Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak odzyskac dlug od osoby prywatnej?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 futrzaq

futrzaq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 10 październik 2008 - 18:23

Witam. 3 miesiace temu pozyczylem pewnej osobie pieniadze (300 euro). Osoba oczywiscie nie kwapi sie do oddania, z tego powodu wlasnie pisze. Ma ktos jakis pomysl jak te pieniadze mozna od niej odzyskac? Nie proponujcie mi jakichs wjazdow na chate czy nasylania kogos, bo takie cos odpada. Nie chce isc siedziec. Dzieki z gory i sorry za zawracanie gitary. Pozdrawiam!

Offline #2 KontoUsuniete

KontoUsuniete

Konto usuniete

• Użytkownik forum
  • 1174
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7615 postów
  • Zainteresowania:Różne, w większości dziwaczne.

Napisano 10 październik 2008 - 18:30

Witam. 3 miesiace temu pozyczylem pewnej osobie pieniadze (300 euro). Osoba oczywiscie nie kwapi sie do oddania, z tego powodu wlasnie pisze. Ma ktos jakis pomysl jak te pieniadze mozna od niej odzyskac? Nie proponujcie mi jakichs wjazdow na chate czy nasylania kogos, bo takie cos odpada. Nie chce isc siedziec. Dzieki z gory i sorry za zawracanie gitary. Pozdrawiam!

Jesli masz jakichs swiadkow lub dowody, to mozesz zaryzykowac w Small Claims Court

http://www.courts.ie...6b?OpenDocument

A jesli nie, to coz... Wiem ze to zabrzmi brutalnie, ale pozycza sie tyle kasy ile ewentualnie mozna przepic albo dac na tace - zeby potem nie zalowac jak pozyczkobiorca nie odda. A najlepiej nie pozyczac w ogole.

PS: Byc moze wystarczy jakies pismo z sadu (ja bym zaryzykowal, nawet jesli nie wygrasz), mozesz wtedy powiedziec ze wycofasz sprawe jak odda kase. Blefuj troche... Moze pomoze.

Użytkownik CalicoJack edytował ten post 10 październik 2008 - 18:35

"Moj plan jest nadzwyczajny... Moj plan glowy wzniesie ponad mur... Moj plan zada cios nieobliczalny - by codziennosci zlamac bicz!
Moj plan jest dla sfory dzieci, dla ktorych zyc to jeszcze nic! Moj plan to z zycia ram wylamac, realnosci dzienny kicz!"

Offline #3 futrzaq

futrzaq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 10 październik 2008 - 18:54

Dzieki wielkie za pomoc. Sciagnalem ten formularz. Wiesz, jak to mowia - Polak madry po szkodzie, tylko, ze jak tu nie pozyczac komus kogo sie zna kilka lat i sie jej ufa (tak bylo w moim przypadku). Myslalem jeszcze o telefonie do jej menedzera, da to jakis efekt? A tak w ogole to na forum przydalaby sie jakas czarna lista osob (konkretnie z imienia, nazwiska i adresu) na kogo trzeba uwazac.

Offline #4 czerwonyszalik

czerwonyszalik

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 95 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 10 październik 2008 - 19:00

DOBRY ZWYCZAJ NIE POZYCZAJ

Offline #5 futrzaq

futrzaq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 10 październik 2008 - 19:04

w tym przypadku dluznik zastosowal jeszcze lepsza metode - NIE ODDAWAJ

Offline #6 siarairl4

siarairl4

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 10 październik 2008 - 19:18

Dzieki wielkie za pomoc. Sciagnalem ten formularz. Wiesz, jak to mowia - Polak madry po szkodzie, tylko, ze jak tu nie pozyczac komus kogo sie zna kilka lat i sie jej ufa (tak bylo w moim przypadku). Myslalem jeszcze o telefonie do jej menedzera, da to jakis efekt? A tak w ogole to na forum przydalaby sie jakas czarna lista osob (konkretnie z imienia, nazwiska i adresu) na kogo trzeba uwazac.

mysle ze na takie forum nie zgodziliby sie moderatorzy, a tak wogole bez zgody sadu nie wolno jest na to paragraf...ale zawsze mozesz powiedziec ze wyplacisz z banki , moze pomoze hihihi

Offline #7 code

code

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 10 październik 2008 - 19:41

