od jakiegos czasu zaczely sie powazne problemy na linii corka i moja ex malzonka.Doszlo do tego,ze oboje zdecydowalismy sie na to zeby corka przyleciala do mnie i byla pod moja opieka i uczeszczala tu do szkoly.Problem jest tego typu,ze w wyroku sadu jest ze zostaly mi zawieszone prawa rodzicielskie.Oboje z byla zona( a takze corka tego chce)chcemy zeby corka zmienila otoczenie i zle towarzystwo co jest glowna przyczyna calego zamieszania.Doszlo juz do tego, ze dziecko ma miec kuratora wiec nie ma na co czekac tylko dzialac.Czy jezeli moja byla zona wyrazi pisemna zgode na to zebym zajal sie dzieckiem tu w Irlandii a w miedzy czasie zlozy wniosek w sadzie o odwieszenie mi praw to czy takie cos jest mozliwe?Czy najpierw sad musi wyrazic zgode i dopiero bede mogl zabrac dziecko?Chodzi o czas bo dziecko na prawde,moze zle skonczyc a nie chcemy tego.Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Offline #2 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 23:26

Musisz wystapic do sadu.

Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej

STRESZCZENIE: Aby władza rodzicielska została przywrócona po jej zawieszeniu, należy wystąpić do sądu z wnioskiem o przywrócenie władzy rodzicielskiej, w którym należy uprawdopodobnić ustanie przyczyn zawieszenia. Sądem właściwym do rozpoznania wniosku jest sąd rejonowy właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka. Przykładowy wzór wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej podajemy poniżej. Wnioskodawcą zazwyczaj jest rodzic pozbawiony władzy rodzicielskiej, a uczestnikami też drugi z rodziców oraz dziecko.

zrodelko
Niestety zajmie to troche czasu.
I podstawowe pytanie na ktore musisz sam odpowiedziec /w zaleznosci co bylo przyczyna zawieszenia/ czy przeszkoda w wykonywaniu wladzy rodzicielskiej juz nieistnieje i jakie masz na to dowody.
Powodzenia.
Najlepiej chyba skorzystac z porady prawnika od spraw rodzinnych.
Powodzenia

Offline #3 wailua

wailua

VIP

• Użytkownik forum
  • 1241
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6692 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 09:27

Skoro obydwoje zdecydowaliscie, ze corka przyjedzie do Ciebie, wyrok sadu, nie ma wiekszego znaczenia, poza formalnym.
Podejrzewam, ze ograniczenie wladzy rodzicielskiej nastapilo, jak to zwyczajowo bywa podczas rozwodu, gdzie sad przekazuje nieletnie dziecko pod opieke jednego z rodzicow, ograniczajac wladze rodzicielska drugiego.
NIe czekalabym na formalne zalatwienie sprawy przez sad, tylko sciagnela corke jak najszybciej sie da.
Oczywiscie nie zaszkodzi pisemna zgoda zony, najlepiej potwierdzona notarialnie o przekazaniu opieki nad dzieckiem. Wiesz nigdy nie wiadomo, co komus moze strzelic do glowy. Lepiej dmuchac na zimne i chronic sie przed np. posadzenim o uprowadzenie i przetrzymywanie dziecka.

Prywatnie moge Ci powiedziec, ze z moja najstarsza corka tez mialam (zapewne) podobne problemy w Polsce. Chcialam ja nawet zostawic z ojcem (moim ex), zeby mogla skonczyc gimnazjum. Zabralam ja jednak, w polowie roku szkolnego nie zwazajac na szkole, "przyjaciol" i dzis moge powiedziec, ze byla to najlepsza decyzja jaka moglam podjac. Moja corka, skonczyla irlandzkie liceum, zdala mature z b.dobrym wynikiem i dostala sie na studia :) Watpie, zeby w Polsce wogole chciala isc do liceum...
Poczatki byly trudne, ale warto bylo.
No i jesli moge radzic, wybierz dla niej szkole tylko dla dziewczat i najlepiej mundurkowa :D Wtedy nic nie bedzie rozpraszalo jej uwagi... ;)

Powodzenia

Użytkownik wailua edytował ten post 26 sierpień 2009 - 09:50

"Wydatki konsumpcyjne nap?dzaj? gospodark?. Dlatego w obecnej sytuacji ?ycie ponad stan, to w obliczu spowolnienia gospodarczego patriotyczny obowi?zek." Peter Schiff

Codziennie rano budz? si? pi?kniejsza, ale dzisiaj to ju? koorwa przesadzi?am.

