Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

wyjazd na delegacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 jan

jan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 16:15

mam pytanie- firma irlandzka wysłała mnie w delegacje owszem opłaca mi mieszkanie i dojazd do pracy ,słyszałem że sie nalezy jakas dodatkowa kasa za to ze pracuje w delegacji konkretnie w Danii firma rowniesz wyslala mnie tam na kurs bhp trwal on caly dzien rowniesz mi za ten dzien nie zaplacono ,moze ktos sie orientuje czy mi sie nalezy zwrot kosztow przyjazdu do irlandi

Offline #2 elajza

elajza

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 123 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 16:47

mam pytanie- firma irlandzka wysłała mnie w delegacje owszem opłaca mi mieszkanie i dojazd do pracy ,słyszałem że sie nalezy jakas dodatkowa kasa za to ze pracuje w delegacji konkretnie w Danii firma rowniesz wyslala mnie tam na kurs bhp trwal on caly dzien rowniesz mi za ten dzien nie zaplacono ,moze ktos sie orientuje czy mi sie nalezy zwrot kosztow przyjazdu do irlandi

delegacja jest platna jak normalny 8h dzien pracy. firma zwraca ci koszty dojazdu, komunikacji na miejscu, mieszkania i wyzywienia, a za dni ktore tam spedzisz dostajesz normalna wyplate. jak masz watpliwosci to dowiedz sie o szczegoly u szefa.

Offline #3 jan

jan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:20

ok moj szef twierdzi ze nie przysluguje mi zwrot za jedzenie

jaka stawka zywieniowa dziennie mi przysluguje

Offline #4 miedza

miedza

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • Miejscowość:Jasienica - (śląskie)
  • Zainteresowania:telekomnikacja, fotografia, psychologia, sport, polityka, film

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:28

Firma powinna wypłacić ci diete zagraniczną, ktorej wysokosc regulowana jest ustawowo w zaleznosci od kraju do ktorego jedziesz sluzbowo (ustalaja minimalne kwoty). Dieta oczywiscie jest nieopodatkowana. Ja np za wyjazd do Polski 2 lata temu dostawalem dodatkow 85e na dzien i firma placila za hotel, wiec wyzywienie mialem zawarte w diecie. Kilka lat temu bylem w Rosji na kontrakcie z polskiej firmy, dostawalem cos kolo 60e na dzien, rowniez firma placila i gwarantowala hotel. Moj kolega jest w Hondurasie, irlandzka firma placi mu procz pensji dziennej 230e na dzien (wolne dni takze sie do tego licza!!) diety i oplaca hotel.
Sumujac - szef robi cie w ch.
---pzdr z Polskimiedza

Offline #5 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:29

ok moj szef twierdzi ze nie przysluguje mi zwrot za jedzenie

jaka stawka zywieniowa dziennie mi przysluguje

Dieta na Danie wynosi okolo 45e ( 300 koron z hakiem).jesli masz zapewnione calodzienne wyzywienie to przysluguje Ci tylko 1/4 diety.To tyle co zona pamieta na ta chwile :P
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.
"Czy to przypadek ze doba ma 24 godziny a skrzynka ma 24 piwa"- Stephen Wright

Offline #6 locust

locust

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 128 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:31

A jak pracujesz w Irlandii to tez Ci zwracaja za jedzenie...?

Jak oplacaja Ci mieszkanie + dojazdy to mysle ze firma jest fair... za dzien szkolenia bhp czy jakiegokolwiek innego tez powinni Ci zaplacic jak za normalny dzien pracy.

Jesli z tym jedzeniem sie myle to mnie poprawcie, pozdr.

Offline #7 jan

jan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:35

a koszty tj zwrot kosztow podruzy z danii do irlandiiz i z powrotem bo mieszkam tu z rodzina

Offline #8 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:42

a koszty tj zwrot kosztow podruzy z danii do irlandiiz i z powrotem bo mieszkam tu z rodzina

No nie mow mi ze placisz za bilety z Irl do Danii z wlasnej kieszeni :P

Jak oplacaja Ci mieszkanie + dojazdy to mysle ze firma jest fair... za dzien szkolenia bhp czy jakiegokolwiek innego tez powinni Ci zaplacic jak za normalny dzien pracy.

Jesli z tym jedzeniem sie myle to mnie poprawcie, pozdr.

