Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile można przewieść papierosów przez granice?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 tokarool

tokarool

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 13:54

tak jak w temacie zawsze woziłem 2 wagony i było ok znajomy ostatnio mnie poinfromował ze wyszła jakas nowa ustawy czy coś w której jest ze max mozna miec 2 paczki:/ prawda to czy nie?

Offline #2 darekirl

darekirl

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 147 postów
  • Gadu-Gadu: 5038384
  • Miejscowość:GALWAY -WROCLAW

Napisano 17 grudzień 2008 - 14:02

prawda http://www.poradniks...x...9&Itemid=67

Użytkownik darekirl edytował ten post 17 grudzień 2008 - 14:06

Offline #3 karola175

karola175

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 363 postów
  • Miejscowość:Roundwood

Napisano 17 grudzień 2008 - 14:29

w zeszlym tyg wiozlam 4 i powiedzieli ze ok...
"I must leave this harbour for the seaIm too young to settle down and make a homeBut I dont know where Im wanting to beI just know I have to be there alone"www.walkydog.netwww.pawshotel.weebly.com

Offline #4 wiwo

wiwo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 14:51

a mnie się wydaje, że nieprawda.....
http://www.poradniks...x...9&Itemid=67

(.....)
Mniej papierosów

Ponad to od 1 grudnia do całej UE będzie można wwieźć bez cła więcej wina, paliw i prezentów, ale mniej papierosów.
Zmienią się limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z cła przywozowego z państw pozaunijnych w bagażu osobistym podróżnego, a także na paliwo w baku. Limity w zdecydowanej większości zostają podniesione (upominki, paczki, paliwa, wino), z wyjątkiem przywozu papierosów. Normy przywozu papierosów zostaną ograniczone do 40 sztuk.

a mnie się wydaje, że to nie dotyczy unii.....

Ja niedawno(18.11.2008) wracałam z Polski i miałam w bagażu 8 wagonów.Co prawda zgarnęli mnie do kontroli bagażu rejestrowanego, ale celnika interesowała nie ilość, ale tylko i wyłącznie akcyza....

Offline #5 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 14:59

No prosze. 40 papierosow? ;) Z drugiej strony w calej EU sa ######. Zawsze mozna sobie dokupic na miejscu. ;)

PS: Pamietam jak raz jechalem z chyba 8, czy 12 ######ami, bo mnie trzech kolegow i kolezanka razu pewnego poprosili, zeby im zrobic zakupy w drodze powrotnej. Smiesznie musialem wygladac z dwiema reklamowkami Baltony, wypchanymi fajkami, hehe. ;)

Offline #6 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 19
  • PipPipPipPipPip
  • 4298 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 15:28

no ale zaraz zaraz... w torbie mozna bylo kiedys miec do 200 ######. Ale jak sie zaopatrzylo na lotnisu w Baltonie to mozna bylo przewozic nawet 100000000000.
Wiec nawet jak teraz zmiejszyli do 2 paczek (w co nie wierze) to zaplacisz ciut wiecej na lotniku i leeeeeeeeecisz ;)

Offline #7 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 15:47

no ale zaraz zaraz... w torbie mozna bylo kiedys miec do 200 ######. Ale jak sie zaopatrzylo na lotnisu w Baltonie to mozna bylo przewozic nawet 100000000000.
Wiec nawet jak teraz zmiejszyli do 2 paczek (w co nie wierze) to zaplacisz ciut wiecej na lotniku i leeeeeeeeecisz ;)

No tak. To jasne. Ale tylko dlatego, ze nikt tego nie sprawdzal. A nie dlatego, ze stoi za tym jakies inne prawo. ;)

Offline #8 maxylewith

maxylewith

Life = online

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPipPipPipPip
  • 3641 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 16:50

No tak. To jasne. Ale tylko dlatego, ze nikt tego nie sprawdzal. A nie dlatego, ze stoi za tym jakies inne prawo. ;)

A ile mozna dylizansem wwiezc wody/wina/piwa do PL z Niemiec np?

Offline #9 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 626
  • PipPipPipPipPip
  • 4780 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 17 grudzień 2008 - 17:25

Nie wiem skąd wy latacie, bo w przepisach wyraźnie pisze, że;

3. Zmniejszeniu podlega ilość wyrobów tytoniowych, które może podróżny przywieźć na teren Unii Europejskiej:
- ρaρierosy do 40 szt.
- cygaretki do 20 szt.
- cygara do 10 szt.
- tytoń do palenia do 50 g

Извин'ите, мне пор'а идт'и.
До свид'ания
. ;)

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #10 alealeale

alealeale

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 2802 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 17:36

A ile mozna dylizansem wwiezc wody/wina/piwa do PL z Niemiec np?

Z racji Shengen zakladam, ze mnostwo. ;)

Offline #11 qvcx

qvcx

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 128 postów
  • Miejscowość:>"<

Napisano 17 grudzień 2008 - 22:39

bzdura, nigdy tak nie było. wywieżć możesz miliony, ale czy wwieźć to już inna sprawa.

Użytkownik qvcx edytował ten post 17 grudzień 2008 - 22:41

Offline #12 tokarool

tokarool

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:34

bzdura, nigdy tak nie było. wywieżć możesz miliony, ale czy wwieźć to już inna sprawa.

a to prawda znajomy celnik z pl mowil ze zabrac ze soba mozesz ile chcesz byle akcyza byla ale jesli tam gdzie ladujesz masz powyzej (no wlasnie ile ustawowo) to mozesz miec problem...

Offline #13 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 626
  • PipPipPipPipPip
  • 4780 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:41

a to prawda znajomy celnik z pl mowil ze zabrac ze soba mozesz ile chcesz byle akcyza byla ale jesli tam gdzie ladujesz masz powyzej (no wlasnie ile ustawowo) to mozesz miec problem...

Nie do końca jest to prawdą :D
Jeśli weźmiesz np.5 reklamówek z fajami, to najzwyczajniej w świecie, do samolotu Cie nie wpuszczą B)
pzdr :angry:

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #14 1rado1

1rado1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPipPipPip
  • 1353 postów
  • Miejscowość:Cork

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:57

Odpowiadanie na Ile można przewieść papierosów przez granice?

tak jak w temacie zawsze woziłem 2 wagony i było ok znajomy ostatnio mnie poinfromował ze wyszła jakas nowa ustawy czy coś w której jest ze max mozna miec 2 paczki:/ prawda to czy nie?

Ja mysle ze caly wor :angry:
English-Polish Dictionarypilot-fish ----> pilot, retman, Naucrates ductor (gatunek ryby) top ----> bÄ?k (zabawka)

Offline #15 tokarool

tokarool

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 18 grudzień 2008 - 00:07

nie wpuszcza bo masz nadbagaz;)

Użytkownik tokarool edytował ten post 18 grudzień 2008 - 00:08

Offline #16 zda

zda

Life = online

• Użytkownik forum
  • 19
  • PipPipPipPipPip
  • 4298 postów

Napisano 18 grudzień 2008 - 11:45

powtorze raz jeszcze - jelsi sie kupilo w 'baltonie' czy innym sklepie np na okeciu to mogles na teren IRL przywiezc je wszystkie (w owym sklepie nie bylo ograniczen, ze np mozesz kupic tylko jeden ###### albo tylko 10) kupowalo sie ile chcialo (powtorze: kiedys tak bylo) :lol:

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.