Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przeglad Techniczny Pojazdu - Polskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:03

Jak od strony prawnej i formalnej wyglada mozliwosc wykonania przegladu technicznego, auta zarejestrowanego w Polsce, poza granicami Polski. Jest to w ogole mozliwe? Pamietam, ze kiedys to tylko jakies specjalne warsztaty/stacje okregowe itp mogly sie tym zajmowac... Stawiam, ze nie jest to mozliwe i pofatyguje sie po to i tak pewnie niebawem do kraju, ale moze jednak?

Offline #2 CarollQ

CarollQ

Life = online

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPipPipPip
  • 4514 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:16

Mnie sie WYDAJE, bo nie wiem tego na 100%, ze skoro jest zarejestrowany w PL, to przeglad musi byc wykonany rowniez w PL. W Polsce przeciez nie kazdy mechanik ma uprawnienia do wydwania takich zaswiadczen, tylko wyznaczone stacje diagnostyczne podlegajace pod regulacje prawne.
"To w tera?niejszo?ci drzemie ca?a tajemnica. Je?li szanujesz dzie? dzisiejszy, mo?esz go uczyni? lepszym. A kiedy ulepszysz tera?niejszo??, wszystko to, co nast?pi po niej, równie? stanie si? lepsze. [...] Ka?dy bowiem dzie? nosi w sobie wieczno??."Paulo Coelho

Offline #3 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:47

Mnie sie WYDAJE, bo nie wiem tego na 100%, ze skoro jest zarejestrowany w PL, to przeglad musi byc wykonany rowniez w PL. W Polsce przeciez nie kazdy mechanik ma uprawnienia do wydwania takich zaswiadczen, tylko wyznaczone stacje diagnostyczne podlegajace pod regulacje prawne.

Pewnie tak to wlasnie wyglada. Tez nie sadze, zeby bylo inaczej.

Offline #4 Hermenegilda

Hermenegilda

i'm not weird = i'm limited edition

• Użytkownik forum
  • 1765
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6796 postów
  • Miejscowość:zza sciany

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:48

Z tego co ja wiem auto moze przejsc przeglad tylko w Polsce i to w tym wojewodztwie , w ktorym zostalo zarejestrowane . I nic nie slyszalam , zeby zaszla tu jakas zmiana

Ale , ale mozesz przeciez zrobic przeglad tylko na podstawie dowodu rej. - :) co by sie nie klopotac cala wyprawa po stempelek
Tęsknie .......

W antrejce na ryczce , leżą pyry w tytce .

Offline #5 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:55

Ale , ale mozesz przeciez zrobic przeglad tylko na podstawie dowodu rej. - :D co by sie nie klopotac cala wyprawa po stempelek

A znasz jakies miejsce/osobe, w ktorym/u kogo na podstawie samego dowodu mozna wykonac taki przeglad?
Malopolskie. ;)

Offline #6 Hermenegilda

Hermenegilda

i'm not weird = i'm limited edition

• Użytkownik forum
  • 1765
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6796 postów
  • Miejscowość:zza sciany

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:00

Tu niestety , mimo szczerych checi pomoc ci nie moge - nie znam
Tęsknie .......

W antrejce na ryczce , leżą pyry w tytce .

Offline #7 mrazik25

mrazik25

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 54 postów
  • Miejscowość:arklow/krasnystaw

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:04

Z tego co ja wiem auto moze przejsc przeglad tylko w Polsce i to w tym wojewodztwie , w ktorym zostalo zarejestrowane . I nic nie slyszalam , zeby zaszla tu jakas zmiana

Ale , ale mozesz przeciez zrobic przeglad tylko na podstawie dowodu rej. - :D co by sie nie klopotac cala wyprawa po stempelek

rejonizacji nie ma juz kilka lat robisz gdzie chcesz oczywiscie w Polsce w kazdej stacji z uprawnieniami

Offline #8 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:14

Tu niestety , mimo szczerych checi pomoc ci nie moge - nie znam

No wlasnie cierpie na podobny brak znajomosci w tym zakeresie. :D
Thanks anyway. ;)

Offline #9 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 108
  • PipPipPipPip
  • 1974 postów
  • Miejscowość:Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:28

No wlasnie cierpie na podobny brak znajomosci w tym zakeresie. :D
Thanks anyway. ;)

odezwij sie do mnie na gg ;)
"Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow."- Stanislaw Lem"

"Jesli moj sasiad codziennie bije swoja zone, ja zas nie bije jej nigdy, to w swietle statystyki obaj bijemy je co drugi dzien."-George Bernard Shaw

Dołączona grafika

Offline #10 HaniaLK

HaniaLK

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 277 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:35

rejonizacji nie ma juz kilka lat robisz gdzie chcesz oczywiscie w Polsce w kazdej stacji z uprawnieniami

Potwierdzam, nie ważne w jakim województwie masz samochód zarejestrowany, możesz robić na terenie całej Polski.

Offline #11 850R

850R

Działacz

• Użytkownik forum
  • 108
  • PipPipPipPip
  • 1974 postów
  • Miejscowość:Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:38

tak,to prawda...od dawna tak jest :D
"Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow."- Stanislaw Lem"

"Jesli moj sasiad codziennie bije swoja zone, ja zas nie bije jej nigdy, to w swietle statystyki obaj bijemy je co drugi dzien."-George Bernard Shaw

Dołączona grafika

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.