Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ile idzie list priorytet polecony z polski do irl.?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 14:32

czyli wnika z tego ze ta paczka moze do mnie dojsc jutro ale równie dobrze moge ją miec za miesiac??  :D

Offline #22 huurhun

huurhun

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 159 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 14:56

ja zawsze dostaje po 2 dniach.nigdy nie czekalam dluzej.a dosc czesto dostaje korespondencje z polski polecona...nie sadze zeby szedl dluzej niz 3 dn.

Offline #23 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 16:48

no to mam nadzieje ze jutro dojdzie ta paczka  :D

Offline #24 crak71

crak71

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPip
  • 293 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 22 lipiec 2008 - 19:49

List priorytetowy polecony idzie 2 tygodnie, poniewaz jest wszedzie rejstrowany. Priorytet zwykly idzie 3 dni robocze, jest duzo tanszy i zawsze dochodzi.

???? :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Offline #25 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:25

nawigacja do mnie szla 5dni,poleconym priorytetem,nie wiem jak bedzie z tą paczką i dlatego pytam,i zaczynam sie pomału obawiac....  :)

i powiedzcie mi,czy te paczki polecone to z polski tak dlugo wychodzą czy co?? bo przeciez dalej samolotem do irlandii,i z dublina to jest moment,np. kupilem glosniki i one byly poleconym wyslane poniewaz musialem podpisac przy odbiorze i doszly po 2 dniach,o co tutaj chodzi?

Offline #26 robbed

robbed

Działacz

• Użytkownik forum
  • 160
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:32

O naszą "wspaniałą" poczte polska :)

Użytkownik RobD edytował ten post 22 lipiec 2008 - 21:32

Offline #27 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 05:53

do mnie szly co miesiac listy prorytetowe srednio 5 dni roboczych. Raz jednek pamietam (i bylem w ciezkim szoku) ze jeden szedl od piatku a dostalem go we wtorek

Offline #28 govinda's

govinda's

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 94 postów
  • Miejscowość:nie z tej ziemi

Napisano 23 lipiec 2008 - 08:44

Polecony list priorytetowy Gliwice -Cork 2 miesiace
Zwykly list nie priorytetowy Gliwice -Cork 5 dni
Paczka rejestrowana Gliwice - Cork 1,8 miesiaca (doszla ale wszystko bylo pootwierane i brak po jednej tabletce z wszystkich lekarstw. Reklamacja nie uwzgledniona 3 odwolania)
List zwykly Tampa (USA)- Cork 3-4 dni
Paczka rejestrowana Tampa-Cork 2 miesiace
Zwykla ta sama trasa 2 tyg.
List zwykly Cork- Dublin do 3 dni
List zwykly Cork-Cork idzie juz prawie 2 lata
Jak to mowia polacy ..spiesz sie powoli.
Amerykanie... nie spiesz sie, dbaj abys mial co robic jutro!

Offline #29 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 10:25

ten priorytet z tym poleconym chyba niewiele daje co?? mam nadzieje ze w poniedzialek dojdzie,priorytetu temu znajomemu sie zachcialo,"bo bezpieczniej" ale cholernie dlugo  :)

[quote name='dzidzius' date='2008-07-23 10:43:02' post='218174']
ten priorytet z tym poleconym chyba niewiele daje co?? mam nadzieje ze w poniedzialek dojdzie,priorytetu temu znajomemu sie zachcialo,"bo bezpieczniej" ale cholernie dlugo  :)
[/quote

poleconego* sorry

Offline #30 capricornus

capricornus

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 278 postów
  • Miejscowość:Dublin/ Newbridge in my heart...but my body somewhere...;(

Napisano 23 lipiec 2008 - 10:40

dziwne,rzeczywiściejest taka jakaś prawidłowość,że jak się wyśle w pn przed 15,bo u mnie tak zbieraja pocztę np , to dochodziło do dublina zawsze w czwartek,albo w piatek, zawsze :) Tym razem czekałam na polecony prorytetowy 10 dni.Wsciekałam się ,bo też miały być wazne dokumenty.Tyle,ze moj brat wysłał to dopiero w pt po płdniu, tzn pewnie kolo 15tej.Więc conajmniej do pn rano odleżał swoje na sortowni i już miał trzy dni straty, przywalony kupą innych listow ;) z weekendu :P Pani na poczcie w Polsce mowiła,ze ponoć to moze być nawet do 14 dni :P Uwierzycie? PRIORYTETOWY :P Proponuje wysyłac w pn zanim opróżnia wasze skrzynki lokalne, ale tak do 14. :P Wtedy zawsze idzie 3-4 dni.
granice to tylko halucynacje ludzi bez wyobrazni...
.-------------------------------------
najlepsze rzeczy zdarzaja sie wtedy, gdy sie ich nie spodziewamy...

Offline #31 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 12:10

no to jezeli moja paczka zostala wyslana w czwartek popoludniu,to pewnie dopiero w piątek poszla dalej,licze ze w poniedzialek dojdzie

Offline #32 pils

pils

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 13:32

wszystko zalezy od dnia i godziny nadania, bo przesyłki są wysyłane drogą lotniczą. A samoloty nie latają co godzine i codziennie. Nadając paczkę można zapytać kiedy jest najblizsza wysyłka.
Jak nadaje się przesyłkę rejestrowana to dostaje się numer który mozna wpisać na stronie poczty gdzies tam i kontrolować gdzie w danym momencie ta przesyłka się znajduje.

