Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Paszport dla Noworodka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Lenka82

Lenka82

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 281 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 18:26

Witam
Czy ktoras z Was sie orientuje, badz zalatwiala cos takiego jak paszport dla Malenstwa.Jak dlugo sie czeka na ten dokument ? z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

Offline #2 yareko

yareko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 33 postów
  • Gadu-Gadu: 0

Napisano 26 sierpień 2008 - 18:36

Musicie udac sie do ambasady i zlozyc wniosek, odbiór osobiscie po ok.2tyg, jesli maluch jest juz zarejestrowany w Polsce i ma Pesel to dostaniecie normalny paszport,chyba na 5 lat jesli nie paszport tymczasowy na 1 rok.

• Gość
  • 0

Napisano 26 sierpień 2008 - 19:32

Jak ja składam o paszport dla Malej,to powiedzieli mi,że taki maluch dostaje paszport na rok!przeciez facjata się zmienia z miesiąca na miesiąc i dziecko dwuletnie nie moze miec paszportu ze zdjeciem jak miało np 3 miesiące:))

Offline #4 MrsRedhead

MrsRedhead

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 19:43

zależy jaki paszport. mój młody dostał irlandzki po 10ciu dniach prosto do domu.
www.mrsredhead-foto.comhttp://www.facebook.com/pages/MrsRedHead-photography/330751547297

Offline #5 marireland

marireland

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 21:12

Witam
Czy ktoras z Was sie orientuje, badz zalatwiala cos takiego jak paszport dla Malenstwa.Jak dlugo sie czeka na ten dokument ? z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

J uodzialm 2 dzieci w irl i aby wyrobic paszport dziecku irlandzki to jeden z rodzicow musi byc ponad 2 lata w irlandi ,j awyrobilam dziecku taki paszport troche zalatwiania ,a jesli :rolleyes: polski to w ambasadzie ja dostalam tymczasowy na rok.

Offline #6 konradex

konradex

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 10
  • Pip
  • 95 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 01:35

zależy jaki paszport. mój młody dostał irlandzki po 10ciu dniach prosto do domu.

A czy mogłabyś napisać jakie trzeba spełniać kryteria, aby dziecko dostało irlandzki paszport. Na jak długo jest ważny, ile kosztuje i gdzie się składa deklarację.
No i zasadnicza sprawa - dlaczego się zdecydowałaś na irlandzki paszport?

Pozdrawiam

Offline #7 MrsRedhead

MrsRedhead

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:21

J uodzialm 2 dzieci w irl i aby wyrobic paszport dziecku irlandzki to jeden z rodzicow musi byc ponad 2 lata w irlandi ,j awyrobilam dziecku taki paszport troche zalatwiania ,a jesli :angry: polski to w ambasadzie ja dostalam tymczasowy na rok.

omaatko...nie dwa lata a trzy z ostatnich czterech ..jezeli decydujecie sie odpisywac na posty róbcie to wiarygodnie,.

zdecydowałam sie z wygody . moja druga połowa jest angielska i aby dostac albo polski albo angielski musiałabym podjechac 300km do dublina wiec wolałam aby mi przysłali pocztą..

Na gardzie bierzesz form, wypełniasz, i wysyłasz .tyle

co do pobytu to tak jak napisałam wyżej z czego trzeba to udowodnic, albo wysłac p60 z trzech lat z ostatnich czterech albo "szanowana" (tak jest napisane hyhy) osoba- prawnik, ksiądz, gp musi zdekralować iż zna danego osobnika własnie tyle czasu.

dostajesz na 3 lata.

Użytkownik piercer edytował ten post 27 sierpień 2008 - 08:39

www.mrsredhead-foto.comhttp://www.facebook.com/pages/MrsRedHead-photography/330751547297

Offline #8 m arch ewa

m arch ewa

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 09:19

a moglabys mi więcej napisac detali jak wyrabia sie irlandzki paszport-troszke juz przyspałam w tym temacie ale gdzieś chyba nawet mam wniosek itp,niemniej jednak jeżeli napiszesz coś ze swojego doświadczenia jak to wyglądało-będę bardzo wdzięczna :angry:

omaatko...nie dwa lata a trzy z ostatnich czterech ..jezeli decydujecie sie odpisywac na posty róbcie to wiarygodnie,.

zdecydowałam sie z wygody . moja druga połowa jest angielska i aby dostac albo polski albo angielski musiałabym podjechac 300km do dublina wiec wolałam aby mi przysłali pocztą..