Wielu polaków pada ofiarą naiwności w Irlandii, względem swoich rodaków - nie ty pierwszy nie ostatni !!!
Na ogół nie udaje się różnymi sposobami odzyskać pieniędzy :P nawet tymi niekonwencjonalnymi :) ...
JESTEŚ INTELIGENTNY - TO SYTUACJA SIĘ NIE POWTÓRZY !!!
LUDZIE NIE STWARZAJCIE SOBIE SAMI PROBLEMÓW - NIE POŻYCZAJCIE PIENIĘDZY !!!
( a jak już coś to weźcie w depozyt coś o przewyższającego wartość pożyczki !!! )
( jeśli ktoś ma tupet pożyczać, wy macie prawo żądać depozytu, lub udzielić odmowy! Pożyczanie pieniędzy nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem koleżeństwa, czy przyjaźni ! )
JEŚLI DAŁEŚ SIĘ NACIĄGNĄĆ I STRACIŁEŚ - TO POŻYCZKOBIORCA NAŚMIEWA SIĘ Z CIEBIE - WIDOCZNIE MIAŁ ZA DUŻO JAK POŻYCZYŁ !!! )

cytuj poprawnie!!!!! "[/quote ]" musi byc na koncu cytatu !!! PK

Użytkownik PanKracy edytował ten post 10 październik 2008 - 22:08

Offline #8 zbigniewq

zbigniewq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 10 październik 2008 - 19:43

A tak w ogole to na forum przydalaby sie jakas czarna lista osob (konkretnie z imienia, nazwiska i adresu) na kogo trzeba uwazac.

Taak, a wiesz ile by bylo naduzyc? Zobacz ilu tu zyje na kreche i caly czas kombinuja jakby tu sie od tego wszystkiego wykpic....
strasznie du??o trzeba ??yc,??eby zapomniec....no wlasnie...

Offline #9 kucyk1

kucyk1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 139 postów

Napisano 10 październik 2008 - 21:49

jak mozna sie tak zeszmacic dla 300e, ten narod jest pooj5%@#ny

Użytkownik kucyk1 edytował ten post 10 październik 2008 - 21:49

Offline #10 Werbung

Werbung

Life = online

• Użytkownik forum
  • 71
  • PipPipPipPipPip
  • 4967 postów

Napisano 11 październik 2008 - 01:55

Ochlon odrobine, to nie kwestia narodu, tylko czlowieka. To ze kiedys probowala mnie okras Anglik, tez na wydawaloby sie na pareset funciakow, to co mam za to caly narod osadzac i zacytowac to co ty powyzej?.Proponuje myslenie tym "malym" miedzy uszami a nie miedzy nogami.

Użytkownik reklama edytował ten post 11 październik 2008 - 01:55

.

Offline #11 BieszczadzkiAniol

BieszczadzkiAniol

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Gadu-Gadu: 5344024

Napisano 11 październik 2008 - 07:12

Moj kumpel sprzedal sie jeszcze taniej. Rok znajomosci wspolnie spedzony czas, zawarte przyjaznie z rodzina, jego dzieci mowily na mnie wojek. Cena 150 euro. Nigdy wiecj juz nie zaufam...

Offline #12 futrzaq

futrzaq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 11 październik 2008 - 15:11

Mam nadzieje, ze nie chodzi Ci tutaj o moja osobe. Chcialbym jeszcze dodac, ze to nie byla przypadkowa osoba, ktora poznalem chwile wczesniej, tylko kolezanka, z ktora studiowalem 3 lata, a potem spotkalismy sie w Dublinie. Malo tego, poprzedni wspollokatorzy podziekowali jej za wspolne mieszkanie i byla praktycznie bezdomna, a przez wakacje miala dach nad glowa tylko dzieki mnie. Tak teraz mi sie za to odwdziecza. Uczcie sie na moim bledzie, ja niestety za niego zaplacilem, wy mozecie miec ta lekcje za darmo.

Offline #13 czerwonyszalik

czerwonyszalik

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 95 postów

Napisano 11 październik 2008 - 16:36

PO Staropolsku w szczeke....TO sie nazywa Wdziecznosc....ZAWSZE znajdzie sie jakas gnida .....

