Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

EVRA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 monia_b

monia_b

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 189 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 13:34

Witam

Mam pytanie odnosnie plastrow koncepcyjnych evra. Czy ktos moze je stosuje? Czy sa warte polecenia? Jakies uwagi ? dzieki

Offline #2 Oshkosh

Oshkosh

Nowicjusz

• Validating
  • 0
  • Pip
  • 206 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:40

Nie polecam aczkolwiek to jest decyzja Twoja i Twojego ginekologa.

Niewygodne w stosowaniu- brudza sie juz po paru dniach i wyglada to niezaciekawie.

Plastry te stosowalam pare lat temu jak tylko weszly na rynek- byly bardzo drogie (pewnie dalej sa) ale skusil mnie fakt, ze niby mniejsza dawka hormonow przedostaje sie do organizmu a poza tym nie obciaza sie watroby.
Gdy przestalam ich uzywac i okolo roku czekalam az w koncu zaszlam w wymazona, wyczekana ciaze. Prawdopodobnie przy tabletkach tez bym tak dlugo czekala.

Offline #3 monia_b

monia_b

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 189 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 15:08

wlasnie ze wzgledu na ta zmniejszona dawke hormonow zdecydowalam sie na plastry chiclam zasiegnac opinii osob, ktore tez juz je stosuje

tabletki bralam 3 lata i ginekolog stwierwdzila, ze dobrze byloby zmienic je na cos innego, wiec postawilam na evre ok 25e za opakowanie

Offline #4 ewa408

ewa408

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 16:50

wlasnie ze wzgledu na ta zmniejszona dawke hormonow zdecydowalam sie na plastry chiclam zasiegnac opinii osob, ktore tez juz je stosuje

tabletki bralam 3 lata i ginekolog stwierwdzila, ze dobrze byloby zmienic je na cos innego, wiec postawilam na evre ok 25e za opakowanie

Mam do sprzedania 2 opakowania jesli jestes zainteresowana ale ja jestem z Carlow moj meil ewszen@op.pl pozdrawiam Sprzedam je po 20e za opakowanie.

Offline #5 Ahaha

Ahaha

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 13:46

Niewygodne w stosowaniu- brudza sie juz po paru dniach i wyglada to niezaciekawie.

Bardzo wygodne w stosowani a jeśli chodzi o to że się brudzi to kwestia odpowiedniej higieny. Jedynym minusem jest to , że jak chodzę na basen to biorę dodatkową opaskę na ramię, żeby plaster nie odkleił się w wodzie. Ogólnie polecam...

Offline #6 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 15:20

Zdecydowanie polecam,
uzywam juz plastrow Evra 5 lat,
zadnych bolow glowy,
zadnych nudnosci(ktore miewalam przy braniu tabletek)

ogolnie jestem bardzo zadowolona,

Polecam rowniez NuvaRing,

zawsze to zdrowsze dla zoladka czy to krazek czy plasterki..

Offline #7 nicolka

nicolka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 16:06

hej,ja zdecydowanie nie polecam stosowalam je przez pol roku i moj orgaznizm raczej odmawial dluzszej wspolpracy,nie bede tu pisac szczegolow ale naprawde nie byly wynajmiej dla mnie dobre. Teraz stosuje yasminelle i jestem bardzo zadowolona.

Offline #8 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 16:52

no wiec tak naprawde to decyzja indywidualna i wrazenia rowniez indywidualne,
wszystko zmierza do tego ze kazda kobieta jest inna i kazda inaczej reaguje, trudno wiec stwierdzic co komu pasuje,

Offline #9 szczypioor

szczypioor

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 17:24

Siema!
Najlepiej sprowadzac plasty z Polski koszt ok 55zl. Wygodne w uzyciu, przykleja sie raz na tydzien, owszem czasem brudzi sie plaster i troszke odkleja(raz prawie polowe plaastra mialem odklejonego przez 2 dni i wszystko bylo ok), ale zdecydowanie jest lepsze od codziennym pamietaniu tabletek.
Stosuje juz plastry prawie 3lata wszystko wporzadku oprocz tego, ze ostanio dostaje okres pod koniec tygodnia w ktorym mam go dostac. Okres trwa 3-4 dni pozniej plamienia przez 2-3 dni. Nie wiem czy teraz powinna nastapic przerwa w stosowaniu czy to normalne?
pozdro :)

Offline #10 eskalija

eskalija

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 17:29

Witam
Mysle ze to zalezy wszystkood organizmu kobiety jak zareaguje. Dla mnie byl koszmar juz po paru godzin po przyklejeniu plastra. Po 12 godzinach scielo mnie z nog wiec go odkleilam bo nie pamietam kiedy bylam tak ciezko chora, nastepne 12 godzin dochodzilam do siebie.
WIec tym co słuzy to mam na zbyciu 2 opakowania.

