Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samotna Matka

• Zamknięty Temat jest zamknięty
62 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 amelia00

amelia00

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów
  • Miejscowość:irlandia

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:31

witam,jestem samotnie wychowujaca matka 9 miesiecznej coreczki urodzonej tu w irlandii,z ojcem dziecka sie rozeszlam tzn niebylam po slubie,mieszkam razem z 2 kolegami z Polski noi z tym ojcem,ale niejestesmy razem on nic niedaje na corke ale oplaca dom ,wiec mam gdzie mieszkac,dostaje tylko Child Benefit,
Mam pytanie czy moglabym sie starac o jakies dofinansowanie dla samotnej matki ?prosze o pomoc ja nieznam angielskiego

Offline #2 Firefox

Firefox

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 90
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Miejscowość:Dublin13

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:02

witam,jestem samotnie wychowujaca matka 9 miesiecznej coreczki urodzonej tu w irlandii,z ojcem dziecka sie rozeszlam tzn niebylam po slubie,mieszkam razem z 2 kolegami z Polski noi z tym ojcem,ale niejestesmy razem on nic niedaje na corke ale oplaca dom ,wiec mam gdzie mieszkac,dostaje tylko Child Benefit,
Mam pytanie czy moglabym sie starac o jakies dofinansowanie dla samotnej matki ?prosze o pomoc ja nieznam angielskiego

Niestety nie
[/]Dołączona grafika

Offline #3 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów
  • Miejscowość:Cork

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:05

Child Benefit to jest dofinansowanie. A dla samotnej matki to niewiem, ale znajac irlandckie realia to napewno cos bedzie.

Użytkownik 1rado1 edytował ten post 24 lipiec 2009 - 17:07

English-Polish Dictionarypilot-fish ----> pilot, retman, Naucrates ductor (gatunek ryby) top ----> bÄ?k (zabawka)

Offline #4 CarollQ

CarollQ

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4514 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:19

Tylko jak udowodnic bycie samotna matka, skoro mieszka sie z 3ma facetami, gdzie w dodatku jeden z nich jest ojcem dziecka?? :)

Użytkownik carollq edytował ten post 24 lipiec 2009 - 17:24

"To w tera?niejszo?ci drzemie ca?a tajemnica. Je?li szanujesz dzie? dzisiejszy, mo?esz go uczyni? lepszym. A kiedy ulepszysz tera?niejszo??, wszystko to, co nast?pi po niej, równie? stanie si? lepsze. [...] Ka?dy bowiem dzie? nosi w sobie wieczno??."Paulo Coelho

Offline #5 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:39

Tylko jak udowodnic bycie samotna matka, skoro mieszka sie z 3ma facetami, gdzie w dodatku jeden z nich jest ojcem dziecka?? :)

a moze podac faceta o alimenty, poszukac sobie pracy (na pewno bedzie ci sie community crechce nalezal) i sie wyprowadzic.
Wiem, ze w kosciele sw Audeona udzielaja porad tylko, ze w okresie wakacyjnym maja zamkniete:
http://www.centrumin...x.php?p=kontakt

Offline #6 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:46

a moze podac faceta o alimenty, poszukac sobie pracy (na pewno bedzie ci sie community crechce nalezal) i sie wyprowadzic.
Wiem, ze w kosciele sw Audeona udzielaja porad tylko, ze w okresie wakacyjnym maja zamkniete:
http://www.centrumin...x.php?p=kontakt

No wlasnie, na ten pomysl czekalem. Mieszka z facetem pod jednym dachem i idzie do sadu po alimenty. Brawo za pomyslowosc!
English-Polish Dictionarypilot-fish ----> pilot, retman, Naucrates ductor (gatunek ryby) top ----> bÄ?k (zabawka)

Offline #7 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:49

No wlasnie, na ten pomysl czekalem. Mieszka z facetem pod jednym dachem i idzie do sadu po alimenty. Brawo za pomyslowosc!

W jakim swiecie ty zyjesz? Wiesz ile w PL jest takich rodzin, ze musza zyc pod jednym dachem nawet po rozstaniu.

Offline #8 Pyrros

Pyrros

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 54 postów
  • Gadu-Gadu: 6775492
  • Miejscowość:Portarlington

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:07

sluchaj najlepiej z jakims znajomym co zna angielski isc do citizans information i oni tam wszystko ci powiedza do czego masz prawo a do czego nie i bedzies wiedziala na czym stoisz.

