Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Wózek Dla Niemowlaczka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 aufo

aufo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 21 luty 2009 - 18:27

Witam Forumowiczów, a w szczególności wszystkich Rodziców!
Jestem w 8 miesiącu ciąży i przymierzam się do kupna wózka dla dzidziusia. Problem w tym, ze to moje pierwsze dziecko i nie za bardzo wiem, na co powinnam zwrócić uwagę dokonując tego zakupu. Jak oglądałam wózki w sklepie, to wszystkie wydają się ładne i lekko się prowadzą (po tepiszu:)), ale jak to jest w praktyce, gdy się używa ich na nierównej nawierzchni, przy zmiennych warunkach atmosferycznych (jakie zabezpieczenia od deszczu są najlepsze, bo niestety nie zawsze w zestawach jest folia przeciwdeszczowa:/)? Czy lepsze są wózki 3- czy 4-kołowe, z małymi czy dużymi kołami? Jacy producenci się sprawdzają na tym polu? Gdzie kupować, żeby nie było za drogo? Itp.
Jeśli jesteście zadowoleni/ niezadowoleni z jakiegoś modelu i macie jakieś uwagi na ten temat, proszę dajcie znać, żebym mogła to uwzględnić przy kupnie wózka:)
Aha, ważną dla mnie rzeczą jest waga wózka - oby, jak najniższa(mieszkam na 3 pietrze w budynku bez windy, wiec będę go musiała znosić i wnosić po schodach).

Pozdrawiam
I czekam na podpowiedzi:)

Arleta

Offline #2 gosia72

gosia72

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 21 luty 2009 - 18:39

Tez mialam dylemat jaki wozek kupic...W tutejszych sklepach te klory:czarne,szare,bure,jak do takiego czegos dziecko polozyc?A jak ladny kolorek to cena...W koncu kupilam polski wozek uzywany z ogloszenia na Gazecie.Ma przede wszystkim pompowane kola(zaleta przy wybojach)duzy kosz na zakupy i duza gondole(nie takie"kokony"jak tutejsze wozki),w ktorej moj synus spal przez pierwsze dwa miesiace zycia.Do tego fotelik i spacerowke.Wozek jest firmy Deltim,a wzor fokus.Widzialam takie w ogloszeniach.Mozesz miec tylko jeden problem z wniesieniem,nie ze wzgledu na wage,ale rozmiar.Jest jednak wyjscie -wozek sie dobrze sklada.Pozdrawiam Gosia.Mozna rowniez kupic wozek na allegro,zaplacisz taniej z przesylko za wozek niz tutaj w sklepie!
PS Folie przeciwdeszczowa dokupisz bez problemu do kazdego typu wozka.W moim nie bylo i bez problemu kupilam na duza gondole-koszt10-15 Euro.

Użytkownik gosia72 edytował ten post 21 luty 2009 - 18:42

Offline #3 wisienna

wisienna

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 luty 2009 - 18:53

Witam Forumowiczów, a w szczególności wszystkich Rodziców!
Jestem w 8 miesiącu ciąży i przymierzam się do kupna wózka dla dzidziusia. Problem w tym, ze to moje pierwsze dziecko i nie za bardzo wiem, na co powinnam zwrócić uwagę dokonując tego zakupu. Jak oglądałam wózki w sklepie, to wszystkie wydają się ładne i lekko się prowadzą (po tepiszu:)), ale jak to jest w praktyce, gdy się używa ich na nierównej nawierzchni, przy zmiennych warunkach atmosferycznych (jakie zabezpieczenia od deszczu są najlepsze, bo niestety nie zawsze w zestawach jest folia przeciwdeszczowa:/)? Czy lepsze są wózki 3- czy 4-kołowe, z małymi czy dużymi kołami? Jacy producenci się sprawdzają na tym polu? Gdzie kupować, żeby nie było za drogo? Itp.
Jeśli jesteście zadowoleni/ niezadowoleni z jakiegoś modelu i macie jakieś uwagi na ten temat, proszę dajcie znać, żebym mogła to uwzględnić przy kupnie wózka:)
Aha, ważną dla mnie rzeczą jest waga wózka - oby, jak najniższa(mieszkam na 3 pietrze w budynku bez windy, wiec będę go musiała znosić i wnosić po schodach).