Offline #11 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 18:38

no a co sadzicie o Nuva Ring?
Mnie jakos nie podszedl z tego wzgledu ze serce bilo mi jak szalone,
cisnienie zwiekszone,. uzywalam przez dwa miesiace, niczego sobie i bardzo wygodne,
ale wrocilam wtedy do starej metody czyli Evry...

Offline #12 Ahaha

Ahaha

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 20:50

Siema!
Najlepiej sprowadzac plasty z Polski koszt ok 55zl. Wygodne w uzyciu, przykleja sie raz na tydzien, owszem czasem brudzi sie plaster i troszke odkleja(raz prawie polowe plaastra mialem odklejonego przez 2 dni i wszystko bylo ok), ale zdecydowanie jest lepsze od codziennym pamietaniu tabletek.
Stosuje juz plastry prawie 3lata wszystko wporzadku oprocz tego, ze ostanio dostaje okres pod koniec tygodnia w ktorym mam go dostac. Okres trwa 3-4 dni pozniej plamienia przez 2-3 dni. Nie wiem czy teraz powinna nastapic przerwa w stosowaniu czy to normalne?
pozdro :(

Też miałam plamienia ale lekarz powiedział mi, że to normalne u szczupłych kobiet ale jak plamienia sa co misiąc to musi coś być nie tak i trzeba się skontaktować z lekarzem też mam na zbyciu 3 opakowania jakby ktoś potrzebował:))
A jeśli chodzi o te zabrudzenia to wystarczy codziennie kremować miejca w okół plastra i jest ok...

Offline #13 szczypioor

szczypioor

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 21:49

A jeśli chodzi o te zabrudzenia to wystarczy codziennie kremować miejca w okół plastra i jest ok...

Podobno nie wolno natłuszczać ani kremować okolic plastra gdyż wtedy odkleja się.

Offline #14 Ahaha

Ahaha

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 00:06

Podobno nie wolno natłuszczać ani kremować okolic plastra gdyż wtedy odkleja się.

Jeśli lekko się nakremuje to nic się nie stanie i nie przed nałożeniem plastra tylko po i okolice a nie cały plaster.

Użytkownik Ahaha edytował ten post 20 grudzień 2008 - 00:07

Offline #15 monia_b

monia_b

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 189 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 11:26

moja znajoma storuje evre przez trzy lata naklejajac plastry tylko na posladkach (na zmiane oczywiscie) przyjelam ta sama metode (bo na lopatkach zostawal bialy slad po plastrze co mi sie nie podobalo) i tak prawie od roku i nie ma zadnych problemow

Offline #16 szczypioor

szczypioor

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 11:47

moja znajoma storuje evre przez trzy lata naklejajac plastry tylko na posladkach (na zmiane oczywiscie) przyjelam ta sama metode (bo na lopatkach zostawal bialy slad po plastrze co mi sie nie podobalo) i tak prawie od roku i nie ma zadnych problemow

Z tego co wiem mozna nad pupa. na posladkach tez mozna?

Offline #17 monia_b

monia_b

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 189 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 15:38

Tak mozna na posladku, moj ginekolog powiedziala mi, ze plastry naklejamy tam, gdzie robi sie zastrzyki. dodala jednak, zeby nie przyklejac na brzuchu (chociaz podane jest to na instrukcji), bo ma juz pare dziewczyn, ktore tam przyklejaly i zaszly w ciaze

Offline #18 Panna Migotka

Panna Migotka

Love the 80s

• Użytkownik forum
  • 13
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 16:29

dokladnie ja przyklejam na posladku na zmiane czasem na reku, tam gdzie sie robi szczepionki...
od 5 lat sukcesywnie,

kilka razy sprobowalam na brzuchu ale sie odklejalo ze wzgledu ze bylo to albo na wysokosci majtek albo spodni i obcieralo...

Offline #19 anetkaa

anetkaa

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 86 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 20:59

mam jedno opakowanie do sprzedania... mieszkam w Dublinie

Aneta 0870664114

Offline #20 saragossa

saragossa

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 31 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 21 maj 2009 - 18:28

Nie chciałabym otwierać nowego wątku w tym temacie więc dopiszę się tutaj. Czy ktoś ma do sprzedania plastry Evra? na terenie Dublina.
dzięki z góry.

Użytkownik saragossa edytował ten post 21 maj 2009 - 18:29

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.