Offline #9 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:22

W jakim swiecie ty zyjesz? Wiesz ile w PL jest takich rodzin, ze musza zyc pod jednym dachem nawet po rozstaniu.

Sluchaj, facet placi jej mieszkanie. Jak pojdzie po alimenty to goowno dostanie i ja z chaty wywali. Rozumiesz to?
Jesli placi dobrowolnie to jest ok, jesli by nie placi to rozumie.
Ale jak facet placi i baba pojdzie po alimenty to facet sie chyba zdenerwuje co nie?
Sady to jest ostatnie rozwiazanie, jak sie juz nie mozna dogadac. A ty nawolujesz kobiete zeby sie teraz po sadach zaczela szlajac.
I co myslisz ze sad jej da wiecej kasy? badz pewna ze NIE. Poproctu facet nie bedzie placil jej za chate bo dostanie alimenty na dziecko i o ile nie poczuje sie urazony to bedzie na te dziecko placil.

Offline #10 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:33

Sluchaj, facet placi jej mieszkanie. Jak pojdzie po alimenty to goowno dostanie i ja z chaty wywali. Rozumiesz to?
Jesli placi dobrowolnie to jest ok, jesli by nie placi to rozumie.
Ale jak facet placi i baba pojdzie po alimenty to facet sie chyba zdenerwuje co nie?
Sady to jest ostatnie rozwiazanie, jak sie juz nie mozna dogadac. A ty nawolujesz kobiete zeby sie teraz po sadach zaczela szlajac.
I co myslisz ze sad jej da wiecej kasy? badz pewna ze NIE. Poproctu facet nie bedzie placil jej za chate bo dostanie alimenty na dziecko i o ile nie poczuje sie urazony to bedzie na te dziecko placil.

Ja ja namawiam na to, zeby sie usamodzielnila, znalezienia pracy ale dlaczego ma sama ponosic koszty utrzymania i child care dla dziecka. Tez mi laska, ze placi za mieszkanie (pokoj sobie gdzies za 400 euro wynajmie).A jak bedzie dziewczyna potrzebowala kasy na podpaski to co niby na mu "blow job" zrobic. Isc po zasilek dla samotnej matki to nie rozwiazanie.

• Gość
  • 0

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:40

One - Parent Family Payment - zasiłek dla samotnego rodzica
Dołączona grafika One – Parent Family Payment to wypłata pieniężna, w formie zasiłku, dla mężczyzny lub kobiety przebywających na terytorium Irlandii, którzy wychowują dzieci bez wsparcia partnera / partnerki (męża / żony). Zasiłek wypłacany jest osobie nieżonatej / niezamężnej, wdowcowi / wdowie, współmałżonce / współmałżonkowi więźnia / więźniarki lub osobom, które pozostają w separacji, są rozwiedzione, lub w przypadku których małżeństwo zostało unieważnione.

Kto może się kwalifikować do otrzymania tego zasiłku?

1. Osoba, która sprawuje główną opiekę nad przynajmniej jednym dzieckiem, które z nią mieszka i nie ukończyło jeszcze 18 lat lub (gdy kontynuuje naukę w pełnym wymiarze godzin) ma 18-22 lata.

2. Osoba, która nie żyje z nikim w konkubinacie (to znaczy – mieszka (ona) z mężczyzna lub kobietą (on) jak mąż i żona, tworzą wspólnie dom, ale bez ślubu.

3. Osoba, która zarabia 425 € na tydzień lub mniej.

UWAGA!
OD 1 MAJA 2008 KWOTA TA NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 425 € NA TYDZIEŃ!

4. Satysfakcjonująco zda tak zwany „test majątkowy” (patrz ramka), na który składają się: zarobki tej osoby, alimenty (jeśli je dostaje), wartość posiadanych nieruchomości (jeśli je posiada, ale z wyłączeniem domu / mieszkania w którym żyje z dzieckiem lub dziećmi), oszczędności, inwestycje i przychody gotówkowy (jeśli jakieś posiada).

