Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Termin Styczen 2010

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1133 odpowiedzi w tym temacie

Offline #341 me33

me33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 139 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 08 listopad 2009 - 08:52

(...)
Zabralam sie w koncu za wypelnianie formularza na maternity benefits (dzis mam odebrac go od gp) i chcialabym go jutro odeslac. Dziewczyny zastanawiam sie czy tlumaczylyscie akt malzenski? Ja chce wyslac odpis po polsku i zastanawiam sie czy go nie odrzuca. (...)

Nie trzeba tłumaczyć aktu małżeńskiego. Musi być tylko potwierdzona autentyczność dokumentu. W praktyce wygląda to tak, że idziesz do Social Welfare lub na Gardę, okazujesz dokument, oni robią kopię i potwierdzają na niej autentyczność pieczątką i podpisem.
:)

Offline #342 Darshana

Darshana

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 132 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 09:32

hej dziewczynki, jestem troche przestraszona, bo moje laleczki juz chca sie pchac na swiat, a jestem dopiero w 26 tygodniu. Bylam wczoraj u lekarza, bo od kilku dni mam bardzo czeste twardnienie brzucha. Okazało sie ze sa to skurcze macicy i przez to szyjka zaczela sie skracac. Dostalam zwolnienie i mam lezec lezec i lezec, czego sobie kompletnie nie wyobrazam. Jednak swiadomosc przedwczesnego porodu tak mnie przeraza, ze nie pozostaje mi nic innego jak tylko nauczyc sie lenic. Za duzo pracowalam, za duzy wysilek fizyczny i male zaczely schodzic w dol. Nie zdawalam sobie sprawy z tego ze tak naprawde za ciezko pracuje. Dlatego dziewczynki oszczedzajcie sie, zeby tylko nie bylo zadnego zagrozenia dla Waszych dzieciaczkow.
Pozdrawiam Was!
Marzycielka, Optymistka, Realistka, Pesymistka

Offline #343 Anetkabi75

Anetkabi75

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 174 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 10:30

hej dziewczynki, jestem troche przestraszona, bo moje laleczki juz chca sie pchac na swiat, a jestem dopiero w 26 tygodniu. Bylam wczoraj u lekarza, bo od kilku dni mam bardzo czeste twardnienie brzucha. Okazało sie ze sa to skurcze macicy i przez to szyjka zaczela sie skracac. Dostalam zwolnienie i mam lezec lezec i lezec, czego sobie kompletnie nie wyobrazam. Jednak swiadomosc przedwczesnego porodu tak mnie przeraza, ze nie pozostaje mi nic innego jak tylko nauczyc sie lenic. Za duzo pracowalam, za duzy wysilek fizyczny i male zaczely schodzic w dol. Nie zdawalam sobie sprawy z tego ze tak naprawde za ciezko pracuje. Dlatego dziewczynki oszczedzajcie sie, zeby tylko nie bylo zadnego zagrozenia dla Waszych dzieciaczkow.
Pozdrawiam Was!

Hej Darszana,
Odpoczywaj jak najwiecej i lez, lez lez ile sie da. To dla dobra twoich skarbow. Wszystko bedzie bardzo dobrze zobaczysz!!!! Serdecznie ci pozdrawiam!!!

Offline #344 joaburd

joaburd

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 74 postów
  • Miejscowość:Mullingar

Napisano 10 listopad 2009 - 16:07

czesc mamuski, nie bylo mnie ostatnio bo dopiero wrocilam z PL. Chcialabym sie zorientowac czy ktoras z was sie juz zaszczepila na swinska grype?? Ja sie caly cas waham bo to nowa szczepionka i boje sie, ze cos sie moze przydarzyc dziecku. W PL sa temu przeciwni a tu jak najbardziej ponaglaja, zeby kobiety w ciazy sie szczepily..co wy o tym myslicie?

