Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gastroskopia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:05

Witam, czy ktos moglby sie podzielic przezyciami z gastroskopia?
Czy rzeczywiscie nalezy sie bac?

a po drugie czy macie moze problemy z przewodem pokarmowym ktore uwazacie ze sa zwiazane z zywnoscia/odzywianiem sie w Irlandii?

ja definitywnie do nich naleze...:-(

Offline #2 Cleopatra

Cleopatra

Guru

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5395 postów
  • Zainteresowania:Stomatologia <br />Polityka<br />Historia<br />Muzyka<br />Postcrossing.<br />

Napisano 18 maj 2009 - 07:30

a po drugie czy macie moze problemy z przewodem pokarmowym ktore uwazacie ze sa zwiazane z zywnoscia/odzywianiem sie w Irlandii?

Same badanie trwa raptem 10-15min, wiec stosunkowo nie długo, jednakze masz wrazenie,ze trwa wiecznie! Wkładają Ci coś na kszałt długiego wezyka z taka ala kamerką do jamy ustnej, tak głeboko ,aż dojdzie do Twojego zołądka (czyli sobie wyobraz). Badanie nie nalezy do przyjemnych, ale bardzo duzo potrafi wykazać, wiec jesli masz jakies problemy to je zrób i nie mysl o tym co Cie czeka. Zdrowie wazniejsze!!!Wiem co mówie.

A jakie to roblemy masz? Napisz jakies objawy, moze pomoge...
Czlowiek boi sie czasu - czas boi sie piramid...

Offline #3 olek123

olek123

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:31

Napisz może jakie masz objawy .CZy ta gastroskopia to na wrzody?Jeśli tak ,to są testy/ok.35 zł/które mogą potwierdzić chorobę wrzodową.Bierzesz antybiotyk i po bólu.Dobra też jest herbatka z szałwi lub mięty.

Offline #4 Cleopatra

Cleopatra

Guru

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5395 postów
  • Zainteresowania:Stomatologia <br />Polityka<br />Historia<br />Muzyka<br />Postcrossing.<br />

Napisano 18 maj 2009 - 07:34

Napisz może jakie masz objawy .CZy ta gastroskopia to na wrzody?Jeśli tak ,to są testy/ok.35 zł/które mogą potwierdzić chorobę wrzodową.Bierzesz antybiotyk i po bólu.Dobra też jest herbatka z szałwi lub mięty.

Same testy nie wykaża nieczego w takim stopniu jak gastroskopia, chyba lepiej pocierpiec 10 min i definitywnie wiedziec co sie dzieje. Testy nigdy nie wychodza 100% i są ustosunkowane tylko do jednego typu choroby, a przy w/w badaniu moze okazac sie ,ze problem nie istnieje tylko jeden.

Offline #5 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:37

ech, mecze sie juz z tym zoladkiem odkad pojawilam sie w Irlandii fakt ze na poczatku mieszkania tutaj piec lat temu, nie zwracalam uwagi na to co jem i czesto w pracy przezylo sie na irlandzkich sandwiczach,

odkad pojawily sie powazniejsze klopoty, bole zoladka, wyglada mi to na nadkwasote
oraz jakies trzy tygodnie temu atak wrzoda, tak przynajmnije stwierdzila pani doktor w naszej pracowniczej surgery,
gastroskopia jest nieunikniona,

i codziennie sobie gotuje...choc czasem mi sie naprawde nie chce po pracy stawac doi garow ale zdrowie najwaznijsze...!

na szczescie w Polsce ta gastroskopia...za tydzien.

tu chyba sie troche obawiam poza tym waiting list...

jest taki dlugi ze do tego czasu chyba sama bym zjadla swoj zoladek...

Offline #6 Cleopatra

Cleopatra

Guru

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5395 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:41

ech, mecze sie juz z tym zoladkiem odkad pojawilam sie w Irlandii fakt ze na poczatku mieszkania tutaj piec lat temu, nie zwracalam uwagi na to co jem i czesto w pracy przezylo sie na irlandzkich sandwiczach,

odkad pojawily sie powazniejsze klopoty, bole zoladka, wyglada mi to na nadkwasote
oraz jakies trzy tygodnie temu atak wrzoda, tak przynajmnije stwierdzila pani doktor w naszej pracowniczej surgery,
gastroskopia jest nieunikniona,

i codziennie sobie gotuje...choc czasem mi sie naprawde nie chce po pracy stawac doi garow ale zdrowie najwaznijsze...!

na szczescie w Polsce ta gastroskopia...za tydzien.

tu chyba sie troche obawiam poza tym waiting list...

jest taki dlugi ze do tego czasu chyba sama bym zjadla swoj zoladek...