Gdy słyszysz: „Musisz przejść pozytywnie test majątkowy...”, co to znaczy? Na test majątkowy, który ma wykazać, że kwalifikujesz się do otrzymawania np. One Parent Family Payment, składają się: twoje zarobki, alimenty (jeżeli jakiekolwiek otrzymujesz), wartość wszelkich nieruchomości (nie wliczając w to domu w którym mieszkasz), oszczędności, pieniadze ulokowane w inwestycjach, lub inne dochody uzyskiwane w gotówce. W przypadku potwierdzonych kosztów mieszkaniowych (np: czynsz, lub rata hipoteczna) do wysokości 4 952 € rocznie (co daje tygodniowo 95.23 € - dziewięćdziesiat pięć euro i dwadzieścia trzy centy), płaconych landlordowi (z wyłączeniem krewnego), lub na konto agencji nieruchomości, będą one (owe koszty mieszkaniowe) zestawione z wysokością otrzymywanych alimentów. Wtedy połowa balansu (czyli 50% różnicy pomiędzy kosztami mieszkaniowymi a otrzymywanymi alimentami) jeśli jest wyższa niż kwota dozwolonych kosztów mieszkaniowych, uważana jest wtedy za naszą majętność.
Tyle zapisy ustawowe. W praktyce urzędnicy Social Welfare obliczają stawkę dla każdego aplikanta inaczej, sumując nasz dochód w ramach „testu majątkowego”. To najmniej zrozumiały, gdy mowa o przepisach zasiłek w irlandzkim Social Welfare. – twierdzą sami Irlandczycy. Sami urzędnicy czują się niepewnie biorąc na swoje barki pomoc przy wypełnianiu aplikacji. Niemniej jednak nasze przekonanie, że zapomoga One Parent Family Payment nam się należy – potrafią zdziałać cuda.
Należy w tym celu przedstawić dowód kosztów mieszkaniowych np. „rent book”, lub wyciąg z banku z zaznaczeniem wpłat czynszowych albo hipotecznych. Aplikujący o One Parent Family Payment, którzy otrzymują alimenty, ale nie wykazują dopuszczalych kosztów mieszkaniowych, także mogą się kwalifikować do otrzymywania zasiłku. Wtedy połowa kwoty alimentów nie będzie brana pod uwagę przez urzędnikow rozpatrujących nasz wniosek.

5. Osoba, która pracuje (na umowę o pracę lub jako samo zatrudniona).

Jeśli osoba starająca się o One – Parent Family Payment jest rozwiedziona lub w separacji, to musi udowodnić, że ten stan trwa przynajmniej 3 miesiące. Urzędnikom trzeba też będzie udowodnić fakt ubiegania się o alimenty od swojej / go współmałżonki / ka.
Osoba niezamężna / nieżonaty będzie musiała udowodnić to, że stara się o alimenty na dziecko / dzieci od swojego partnera. W tym przypadku niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego fakt iż jest się rodzicem pociechy.
Jeśli kogoś współmałżonek przebywa w wiezieniu lub areszcie, to po okresie 6 miesięcy od osadzenia jego partner / partnerka może także ubiegać się o One – Parent Family Payment.

Wykładnia prawna

Od 5 maja 2005 roku, obywatele Unii Europejskiej, Ekonomicznej Strefy Ekonomicznej i Szwajcarii nie musza już posiadać statusu rezydencji zwyczajnej w Irlandii, aby ubiegać się o zasiłki rodzinne (w tym także One-Paren Family Payment). Muszą jedynie pracować na terenie Republiki Irlandii i opłacać składki ubezpieczenia socjalnego do irlandzkiego systemu opieki społecznej (Irish Social Insurance System).

Uwaga!
Kwalifikujesz się także do otrzymania One – Parent Family Payment, jeśli zostaniesz osobą bezrobotną i będziesz pobierać zasiłek dla bezrobotnych aktywnie szukających pracy – Jobseeker’s Benefit.

Transitional Payments
- zasiłek przejściowy

Po dniu stycznia 2005 roku, jeśli ktoś otrzymywał zasiłek dla samotnego rodzica One – Parent Family Payment, zaś obecnie jego zarobki przekraczają przepisową kwotę 425 € na, to kwalifikuje się do aplikowania o Transitional Payments. To tak zwany zasiłek przejściowy. Można go otrzymywać przez kolejne 6 miesięcy. Jego wysokość odpowiada dokładnie 50 % normalnej kwoty zasiłku One-Parent Family Payment.