Offline #345 Anetkabi75

Anetkabi75

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 174 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 16:59

czesc mamuski, nie bylo mnie ostatnio bo dopiero wrocilam z PL. Chcialabym sie zorientowac czy ktoras z was sie juz zaszczepila na swinska grype?? Ja sie caly cas waham bo to nowa szczepionka i boje sie, ze cos sie moze przydarzyc dziecku. W PL sa temu przeciwni a tu jak najbardziej ponaglaja, zeby kobiety w ciazy sie szczepily..co wy o tym myslicie?

Hej,
Ja mam ten sam problem co twoj:(
Staram sie nazbierac jak najwiecej informacji i znam pare osob ( glownie IRl) ktore sie zaszczepily bedac w ciazy. Trzeba pamietac ( o tym nikt nie mowi), ze sa dwa rodzaje szczepionek dopuszczonych Pandemrix- ktora w wiekszosci posiadaja tutejsi GP oraz Celvapan. Pierwsza szczepionka nie jest rekomendowana dla malych dzieci i kobiet w ciazy. Jednakze jesli chodzi o jedna jak i druga nikt nie daje gwarancji jesli chodzi op skutki uboczne:( jest ona wyprodukowana na predce i testowana wlasnie w tej chwili na ludziach.Tak, ze nikt nie potrafi zagwarantowac, ze szczepionka nie przeniknie przez lozysko. Obie decyzje sa trudne, chociaz jak cie zaszczepia to masz wszepiony wirus na 100% choc ten wirus nie zawiera jakiegos zlego ogniwa, ktore wystepuje w swinskiej grypie. Nie biorac szczepionki trzeba uwazac i moze tak byc, ze wcale nie bedziemy zarazone. Trzeba pamietac ,ze lapiac grype nie znaczy ze skonczy sie dla nas i dla dzidzi fatalnie, bo grypa zawsze byla, jest i bedzie. Mnie sie wydaje ze to jeden wielki business, szczepionki zostaly zamowione, wyprodukowane i teraz po prostu trzeba je zbyc.
No i dalej wiem, ze nic nie wiem odnosnie szczepienia, jedni lekarze tu radza, ale nie namawiaja, a drudzy w ogole sa sceptyczni.
Co myslicie o tych szczepionkach?

Offline #346 JOanaa

JOanaa

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 320 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 17:27

jak najbardziej zgadzam sie z anetkabi75
-ja postanowilam sie nie szczepic, nie mam zadnej gwarancji ze ta szczepionka nie zagrozi mojej niunieczce. moze nie dzis nie za miesiac a za rok dwa? nikt tego nie wie? moim zdaniem za duze ryzyko.

pozdrawiam

Offline #347 Darshana

Darshana

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 132 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 10:42

Dziekuje za mile slowa! Dostalam recepte na sterydy w zastrzykach i jesli sie nic nie zmieni w przeciagu 2 tygodni, to musze je wziac zeby przyspieszyc rozwoj pluc dziewczynek W RAZIE przedwczesnego porodu! Ok, nie chce juz o tym myslec, bedzie dobrze, musi byc!!!

Co do szczepionki, to ja rowniez nie zamierzam sie szczepic. Taka byla moja decyzja od poczatku i nie sadze, aby cos mialo ja jeszcze zmienic.

Pozdrawiam cieplo!
Marzycielka, Optymistka, Realistka, Pesymistka

Offline #348 JOanaa

JOanaa

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 320 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 11:55

darshana teraz to tylko lezec lezec i jeszcze raz lezec, zobaczysz wszystko bedzie dobrze ;) dziewczynki jeszcze poczekaja tylko sie oszczedzaj kochana. moja kolezanka od 24tyg lezala w szpitalu na potrzymaniu ciazy i urodzila pieknego zdrowego chlopczyka w 39 tyg. 3mam mocno kciki za ciebie i twoje slicznotki, i mysl pozytywnie bo to tez bardzo wazne.