Pozdrawiam
I czekam na podpowiedzi:)

Arleta

Polecam google i fora/strony dla rodzicow (jak np eDziecko itp), bo to temat rzeka. Wybor jest ogromny dlatego lepiej poszukac na forach tematycznych, to znacznie ulatwi ci dokonanie wyboru.
Jesli szukasz czegos malego i w miare lekkiego do wnoszenia po schodach, to sprawdz parametry wozkow quinny (np quinny buzz, zapp). Ja kupilam wozek w sklepie internetowym w Polsce (wozek Implast, Bolder 4) - jest stabilny,prowadzi sie leciutko, ale po schodach nie wnioslabym go nawet na pierwsze pietro.

Offline #4 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 21 luty 2009 - 19:38

osobiscie polecam wozek quinny speedi- super kolory, lekki i wygodny. Zamawialm ze strony kidsroom.de i z wysylka do Irlandii cay zestaw wyszedl o 200euro taniej niz w Dublinie. Powodzenia

Offline #5 bajo22

bajo22

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 110 postów

Napisano 21 luty 2009 - 21:29

Ja kupiłam wózek w Polsce ale to tylko dlatego,że nie znalazłam tutaj "odpowiedniego " koloru. Owszem są te wózki w Smith czy innych sklepach ale (jak juz pisała Gosia wcześniej) sa szare,czarne,brązowe itp, ja natomiast bardzo chciałam coś innego i wybrałam kolor pomarańczowy. W wózku tym nie ma tradycyjnej gondoli, ale dziecko moze w nim byc od urodzenia. Dodatkowo miałam cos w podobie nosidła co mozna wkładać do wózka a potem przenieść w tym dziecko. W komplecie był równiez łatwo montowany na wózku fotelik samochodowy. Wózem posiada duży kosz na zakupy,termometr,zegarek,schowki dla rodzica oraz półeczkę z pojemnikami na jedzenie i picie dla dziecka. Bardzo dobrze się prowadzi i zdał egzamin zarówno tutaj jak i na polskich chodnikach oraz w terenie gdyz dużo podróżujemy. Bardzo łatwo (jednym ruchem) się składa i bez problemu majac dziecko na rękach mogłam go chować w samochodzie. Naprawdę byłam bardzo zadowolona. Koszt tutaj tego wózka to ok. 400 euro a w Polsce zapłaciłam 1650 zł + przesyłka.

Offline #6 zasadka

zasadka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 22 luty 2009 - 08:08

Ja kupilam wozek w mother care jestem zniego zadowolona choc jeden mankament ze sa blotniki na przednich kola i w PL niesttey jak jest snieg ciezko sie prowadzi...ale to tylko jedna rzecz bo na inna pogode jest super...ma wszystko co mi potrzebne, ja polecam na 4 kolach zawsze bezpieczniejsz....mam kolor czekoladowy wiec sie nie brudzi, jest leciutki i wogole bardzo dobrze sluzy mi juz pol roku. Wybralam naprawde dobrze. Duza gondola z ktorej robi sie pozniej spacerowka..lekki stelarz....i wszystko w zestawie bylo....koszt 560euro. Polecam....
Ps. Nie kupuj tylko plastikowych kolek bo sa do [beeep]y..najlepiej pompowane
Udanych zakupow

Offline #7 aufo

aufo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 22 luty 2009 - 09:35

Super, dziękuję bardzo za odpowiedzi !!!
Mam jeszcze prośbę do Bajo22 i Zasadki: czy mogłybyście mi podać nazwy/modele Waszych wózków? Skoro jesteście z nich zadowolone, to również zwrócę na nie uwagę podczas zakupu:)

Pozdrawiam

Offline #8 PanNikt

PanNikt

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2009 - 14:01

Witam aufo,
dorzuce swoje 3 grosze. To czy kola pompowane czy piankowe, zalezy od jego zastosowania. Wiesz, po sklepach spuer biega sie z Maclarenem nawet Quest. Zas na wyprawy do parku, lasku, albo tam gdzie jest bruk, polecam kola pompowane.
Tez jesli szukasz czegos lekkiego, to jednak te wozki z kolami pompowanymi sa sporo ciezsze.
Choc mozna znalezc rodzynki :D
Ja od urodzenia drugiego dziecka mialam Deltim Focus. Ogromny plus to latwo zdejmowane duze pompowane kola i ogromna gondola. Moj byczek spal w niej 4 miesiace :D
Ogromny minus - waga. Jak masz go wnosic na 3 pietro to wspolczuje. Chyba ze nauczysz sie go wciagac po schodach.