• Gość
  • 0

Napisano 11 październik 2008 - 17:27

Pogadaj z chlopakami w Finglasu oni zalatwia sprawe :)

Offline #15 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 11 październik 2008 - 17:35

a ja mam pytanie do tematu.
Moj znajomy wynajol z dziewczyna pokoj. Mieszkal tam pol roku, zaplacil kaucje i mieszkali sobie do momentu kiedy Oni wyjechali bez powiadomienia o tym. Mieli mieszkanie na siebie, rachunki itp. Ostatni rachunek zaplacili + gaz + prad a Oni wyjechali wybierajac cala kase z konta. Teraz nie wiedza gdzie sa i co robia.Zostal do zaplacenia rach za prad, gaz i wynajem i teraz ciekaw jestem kto za to zaplaci ? Dodatkowo mieszkanie zostalo przez Nich lekko zniszczone.
Pozdro

Offline #16 code

code

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 11 październik 2008 - 17:48

a ja mam pytanie do tematu.
Moj znajomy wynajol z dziewczyna pokoj. Mieszkal tam pol roku, zaplacil kaucje i mieszkali sobie do momentu kiedy Oni wyjechali bez powiadomienia o tym. Mieli mieszkanie na siebie, rachunki itp. Ostatni rachunek zaplacili + gaz + prad a Oni wyjechali wybierajac cala kase z konta. Teraz nie wiedza gdzie sa i co robia.Zostal do zaplacenia rach za prad, gaz i wynajem i teraz ciekaw jestem kto za to zaplaci ? Dodatkowo mieszkanie zostalo przez Nich lekko zniszczone.
Pozdro

:P jeśli to byli Polacy - to powstała tradycyjna potrawa kuchni polskiej BIGOS
pozostaje zacytować 'czerwonyszalik: ...."PO Staropolsku..." postąpili :D
a oprócz tego po angielsku opuścili przybytek, więc jakby nie patrzeć problem musicie sami załatwić, :)
( umowę plus rachunki przepisać na siebie, usunąć za swoje pieniążki szkody... )

Offline #17 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 11 październik 2008 - 17:55

:P jeśli to byli Polacy - to powstała tradycyjna potrawa kuchni polskiej BIGOS
pozostaje zacytować 'czerwonyszalik: ...."PO Staropolsku..." postąpili :D
a oprócz tego po angielsku opuścili przybytek, więc jakby nie patrzeć problem musicie sami załatwić, :)
( umowę plus rachunki przepisaćsiebie, usunąć za swoje pieniążki szkody... )

taaa...staropolski SCAM!
Moje pytanie - maja jakiesz szanse odzyskac kase - to bylo pol roku temu i nie wiadomo gdzie sa. Nie oddali kaucji a dodatkowo zaplacili za miesiac + rachunki wiec jest to ponad 2000 e

Offline #18 code

code

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 11 październik 2008 - 18:00

taaa...staropolski SCAM!
Moje pytanie - maja jakiesz szanse odzyskac kase - to bylo pol roku temu i nie wiadomo gdzie sa. Nie oddali kaucji a dodatkowo zaplacili za miesiac + rachunki wiec jest to ponad 2000 e

NIE MAJĄ JAKICHKOLWIEK SZANS NA ODZYSKANIE JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY STRACONYCH KILKA MIESIĘCY TEMU !!! :)

Offline #19 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 11 październik 2008 - 18:06

NIE MAJĄ JAKICHKOLWIEK SZANS NA ODZYSKANIE JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY STRACONYCH KILKA MIESIĘCY TEMU !!! :)

a to dla czemu ?

Offline #20 code

code

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 11 październik 2008 - 20:41

a to dla czemu ?

bo dla temu ... :D

Wielu polaków pada ofiarą naiwności w Irlandii, względem swoich rodaków - nie ty pierwszy nie ostatni !!!
Na ogół nie udaje się różnymi sposobami odzyskać pieniędzy :D nawet tymi niekonwencjonalnymi :D ...
JESTEŚ INTELIGENTNY - TO SYTUACJA SIĘ NIE POWTÓRZY !!!
LUDZIE NIE STWARZAJCIE SOBIE SAMI PROBLEMÓW - NIE POŻYCZAJCIE PIENIĘDZY !!!
( a jak już coś to weźcie w depozyt coś o przewyższającego wartość pożyczki !!! )
( jeśli ktoś ma tupet pożyczać, wy macie prawo żądać depozytu, lub udzielić odmowy! Pożyczanie pieniędzy nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem koleżeństwa, czy przyjaźni ! )
JEŚLI DAŁEŚ SIĘ NACIĄGNĄĆ I STRACIŁEŚ - TO POŻYCZKOBIORCA NAŚMIEWA SIĘ Z CIEBIE - WIDOCZNIE MIAŁ ZA DUŻO JAK POŻYCZYŁ !!! )

cytuj poprawnie!!!!! "[/quote ]" musi byc na koncu cytatu !!! PK

:) cokolwiek podkreśliło mnie na czerwono, wyróżniając mojego posta - to thx :D
a wygrałem coś ? :)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.