Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paszport Irlandzki Dla Dziecka

• Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1722
  • 8949 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 17 maj 2009 - 01:18

zyje tu kilka lat,urodzilo mi sie dziecko to trza paszport robic.no najlatwjej to irlandzki,prosto i poczta a mi kumpel dzis zarzucil ze cfaniakuje bo Polaki MAJA MIEC POLSKI, no ok. ja tu zostaje wiec dziecku irlandzki paszport w zyciu nie przeszkodzi,co dalej, mam w nazwisku u z kreska a w certyfikacie irlandzkim nie to jak ktos lapie to musze dawac do USC do polandii to wyprostowac,ale nie o to chodzi bo jak moge zrobic to nie robic czy tez zrobic i sie potem wstydzic sie ze zrobilem ten paszport, ja tak naprawde to mam 3 do zrobienia dla mojego Kajuska,a wy Polacy sie wstydzicie irlandzkich paszportow swoich dzieci czy to tylko polska zawisc

Offline #2 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 17 maj 2009 - 01:35

Rób waść irlandzki paszport. Wstydu oszczęź.
'Dobrzy ludzie' powiadają, że łatwiej go zrobić niż polski, a i moc przemieszczania się po świecie ma prawdopodobnie większą.

Moje maleństwo ma paszport polski i wciąż słyszę od 'dobrych ludzi', że tgo błąd, że trzeba było wyrobić irlandzki. Szkoda, że nie byli tacy pomocni wcześniej :)

Będziesz robił dziecku 3 paszporty?
Można tak?
Po co czeka? je?li na nic ...

Offline #3 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1722
  • 8949 postów

Napisano 17 maj 2009 - 02:01

polski,litewski no i irlandzki a jesli twoje baby jednego rodzica mialo tu 4 lata i 3 mozna udowodnic to droga stoi otworem why not

Offline #4 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 17 maj 2009 - 02:17

Garda mnie poinformowała, że wymagany okres to 2 lata.
Tłumaczka ze szpitala, że 3.
Ty mówisz 4.

Zakładam, że wiesz co mówisz, bo jesteś na świeżo w temacie.
Po co czeka? je?li na nic ...

Offline #5 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1722
  • 8949 postów

Napisano 17 maj 2009 - 02:41

odpowiadam,ktores z rodzicow musi miec 4 lata obecnosci tu w tym continuity 3 lata czyli non stop p 60 lub inne swistki z pracy,benefitow czy tez z banku to i polecam przez prawnika robic,moze dwie dychy,garda musi sie podpisac i zobaczyc baby dlatego potem nigdzie nie jezdzisz,dlaczego przez pawnika myslisz,ja tez mam jaja i moge wszystko sam,no ale tam sie musi podpisac osoba wiarygodna ktora cie niby zna ze ty jestes tu wiec dajesz do prawnika on bez bledu powie co i jak i ktore sa formy i poczta przysyla paszport...

Offline #6 zuzik2

zuzik2

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 maj 2009 - 06:11

Ja jestem tu 3lata i skladalam wniosek o irlandzki paszport dla swojej corci.Odpowiedzieli,ze sie nie kwalifikuje,bo jestem tu za krotko.

Offline #7 zofka

zofka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: 1368947
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 17 maj 2009 - 06:56

MY wyrobilismy synkowi irlandzki paszport bez zadnych problemow.Musielismy tylko udokumentowac ze jedno z rodzicow dziecka przebywalo tutaj min.3 lata do chwili narodzin dziecka. Przeslalismy P60 mojego chlopaka z trzech ostatnich lat.pozdrawiam

Offline #8 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 505
  • PipPipPipPipPip
  • 3146 postów

Napisano 17 maj 2009 - 08:37

Tu jest to opisane:
http://www.citizensi...ts-for-children

W skrocie jeden z rodzicow musi miec staly pobyt, 3 lata w ciagu 4 lat przed urodzeniem dziecka.

Użytkownik Oxide edytował ten post 17 maj 2009 - 08:38

Offline #9 jolca

jolca

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 maj 2009 - 10:02

Żeby dostać paszport dla swojej pociechy, jedno z rodziców w przeciągu ostatnich czterech lat musi przebywać w Irlandii trzy lata.
Właśnie w tym tygodniu przysłano Nam paszport dla naszego maluszka.
Nasza sytuacja wyglądała tak:
mój mąż w Irlandii był od 02.02.2006r dokładnie(wysłałam im potwierdzenie rezerwacji bo takowe posiadałam). Nasz synuś urodził się 02.02.2009r :) dokładnie trzy lata :)
Do formularza, który można pobrać na poczcie czy na Gardzie, dołączyłam jego wszystkie P60 oczywiście oryginały oraz dowód osobisty męża. Należy jeszcze dołączyć formularz, który można sobie ściągnąć(adres umieszczę na dole) i pamiętajmy że ten dodatkowy formularz podpisują osoby wyszczególnione na ostatniej stronie tego dokumentu. My za pierwszym razem zrobiliśmy błąd bo daliśmy do podpisania gardziscie i nam odesłali nowy druk do wypełnienia. Poszliśmy do biura nieruchomości i tam był pan, który zwie się peace commissioner. Podbił to, odesłaliśmy i za 4 dni paszport mieliśmy w domu. :D
Wszelkie informacje znajdziecie na:
http://www.dfa.ie/ho...dex.aspx?id=253
a formularz do ściągnięcia:
http://www.dfa.ie/up...r... form a.pdf
Można sobie również sprawdzić na jakim etapie jest Wasza sprawa:
http://www.dfa.ie/ho...ex.aspx?id=2859
Jeszcze jedno, na Garde idziecie z dzieckiem, a o dokumenty które wyślecie nie martwcie się :D odsyłają
Pozdrawiam

Offline #10 biberkuna

biberkuna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 17 maj 2009 - 11:53

a jeśli sytuacja wygląda następująco:
dziecko rodzi się na koniec czerwca,
facet jest w ie od maja 2006 ale nie ma p60 z tego roku ponieważ praca była nielegalna
kobieta przyleciała do ie we wrześniu 2006 i posiada p60 z roku 2006
czyli:
musimy czekać do września 2009 zanim wystąpimy o paszport?

a wytłumaczcie mi jaką widzicie różnicę między paszportem PL a IE ?
dziecko będzie miało obywatelstwo ie?
czy po prostu załatwienie PL paszportu dłużej trwa?