Offline #349 me33

me33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 139 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 12 listopad 2009 - 09:36

Jestem zdeklarowaną przeciwniczką szczepienia się przeciwko świńskiej grypie. Nie będę tego robiła. Jakieś 2 miesiące temu koleżanka z pracy, z którą mam dość ścisły kontakt, chorowała na tę odmianę grypy. Ciut się przestraszyłam, ale lekarz mnie uspokoił, że takie silne i dojrzale (stare? B)) organizmy to nie atakuje. Nic mi się nie działo. Gorzej jak ktoś jest osłabiony, ma np astmę albo inne tego typu przypadłości, jest bardziej narażony.

Darshana, trzymam kciuki :), będzie dobrze!

Offline #350 JOanaa

JOanaa

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 320 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 15:13

witam,
ale cisza.... :)
dziewczynki od kilku dni czuje ze wrocila moja wrazliwosc na zapachy... buuuu...
czy to normalne?

Offline #351 Marga

Marga

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 184 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 15:47

hej Laseczki.
Ja postanowilam nie szczepic sie na grype. Lekarz powiedzial mi, ze oni tutaj w Irlandii maja ta gorsza jakosciowo szczepionke. Nie bede ryzykowala bo tutaj nie chodzi tylko o mnie ale tez o mojego maluszka.
aaasia jak tam leniuchowanie, nie nudzi Ci sie? A z ta wrazliwoscia na zapach to nie mam pojecia bo u mnie wszystko w normie.
Dziewczyny czy wam tez dretwieja nogi, bo mi prawa czasami tak zdretwieje, ze w ogole nie mam czucia. Lekarz powiedzial, ze malutki jest ulozony glowka do lewej strony i uciska mi najprawdopodobniej jakis nerw, ale gdybym zauwazyla ze ta noga mi puchnie albo jakiekolwiek zmiany to mam sie do niego zglosic.

Offline #352 anfdzia

anfdzia

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 19:40

Hej dziewczyny, mam takie pytanie, czy ktoras z was moze bedzie chodzila do szkoly rodzenia w NMH ? ja sie zastanawiam...a z kims to zawsze razniej. i moze wiecie kiedy sa zajecia?
pozdrawiam :D

Offline #353 anilewe85

anilewe85

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1598 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 20:00

czesc dziewczyny ja z listopad/grudzen :D widzialam ze macie dylemat co do szczepionki na swinska grype... powiem wam ze moja kolezanka jest w 24tc sie zaszczepila w czwartek rano a kolo poludnia ja tak wysypalo, nogli, brzuch, rece ze masakra... lekarz jej pwoiedzial ze to nic groznego, ale ja tak czy siek, nie chcialam i nie chce sie na to szczepic, pytalam mojego gp, i mowil ze toza silna dawka jak dla kobiiet w ciazy , ale wiem tez ze co lekarz to inne ma zdanie na ten temat:)
pozdrawiam i zycze udanego rozwiazania
Ewelina

Offline #354 JOanaa

JOanaa

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPip
  • 320 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 20:08

witaj marga :) jak po urlopie? wakacje sie udały?
mi czasami rece dretwieja (cierpna) jak za dlugo leze na jednym boku, co do nog jeszcze nie odczułam, ale jak za duzo pochodze to niestety czuje krzyz i bol promieniujacy do prawej nogi, to chyba ten ucisk na nerw kulszowy. w srode rutynowa wizyta u gp moze mi cos powie wiecej niz sama juz wiem :D

anfdzia wiem ze w nmh jest bezzapisowa szkola rozenia dla kobiet chcacych karmic piesia. wybieralam sie ostatnio ale jakos mi sie odechcialo ;)
teraz w ten wt sa zajecia (chyba o 18g -jeszcze sprawdze)
ja chetnie sie pisze jesli komus rowniez pasuje -zawsze w wiekszej grupie razniej :D

pozdrawiam

Offline #355 malinka1122

malinka1122

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 132 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 21:44

Hej dziewczyny, mam takie pytanie, czy ktoras z was moze bedzie chodzila do szkoly rodzenia w NMH ? ja sie zastanawiam...a z kims to zawsze razniej. i moze wiecie kiedy sa zajecia?
pozdrawiam B)

Ja sie zapisalam na zajecia B) rozpoczynam 14 grudnia. wszystkie godziny znajdziesz tutaj

http://www.nmh.ie/io...iclePath=2_7_48

wszystkie zajecia sa dla par, a te popoludniowe sa platne. zeby sie zapisac wystarczy wyslac maila.