UWAGA!
Możesz otrzymywać Transitional Payment tylko w przypadku, jeśli wcześniej pobierałeś One-Parent Family Payment przez okres przynajmniej 52 tygodni.

One – Parent Family Payment
a zasiłek dla porzuconych żon

Jeśli wcześniej transferowałaś zasiłek dla porzuconych żon na rzecz zapomogi One-Parent Family Payment, głównie w celu zakwalifikowania się do społecznego programu zatrudnienia, możesz teraz ponownie starać się o przywrócenie zasiłku dla porzuconych żon. Maksymalna tygodniowa kwota zasiłku dla porzuconych żon – Deserded Wife’s jest wyższa niż tygodniowa najwyższa stawka One-Parent Family Payment.
Jeśli będziesz uprawniona do przywrócenie Ci prawa do Deserded Wife’s jest szansa, że będa zwrócone zaległości tego świadczenia wstecz.

One – Parent Family Payment a zatrudnienie
Jeśli podejmiesz pracę na pełen etat, możesz być uprawniony do dodatkowej zapomogi w świetle programu Revenue Job Assist scheme, czyli Programu pracowniczego urzędu skarbowego. Możesz pracować w programie zatrudnienia FAS i w dalszym ciagu pobierać część, lub nawet całość zasiłku One-Parent Family Payment. Po dalsze wskazówki musisz udać się do lokalnej placówki FAS. Jeśli opobierasz One – Parent Family Payment przynajmniej przez ostatnie 15 miesięcy (lub 12 miesięcy w przypadku ukończenia 50 lat), to możesz się także kwalifikować po zapomogę dla „powracających do pracy (pracowników)”, czyli Back to Work Allowance (Employee). Wtedy, zamiast One –Parent Family Payment, otrzymasz to wsparcie finansowe jeśli podejmiessz pracę. Nie jest jednak wykluczone, że będziesz uprawniony do otrzymywania pewnego procentu swojego świadczenia jeszcze przez kolejne 3 lata. Możesz być także uprawniony do zatrzymania jakiegoś drugorzędnego świadczenia (np. „zapomogę na mundurki i obuwie szkolne” – Back to School Clothing and Footwear Allowance), jeśli spełnisz szczególne warunki. Zatrzymasz również swoją kartę medyczną – Medical Card (jeśli ją posiadasz), przez następne 3 lata, bez względu na to jaki będziesz miał (miała)dochód.
Tutaj jedna uwaga! Każdy petent jest traktowany przez urzędników Social Welfare traktowany inaczej. Naszą bronią, najlepszą bronią, w tej materii niech będzie nasza wiedza na ten temat i stuprocentowe przekonanie, że słusznie ta zapomoga (lub dodatek) mam się należy.

Jeśli pobierałaś świadczenie One –Parent Family Payment przynajmniej przez ostatnie 12 miesięcy, i chcesz chcesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, to wtedy możesz się kwalifikować po zapomogę dla „powracajacych do pracy przedsiębiorców” – Back to Work Enterprise Allowance (którą bedziesz otrzymywać zamiast One –Parent Family Payment). Gdy spełnisz warunki, wtedy edziesz mógł zatrzymać jakiś procent tego świadczenia jeszcze przez następne 4 lata. W tej sytuacji edziesz także mógł zatrzymać jakiekolwiek drugorzędne zasiłki (np. Back to School Clothing), jeśli będą spełnione odpowiednie warunki. Nie stracisz także karty medycznej do końca trwania tego programu.
Tutaj warto pamietać o jednej rzeczy. Jeśli weźmiesz udział w poszczególnych programach zatrudnienia (np: Back to Work Allowance), to zatrzymasz swoje drugorzedne zasiłki (z wyjatkiem Rent / Mortgage Interest Supplement – Dodatku Mieszkaniowo / Hipoteczno/ - czynszowego), tak długo jak twój tygodniowy dochód nie przekroczy 317.43 € (trzysta siedemnaście euro czterdzieści trzy centy) – jest to dochód pomniejszony o składki ubezpieczenia socjalnego PRSI i udokumentowane wydatki na przejazdy.