Potem przeszlam na Jane Slalom PRO i uwazam go za cos wspanialego. Duzy, obszerny (moi chlopcy sa naprawde duzi). Prowadzi sie doslownie jednym palcem. Mimo ze 3 kolowy, jest dobrze wywazony i stabilny. Do tego nie powala wago bo to raptem jakies 8 kg. Tak pisze producent ja wozka nigdy nie wazylam. W PL sama spacerowka kosztuje 1690zl. Tu caly kompet z gondola i fotelikiem to koszt ponad 800e. Ja nie potrzebowalam gondoli ale znajome wozily w tych wozkach nawet noworodki w takich wkladanych nosidlach. I bylo GIT.

Teraz mam maclarena i jestem tez bardzo zadowolona :P Naprawde swietnie sie prowadzi. Swietny gdy musisz gdziesz szybko wyskoczyc. LEciutki ale niestety kola male i np na snieg to tak srednie. Ale tu rzadko go uswiadczysz :D

Bardzo ciekawy i wygodny jest Graco quadro de lux. Ma od razu torbe dla niemowlaczka w zestawie. Ogromny kosz na zakupy ktory mozna opuszczec. Nie trzepa podnosic oparcia zeby do niego sie dostac. 4 Kola spore gumowe pelne - przednie skretne. Waga ok 9 kg. I to bylby moj typ gdybym jeszcze kiedys miala kupowac wozek wielogunkcyjny. MA wszystko co wozek powinien miec. Naprawde polecam!
- jeden jedyny minus to taki, ze gdybys miala potem szybko drugie dziecko, tak jak ja :P, to nie bardzo mozna domocowac do niego dostawki. Ale to juz dalsza przyszlosc ;)

Quinny jest fajny, ale.... mi sie nie podobalo to ze gdy rozkladalam oparcie do lezenia, wiadomo dziecko czesto spi w wozku, nawet w spacerowce, to buda nie byla szczelna. Balam sie ze bedzie zawiewac. Ale przeciez zawsze jest w zestawie folia, nie? :) wiec moze to nie taki wielki minus mimo ze ja wlasnie dlatego go zdyskwalifikowalam.

Powodzenia w dokonaniu wlasciwego wyboru :)
Pozdrawiam

Użytkownik PanNikt edytował ten post 22 luty 2009 - 14:02

Offline #9 Harvy

Harvy

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 22 luty 2009 - 14:08

Najbardziej uniwersalne są tzw. Travel systems. To wózek z nosidełkiem / fotelkiem samochodowym nadający się od urodzenia. Tutaj takie rzeczy są tutaj drogie, tak samo w Polsce. Na północy kupisz duuuużo taniej, przykład: http://www.argos.co....htextKOOCHI.htm
Co do firm to w Polse i tutaj popularne są Graco a poczytasz opinie na sieci to się dowisz że się nagminnie w nich łamią koła więc nie ma sensu przepłacać za firmę...

Offline #10 zasadka

zasadka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 22 luty 2009 - 14:24

Ja mam model My4 Travel System numer w katalogu i w sklepie jego to G0379. Wejdz sobie na strone www.mothercare.ie i tam w wyszukiwarce wpisz numer i bedziesz wszystki widziala o nim sa pokazane zdjecia wszystkiego i opis szczegolowy. Polecam. W sklpie nie wyglada on zafajnie bo w porpownanoiu do tych kolorowych to wydaje sie taki bezbarwny ale na ulicy reprezentuje sie swietnie..zwlaszcza jak sloneczko swieci bo sie mieni ten czekoladowy kolor. Ja naprawde jestem zadowolona i bym drugi raz kupiula taki sam bez chwili zastanowienia. Ps. Szybki w montazu....