Fair czy nie ,kwestia gustu , natomiast wyjasnienie co do jedzenia 3 posty wyzej :P

A wyobraz sobie ze jest wiele firm ktore zwracaja. Np kierowcy ktory jest w trasie ponad 10 h przysluguje bodajze cos kolo 35 e , ponizej 10h polowa tej stawki.
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline #9 elajza

elajza

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 123 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:53

moja firma nie placi diet, tylko zwraca wszelkie koszty podrozy - dojazdy, transporty, jedzenie, hotel etc. no i oczywiscie dzien pracy w delegacji jest platny jak normalny dzien pracy.
nie jestem pewna czy tutaj obowiazuje w ogole cos takiego jak diety na delegacje, w Pl owszem, ale nie tutaj. dieta to generalnie kasa jaka dostajesz TYLKO na jedzenie - hotele i transporty sa zwracane oddzielnie.

Użytkownik elajza edytował ten post 29 grudzień 2008 - 17:56

Offline #10 miedza

miedza

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • Zainteresowania:telekomnikacja, fotografia, psychologia, sport, polityka, film

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:54

A wyobraz sobie ze jest wiele firm ktore zwracaja. Np kierowcy ktory jest w trasie ponad 10 h przysluguje bodajze cos kolo 35 e , ponizej 10h polowa tej stawki.

Zgadza sie, pracowalem w takiej firmie, ktora gdy zostawalo sie na noc na BB lub w hotelu na ich koszt refundowala zarcie do 20e za dzien.
Ba, nawet wiele firm szanujacych sie w PL funduje jedzenie pracownikom, dla firmy to pryszcz, wszystko wrzucaja w koszta i tak.

Wracajac do diet zagranicznych - naprawde trzeba miec tupet by pracownikowi nie wyplacic diety... Nie spotkalem sie nigdy z czyms takim w swej karierze :P, malo tego - zawsze dieta oferowana przez pracodawce byla wyzsza niz ta ustawowa (co jest dopuszczalne)... Dla firmy to jest koszt, jak wspomnialem, no ale "irlandzkie" rozumowanie zawsze mnie zastanawialo...

moja firma nie placi diet, tylko zwraca wszelkie koszty podrozy - dojazdy, transporty, jedzenie, hotel etc. no i oczywiscie dzien pracy w delegacji jest platny jak normalny dzien pracy. nie jestem pewna czy tutaj obowiazuje cos takiego jak diety na delegacje, w Pl owszem, ale nie tutaj.

obowiązuje...

Użytkownik miedza edytował ten post 29 grudzień 2008 - 17:54

---pzdr z Polskimiedza

Offline #11 jan

jan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:36

prosze wyjasnijcie mi jeszcze dwie kwestie apropo delegacji gdy sie przyjmowalem do firmy odrazu okreslono mi ze praca jest w Danii jest to praca w delegacji tak po drugie co jaki okres powini mi zwracac za bilet i jk bym mnial jakies watpliwosci gdzie sie moge zwrucic do jakiej instytuci czy ktos mogl by mi podac jakas strone instytuci ktura takie sprawy reguluje

Offline #12 miedza

miedza

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 19:04

Za bilet powinni zwracac ci zawsze... Jednak masz w umowie napisane, ze pracujesz w Danii, to minus :P. Plus jest taki, ze to irlandzka firma i MUSZĄ pokrywać koszta pobytu, czyli diety. Nie mam doswiadczenia w iryskim prawie pracy, ale cos smierdzi...
---pzdr z Polskimiedza

Offline #13 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 19:17

Za bilet powinni zwracac ci zawsze... Jednak masz w umowie napisane, ze pracujesz w Danii, to minus :P. Plus jest taki, ze to irlandzka firma i MUSZĄ pokrywać koszta pobytu, czyli diety. Nie mam doswiadczenia w iryskim prawie pracy, ale cos smierdzi...

Hmm, no wlasnie co do przejazdow....musisz przeczytac dokladnie co masz w kontrakcie.Firma pewnie zapewnia przejazd do i z Danii + moze raz na 3 miesiace (czesciej raz na pol roku) bilet powrotny do domu ( czyli Irl).Jesli chcesz przyjezdzac czesciej ( np.na weekend) bulisz z wlasnej kieszeni.Pisze tak jak mi sie wydaje i na podstawie wlasnych doswiadczen.
No chyba ze co tydzien latasz do pracy :P bo na weekendy kaza Ci wracac , ale wtedy to jest zmartwienie pracodawcy .

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.