Offline #4 GUARDIAN160

GUARDIAN160

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 22:14

Dzieki za odpowiedz.Wlasnie z moja ex malzonka zdecydowalismy,ze zabieram corke do siebie i nie patrzymy co na to sad bo wszystko robimy dla jej dobra. :)

Offline #5 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 23:18

Dzieki za odpowiedz.Wlasnie z moja ex malzonka zdecydowalismy,ze zabieram corke do siebie i nie patrzymy co na to sad bo wszystko robimy dla jej dobra. :)

Warto wiec wystapic o przywrocenie wladzy w pelni...., a z zona udac sie do notariusza i podpisac wszelkie upowaznienia do podejmowania decyzji istotnych w sprawach corki, chocby zapis do szkoly czy odpukac jakis zabieg w szpitalu.

W IE juz zapisac do szkoly bo po weekendzie sie rozpoczyna, faktycznie zenska moze byc najlepszym wyjsciem.
W PL nadac tok sprawom sadowym, a tu juz zaaklimatyzowac corke.

Zapisujac popros o pomoc w aklimatyzacji corki.
Powodzenia, i by juz bylo z gorki.

Offline #6 table99

table99

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 październik 2009 - 09:01

[n] ;) [n]

Offline #7 Celina

Celina

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 64 postów

Napisano 09 październik 2009 - 11:36

Wlos sie jerzy na glowie jakie porady prawne sa udzielna na tym forum.
Wracjac do pytania zalozyciela watku.

1. Ograniczenie praw rodziecielskich wydaje sie na podstawie wniosku i czego to ograniczenie praw rodzicielskich ma dotyczyc
2. Sad moze wydac postanowienie o ograniczeniu wladzy rodziecielskiej i okreslic czego te ograniczenia dotycza
3. Autora naszego tematu nic nie mowi o tym postanowieniu wiec trudno powiedziec czy moze corke przywiezc do Irlandii czy tez nie
4. Kurator na pewno zapuka do drzwi kobiety i bedzie pytac o corke gdzie jest itp - w najgroszym przypadku matka tez dostanie postanowienie o ograniczeniu prawa rodzicielskiego
5. Najprawdopodobniej corka MUSI przybywac przy matce totaz taki wyjazd z punktu widzenia prawa bedzie nielegalny

Co zrobic?
1. Udac sie do sadu i zloyc wniosek o przywrocenie pelnej wladzy rodzicielskiej
2. W zaleznosci od sadu trwa to kilka tygodnie albo miesiency, jesli autor tego tematu mieszka w molej miejscowosci powinni bardzo szybko wyznaczyc ropzrawe

Wszystkie checa z bawieniem sie w kotka i myszke oraz poswiadczenia o notariusza sa lekko mowiac - chybione. Rowniez chybiony jest argument wailua ze zgodne oswiadczenie woli rodzicow dziecka wystarczy - otoz nie wystarczy.

to tyle

Offline #8 kingaj

kingaj

Działacz

• Użytkownik forum
  • 25
  • PipPipPipPip
  • 1703 postów
  • Miejscowość:DUBLIN

Napisano 09 październik 2009 - 11:47

"Skoro obydwoje zdecydowaliscie, ze corka przyjedzie do Ciebie, wyrok sadu, nie ma wiekszego znaczenia, poza formalnym."

nie ,ze sie czepiam ,ale w kraju nad Wisla wyrok sadu to wyrok sadu !
nie sadze ,ze tak latwo przejdzie ,bo raptem sie rodziom odwidzialo

takze aby corka mogla przebywac u Ciebie zgodnie z prawem ,nalezy wszystko poukladac od poczatku
zeby bylo czysto i klarownie a nie na gebe :(

Offline #9 bebolek20

bebolek20

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 09 październik 2009 - 15:42

Witam . ja radziłabym udać sie od najbliższego notariusza spisać umowę miedzy wami ze ex małżonka przkazuke tobie ok=piekę nad waszą cóką itp.( zapytajce adwokata rodzinnego co wpisac dokładnie) Mój mąż zawarł taką umowę ze swoj ą ex odnosie dzieciaczków które teraz mieszkają z nami( tylko ze niemiał ograniczonych praw) . powodzenia Róbcie to co najlepsze dla dziecka!!

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.