Offline #11 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 22 luty 2009 - 14:52

[quote name='PanNikt' date='2009-02-22 14:01:47' post='281004']
Witam aufo,
dorzuce swoje 3 grosze. To czy kola pompowane czy piankowe, zalezy od jego zastosowania. Wiesz, po sklepach spuer biega sie z Maclarenem nawet Quest. Zas na wyprawy do parku, lasku, albo tam gdzie jest bruk, polecam kola pompowane.
Tez jesli szukasz czegos lekkiego, to jednak te wozki z kolami pompowanymi sa sporo ciezsze.

Zgadzam sie z Toba- nie ma wozka idealnego. Warto miec trzykolowca z duzymi kolami do jezdzenia chocby po piasku na plazy czy w lesie a nawet czasem po chodnikach w Dublinie.
Jednak warto pozniej dokupic sobie jakas mala spacerowke na wypady do marketu czy na wycieczki autem lub samolotem.
Ja mam Quinny Zapp i niestety szczerze nie polecam bo moze jest rzeczywiscie lekka (6kg) i wklada sie ja w poreczna torbe ale jest strasznie niestabilna i nie ma mozliwosci rozlozenia. Pewnie kupilabym teraz mclarena.

Offline #12 agnieszka.88

agnieszka.88

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 178 postów

Napisano 22 luty 2009 - 20:16

Ja kupiłam nowy wózek dzisiaj. Dla 9 miesięcznego dziecka. Ale osobiście polecam nawet od urodzenia, sprawdzilismy, lekki, sprawny, ma kolderke na nogi, torbe do przewijania, specjalna dopasowana ochrone przed dszczem( a tu to bardzo wazne), ma specjalny uchwyt do noszenia w momencie kiedy jest zlozony, niedrogi i nie jakiejs najgorszej firmy. Namiary: Koochi Galverston Buggy - Blue, w argosie za €111.99, w smythsie na blanch za niecale 80 euro, swietna okazja. chyba ze ktos ma duzo pieniedzy to polecam: Chicco Trio Enjoy Evolution to chyba najtanszy z tych drozszych.

Offline #13 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 398 postów

Napisano 22 luty 2009 - 20:27

My kupiliśmy Bugaboo Cameleon ma spory wybór kolorów,ale nie jest najtańszy. Ładne wózki widzieliśmy w eurobaby's nie zbyt wysokie ceny i spory wybów kolorów.

Offline #14 niki1977

niki1977

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 22 luty 2009 - 21:20

ja kupilam Cossatto cabi generalnie jestem zadowolona ale chyba jak kazdy wozek ma pewne plusy i minusy. Plusy to niewatpliwie to ze kazda z 3 czesci (gondolka, spacerowka, fotelik) mozna montowac osobno co nie obciaza wozka i nie wyglada na wielkiego molocha jak w przypadku wozkow np Graco gdzie wszystko montuje sie na spacerowke. Minus to taki ze spacerowke zeby zlozyc musze wyciagnac siodelo bo razem nie da sie skadac ale z koleii ta spacerowka nadaje sie rowniez dla noworodkow bo opuszcza sie cale siedzonko nie tylko oparcie, dzecko ma nozki lekko uniesione i jest w pozycji lezacej. Moj synek skonczyl teraz trzy miesiace i juz uzywamy spaceroki glownie dlatego ze maly moze sobie z niej ogladac swiat co w gondolce jest ograniczone a gondolke kupilam tylko dlatego ze rodzilam zima, balam sie o temperature. Kupilam ten wozekk w Angli i z przsylka wyszlo mnie to ponad 100 euro taniej niz tu w Irlandii, a teraz przy takim kursie funta do euro jeszce bardziej sie opalca. Zamiesczam linka sklepu z ktorego ja skorzystalam:)http://www.olivers-baby-care.co.uk/.
wybor wozka nie jest latwy ale napewno daje wiele radosci:)

Offline #15 elajza

elajza

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 123 postów

Napisano 22 luty 2009 - 22:04

ja kupilam Cossatto cabi

hej niki :) ja tez kupilam cosatto cabi i tez online w UK. poki co wozek stoi i czeka na pasazerke, ale ciesze sie, ze ty jestes zadowolona. kupilismy caly travel system z krzeselkiem samochodowym, gondolke dla malego niemowlaczka, ktora w domu posluzy nam za moses basket :)