Offline #11 Bopi3

Bopi3

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 17 maj 2009 - 12:10

Czy moge wyrobic dziecku Irlandzki paszport a w miedzyczasie starac sie o polski?

Offline #12 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 505
  • PipPipPipPipPip
  • 3146 postów

Napisano 17 maj 2009 - 12:13

Taka ze dziecko bedzie miec obywatelstwo IRE i jak chcesz PL. W zyciu bedzie miec o wiele latwiej, a skoro mozna miec to czemu nie wziasc.

Przeciez pisze wyraznie ze do urodzenia sie dziecka jeden z rodzicow musi tu przebywac min 3 lata. Jezeli ten termin (3 lata) uplynie po urodzeniu dziecka to o paszporcie IRE mozesz zapomniec.

Offline #13 biberkuna

biberkuna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 17 maj 2009 - 12:22

Jezeli ten termin (3 lata) uplynie po urodzeniu dziecka to o paszporcie IRE mozesz zapomniec.

ale jeśli dziecko rodzi się w czerwcu a facetowi 3 lata mijają w maju to wszystko jest ok?
nawet jeśli kobiecie 3 lata miną dopiero we wrześniu?!
nie mam p60 za rok 2006 ale mogę zdobyć p45 lub pismo od tamtego pracodawcy..

Nie rozumiem,powinno być że skoro rodzic jest tu 3 lata to automatycznie dziecko ma paszport ie :)

Użytkownik biberkuna edytował ten post 17 maj 2009 - 12:24

Offline #14 Oxide

Oxide

Life = online

• Użytkownik forum
  • 505
  • PipPipPipPipPip
  • 3146 postów

Napisano 17 maj 2009 - 12:29

ale jeśli dziecko rodzi się w czerwcu a facetowi 3 lata mijają w maju to wszystko jest ok?

Jest OK bo jeden z rodzicow jest 3 lata przed urodzeniem dziecka

nawet jeśli kobiecie 3 lata miną dopiero we wrześniu?!

Kobieta moze byc krocej wazne ze ojciec byl 3 lata

nie mam p60 za rok 2006 ale mogę zdobyć p45 lub pismo od tamtego pracodawcy..

To juz musiala bys zapytac w urzedzie jak msz to udowodnic

Nie rozumiem,powinno być że skoro rodzic jest tu 3 lata to automatycznie dziecko ma paszport ie :)

Ma paszport IRE jesli rodzice chca, a zreszta skad maja wiedziec czy jestes tu 3 lata czy nie ? Co nie ktorzy sie jeszcze nawet nigdy nie rozliczyli.

Offline #15 biberkuna

biberkuna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 17 maj 2009 - 12:45

no dzięki za odpowiedź :)

Offline #16 jolca

jolca

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 maj 2009 - 15:42

Biberkuna, jedno z rodziców musi być w Irlandii 3 lata w przeciągu ostatnich czterech lat i wcale nie musi być to P60. Musisz czymś udokumentować że któreś z Was przebywa tu 3 lata. Skoro twój mąż jest tu od maja 2006 to może być to np. pisemko od landlorda czy jak piszesz P45.

Offline #17 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów
  • Zainteresowania:Różne, w większości dziwaczne.

Napisano 17 maj 2009 - 15:45

zyje tu kilka lat,urodzilo mi sie dziecko to trza paszport robic.no najlatwjej to irlandzki,prosto i poczta a mi kumpel dzis zarzucil ze cfaniakuje bo Polaki MAJA MIEC POLSKI,

Rob irlanldzki i zmien kumpli, ktos z takim mysleniem to nie kumpel - to garb ze skrzywiona mentalnoscia. Niech do PL wraca jak jest takim patriota.
"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #18 kala239190

kala239190

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 252 postów
  • Gadu-Gadu: 1355422
  • Miejscowość:co.Laois

Napisano 17 maj 2009 - 15:52

a powiedzcie,no właśnie,jeśli w nazwisku jest polska literka np."ą"to co robić?
chodzi o wydanie paszportu irlandzkiego
a na dodatek dziecko będzie miało nazwisko ojca,nie moje

Użytkownik kala239190 edytował ten post 17 maj 2009 - 15:53

Offline #19 puma85

puma85

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2009 - 16:29

Twoje dziecko ma prawo do podwojnego obywatelstwa.Moja corka,ma dwa paszporty.Polski i Irlandzki,wiec nie wszytsko stracone.Tez bylam przez niektorych potepiana,ale to nie przyjaciele jesli tak mowia.Musisz miec udokumentowane,ze mieszkasz w Irlandii 3lata z 4 ostatnich.Pozdrawiam!

• Gość
  • 0

Napisano 17 maj 2009 - 17:04

Ja jestem tu 3lata i skladalam wniosek o irlandzki paszport dla swojej corci.Odpowiedzieli,ze sie nie kwalifikuje,bo jestem tu za krotko.

Bo musisz tu byc trzy pelne lata przed urodzeniem dziecka.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.