Zeby było śmiesznie mój brat w ubiegłym roku wysyłam mi bardzo ważne dokumenty i w ten sposób sprawdzalismy gdzie są, okazało się że z Polski zostały wysłane w ciągu 10godzin od nadania, utkneły gównym post office w dublinie na 1 dzień, popołudniu dotarły do mojej poczty, a że listonosz jest u mnie 3 razy w tyg w godzinach do południowych to delivery note otrzymałam w piatek, ze skrzynki odebrałam wieczorem, a odbiór przesyłki dopiero w poniedziałek. tak czy inaczej okumenty dotarły za późno i praca przeszła koło nosa.

Offline #33 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 14:28

u mnie naszczęscie listonosz jest codziennie rano :) ,zapytam kolegi zeby mi podal ten numer bo ja czekam co rano a tu sie moze okazac ze paczka w dublinie jest  ;)

chociaz wydaje mi sie ze po 4dniach paczka juz dawno polske opuscila,i jest gdzies w irlandii,co myslicie? :P

Użytkownik dzidzius edytował ten post 23 lipiec 2008 - 14:57

Offline #34 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:02

[quote name='dzidzius' date='2008-07-23 15:28:17' post='218275']
u mnie naszczęscie listonosz jest codziennie rano :P ,zapytam kolegi zeby mi podal ten numer bo ja czekam co rano a tu sie moze okazac ze paczka w dublinie jest  :D

chociaz wydaje mi sie ze po 4dniach paczka juz dawno polske opuscila,i jest gdzies w irlandii,co myslicie? :P

Sprawdzilem komperte w ktorej przyszla poprzednia przesylka,i szla niecaly tydzien,a moja paczka to jutro tydzien bedzie szla :P jak tutaj liczyc na poczte???  ;)

Offline #35 townends

townends

Działacz

• Użytkownik forum
  • 158
  • PipPipPipPip
  • 2328 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 23 lipiec 2008 - 22:21

list polecony powinien isc ok 5-6 dni roboczych (nie zdarzylo mi sie nigdy zeby przyszedl wczesniej niz 5 albo pozniej niz 7 dni roboczych.
pewnie tez wazne jest czy ma naklejke z priorytetem, bo to moze zdecydowanie wydluzyc czas oczekiwania

Offline #36 dzidzius

dzidzius

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 22:39

ma tą naklejke,czyli jezeli ma naklejke priorytet i jest polecony to jeszcze dluzej paczka idzie?? powinno byc tak ze wtedy paczka dochodzi szybciej  :unsure:

Offline #37 capricornus

capricornus

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 278 postów
  • Miejscowość:Dublin/ Newbridge in my heart...but my body somewhere...;(

Napisano 23 lipiec 2008 - 23:14

pewnie tez wazne jest czy ma naklejke z priorytetem, bo to moze zdecydowanie wydluzyc czas oczekiwania

jak wydłużyc? coś Ty townends z byka spadł? priorytet zgodnie ze słownikiem : "priorytet- pierwszeństwo; przywilej; por. prerogatywa. Etym. - nm. Priorität 'jw.' z śrdw.łac. prioritas dpn. prioritatis 'jw.' od łac. prior '(po)przedni; wcześniejszy; pierwszy; starszy" oznacza dla przesyłki pierszenstwo przed wszystkimi innymi zwykłymi. Tyle tylko,ze priorytet jest typem przesylki obowiazującym tylko i wyłacznie na terenie Polski :unsure:. Na wyspach tego nie znaja i nie respektuja :) Pewna miła Pani na poczcie była skłonna mi to wytłumaczyc i pomoc w dostarczeniu czegoś naprawde szybko :blink:.Priorytet ozacza,ze do granicy kraju, tu do lotniska,ma pierszenstwo,a potem w danym kraju idzie jako zwykły, gorzej dla tych co mieszkaja poza mistem głownego odbioru pocztowego.Poza granicami Polski, wiem,ze napewno na wyspach i w norge obowiązujecos takiego jak Express i wted idzie szybciej niz zwykłe.A co do poleconych to jak w Polsce, do raczek własnych. Tyle tylko,że wiedzac o tym, ile ludzi tu mieszka "na kupie" to dostarczaja na tzw"gębe", listonosz nawet nie sprawdził czy ja to ja był bardzo zdziwiony jak wyciągałam do niego paszport :P a moze jednak adresat wolałby otrzymac te poczte osobiście, bo sami wiecie jak rożnie bywa?

Użytkownik capricornus edytował ten post 23 lipiec 2008 - 23:16

granice to tylko halucynacje ludzi bez wyobrazni...
.-------------------------------------
najlepsze rzeczy zdarzaja sie wtedy, gdy sie ich nie spodziewamy...

Offline #38 mazzy81

mazzy81

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 82 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:19

Witam.Czy ktos wie ile idzie List rejestrowany z Irlandii do Polski.
Dzieki

Offline #39 aasha

aasha

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:35

Witam.Czy ktos wie ile idzie List rejestrowany z Irlandii do Polski.
Dzieki

Hej ja ostatnio wyslalam list piorytetowy w poniedzialek popoludniu do pl a juz w srode byl na miejscu az sie zdziwilam ze tak szybko :)

Offline #40 VeritasDeSantare

VeritasDeSantare

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -35
  • Pip
  • 116 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:40

Nic nie zmieniło się max 3-4 dni
wyjątkiem jest okres przedświąteczny

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.