Skocz do zawartości

Zdjęcie

Medical Card A Polska Przychodnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 lewski

lewski

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:44

Witam :lol: Czy jest w Dublinie jakakolwiek Polska przychodnia przyjmująca na Medical Card?
Jestem zarejestrowana w Medicusie, ale tam niestety nie leczą na MedCard. Może możecie polecić mi polskiego lekarza, który leczy na Medical Card?... Szczególnie zależy mi na endokrynologu i pediatrze. Pozdrawiam ;)

#2 Gość_aster_*

Gość_aster_*
  • Gość
  • 0

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:48

Witam :lol: Czy jest w Dublinie jakakolwiek Polska przychodnia przyjmująca na Medical Card?
Jestem zarejestrowana w Medicusie, ale tam niestety nie leczą na MedCard. Może możecie polecić mi polskiego lekarza, który leczy na Medical Card?... Szczególnie zależy mi na endokrynologu i pediatrze. Pozdrawiam ;)

raczej napewno nie :P

Offline #3 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:15

Endokrynologa-pediatry jesli szukasz to tylko w szpitalu gp kieruj do szpitala gdzie znajduje sie wyzej wymieniony specjalista.
Jesli szukasz endokrynologa dla siebie a wczesniej sie leczylas to z dokumentacja przetlumaczona rowniez do gp ktorego wybralisie wyrabiajac medical card i poprosic o dalsze pokierowanie...

Powodzenia

Offline #4 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 28
  • PipPipPipPip
  • 1382 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:30

a czemu Medicus nie leczy na MedCard?

Offline #5 rasputia

rasputia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPip
  • 274 postów
  • Miejscowość:Dub...

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:44

bo MMC jest za krotka na rynku i nie mogą

Offline #6 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:52

A moze za niskie stawki sa na medical card... :lol:

Użytkownik zabka73 edytował ten post 06 kwiecień 2009 - 22:53

Offline #7 archi

archi

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPip
  • 330 postów
  • Miejscowość:Kopydłowo-czym blizej morza tym szybciej mozna zwiać

Napisano 06 kwiecień 2009 - 23:20

a moze stary polski zwyczaj....nie rozliczania sie z kasy za wizyty ze skarbowym,,,,
a moze sie myle...
PogiÄ?ty ??em chyba ,bo kt???? normalny wyje??d??a i wraca do Kopyd??owa?

Offline #8 iwaslim

iwaslim

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1213 postów
  • Miejscowość:z Ciemnogrodu
  • Zainteresowania:Prawda, Dobro, Piękno

Napisano 07 kwiecień 2009 - 08:38

a moze stary polski zwyczaj....nie rozliczania sie z kasy za wizyty ze skarbowym,,,,
a moze sie myle...

Długo by tłumaczyć dlaczego w Polskich przychodniach nie ma GP dla posiadaczy kart.
Szczerze mówiąc, to troche droga przez męke. Ale można.
Pracuje w przychodni w której GP przyjmuje
posiadaczy medcard. I tak na prawdę, to od początku było dla nas ważne, żeby mieć taką możliwość (dużo Polaków ma po prostu MedCard i GPV.
Co do specjalistów dalej dostępnych "ścieżką med-card", to już tylko przychodnie przyszpitalne, i długie terminy
oczekiwania.

bo MMC jest za krotka na rynku i nie mogą

Ballybricken Clinic istnieje od 7 lipca. Od 1 listopada można być pacjentem lekarza
GP z panelem MedCard pracującego u nas. Ale napisze, nie jest to proste jakby się wydawało.
Siedze w tym od początku.
Κύριε ἐλέησον, Χριστὲ ἐλέησον, Κύριε ἐλέησον

Offline #9 puceus

puceus

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Gadu-Gadu: 18666986
  • Miejscowość:THURLES/SŁUPSK

Napisano 07 kwiecień 2009 - 09:27

a czy medical card mozna sie posługiwac w polsce podczas pobytu?uznaja te karty w polsce?

Użytkownik puceus edytował ten post 07 kwiecień 2009 - 09:27

• Gość
  • 0

Napisano 07 kwiecień 2009 - 13:08

nie , MD czy GP w Polsce jest nie wazna , malo tego jesli masz europejska karte zdrowia , z ktorej to mozesz korzystac we wszytskich krajach Uni ale tylko i wylacznie na wypadek wypadku , a nie przewleklego leczenia...... to i tak musisz z ta karta isc do swojego NFZ i wziasc spec list ..ze jest ona wazna( mimo terminu waznosci na niej ) z prostego powodu

zaden lekarz czy przychodnia nie posiada czytnika do tej karty :)

Offline #11 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:18

Jedyne podczas naglego wypadku poprosza o okazanie europejskiej karty potwierdzajacej ubezpieczenie do tego medical card...bo ..chyba musza sobie poogladac... spisza twoj dowod...zanotuja adres w pl...
Droga przez meke...
Wizyty specjalistyczne odpadaja wpl..tylko prywatnie..mozliwa refundacja jesli masz tu dodatkowe prywatne ubezpieczenie.