Ale czym dokładnie objawiaja sie te bóle? Masz jeszcze jakies inne problemy ? Na jakiej podstawie stwierdzono,ze to wrzód?
Zauważyłaś ,ze po pewnych produktach jest ok, a po innych nie ?

Offline #7 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:45

po pierwsze bole pojawiaja sie ze stresu...to na pewno,

po drugie na pewno po occie, kawie,
czesto w nocy rwace, jakby sciskalo z glodu,

no i czuje sie wtedy bardzo oslabiona...

Offline #8 Cleopatra

Cleopatra

Guru

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5395 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:50

po pierwsze bole pojawiaja sie ze stresu...to na pewno,

po drugie na pewno po occie, kawie,
czesto w nocy rwace, jakby sciskalo z glodu,

no i czuje sie wtedy bardzo oslabiona...

Zastanów sie czy to nie IBS, poczytaj o tym na necie. Ja wiele produktów jesc nie moge... Moja dieta jest bardzo ograniczona, a przy stresie wszystko sie nasila. Choc rzeczywiscie mogą byc to wrzody. Jest mnóstwo chorób zołądkowych wiec koniecznie zrób gastroskopie!!!!!!!!

Offline #9 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:52

Dzieki Cleopatra!
Juz za tydzien bede miala wyniki...

heh...oby sie tylko nie okazalo ze nie moge mieszkac w Irlandii...

Offline #10 Cleopatra

Cleopatra

Guru

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5395 postów

Napisano 18 maj 2009 - 07:57

Dzieki Cleopatra!
Juz za tydzien bede miala wyniki...

heh...oby sie tylko nie okazalo ze nie moge mieszkac w Irlandii...

Oj to Ci nie grozi, ewentualnie bedziesz musiała radykalnie zmienic diete, a juz tym bardziej zaprzestac jesc to Irlandzkie jedzenie.

Daj znac, co wykazały wyniki:) i mysl pozytywnie!

Offline #11 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 08:13

na pewno..."pochwale" sie wynikami...

oj, czlowiek mlody a juz mu dokuczaja przerozne dolegliwosci...

Offline #12 loskamilos79

loskamilos79

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 365 postów

Napisano 18 maj 2009 - 09:45

Witam,
mialem badanie endoskopowe w Polsce. Badanie nie nalezy do przyjemnych, lezysz i nie mozesz nic zrobic, wydaje sie jakby powietrza mialo zabraknac, ale oddychasz nosem i jest oki. Ja to czulem "rure" w zoladku, czulem jak mi tam ja przesuwa, poza tym odbija sie caly czas, troszke siara ale oni sa przyzwyczajeni do takiego czegos. Wykryli mi HELICOBACTER PYROLI(badz tez PYLORI) dokladnie nie pamietam. Dostalem dwutygodniowe leczenie antybiotykami i dzieki Bogu nie mam zgagi ani zadnych dziwnych boli itd... Mam nadzieje, ze juz tak zostanie. Poza tym lekkie zapalenie watroby wykryto jak i rowniez przepukline leciutka. Przepuklina- gorna czesc zoladka lekko cofa sie do przelyku wraz z trescia pokarmowa i od tego rodzaju schorzenia powstaje rowniez zgaga. Podstawa to: nie jesc zbyt szybko, siedziec wyprostowanym przy jedzeniu, nie zgarbionym, po jedzeniu wstac i pochodzic po chalupie.

Pozdrawiam i powodzonka.