Stawki

Ile może otrzymywać tygodniowo osoba której wniosek o One – Parent Family Payment będzie rozpatrzony pozytywnie?
Rodzic w wieku poniżej 66 lat tygodniowo otrzyma dodatkowo 197.80 € (sto dziewięćdziesiąt siedem euro osiemdziesiat centów).
Ponadto, za każde dodatkowe dziecko na utrzymaniu jego opiekun otrzymuje dodatkowo 24 € (dwadzieścia cztery euro).
W przypadku rodzica / opiekuna powyżej 80 roku życie otrzyma on dodatkowo 12 € tygodniowo.
Nie oznacza to jednak ,że każdy otrzyma taką samą kwotę. To jest zależne o wyników testu majątkowego.

Kalkulacje dochodów

Pierwsze 146.50 € tygodniowej pensji (sto czterdzieści sześć euro pięćdziesiąt centów) nie jest brane w ogóle pod uwagę. Oznacza to, ze osoba taka może zarabiać do 146.50 € tygodniowo i kwalifikować się jeszcze po pełną kwotę zasiłku – 197.80 €!
Zarobki w przedziale między 146.50 € a 425 € tygodniowo uważane są już za tak zwaną „majętność” i mogą zadecydować o obniżce najwyższego progu osiągalnej kwoty zasiłku dla samotnego rodzica.

Pamiętajmy, ze od 1 maja 2008 roku pułap ten wzrósł z 400 € do 425 €, które tym bardziej zwiększają szansę na otrzymanie zasiłku.

One – Parent Family Payment
- dla kogo ten zasiłek? - przypomnienie

Jeśli ktoś jest współmałżonkiem osoby, która odbywa wyrok pozbawienia wolności lub przebywa w areszcie, to może także starać się o ten zasiłek. Mozna to uczynić jednak nie wcześniej niż przed upływem 6 miesięcy od daty ograniczenia wolności męża / żony.
Wniosek o zasiłek dla Rodzica Samotnie wychowujacągo dziecko (dzieci) musi być złożony w rejonowym biurze Social Welfare w ciagu trzech miesięcy od momentu, kidy dana osoba kwalifikuje się do jego otrzymania. Dotyczy to osób niezamężnych, nie żonatych i owdowiałych.
Szczególnie ważna jest tutaj data urodzin dziecka (gdy rzecz dotyczy osób niezamężnych / nieżonatych), jak również data śmierci współmałżonka / nki (kiedy aplikuje o ten zasiłek osoba, która została wdowcem lub wdową).
Osoby rozwiedzione lub pozostające w stanie separacji mają na złożenie wniosku 6 miesięcy. Nie mogą jednak zrobić tego wcześniej niż przed upływem 90 dni.

Formularz One Parent Family Payment / Zasiłek dla samotnego rodzica można odebrać w każdym lokalnym urzędzie do spraw socjalnych – Departament of Social and Family Affairs.
Na stronach 56 – 75, w aktualnym wydaniu Irlandzkiego Niezbędnika, znajdziecie pełną wersję formularza aplikacyjnego One – Parent Family Payment przetłumaczoną na język polski.

Tomasz Wybranowski
współpraca: K. Sudak

Pozdrawiam Joanna

Offline #12 amelia00

amelia00

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów
  • Miejscowość:irlandia

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:13

dziekuje wam serdecznie za odpowiedz :pyros ,1rado1,joanna
Wlasnie macie racje ze jak zaloze o alimenty to moze mi nieplacic domu,i co wtedy ?
a do pracy to niby jak mam pojsc a co z dzieckiem malym?bede zarabiac na opiekunke?a kto by mnie przyjal jak ja podstawy angielskiego tylko znam,nawet niewiem gdzie mam pojsc po dokumenty

Użytkownik amelia00 edytował ten post 24 lipiec 2009 - 19:15

Offline #13 SuperKtos

SuperKtos

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4520 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:22

Wlasnie macie racje ze jak zaloze o alimenty to moze mi nieplacic domu,i co wtedy ?
a do pracy to niby jak mam pojsc a co z dzieckiem malym?bede zarabiac na opiekunke?a kto by mnie przyjal jak ja podstawy angielskiego tylko znam,nawet niewiem gdzie mam pojsc po dokumenty

nie chce zostac negatywnie odebrany, ale nie pomyslalas o powrocie do Polski moze? masz tam rodzicow jakichs czy kogokolwiek?
mowisz, pracy nie masz, jezyka nie znasz, w kraju kryzys, dzieciak na karku, facet ma olewke...