Na gardzie bierzesz form, wypełniasz, i wysyłasz .tyle

co do pobytu to tak jak napisałam wyżej z czego trzeba to udowodnic, albo wysłac p60 z trzech lat z ostatnich czterech albo "szanowana" (tak jest napisane hyhy) osoba- prawnik, ksiądz, gp musi zdekralować iż zna danego osobnika własnie tyle czasu.

dostajesz na 3 lata.

a spoks nie doczytałam twoich wcześniejszych postów,sorki

Witam
Pozdrawiam

a tu detale :
http://www.dublin.po...hp?document=118

Offline #9 konradex

konradex

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 10
  • Pip
  • 95 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 12:36

moja druga połowa jest angielska

A jeżeli oboje rodziców są Polakami a dziecko urodziła się w Irlandii to czy dla dziecka istniej możliwość wyrobienia paszportu irlandzkiego?

trzeba udowodnić trzy z ostatnich czterech lat że się przebywa w IE

Czy dobrze rozumuję, że rodzice, którzy spełniają te kryteria mogą się ubiegać o paszport irlandzki dla siebie?

Offline #10 justyna

justyna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: 6997731
  • Miejscowość:Dungarvan

Napisano 27 sierpień 2008 - 14:23

Moj maz jest tu 2,5 roku ja 2 lata i dostalismy paszport Irlandzki dla dziecka.Informacje pewne bo sprawdzone!!!!Jezeli ktos ma jakies pytania odpowiem na gg albo na maila justyna2626@poczta.fm

Offline #11 MrsRedhead

MrsRedhead

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 16:19

heh..to widocznie trochę inną datę wpisałas w papiery..... polska mentalnosc...

C - Where a parent is a national of an EU Member State, an EEA Agreement State or of the Swiss Confederation. [The parent needs to have resided in Ireland for 3 of the previous 4 years].

http://www.dfa.ie/ho...dex.aspx?id=263

Offline #12 justyna

justyna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 17:20

I tu sie mylisz nie wpisalam innej daty bo w zalaczniku dalam bilety z dokladna data przylotu do IE i list od wlasciciela domu od kiedy moj maz mieszka w jego domu,wiec nie moglam podac sobie daty jaka chcialam bo nie miala bym na nia potwierdzenia i dodam ze o te bilety lub inny dokumet zostalam poproszona telefonicznie mila pani kazala mi je wyslac do nich i tak zrobilam i po 5 dniach paszport dostalam poczta pozdrawiam

Offline #13 MrsRedhead

MrsRedhead

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 18:55

I tu sie mylisz nie wpisalam innej daty bo w zalaczniku dalam bilety z dokladna data przylotu do IE i list od wlasciciela domu od kiedy moj maz mieszka w jego domu,wiec nie moglam podac sobie daty jaka chcialam bo nie miala bym na nia potwierdzenia i dodam ze o te bilety lub inny dokumet zostalam poproszona telefonicznie mila pani kazala mi je wyslac do nich i tak zrobilam i po 5 dniach paszport dostalam poczta pozdrawiam

no wiec gratulacje...widac ze trafiłas na ludzi którzy przepisami się niekoniecznie przejmują :)

Offline #14 $APER

$APER

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 275 postów

Napisano 29 sierpień 2008 - 13:33

A jeżeli oboje rodziców są Polakami a dziecko urodziła się w Irlandii to czy dla dziecka istniej możliwość wyrobienia paszportu irlandzkiego?