Offline #13 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 10:01

mam nadzieje ze tylko wroce z doswiadczeniem ze bylo nieprzyjemne...

bo nie ma nic gorszego niz poczytac sobie w necie jak ludzie strasza przed tym badaniem...

miejmy nadzieje ze to nie bedzie nic powaznego,

Offline #14 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 19
  • PipPipPipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 18 maj 2009 - 10:02

Panno Migotko - na pocieszenie dodam, ze w PL daja przed zabiegiem glupiego jasia.... Wiec nie bedzie az tak zle. Sama nie mialam nigdy robionej gastroskopii, ale moja mama ma wrzody na zoladku i czesto z nia chodzialam na badania (bo potem taki pacjent po tym glupim jasiu jest jakby pijany).
Swoja droga glupi jas to pewnie rodzaj znieczulenia, ale nazwa adekwatna do zachowania pacjenta po badaniu ;)

Offline #15 loskamilos79

loskamilos79

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 365 postów

Napisano 18 maj 2009 - 10:15

Mi glupiego jasia nie dawali tylko psiknal mi jakims spray'em w gardlo i to wlasnie bylo znieczulenie bo czulem jak mi dretwieje jezyk.

Migotka nie przejmuj sie nie jest az tak zle, zeby sie tego bac. Oczywiscie strach jest, ale jak juz zaladuja "rure" to jest znosnie tylko ta swiadomosc, ze jakby powietrza brakowalo jest lekko wkurzajaca.

Offline #16 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 10:42

no wlasnie pytali sie mnie czy chce calkowite uspienie czy tylko miejscowe znieczulenie,
zdecydowalam sie na miejscowe,

jeszcze chce sie obudzic...

chociaz dlatego zeby poznac wyniki..:-)

och, w necie strasza o jakims odruchu wymiotnym itd...

bedzie dobrze,

w niedziele do Polski i w poniedzialek na gastroskopie - nie moge sie doczekac...wrr...:-)

Offline #17 loskamilos79

loskamilos79

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 365 postów

Napisano 18 maj 2009 - 11:13

no wlasnie pytali sie mnie czy chce calkowite uspienie czy tylko miejscowe znieczulenie,
zdecydowalam sie na miejscowe,

jeszcze chce sie obudzic...

chociaz dlatego zeby poznac wyniki..:-)

och, w necie strasza o jakims odruchu wymiotnym itd...

bedzie dobrze,

w niedziele do Polski i w poniedzialek na gastroskopie - nie moge sie doczekac...wrr...:-)

Tylko pamietaj, ze musisz sie najesc na maxa przed gastroskopia...!!!

zartuje, oczywiscie...

Nie masz sie czego obawiac, bedzie wszystko w porzadku a swoja droga, czy nie mozesz zrezygnowac z rzeczy typu kawa i inne, zeby nie podrazniac zoladka?
Pij herbatki ziolowe i jedz rzeczy lekkostrawne. Unikaj smazonych potraw chociaz przez jakis czas. Powinnas odczuc poprawe.
Daj znac co to bylo po powrocie.

Trzymaj sie i nic sie nie boj.

Offline #18 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 166
  • PipPipPipPip
  • 1579 postów

Napisano 18 maj 2009 - 11:36

ostatnia wizyta w pl zakonczona gastroskopia...w sumie bylo ok...byłem u najlepszego lekarza(podobno) w Krakowie...usuneli mi jakiegos polipa z żołądka i dali lekow na 3m-ce....mam sie pokazac w lipcu....
a całkowity zakaz palenia-udalo sie rzucic ;) -w koncu

Offline #19 Saurelin

Saurelin

Działacz

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPip
  • 1299 postów
  • Gadu-Gadu: 1406335
  • Miejscowość:Tallaght
  • Zainteresowania:Literatura, kuchnia, film, robienie biĹźuterii itd

Napisano 18 maj 2009 - 11:49

Panno Migotko trzymaj sie, gastroskopia nie jest az taka zla, da sie przezyc.
To tylko kilka minut.

Gdy u mnie wieki temu podejrzewano wrzody lekarz kazal notowac co i kiedy jem (tel z notatnikiem sie przydaje do tego), czy szybko, co pije, itp, jaka jest reakcja ukladu pokarmowego na posilki itp

takie zapisywanie bardzo sie przydalo przy okresleniu co mi jest i ustaleniu diety.

Moze na pewien czas zmien diete na lzejsza? np grillowana w folii ryba z warzywami, mniej kawy, napojow gazowanych.

Trzymam kciuki

Offline #20 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 18 maj 2009 - 12:19

Dzieki wszystkim za otuche!
na pewno podziele sie "wrazeniami..."

Do napisania,

K

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.