A moze ktoras z Was chodzi na joge? Bo zastanawia mnie jedna rzecz - zaczynam w tym tygodniu i musze przyniesc ze soba poduszke. Tylko zastanawiam sie czy to ma byc jasiek czy taka zwykla poducha? Moze ktoras z Was wie :D

Offline #356 anfdzia

anfdzia

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 22:29

aaasia, aguska - dzieki B) patrze ze te zajecia sa o 11.00, musze porozmawiac w pracy, bo to podobno pol dnia sie nalezy na nie...Ja na joge nie chodze bo nie mam czasu, ale mysle ze taka poduszka 'jasiek' spokojnie wystarczy.

Ja sie nie szczepie na razie na swinska grype.U mnie w pracy dziewczyna sie zaszczepila i nic jej nie jest.Moze to tez zalezy od tego jak organizm zareaguje...hmm...

Offline #357 Marga

Marga

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 184 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 23:46

aaasia wakacje sie udaly chociaz moje ulubione rozrywki musialam sobie odpuscic. Nie wpuscili mnie na zadna karuzele :) . Na slizgawke wodna tez nie moglam isc, plywac moglam owszem ale bez nurkowania. Juz w pierwszy dzien dostalam uczulenia od slonca i reszte dni na plazy bylam ubrana z ogromnym kapeluszem na glowie. Ale wypoczelam i to jest najwazniejsze. Nastepne wakacje za......... az malutki podrosnie :(.
To jak dziewczyny, moze ugadamy sie na wtorek na 18?

Offline #358 anfdzia

anfdzia

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 11:39

Hejka w Poniedzialek :)

Ja nie dam rady jutro na 18 sie wyrobic. Moze innym razem.

Dziewczyny czy Wy teraz chodzicie do lekarza co 2 tygodnie. Ja mam czwartki, w ten czwartek ide do GP a za dwa tygodnie do NMH. Mi powiedzieli na ostatniej wizycie ze nie bedzie wiecej usg, bo nic sie takiego nie dzieje, ale chyba pojde sobie prywatnie jeszcze zrobie tak dla spokojnosci.

A czy wy jestescie za tym ze mozna wlosy farbowac w ciazy? Bo ja mam zamiar jeszcze przed swietami ale niektorzy mi odradzaja...

Pozdrawiam

Offline #359 moon_safari

moon_safari

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 64 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 16 listopad 2009 - 12:22

Hejka w Poniedzialek :)
(...)
A czy wy jestescie za tym ze mozna wlosy farbowac w ciazy? Bo ja mam zamiar jeszcze przed swietami ale niektorzy mi odradzaja...

Pozdrawiam

Ja wlasnie kilka dni temu pofarbowalam wlosy, juz drugi raz bedac w ciazy. Przed pierwszym farbowaniem sporo czytalam na ten temat i oprócz informacji, zeby stosowac farby bez amoniku i farbowac wlosy dopiero po pierwszym trymestrze, nigdzie nie znalazlam jakichs konkretnych przeciwskazan. Jesli wybierzesz lagodna farbe nie powinno byc problemu, bo glównie chodzi o opary, które mialabys wdychac. Ja uzywam L'Oreal Casting Creme bez amoniaku, jest troche jak szampon i fajnie sie zmywa dzieki czemu odrosty nie sa tak drastycznie widoczne, no ale wiadomo, wszystko zalezy od koloru wlosów i farby.
The ground beneath my feet..

Offline #360 MoniaS

MoniaS

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 380 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 16 listopad 2009 - 13:17

tez slyszalam, ze w I trymestrze lepiej nie farbowac, ale pozniej to czemu nie? Ja w czasie ciazy juz farbowalam wlosy u fryzjera 3 razy, bardzo nie lubie odrostow a szczegolnie pojawiajacych sie siwych wlosow :) Po od razu mam lepsze samopoczucie :(

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.