Offline #16 ignis

ignis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 202 postów
  • Miejscowość:zielonej krainy ( Blackrock)

Napisano 23 luty 2009 - 08:06

Jeszcze w ciąży kopiłam wózek mothercare 3w1, cena ok, wygląd, posiadał wszystkie dodatki itp. W trakcie użytkowania okazał się bardzo ale to bardzo niepraktyczny . Dlatego kupując spacerówkę szukałam idealnej, która spełni moje wymogi. Łatwo się składa, duże siedzisko, lekka, poręczna, dobrze się podbija, świetny pomysł na rain cover .... Korzystam od sierpnia i jak narazie 100% happy ;)
buggster s

W mothercare jest "podróba" tego wozka, wiec mozna samemu ocenic :o

Offline #17 beakta

beakta

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 luty 2009 - 10:30

To ja tez cos dorzuce. Ja 6 miesiecy temu kupilam wozek Maxi Cosi Mura 4 kolor zielony ;) kupilam go tu w Irl a koszt 450 E + 150 E za fotelik ktory oczywiscie mozna wpiac do stelazra co jest baaardzo wygodne. Do fotelika dokupilam spiworek wiec nie musialam juz kupowac gondoli co byloby dodatkowym kosztem 200 E !. Wozek ten ma cztery pompowane kola, wygodne mieciutkie siedzisko i ladny kolor. Teraz maxi cosi wypuscilo jeszcze ladniejsze kolory na 2009 rok. Jedyny mankament to waga wozka. Jest dosc ciezki ,lecz mieszkam w domku wiec nie bardzo mialo to dla mnie znaczenie. Poza tym wozek polecam! Juz kilka moich znajomych tez go zakupilo. :o

Offline #18 annac

annac

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 104 postów

Napisano 23 luty 2009 - 11:26

Hej,

Ja tez dlugo szukalam wozka.
Zalezalo mi na tym, zeby wozek byl niewielki, latwy do manewrowania, kompatybilny z fotelikiem samochodowym, bez zbednych [beeep]ek typu tacki dla dziecka i rodzica (w ktorych specjalizuje sie Graco). Noworodek mial lezec, a nie byc powyginany jak w kosmicznych wozkach typu Mura itp.

W koncu zdwcydowalam sie na Silvercross 3D.
Jest to kombinacja wozka glebokiego i spacerowki, bez dodatkowych zajmujacych miejsce plastikowych gondol, dopinania itp
Jak na wozek typu "pram" jest bardzo niewielki. Nie ma tez zbednych plastikowych tac itp.
Na dluzsze spacery uzywam trybu "pram" (w komplecie jest miekka wkladka dla noworodka, ktora przez pierwsze miesiace moze sluzyc jako moses basket).
Wozek jest kompatybilny z fotelikiem do samochodu Ventura, co jest praktyczne na krotkie wypady do sklepu.

Tu jest link do strony producenta:
http://www.silvercro...Pram_System.php
W "Colourways" jest kilka kolorow do wyboru (ja zakochalam sie od pierwszego wejrzenia w Vintage), a w "Gallery" znajdziesz zdjecia roznych opcji wozka.

Offline #19 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 23 luty 2009 - 12:22

Witam,
Od 2 miesiecy jestem tatą ;) Kupilismy klasyczny wozek dobrej fiirmy włoskiej PegPerego Classico culla. Masywny, kola pompowane (zdejmowane) z klimą :o

http://www.90n.pl/sk...co,gleboki.html

Użytkownik null edytował ten post 23 luty 2009 - 12:24

Offline #20 beakta

beakta

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 luty 2009 - 14:15

Noworodek mial lezec, a nie byc powyginany jak w kosmicznych wozkach typu Mura itp.

Hm...nie bardzo rozumiem dlaczego w Murze noworodek jest powyginany?! Przeciez gondola jak kazda inna, fotelik ksztaltem podobny do kazdego innego tego typu fotelika a nie ma co ukrywac prymuje jesli chodzi o bezpieczenstwo. Wiem co mowie bo jestem szczesliwa posiadaczka Mury i nie zamienilabym tego wozka na zaden inny:) pozdrawiam

Użytkownik beakta edytował ten post 23 luty 2009 - 14:16

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.