no albo o tego tatusia walcz, moze zaiskrzy jeszcze jakas resztka milosci jesli sie dobrze postarasz

Offline #14 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:51

nie chce zostac negatywnie odebrany, ale nie pomyslalas o powrocie do Polski moze? masz tam rodzicow jakichs czy kogokolwiek?
mowisz, pracy nie masz, jezyka nie znasz, w kraju kryzys, dzieciak na karku, facet ma olewke...

no albo o tego tatusia walcz, moze zaiskrzy jeszcze jakas resztka milosci jesli sie dobrze postarasz

Pisze laska ze facet za chate placi, to chyba nie ma olewy. Pozatym nie kazdy mial w zyciu tak jak ty, ze jak przyjechal do irlandii to mial perfekt angileski, prace od pierwszego dnia, bez zobowiazan i super partnera.
Sa ludzie ktorzy do wszystkiego dochodza ciezej i musza liczyc prawie wylacznie na siebie i odpowiedzialnie podejmowac decyzje.

Offline #15 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:51

pewnie, lepiej dlaczyc do grona "single mom" z zawodu. ;) szkoda gadac....

Offline #16 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:55

Ja ja namawiam na to, zeby sie usamodzielnila, znalezienia pracy ale dlaczego ma sama ponosic koszty utrzymania i child care dla dziecka. Tez mi laska, ze placi za mieszkanie (pokoj sobie gdzies za 400 euro wynajmie).A jak bedzie dziewczyna potrzebowala kasy na podpaski to co niby na mu "blow job" zrobic. Isc po zasilek dla samotnej matki to nie rozwiazanie.

Wlasnie, i wiele kobiet sie myli i mysli ze alimenty to usamodzielnienie. A jest to wlasnie odwrotnie, poprostu UZALEZNIENIE.
Zycie jest za dlugie i moze sie duzo pozmieniac, a alimenty to ostatecznosc.

Offline #17 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:02

Wlasnie, i wiele kobiet sie myli i mysli ze alimenty to usamodzielnienie. A jest to wlasnie odwrotnie, poprostu UZALEZNIENIE.
Zycie jest za dlugie i moze sie duzo pozmieniac, a alimenty to ostatecznosc.

o czym ty znowu piszesz? alimenty sa na dziecko a nie na matke! ale kolezanka juz stwierdzila, ze interesuje ja kasa od panstwaa nie praca i wiec to chyba bedzie UZALEZNIENIE.Child care w comunity creche kosztuje okolo 540euro miesiecznie wiec daloby sie jej wyzyc nawet z najnizszej krajowej. Pozdrawiam

Offline #18 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:03

Niema za co ;)
W kazdym razie musisz sie ogarnac. Poczytaj fora, pogadaj z kims, znajdz part time, wytlumacz chlopu ze z dzieciatkiem sobie czasami posiedzi i postaraj sie normalie zyc. Jak bedziesz chodzic do pracy to napewno ci bedzie duzo lepiej. A jeszcze raz co do tych alimentow, pamietaj to ostatecznosc. Alimenty zniszcza resztke tego co zostalo a napewno sie na tym nie wzbogacisz. Jak facet przestanie placic nawet za mieszkanie i niebedziesz sie znim mogla dogadac to wtedy idz po alimenty, ale wtedy to zrobisz z koniecznosci i nie bedziesz miala nic do stracenia.

Offline #19 aelithe

aelithe

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:05

dziewczyna znalazła się w kłopotach, a ty jej przygadujesz

daj jej spokój ; lepiej zastanów sie jak jej pomóc

Offline #20 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:08

o czym ty znowu piszesz? alimenty sa na dziecko a nie na matke! ale kolezanka juz stwierdzila, ze interesuje ja kasa od panstwaa nie praca i wiec to chyba bedzie UZALEZNIENIE.Child care w comunity creche kosztuje okolo 540euro miesiecznie wiec daloby sie jej wyzyc nawet z najnizszej krajowej. Pozdrawiam

Pewnie jak jest taka mozliwosc to niech z niej skorzysta, do pracy w kazdym razie isc musi.

dziewczyna znalazła się w kłopotach, a ty jej przygadujesz

daj jej spokój ; lepiej zastanów sie jak jej pomóc

Ja jej nie przygaduje.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.