Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przewóz psa DO Polski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 poligraf

poligraf

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 13:41

Witam, czy ktoś jadąc z psem do PL pamięta czy są sprawdzane dokumenty i badania psa?
Ewentualnie jakie to są badania?
Podejrzewam, że z Irlandi do UK tego nie ma, a czy z UK do Francji jest?
Bedę wdzięczny za odpowiedź. :unsure:

Pozdrawiam

Offline #2 dzastina80

dzastina80

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -2
  • Pip
  • 42 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biala / Dublin

Napisano 07 czerwiec 2008 - 13:55

hehe czasy sie zmieniaja! dwa lata temu pytali jak przywiezc psa na wyspe teraz kombinuja jak z nim wrocic do polski. trzeba byc zupelnie bez serca zeby zostawic swojego psa na tej szajsowatej wysepce! :unsure:

Offline #3 denver666

denver666

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 3510 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 14:31

ja przewoziłem zakupionego w Irlandii psa. obawialiśmy się o te wszystkie przepisy związane ze wścieklizną. zrobiliśmy mu paszport, chipa i szczepienia, oraz zabezpieczenie na chyba 48h przeciwko kleszczom. wszystko oprócz badania krwi bo to bez sensu jeżeli nie wracamy do Irlandii z nim. na promie tylko zgłoszono psa i zapytano sie czy mamy wszystkie dokumenty, nikt ich nie sprawdzał ale licho nie śpi.

Offline #4 poligraf

poligraf

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 14:37

Dzięki Denver,
Jechaliście przez Eurotunel, promem UK - Francja, czy bezpośrednio IRE-Francja?

Pozdrawiam

Offline #5 TeaWhoYou

TeaWhoYou

Działacz

• Użytkownik forum
  • 285
  • PipPipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 17:52

...na tej szajsowatej wysepce! :unsure:

to gdzie teraz na występy się udajesz?
- Dania, Szwecja czy wracasz do siebie skrzynki przestawiać w GSowskim sklepie?

Offline #6 denver666

denver666

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 3510 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 18:18

dwa razy był prom, dokładnie to moja narzeczona jechała z psem poprzez firmie kurierską która wiozła też nasze gratki do Polski. podobno bardziej pilnują jak sie jedzie psem do nich niż jak opuszcza.

Offline #7 Coolin

Coolin

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 czerwiec 2008 - 13:10

No siemanko my teraz wlasnie wracamy do PL 28 czerwca trasa Irlandia-ANGLIA i ANGLIA-FRANCJA.To co zalatwilem dla psa to byly wszystkie obowiazkowe szczepienia,chip,szczepionka przeciwko wsciekliznie no i robilismy test krwi aby mogl sobie podrozowac i oczywiscie paszport.Rozmawialem z weterynarzem i mi powiedzial,ze jezeli sie wywozi psa z wysp to raczej tak zbytnio tego nie sprawdzaja dopiero jak sie wraca na wyspy to juz bardziej dokladniej.Nawet jak sie kupuje bilet ANGLIA-FRANCJA w NORFOLK to nie pobieraja oplaty za wywóz zwierzecia a jak sie wraca na wyse to juz trzeba zaplacic 20 funtow :/ jakas dyskryminacja no i oprcz tego trzeba miec odrobaczenie i odkleszczenie to juz beda sprawdzac,bo sie pytalem w NORFOLK jak dzwonilem do nich.Poligraf a Ty kiedy sie wybierasz?Jeszcze dodatkowo zakupilismy od wterynaza srodki uspokajajace,zeby bylo ok na promie.Nazwa sedalin

Offline #8 voodoochild

voodoochild

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 16
  • PipPip
  • 343 postów
  • Gadu-Gadu: 10839858
  • Miejscowość:West Coast
  • Zainteresowania:Kitesurfing,Travel,Fun

Napisano 08 czerwiec 2008 - 21:26

Wszystkie informacje sa podane w internecie:

http://www.irishferr...ets/index.shtml
http://www.agricultu...=pets/index.xml
http://www.citizensi...searchterm=pets

Posiadam tu psa od 4 lat przywiezionego z Polski. Posiada Irlandzki paszport.

Przeczytaj dokładnie kazda data szczegół,podpis jest BARDZO WAZNY.
- psa wywieśc wywieziesz ale jeśli nie posiadasz wszystkich kompletnych badan to nie wjedziesz.
Jesli bedziesz chcial dobry hotel dla psa to napisz na moj gg. Znam sprawdzony i naprawde wysokich standartow.

Witam, czy ktoś jadąc z psem do PL pamięta czy są sprawdzane dokumenty i badania psa?
Ewentualnie jakie to są badania?
Podejrzewam, że z Irlandi do UK tego nie ma, a czy z UK do Francji jest?
Bedę wdzięczny za odpowiedź. :lol:

Pozdrawiam

zk863_sygnatura1000.jpg
http://www.360kitesurfing.com Kursy KiteSurfingu / Sprzedaż Sprzętu http://www.facebook.com/360KiteSurfing

Offline #9 beti2000

beti2000

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 08:14

Witam!