Offline #12 puceus

puceus

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 8
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Gadu-Gadu: 18666986
  • Miejscowość:THURLES/SŁUPSK

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:22

a jak moge sobie wyrobic taka europejska karte?i lugo sie na nia czeka//?
wolałabym miec takową w pl na wszelki wypadek:)

Offline #13 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:38

Ja dostalam pismo od GP ak mowilam iz jade z dzieckiem na rehabilitacje do pl ...na miejscu wydrukowali mi ceryfikat iz mam europejska karte bo niebyli pewni czy dojda do wyjazdu...ale doszly...
Najprosciej spytaj sie GP, lub zadzwon do sekcji MC.

Offline #14 mon913

mon913

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 maj 2012 - 18:27

Offline #15 Yoko83

Yoko83

Działacz

• Użytkownik forum
  • 642
  • PipPipPipPip
  • 1331 postów

Napisano 09 maj 2012 - 18:37

.

Użytkownik Yoko83 edytował ten post 09 maj 2012 - 18:38

Offline #16 oliwia02445

oliwia02445

czarna owca

• Użytkownik forum
  • 1472
  • PipPipPipPipPip
  • 3243 postów
  • Miejscowość:an Tóchair
  • Zainteresowania:I, me and myself :)

Napisano 09 maj 2012 - 18:40

Zastanawiam się, dlaczego każdy się tak upiera chodzić do polskich przychodni i polskich lekarzy...

Nie mam takiego wyboru, u nas na wsi mamy tylko Irlandczyków, ale nie słyszałam narzekań. Czy problemem jest brak znajomości angielskiego, czy to, że irlandzki GP nie spuszcza się nad każdą kropeczką na skórze i lekkim kaszelkiem ??? <_<

Offline #17 Blankaa

Blankaa

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 66 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 22:05

Witam:)

JAk do tej pory przyjmowala Pani Ania Wuczynska w klinice EMC na medical card (przed szpitalem Rotunda w centrum Dublina ) w tej chwili przeniosla sie do IRL kliniki ale nadal tam przyjmuje na medical card i przeniosla swoich pacjentow z EMC - bylam juz tam raz i cala poczekalnia to byli praktycznie polacy :D
Ta klinika miesci sie na 1 errigal road Drimnagh ...

Zastanawiam się, dlaczego każdy się tak upiera chodzić do polskich przychodni i polskich lekarzy...

Nie mam takiego wyboru, u nas na wsi mamy tylko Irlandczyków, ale nie słyszałam narzekań. Czy problemem jest brak znajomości angielskiego, czy to, że irlandzki GP nie spuszcza się nad każdą kropeczką na skórze i lekkim kaszelkiem ??? <_<

Dla niektorych to bariera jezykowa a dla niektorych wieksze zaufanie do poslkich lekarzy nieoszukujmy sie irlandzcy lekarze maja troche inne zasady leczenia ale to nieznaczy ze zle lecza ....

A jak dziecko chore kaszle lub ma nawet mala kropeczke to takie spuszczanie sie to dla matki pewnosc iz sie jej nie lekcewazy ....

Offline #18 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1277
  • PipPipPipPipPip
  • 4486 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 04 lipiec 2012 - 22:24

Nawet znając angielski dość dobrze czasami u lekarza ciężko się dogadać. Nie każdy dobrze operuje językiem medycznym po angielsku.
W Polsce nie raz u polskiego lekarza ciężko się dogadać to po angielsku tym bardziej.
Nawet dobrze znając angielski niektórzy dla pewności wolą iść do polskiego lekarza. Łatwiej jest zrozumiec te medyczne terminy :)

Użytkownik knatalka edytował ten post 04 lipiec 2012 - 22:25

Offline #19 sokoloek

sokoloek

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 50
  • PipPipPip
  • 561 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 04 lipiec 2012 - 22:48

ja do maja bylam na MC w polskiej przychodni u rodzinnego na Santry ale od 1 czerwca zrezygnowal z Medical Card i HSE przyslalo mi papiery o zmiane lekarza i obdzwonilam wszystkie polskie przychodnie jakie sa w Dublinie i zadna nie przyjmuje do pediatry na Medical card - jedna tylko juz nie pamietam ktora- chyba medicus- zaczyna przyjmowac teraz na medical card ale tylko do stomatologa- co mi jest on nie przydatny bo zabki mam zdrowiutkie :D a witamin mi i dziecku nie przepisze. wiec musialam zapisac sie do irlandzkiej przychodni i bez problemu przyjeli - chociaz tez szukalam dlugo bo w poblizu miejsca zamieszkania mam sporo tych przychodni (na finglas) ale mieli limit pacjentow z mc wiec wcale tak prosto nie jest.

Offline #20 susel33

susel33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 12
  • Pip
  • 75 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 23:12

sokoloek ,no nie jest łatwo,bo ja tez szukam od jakiegos czasu irlandzkiego lekarza na mc,a tez jestem d11..mogłabys podac nazwe przychodni na PW???byłbym bardzo wdzięczny...aktualnie mam polskiego ,ale chce zmienic,,chciałem dr wuczyńska,ale niestety nie mieści sie w 5 milach,bo taki dystans trzeba spełnic od miejsca zamieszkania do danej przychodni,więc i tu jest dodatkowy problem..

Użytkownik susel33 edytował ten post 04 lipiec 2012 - 23:14

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.