Wlasnie dzisiaj przyszedl swiezutki pasport irlandzki dla naszej pociechy. 5 dni od momentu zlozenia wniosku, oboje rodzice to Polacy, ja 4 lata w IRL, zona 3.5
Wystarczyly P60 jednego z rodzicow.

pzdr,
Saper

• Gość
  • 0

Napisano 29 sierpień 2008 - 15:31

Witam!
Mój serdeczny Przyjaciel-BARTEK w momencie załatwiania paszportu dla córki-był w IRL.2lta i 11 m-cy z ost.4 lat!Zabrakło mu TYLKO 1 niecałego zresztą m-ca!A w zasadzie to był grubo ponad ten okres,ale nie mógł tego udokumentować wizą!I co?I g...-NIE DOSTAŁ Irl.paska dla dziecka!Byliśmy u ministra d/s dzieci etc.pisał do Pani Prezydent i do wielu innych urzedów-m.inymi do OMBUDSMANA-ten do MSW i MSZ i Prezydenta-i uparli się i NIE DALI!Nie wierzę więc,że ktoś dostał IRL.paszport dla dziecka jeśli nie jest tu DOKŁADNIE 3 lata z ost.4 lat....NIE-TO nie jest do załatwienia!!Chyba,że jakiś nowozatrudniony debilek to tam załatwiał...A to już jest b.możliwe znająć tutejszy system!
Pzdr-Arek

Offline #16 tetiszeri

tetiszeri

Działacz

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPipPipPip
  • 1331 postów
  • Miejscowość:Dublin/W-wa

Napisano 29 sierpień 2008 - 15:36

Witam!
Mój serdeczny Przyjaciel-BARTEK w momencie załatwiania paszportu dla córki-był w IRL.2lta i 11 m-cy z ost.4 lat!Zabrakło mu TYLKO 1 niecałego zresztą m-ca!A w zasadzie to był grubo ponad ten okres,ale nie mógł tego udokumentować wizą!I co?I g...-NIE DOSTAŁ Irl.paska dla dziecka!Byliśmy u ministra d/s dzieci etc.pisał do Pani Prezydent i do wielu innych urzedów-m.inymi do OMBUDSMANA-ten do MSW i MSZ i Prezydenta-i uparli się i NIE DALI!Nie wierzę więc,że ktoś dostał IRL.paszport dla dziecka jeśli nie jest tu DOKŁADNIE 3 lata z ost.4 lat....NIE-TO nie jest do załatwienia!!Chyba,że jakiś nowozatrudniony debilek to tam załatwiał...A to już jest b.możliwe znająć tutejszy system!
Pzdr-Arek

Pisal do Mary McAleese i wszystkich swietych skarzac sie na nieprzyznanie dokumentu w sytuacji gdzie zgdnie z zasada 3 z 4 nie spelnial wymagan? Przesada.

Offline #17 zofka

zofka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: 1368947
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 05 wrzesień 2008 - 08:47

Czesc.Mam male pytanko.Piszecie ze trzeba udokumentowac pobyt jednego rodzica w Irlandii poprzez przeslanie razem z formularzem P60 z trzech lat.Ok.Ale czy oni wraz z paszportem odesla mi to z powrotem?Czy moze wystarczy jesli przesle ksero??

Offline #18 MrsRedhead

MrsRedhead

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:32

odeślą ci...dla pewnosci wyślij zarejstrowane z poczty coby sie nie zgubiło po drodze. wiesz jaki to kraj...

Offline #19 amayer

amayer

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 18
  • PipPip
  • 322 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 11:17

Chcialabym sie dowiedziec ile dokladnie czasu mija od zlozenia wniosku o paszport irl dla dziecka do momentu otrzymania go (wiem ze roznie, ale mniej wiecej - wyciagne srednia:))
"A wise old owl sat on an oakThe more he saw the less he spokeThe less he spoke the more he heardWhy aren't we like that wise old bird?"Dołączona grafika

Offline #20 justyna

justyna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 12:05

Chcialabym sie dowiedziec ile dokladnie czasu mija od zlozenia wniosku o paszport irl dla dziecka do momentu otrzymania go (wiem ze roznie, ale mniej wiecej - wyciagne srednia:))

10 dni do tego musisz doliczyc 3 dni gdyby trzeba doslac cos...ja dostalam 13 dnia od wyslania

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.