Zastanawiam się na przywiezieniem psa na wyspe. Mam pytanie jak psy znosza podroz w klatkach na promie. Dostaja jakies leki uspokajajace ? Moj pupil jest dosc stary i troche sie boje jak to przezyje B)

Offline #10 poligraf

poligraf

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 22:05

Z moim psem było tak:
Pierwszy etap, przeprawa Eurotunelem do Anglii. Dojeżdżam do terminala Eurotunel, i tam w specjalnym budynku załatwiam formalności (paszport, chip, ważność badań)
Następnie wjeżdża się samochodem do pociągu, i tak jak pasażerowie tak i pies spędza podróż do Anglii w aucie.

Etap drugi - Anglia - Irlandia, o ile mnie pamięć nie myli, nikt nawet nie zainteresował się psem. Po wjechaniu na prom psa można zamknąć w jednej z kilkunastu klatek, natomiast kto nie chce, może zostawić psa w samochodzie. Tak też zrobiłem, bo te klatki nie były oczyszczone.
Nikt z obsługi nie interesował się psem, jeśli chcesz żeby twój pies dostał proszki uspokajające musisz dać mu je sama.
Klatki są małe, widok odchodów raczej nie zachęca do pozostawienia tam pupila. Polecam zostawienie wewnątrz samochodu jeśli to możliwe.

Nawet jak sie kupuje bilet ANGLIA-FRANCJA w NORFOLK to nie pobieraja oplaty za wywóz zwierzecia a jak sie wraca na wyse to juz trzeba zaplacic 20 funtow :/ jakas dyskryminacja no i oprcz tego trzeba miec odrobaczenie i odkleszczenie to juz beda sprawdzac,bo sie pytalem w NORFOLK jak dzwonilem do nich.

Cześć Coolin! Jadę pod koniec lipca. Także Ty pierwszy. Jak by ci się chciało skrobnąć na potwierdzenie jak minęła podróż, czy ktoś coś sprawdzał, to byłbym wdzięczny <_<
Możesz potwierdzić, że na IRE - UK pies nie jest sprawdzany, a następnie UK - Francja (Norfolk Line) sprawdzają odrobaczenie i odkleszczanie?
Trochę kłopotu byłoby gdyby utknąć w Dover.
I pytanko dodatkowe, czy rozważałeś przeprawę Ramsgate - Ostend?

Offline #11 vivayoka

vivayoka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 lipiec 2008 - 16:31

Z moim psem było tak:
Pierwszy etap, przeprawa Eurotunelem do Anglii. Dojeżdżam do terminala Eurotunel, i tam w specjalnym budynku załatwiam formalności (paszport, chip, ważność badań)
Następnie wjeżdża się samochodem do pociągu, i tak jak pasażerowie tak i pies spędza podróż do Anglii w aucie.

Etap drugi - Anglia - Irlandia, o ile mnie pamięć nie myli, nikt nawet nie zainteresował się psem. Po wjechaniu na prom psa można zamknąć w jednej z kilkunastu klatek, natomiast kto nie chce, może zostawić psa w samochodzie. Tak też zrobiłem, bo te klatki nie były oczyszczone.
Nikt z obsługi nie interesował się psem, jeśli chcesz żeby twój pies dostał proszki uspokajające musisz dać mu je sama.
Klatki są małe, widok odchodów raczej nie zachęca do pozostawienia tam pupila. Polecam zostawienie wewnątrz samochodu jeśli to możliwe.

Cześć Coolin! Jadę pod koniec lipca. Także Ty pierwszy. Jak by ci się chciało skrobnąć na potwierdzenie jak minęła podróż, czy ktoś coś sprawdzał, to byłbym wdzięczny :rolleyes:
Możesz potwierdzić, że na IRE - UK pies nie jest sprawdzany, a następnie UK - Francja (Norfolk Line) sprawdzają odrobaczenie i odkleszczanie?
Trochę kłopotu byłoby gdyby utknąć w Dover.
I pytanko dodatkowe, czy rozważałeś przeprawę Ramsgate - Ostend?

Offline #12 rafsta

rafsta

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 19:34

co do przewozu pieska to jakubus-bus przewiozl psa kumplowi, wymagali wszystkich standardowych dokumentów, czyli paszportu i szczepien, i wbitej pieczatki od weta w irlandi, bo ze przepisy cos mówia ze przed wyjadem z irl zwierze musi byc u weta, nie wiecej niz na 10 dni przed wyjazdem (czy cos w tym stylu, dokladnie nie wiem). ja go odbieralem w polsce i chlopaki spoko, na kazdym postoju wyprowadzali go na trawke, a jak juz wjechali do francji, to sciagneli górną część klatki i normalnie sobie jechal na takim podkladzie. Widac bylo po piesku ze zle z nimi nie mial bo sie do nich lasil :lol:
Za pieska wzieli chyba 250 euro, mówili ze za inne zwierzaki tez tyle biora.

• Gość
  • 0

Napisano 14 październik 2008 - 20:45

Transport zwierzaków wraz z opiekunem oferuje firma Kurier Europa.Jeśli ktoś jest zainteresowany podaje stronke. www.kuriereuropa.com.pl

Offline #14 kukuruku0

kukuruku0

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:24

Witam,ja wlasnie wczoraj bylam u polskiego veta na malahide rd w dublin 5 zalatwiac wszystkie szczepienia i dokumenty potrzebne do paszportu.Jesli planujecie zabrac swojego zwierzaczka ze soba do Polski to musicie o tym pamietac na 1 miesiac przed i szybko zglosic sie do veta na szczepienie i wypelnienie wszystkich papierkow potrzebnych do paszportu.Paszport wysylaja po 3-4 tygodniach od momentu wyslania dokumentow do veterynarza ktory wypelnial wniosek o paszport psa.Weterynarz kiedy otrzyma paszport naszego zwierzaka dzwoni do nas zeby przyjsc na ostatnia wizyte szczepienie przeciwko wsciekliznie ( tydzien przed podroza ).I to wszystko !!! Kosztowalo mnie to narazie 62 ? a z informacji Pana weterynarza bedzie mnie to kosztowalo w sumie okolo 120 ? CZYLI NIE NAJGORZEJ Dodam ze moja psina miala juz mikroczipa zrobionego wczesniej ale to i tak koszt okolo 50 ?
Pisze to bo wielu ludzi tutaj w Irlandi mowilo i pisalo mi glupoty ze koszt zabrania zwierzaka to okolo 500-700 ? - a to bzdura !!! A niektorzy mowili ze czas tych badan szczepien i wyrobienia tego paszportu to minimum 6 miesiecy - BZDURA !!!!
Czas wyrobienia tych wszystkich szczepien i badan oraz paszportu to ok 1 miesiac moze 1,5 miesiaca
Koszt to okolo 120 ? plus mikroczip 50 ? czyli okolo 170 ?
Firma transportowa bierze za przewoz pieska 200 ? jesli masz swoja klatke a jesli nie to 250 ?
Finito :)

Offline #15 jjaanek

jjaanek

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 101 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:11

Dodam ze moja psina miala juz mikroczipa zrobionego wczesniej ale to i tak koszt okolo 50 ?
A niektorzy mowili ze czas tych badan szczepien i wyrobienia tego paszportu to minimum 6 miesiecy - BZDURA !!!!

W woli sprostowania napisze, ze przepisy ulegly zmianie od stycznia tego roku. Wczesniej okres 6 miesiecy nie byl bzdura, jesli chciales przywiezc psa z kontynenetu to tyle dokladnie to trwalo, po szczepieniu na wsieklizne badalo sie poziom przeciwcial we krwi - wlasnietyle to zjmowalo. Inaczej gdy sie chcialo wyjechac z wyspy ze zwierzakiem, ale wiazlo sie to z powrotem dopiero po 6 mies... - czytaj wyzej.
Co do ceny mikroczipa - to zalezy gdzie, mozesz juz zrobic za 35e.

Offline #16 zdun1

zdun1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 87
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:21

jak to jest maly pies to mozna w lufthansie przewozic go na pokladzie (oczywiscie w transporterze) koszt 150e w obie strony plus koszt swojego biletu.
Po 4,5 godzinach (liczac przesiadke w FRA) bylismy w polsce.
pies byl caly czas wesoly i sie nie stresowal

Offline #17 drongal

drongal

Działacz

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:34

To co kocham najbardziej: odsmarzane kotlety:-) mnian mniam:-)

Offline #18 fredi43

fredi43

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 13:38

hehe czasy sie zmieniaja! dwa lata temu pytali jak przywiezc psa na wyspe teraz kombinuja jak z nim wrocic do polski. trzeba byc zupelnie bez serca zeby zostawic swojego psa na tej szajsowatej wysepce! :unsure:

No masz racje z tym szaleństwem aby swego pupila tu zostawić.Ja właśnie zabieram ze sobą swego pupila . Bo kto jest najwierniejszy jak nie pies !!! .A tak na poważnie wolałbym uśpić jak tu im pozostawić bo i tak z tęsknoty za swymi opiekunami jego żywot by się zakończył .

Offline #19 sylwia2310

sylwia2310

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 17:47

Witam,nie polecam zostawiac pieska w klatce/duzy stres/i jest w klatkach brudno.Mój york został na obydwu promach w aucie,wystarczy uchylic troszke szybe, acha ja dałam pieskowi godz przed wjazdem na prom awiomarin.Pozdrawiam

Offline #20 kukuruku0

kukuruku0

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 19:00

Ja jade razem z moim pieskiem bo firma kurierska z ktorej bede kozystac ma taka opcje.Biora 200 za pieska jesli masz klatke 250 jak nie masz klatki a jak ty chcesz sie zabrac to 150 wiec nie najgorzej

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.